Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καμια με χοανη τραχηλο;;


mpak

Recommended Posts

Κι εγγω κοριτσια μου, εχω κατι συσπασουλες παραπανω σημερα, δεν ξερω τι παθαινει η κοιλια μου τα Σαββατοκυριακα, εχω πιο πολλες συσπασουλες. Θα περασει, πού θα παει. Εγω ζω στο γκαζι, θα ηταν υπεροχο να βρεθουμε ολες μαζι, θα το κανουμε οπωσδηποτε οταν γεννησουμε με το καλο και ερθει και η Ξενια στην Αθηνα με τους αντρες της. Εχω αρχισει απο σημερα να κανω κατι μικροαγορες μεσω ιντερνετ φυσικα για τον μικρουλη. Αν "κολλησω" καπου θα ζητησω τη γνωμη σας!! Φιλια!!

 

Το εχω παρατηρήσει και εγω τα Σαββατοκύριακα κατι με πιανει εχω πόνους στην κοιλιά στην μεση ειμαι πολυ χαλια...φοβάμαι οτι θα γεννησω,παλι έκανα την προετοιμασία μου ελπιζω παλι να κανω λάθος...οτι θες πες μου κοριτσάκι μου,απέφυγε να πάρεις πολλά και χαζα πράγματα γιατι στα πρωτα μας πιανει να θέλουμε να πάρουμε τα πάντα και μετα λέμε καλά τι ειναι ολες αυτές οι βλακειες που πηρα;τι θα τα κανω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 623
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το εχω παρατηρήσει και εγω τα Σαββατοκύριακα κατι με πιανει εχω πόνους στην κοιλιά στην μεση ειμαι πολυ χαλια...φοβάμαι οτι θα γεννησω,παλι έκανα την προετοιμασία μου ελπιζω παλι να κανω λάθος...οτι θες πες μου κοριτσάκι μου,απέφυγε να πάρεις πολλά και χαζα πράγματα γιατι στα πρωτα μας πιανει να θέλουμε να πάρουμε τα πάντα και μετα λέμε καλά τι ειναι ολες αυτές οι βλακειες που πηρα;τι θα τα κανω;

Νομιζω οτι λαθος ειναι ο συναγερμος και σημερα, αυριο βραδυ θα ηρεμησεις, οπως κι εγω. Ανεξηγητο αυτο με τα Σαββατοκυριακο, δεν εχω επιστημονικη εξηγηση να δωσω..

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι λαθος ειναι ο συναγερμος και σημερα, αυριο βραδυ θα ηρεμησεις, οπως κι εγω. Ανεξηγητο αυτο με τα Σαββατοκυριακο, δεν εχω επιστημονικη εξηγηση να δωσω..

 

Αχ μωρέ κορίτσια μου να μου ηρέμησετε θέμα χρόνου να περασουν .δώρα κάνε αγορές για να ξρχνιεσαι και εσύ Ξένια μου σκέψου ότι σε λίγες μέρες ότι και να γίνει θα τον έχεις αγκαλιά το μπαμπάκι σου .Σκεφτείτε όμορφα γελάσετε τραγουδειστε στα μικρά σας για να ηρεμησουν. Δώρα πόσα μαγνήσιο παίρνεις? Κορίτσια αυτές οι συσπασουλες από ποτέ ξεκινάνε??

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι λαθος ειναι ο συναγερμος και σημερα, αυριο βραδυ θα ηρεμησεις, οπως κι εγω. Ανεξηγητο αυτο με τα Σαββατοκυριακο, δεν εχω επιστημονικη εξηγηση να δωσω..

 

Μακαρι να ειναι λάθος συναγερμος...εμένα νομίζω με αγχωνει αυτη η ηρεμία του Σαββατοκύριακου που δεν ξερω αν θα βρω το γιατρο μου,οχι οτι τον χρειαστηκα ποτέ και δεν το βρήκα,απλα επειδη ξερω οτι δεν είναι στο ιατρείο του...

Link to comment
Share on other sites

Αχ μωρέ κορίτσια μου να μου ηρέμησετε θέμα χρόνου να περασουν .δώρα κάνε αγορές για να ξρχνιεσαι και εσύ Ξένια μου σκέψου ότι σε λίγες μέρες ότι και να γίνει θα τον έχεις αγκαλιά το μπαμπάκι σου .Σκεφτείτε όμορφα γελάσετε τραγουδειστε στα μικρά σας για να ηρεμησουν. Δώρα πόσα μαγνήσιο παίρνεις? Κορίτσια αυτές οι συσπασουλες από ποτέ ξεκινάνε??[/quote

 

Κοριτσακι μου δεν είναι στάνταρ το ποτε θα αρχισουν οι συσπασεις,η αδερφη μου δεν ειχε ουτε μια μεχρι που γεννησε εγω αρχισα να εχω στην 34η εβδομάδα...Η Δωρα εχει απο την 22η αν δεν κανω λαθος,οπότε διαφέρει σε καθε εγκυμοσύνη....ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ μωρέ κορίτσια μου να μου ηρέμησετε θέμα χρόνου να περασουν .δώρα κάνε αγορές για να ξρχνιεσαι και εσύ Ξένια μου σκέψου ότι σε λίγες μέρες ότι και να γίνει θα τον έχεις αγκαλιά το μπαμπάκι σου .Σκεφτείτε όμορφα γελάσετε τραγουδειστε στα μικρά σας για να ηρεμησουν. Δώρα πόσα μαγνήσιο παίρνεις? Κορίτσια αυτές οι συσπασουλες από ποτέ ξεκινάνε??

 

Δεν ειναι απαραιτητο οτι θα εχεις συσπασεις Λετακι. Εμενα ξεκινησαν 22 εβδομαδων, καπου εκει ομως ξεκινουν οι φυσιολογικες συσπασεις, αυτες που θα εχεις ακουσει σαν braxton- hicks. Μεχρι 10 την ημερα υποτιθεται ειναι φυσιολογικες. Εγω ομως εκανα πολλες, εφτασα σε σημειο να εχω καθε 3 ή 5ή 8 λεπτα. Μου εδωσε 6 trofocard την ημερα , ακριβως επειδη ειχα τοσες πολλες. Ακομη τοσο παιρνω, μου τις μειωσε λιγακι αλλα και παλι ειχα 20-40 την ημερα γι αυτο και μου προσθεσε μετα το adalat. Υπαρχει μεγαλη περιπτωση εσυ να μην κανεις προωρες συστολες και απλα να ξαπλωσεις ησυχη και κυρια. Παιρνεις κι εσυ μαγνησιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,θα ήθελα και γω να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου.Διανυω την 18 εβδομάδα και πριν απο 3 μέρες έκανα έκτακτη περίδεση γιατί το μήκος του τραχήλου μου σε μια εβδομάδα απο 27 πήγε στο 15 και με χοάνη.Τώρα είμαι στο σπίτι ξαπλωμένη και πολύ αγχωμένη για το αν θα τα καταφέρω.Ο γιατρός μου είπε ότι αυτή η εβδομάδα είναι πολύ κρίσιμη για το αν θα πάνε όλα καλά.Παιρνω αντιβίωση και 3 φορές μαγνήσιο τη μέρα.Καποιες στιγμές αισθάνομαι πονάκια περιόδου και ανησυχώ πολύ μήπως είναι συσπάσεις και πρέπει να πάρω και τοκολυτικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,θα ήθελα και γω να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου.Διανυω την 18 εβδομάδα και πριν απο 3 μέρες έκανα έκτακτη περίδεση γιατί το μήκος του τραχήλου μου σε μια εβδομάδα απο 27 πήγε στο 15 και με χοάνη.Τώρα είμαι στο σπίτι ξαπλωμένη και πολύ αγχωμένη για το αν θα τα καταφέρω.Ο γιατρός μου είπε ότι αυτή η εβδομάδα είναι πολύ κρίσιμη για το αν θα πάνε όλα καλά.Παιρνω αντιβίωση και 3 φορές μαγνήσιο τη μέρα.Καποιες στιγμές αισθάνομαι πονάκια περιόδου και ανησυχώ πολύ μήπως είναι συσπάσεις και πρέπει να πάρω και τοκολυτικα.

 

Καλως ηρθες στην "ξαπλωτη " παρεα μας. Θα πανε ολα τελεια, θα το δεις. Χωρις να ειμαι γιατρος πιστευω πως κρισιμες μερες ειναι οι πρωτες τρεις μετα την περιδεση, οποτε νομιζω οτι εισαι σε πολυ καλο δρομο. Τα πονακια περιοδου επισης ειναι φυσιολογικο να τα εχεις μετα την περιδεση αφου εχει πειραζτει ο τραχηλος σου. Για μενα εισαι τυχερη που ανακαλυψες κι εσυ νωρις το προβλημα σου και προλαβες να κανεις περιδεση. Αν σε μια εβδομαδα απο την επεμβαση εχεις πονακια, τοτε συζητησε με το γιατρο σου για τοκολυτικα. Πιστευω ομως οτι το μαγνησιο θα σου κανει δουλεια. Ξαπλωσε οσο περισσοτερο μπορεις στο πλαι για να αποφευγονται μεγαλες πιεσεις στον τραχηλο και ηρεμιζ οσο μπορεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,θα ήθελα και γω να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου.Διανυω την 18 εβδομάδα και πριν απο 3 μέρες έκανα έκτακτη περίδεση γιατί το μήκος του τραχήλου μου σε μια εβδομάδα απο 27 πήγε στο 15 και με χοάνη.Τώρα είμαι στο σπίτι ξαπλωμένη και πολύ αγχωμένη για το αν θα τα καταφέρω.Ο γιατρός μου είπε ότι αυτή η εβδομάδα είναι πολύ κρίσιμη για το αν θα πάνε όλα καλά.Παιρνω αντιβίωση και 3 φορές μαγνήσιο τη μέρα.Καποιες στιγμές αισθάνομαι πονάκια περιόδου και ανησυχώ πολύ μήπως είναι συσπάσεις και πρέπει να πάρω και τοκολυτικα.

 

Καλημερα κοριτσι μου όπως λέει και η Δώρα οι 3 πρώτες ημέρες πέρασαν που είναι και οι πιο επικίνδυνοι από εδώ και πέρα ότι σου πει ο ιατρός ξάπλα και υπομονή μεγάλη αν θες για ότι θες εδώ είμαστε και εμείς. Εγώ 14η εβδομάδα έκανα περιδεση και κάπως σηκωνομαι και βγαίνω τώρα αλλά θα ξανακατσω ξάπλα σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Καλημέρα. Δώρα μου εγώ παίρνω 2 trofocard max αλλά συμπληρώνω από την διατροφή το μαγνήσιο. Η γλυκοπατατα μαζί με τα φύλλα πατζαριου έχουν πολύ μαγνήσιο το ίδιο και η σάλτσα ντομάτας φτιάχνω συχνά ντοματοσουπα τα άλλα Τα τρώω με λαδολεμονο. Εχω ξυπνήσει πάλι από τις 5.00 σήμερα γιατί μπήκαν κουνούπια στο σπίτι και βλέπω ένα στο ταβάνι και λέω εδώ εσύ να σε σκοτώσω γιατί όλη νύχτα δίπλα στα αυτιά μου ήταν. Παίρνω που λέτε ένα μαξιλάρι να χτυπήσω αυτό στο τοίχο και το πετάω δήλ έκανα απότομη κίνηση προς τα ψηλά δήλ τεντωθηκα με τα χερια ψηλα για το πετύχω το άτιμο και κάπως ταραχτηκε η κοιλια μου και αμέσως σκέφτηκα μην έκανα απότομη κίνηση και εκανα κάτι στο παιδί μου και μετά κράταγά σκοπιά μη δω τίποτα το ανησυχητικό όπως αίμα η πόνο αλλά μέχρι στιγμής όχι. Λετε να έκανα βλάκεια και να έχω κάνει τίποτα κακό?? Αχ θα με πεθάνουν οι ανησυχίες μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου Καλημέρα. Δώρα μου εγώ παίρνω 2 trofocard max αλλά συμπληρώνω από την διατροφή το μαγνήσιο. Η γλυκοπατατα μαζί με τα φύλλα πατζαριου έχουν πολύ μαγνήσιο το ίδιο και η σάλτσα ντομάτας φτιάχνω συχνά ντοματοσουπα τα άλλα Τα τρώω με λαδολεμονο. Εχω ξυπνήσει πάλι από τις 5.00 σήμερα γιατί μπήκαν κουνούπια στο σπίτι και βλέπω ένα στο ταβάνι και λέω εδώ εσύ να σε σκοτώσω γιατί όλη νύχτα δίπλα στα αυτιά μου ήταν. Παίρνω που λέτε ένα μαξιλάρι να χτυπήσω αυτό στο τοίχο και το πετάω δήλ έκανα απότομη κίνηση προς τα ψηλά δήλ τεντωθηκα με τα χερια ψηλα για το πετύχω το άτιμο και κάπως ταραχτηκε η κοιλια μου και αμέσως σκέφτηκα μην έκανα απότομη κίνηση και εκανα κάτι στο παιδί μου και μετά κράταγά σκοπιά μη δω τίποτα το ανησυχητικό όπως αίμα η πόνο αλλά μέχρι στιγμής όχι. Λετε να έκανα βλάκεια και να έχω κάνει τίποτα κακό?? Αχ θα με πεθάνουν οι ανησυχίες μου

 

Καλημερα Λετα μου εγω είμαι ξυπνια απο τις τέσσερις...δεν βολευομαι πλεον να κοιμηθω!!!Κοιτα καλο θα ηταν να μην κάνεις αποτομες κινησεις αλλα αυτο δεν σημαίνει βρε κοριτσάκι μου οτι με μια τοσο μικρη απροσεξια θα συμβεί κατι στο μωρακι σου...Ηρεμησε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου ακομη και αν εχει προβληματα..Να ξέρεις πως οτι βιωνουμαι εμεις περναει και στα μωρα μας και εχει αντίκτυπο στο χαρακτηρα τους...εγω στην πρωτη εγκυμοσύνη που ημουν χαλαρή και ηρεμη και σκεφτομουν μονο θετικά ο Νικολακης μου σαν μωρο ηταν απιστευτα ησυχος απο 40 ημερων κοιμοταν ολο το βράδυ,πολυ βολικο παιδακι...Τωρα σε αυτη με τοσο άγχος να δούμε πως θα ειναι ο μπεμπης..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια,θα ήθελα και γω να μοιραστώ μαζί σας το πρόβλημα μου.Διανυω την 18 εβδομάδα και πριν απο 3 μέρες έκανα έκτακτη περίδεση γιατί το μήκος του τραχήλου μου σε μια εβδομάδα απο 27 πήγε στο 15 και με χοάνη.Τώρα είμαι στο σπίτι ξαπλωμένη και πολύ αγχωμένη για το αν θα τα καταφέρω.Ο γιατρός μου είπε ότι αυτή η εβδομάδα είναι πολύ κρίσιμη για το αν θα πάνε όλα καλά.Παιρνω αντιβίωση και 3 φορές μαγνήσιο τη μέρα.Καποιες στιγμές αισθάνομαι πονάκια περιόδου και ανησυχώ πολύ μήπως είναι συσπάσεις και πρέπει να πάρω και τοκολυτικα.

 

Καλημερα κοριτσι και καλωσηρθες στην παρέα μας..Εγω βέβαια σε πεντε μερες γενναω αλλα εννοείται οτι θα συνεχισω να μπαινω και να βλεπω οτι είστε καλα...Οπότε όπως τα καταφερα εγω και μαλιστα χωρίς περιδεση ετσι ειμαι σιγουρη οτι θα τα καταφερετε ολες και θα έχετε τελειομηνες εγκυμοσυνες...αχ αυτα τα πονακια περιόδου και εμένα με ανησυχουσαν πολυ στην αρχη,μιλα με τον γιατρο σου αν και νομιζω οτι είναι φυσιολογικα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Λετα μου εγω είμαι ξυπνια απο τις τέσσερις...δεν βολευομαι πλεον να κοιμηθω!!!Κοιτα καλο θα ηταν να μην κάνεις αποτομες κινησεις αλλα αυτο δεν σημαίνει βρε κοριτσάκι μου οτι με μια τοσο μικρη απροσεξια θα συμβεί κατι στο μωρακι σου...Ηρεμησε και απολαυσε την εγκυμοσυνη σου ακομη και αν εχει προβληματα..Να ξέρεις πως οτι βιωνουμαι εμεις περναει και στα μωρα μας και εχει αντίκτυπο στο χαρακτηρα τους...εγω στην πρωτη εγκυμοσύνη που ημουν χαλαρή και ηρεμη και σκεφτομουν μονο θετικά ο Νικολακης μου σαν μωρο ηταν απιστευτα ησυχος απο 40 ημερων κοιμοταν ολο το βράδυ,πολυ βολικο παιδακι...Τωρα σε αυτη με τοσο άγχος να δούμε πως θα ειναι ο μπεμπης..

 

ΆΑΑΑΑΑ άμα το ήξερα θα σου είχα γράψει από τις 4.00 να με ηρεμουσες το ξέρω μωρε αλλά ξέρεις εκείνη την στιγμή επειδή ήθελα να σκοτώσω το κουνούπι δεν σκέφτηκα την κίνηση επειδή άκου ότι δεν κάνει να τεντωνομαστε. Το περίμενα ότι εσύ θα μου απαντήσεις πρώτη έτσι και αλλιώς χαχαχαχχχα τουλάχιστον έχω και εσάς να με ηρεμειτε.αΥτες τις αυπνιες τις έχεις καιρό?? Οι πονοι που έλεγες πως πάνε?

Link to comment
Share on other sites

ΆΑΑΑΑΑ άμα το ήξερα θα σου είχα γράψει από τις 4.00 να με ηρεμουσες το ξέρω μωρε αλλά ξέρεις εκείνη την στιγμή επειδή ήθελα να σκοτώσω το κουνούπι δεν σκέφτηκα την κίνηση επειδή άκου ότι δεν κάνει να τεντωνομαστε. Το περίμενα ότι εσύ θα μου απαντήσεις πρώτη έτσι και αλλιώς χαχαχαχχχα τουλάχιστον έχω και εσάς να με ηρεμειτε.αΥτες τις αυπνιες τις έχεις καιρό?? Οι πονοι που έλεγες πως πάνε?

 

Τις αυπνιες τις εχω περίπου ενα μηνα αλλα τις τελευταιες δεκα μερες κοιμαμαι ελαχιστα...οπότε οτι θες στειλε μου..οι πονοι επιμενουν αλλα δεν ειναι αφορητοι για να πω οτι θα παω μαιευτηριο...

Link to comment
Share on other sites

Τις αυπνιες τις εχω περίπου ενα μηνα αλλα τις τελευταιες δεκα μερες κοιμαμαι ελαχιστα...οπότε οτι θες στειλε μου..οι πονοι επιμενουν αλλα δεν ειναι αφορητοι για να πω οτι θα παω μαιευτηριο...

 

Ωραία μια χαρά υπομονή ξέρω ότι μετράς τις ώρες σου είναι σαν να σε βλέπω χαχαχα .κοιμησου λίγο όσο μπορείς ξενύχτια σε περιμένουν και ξέρεις καλύτερα από εμάς

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κι απο μενα!! Εγω παλι ειμαι του υψους ή του βαθους. Ή θα νυσταζω τρελα, να μη μπορω να ανοιξω τα ματια μου ή θα κοιτω μερες το ταβανι απο την αυπνια. Ψυχοπαθεια πρεπει να λεγεται αυτο!!! Χαχα!! Λετακι σε καμια περιπτωση μη φοβασαι, το μωρακι σου ειναι πληρως προστατευμενο μεσα στο αμνιακο υγρο, δεν το απασχολουν οι αποτομες κινησεις. Οπως και τον τραχηλο σου. Μετα απο τοσες ημερες εχουν θρεψει τα ραμματα, δεν προκειται να δεις αιματακι. Μπορεις να χαλαρωσεις. Κι εσυ καψερη Ξενια, πού να βολευτεις με την κοιλιτσα σου, λιγες μερες πριν γεννησεις!! Κανεις συσπασεις με πονακια μαζι ή τα πονακια σου ειναι μονα τους χωρις συσπαση; ειχα κι εγω χθες και συσπασεις και πονους, πηρα ενα ακομη adalat και ειμαι καπως καλυτερα σημερα. Πιστευω οτι εχεις ολα αυτα τα συμπτωματα γιατι σταματησες το adalat, αλλα δεν πιστευω οτι θα αυξηθουν αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Ξένια απ΄οτι κατάλαβα τελειώνουν τα βάσανα σου σε λίγες μέρες με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να έχεις μια εύκολη γέννα.Dormam σ΄ευχαριστώ για τα καθησυχαστικά σου λόγια γιατί είμαι πολύ αγχωμένη μέχρι την Παρασκευή που θα πάω στο γιατρό.Λέτα εσύ μετά απο ποσό καιρό απο την περιδεςη άρχισες να βγαίνεις έξω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!! Εγω παλι ειμαι του υψους ή του βαθους. Ή θα νυσταζω τρελα, να μη μπορω να ανοιξω τα ματια μου ή θα κοιτω μερες το ταβανι απο την αυπνια. Ψυχοπαθεια πρεπει να λεγεται αυτο!!! Χαχα!! Λετακι σε καμια περιπτωση μη φοβασαι, το μωρακι σου ειναι πληρως προστατευμενο μεσα στο αμνιακο υγρο, δεν το απασχολουν οι αποτομες κινησεις. Οπως και τον τραχηλο σου. Μετα απο τοσες ημερες εχουν θρεψει τα ραμματα, δεν προκειται να δεις αιματακι. Μπορεις να χαλαρωσεις. Κι εσυ καψερη Ξενια, πού να βολευτεις με την κοιλιτσα σου, λιγες μερες πριν γεννησεις!! Κανεις συσπασεις με πονακια μαζι ή τα πονακια σου ειναι μονα τους χωρις συσπαση; ειχα κι εγω χθες και συσπασεις και πονους, πηρα ενα ακομη adalat και ειμαι καπως καλυτερα σημερα. Πιστευω οτι εχεις ολα αυτα τα συμπτωματα γιατι σταματησες το adalat, αλλα δεν πιστευω οτι θα αυξηθουν αλλο.

 

Καλημερα όμορφη μου Δώρα σε ευχαριστώ που κάθε φορά με ηρεμειτε .Κορίτσια μου τι να κάνω μωρέ πρωταρα σε όλα και φοβιτσιαρα. Δώρα Μαια είπες ότι είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και σας ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα.Ξένια απ΄οτι κατάλαβα τελειώνουν τα βάσανα σου σε λίγες μέρες με το καλό να έρθει το μωράκι σου και να έχεις μια εύκολη γέννα.Dormam σ΄ευχαριστώ για τα καθησυχαστικά σου λόγια γιατί είμαι πολύ αγχωμένη μέχρι την Παρασκευή που θα πάω στο γιατρό.Λέτα εσύ μετά απο ποσό καιρό απο την περιδεςη άρχισες να βγαίνεις έξω;

Καλημερα μετά από μια εβδομάδα που πήγα στον ιατρό μου είπε έχεις το ελεύθερο απλά μου είπε 20η εβδομάδα μέχρι 30η πολύ μεγάλη προσοχή γιατί βαραινει το μωρό είμαστε κοντά η μια με την άλλη εγώ 17 εβδομάδων και 4 ημερων είμαι οπότε μαζί θα γεννησουμε .πέρασε ο κίνδυνος τώρα για εσένα εγώ από την 4η ημέρα σηκώθηκα με προσοχή και έκανα βήματα στο σπίτι να κυκλοφορεί το αίμα για να μην παθαινα καμία θρομβωση από την ακινησια η μπορείς να κουνάς τους αστραγαλους σου κάθε μία ώρα για να μην λιμναζει το αίμα. Θα δεις σε μια εβδομάδα θα πετάς. Να πλενεσαι τοπικά με πράσινο σαπούνι και γιαούρτι να τρως .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο μενα!! Εγω παλι ειμαι του υψους ή του βαθους. Ή θα νυσταζω τρελα, να μη μπορω να ανοιξω τα ματια μου ή θα κοιτω μερες το ταβανι απο την αυπνια. Ψυχοπαθεια πρεπει να λεγεται αυτο!!! Χαχα!! Λετακι σε καμια περιπτωση μη φοβασαι, το μωρακι σου ειναι πληρως προστατευμενο μεσα στο αμνιακο υγρο, δεν το απασχολουν οι αποτομες κινησεις. Οπως και τον τραχηλο σου. Μετα απο τοσες ημερες εχουν θρεψει τα ραμματα, δεν προκειται να δεις αιματακι. Μπορεις να χαλαρωσεις. Κι εσυ καψερη Ξενια, πού να βολευτεις με την κοιλιτσα σου, λιγες μερες πριν γεννησεις!! Κανεις συσπασεις με πονακια μαζι ή τα πονακια σου ειναι μονα τους χωρις συσπαση; ειχα κι εγω χθες και συσπασεις και πονους, πηρα ενα ακομη adalat και ειμαι καπως καλυτερα σημερα. Πιστευω οτι εχεις ολα αυτα τα συμπτωματα γιατι σταματησες το adalat, αλλα δεν πιστευω οτι θα αυξηθουν αλλο.

 

Εχω πονους στη μεση μου Δωρα μου και πονους και συσπασεις αλλα οχι ολα μαζι..μπορεί να κανω συσπαση χωρίς πόνο μονο αυτο το σφιξιμο μετα απο μια ωρα να με πιασει η μεση μου μονο γι αυτο δεν ξερω να ανησυχισω η οχι;;;μόλις μου εκοψε το adalat ξεκινησαν ολα μην τα κοψεις οσο μπορείς να τα παιρνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εχω πονους στη μεση μου Δωρα μου και πονους και συσπασεις αλλα οχι ολα μαζι..μπορεί να κανω συσπαση χωρίς πόνο μονο αυτο το σφιξιμο μετα απο μια ωρα να με πιασει η μεση μου μονο γι αυτο δεν ξερω να ανησυχισω η οχι;;;μόλις μου εκοψε το adalat ξεκινησαν ολα μην τα κοψεις οσο μπορείς να τα παιρνεις...

 

Καθολου να μην ανησυχησεις, αφου ειναι ετσι ανακατεμενα τα πονακια, δε γεννας ακομη. Θα σκεφτεις να παρεις το γιατρο αν κανεις συσπασεις, ταυτοχρονα πονας εντονα χαμηλα στην κοιλια και ταυτοχρονα και η μεση. Και οι συσπασεις αυτες να ερχονται και να φευγουν πολυ συχνα και για πολυ ωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα όμορφη μου Δώρα σε ευχαριστώ που κάθε φορά με ηρεμειτε .Κορίτσια μου τι να κάνω μωρέ πρωταρα σε όλα και φοβιτσιαρα. Δώρα Μαια είπες ότι είσαι?

 

Ναι, μαια ειμαι, μπορω σε πολλα να σας βοηθησω, αλλα σε καμια περιπτωση δε θελω να αντικαταστησω ή να ανακατευτω στη δουλεια των γιατρων. Λογικοτατο που φοβασαι, ξεκινησε στραβα η εγκυμοσυνη σου, θα τελειωσει ομως αψογα, θα δεις. Εγιναν ακριβως τα βηματα που πρεπει και γλιτωσες τα χειροτερα, οπως και η νεα μας φιλη lunarossa. Η περιδεση και η ξεκουραση (οχι απαραιτητα πληρης ακινησια) ειναι ιδανικα βηματα για να πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μαια ειμαι, μπορω σε πολλα να σας βοηθησω, αλλα σε καμια περιπτωση δε θελω να αντικαταστησω ή να ανακατευτω στη δουλεια των γιατρων. Λογικοτατο που φοβασαι, ξεκινησε στραβα η εγκυμοσυνη σου, θα τελειωσει ομως αψογα, θα δεις. Εγιναν ακριβως τα βηματα που πρεπει και γλιτωσες τα χειροτερα, οπως και η νεα μας φιλη lunarossa. Η περιδεση και η ξεκουραση (οχι απαραιτητα πληρης ακινησια) ειναι ιδανικα βηματα για να πανε ολα καλα.

 

Ναι αγάπη μου σε ρώτησα γιατι ήθελα να σε ρωτήσω αν θες να με ξεγεννησεις , δεν ξέρω αν γίνεται αλλά μου βγάζεις μια ασφάλεια. Εννοείται ότι τους κανονικούς ιατρους δεν μπορείς να αντικαταστήσεις εδώ μιλάμε σαν μελλοντικές μανάδες.

Link to comment
Share on other sites

Λέτα εσύ είχες πόνους περιόδου μετά την περίδεςη και για ποσό καιρό;

 

Ναι είχα αλλά από την 4η ημέρα ήμουν καλύτερα αλλά είχα τραβηγματα χαμηλά είναι φυσιολογικό αν όμως σου συνεχίζουν παρτον ένα τηλέφωνο μήπως σου δώσει κάτι άλλο. Νιώθεις ότι κάνεις συσπασεις ?? Η απλά μόνο πόνο περιόδου?? Παυσιπονο παίρνεις?? Εμένα μου έδωσε voltaren από τον πρώκτο και όντως με ηρεμουσε .πρέπει να νιώθεις ηρεμία εκεί κάτω για μίλησε του .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...