Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ανελκομενος ορχεις κ χειρουργιο


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολες!!εχω ενα μωρακι 16 μηνων γεννηθηκαμε προωρα αλλα δεν αντιμετοπισαμε καποιο προβλημα!!ο παιδιατρος μας μας εστειλε σημερα σε παιδοχειρουργο ο οποιος εκρινε οτι ο ενας ορχεις δεν ειναι στην θεση του δεν κατεβηκε δηλαδη κ μας προγραματισε 7/4/2016 για χειρουργιο!!!μας ενημερωσε οτι ειναι απλη επεμβαση με ολικη ναρκωση!!!παρολα αυτα εγω φοβαμαι πολυ την ολικη ναρκωση!!μου εχουν μεινει κ καποιες φοβιες λογω που μειναμε θερμοκοιτηδα 4 μηνες..25 εβδομαδα γεννηθηκε ο ηρωας μου..κ δοξα τον θεο ολα καλα!!!υπαρχει καποια μανουλα που εκανε αυτην την ενχηριση το μωρακι της να μου πει εμπειριες?ευχαριστω για τον χρονο σας μανουλες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ο δικος μου ηταν 20 μηνων περιπου όταν το καναμε αν θυμαμαι καλα.Απο τη στιγμη που γεννηθηκε είχαμε και αμφιβολιες για το αν υπαρχει ο ενας ορχις γιατι ηταν πολύ ψηλα...βασικα ηταν μεσα στην κοιλια.Ακριβως επειδή ηταν τοσο ψηλα η εγχειρηση κρατησε και αρκετη ωρα...κανα τριωρο αν θυμαμαι καλα.Σκεψου όλα εβγαιναν από το χειρουργιο και το δικο μας όχι...εκει αρχισε να με λουζει κρυος υδρωτας...αλλα ευτυχως όλα καλα.Σε ποιο νοσοκομειο θα κανετε την επεμβαση?

Link to comment
Share on other sites

Ο δικος μου ηταν 20 μηνων περιπου όταν το καναμε αν θυμαμαι καλα.Απο τη στιγμη που γεννηθηκε είχαμε και αμφιβολιες για το αν υπαρχει ο ενας ορχις γιατι ηταν πολύ ψηλα...βασικα ηταν μεσα στην κοιλια.Ακριβως επειδή ηταν τοσο ψηλα η εγχειρηση κρατησε και αρκετη ωρα...κανα τριωρο αν θυμαμαι καλα.Σκεψου όλα εβγαιναν από το χειρουργιο και το δικο μας όχι...εκει αρχισε να με λουζει κρυος υδρωτας...αλλα ευτυχως όλα καλα.Σε ποιο νοσοκομειο θα κανετε την επεμβαση?

 

Στο παπαγεωργιου θα γινει απλα ανχονομαι για την ολικη ναρκωση!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμεις το καναμε στο παιδων...σκεψου εμενα θηλαζε κιολας και ειχα και θεμα πως θα τον κρατησω τοσες ωρες νηστικο.Πριν τον παρουν στο χειρουργιο του εδωσαν ένα σιροπακι και ηδη ψιλοναρκωθηκε...ώστε να μην κλαιει όταν θα τον επαιρναν στο χειρουργιο.Οταν βγηκε ειχε ξυπνησει από τη ναρκωση αλλα και παλι ηταν καπως.Γενικως για τις επομενες ωρες κοιμοταν...ξυπναγε λιγο και ξανακοιμοταν.Προφανως ποναγε κιολας ο κακομοιρης οποτε καλυτερα ετσι κοιμισμένος.Ακριβως επειδή ηταν πολύ ψιλα ο ορχης και η επεμβαση ηταν λιγο δυσολη καθησαμε μεσα ένα βραδυ και βγηκαμε την επομενη μερα.

 

Το πιο δυσκολο να σου πω ηταν οι αλλαγες που καναμε στις γαζες όταν γυρισαμε σπιτι.Δε χρειαζεται να φοβάσαι ...σκεψου ότι μεγαλύτερος κίνδυνος υπαρχει να μεγαλωνει το παιδι χωρις να εχει κατεβει ο ορχις.Ειναι κατι που πρεπει να το κανει και θα το κανει για το καλο του...αυτό να σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις το καναμε στο παιδων...σκεψου εμενα θηλαζε κιολας και ειχα και θεμα πως θα τον κρατησω τοσες ωρες νηστικο.Πριν τον παρουν στο χειρουργιο του εδωσαν ένα σιροπακι και ηδη ψιλοναρκωθηκε...ώστε να μην κλαιει όταν θα τον επαιρναν στο χειρουργιο.Οταν βγηκε ειχε ξυπνησει από τη ναρκωση αλλα και παλι ηταν καπως.Γενικως για τις επομενες ωρες κοιμοταν...ξυπναγε λιγο και ξανακοιμοταν.Προφανως ποναγε κιολας ο κακομοιρης οποτε καλυτερα ετσι κοιμισμένος.Ακριβως επειδή ηταν πολύ ψιλα ο ορχης και η επεμβαση ηταν λιγο δυσολη καθησαμε μεσα ένα βραδυ και βγηκαμε την επομενη μερα.

 

Το πιο δυσκολο να σου πω ηταν οι αλλαγες που καναμε στις γαζες όταν γυρισαμε σπιτι.Δε χρειαζεται να φοβάσαι ...σκεψου ότι μεγαλύτερος κίνδυνος υπαρχει να μεγαλωνει το παιδι χωρις να εχει κατεβει ο ορχις.Ειναι κατι που πρεπει να το κανει και θα το κανει για το καλο του...αυτό να σκέφτεσαι.

Ποσο ηρωιδες ειμαστε οι μανουλες!!!νιωθω τι περασες κ πως ενιωσες!!!σε ευχαριστω πολυ μου εδωσες πολυ κουραγιο!!απλα σκεφτομαι τον κομπο στο στομαχι οση ωρα περιμενω εξω απο το χειρουργειο!!!οπως ειπες ειναι για το καλο του!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλα μου. Εμένα ο αδελφός μου είχε κάνει αυτή την επέμβαση, βέβαια πριν καμια 30αριά χρόνια. Υπόθεση ρουτίνας ήταν και τότε ακόμα, καμία επιπλοκή και ήταν και δύσκολη περίπτωση, γιατί το κατάλαβαν αργά. Όλα καλά θα πάνε, μη στενοχωριέσαι. Όπως το λες κι εσύ, το μεγαλύτερο άγχος θα είναι το δικό σας στην αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοπέλα μου. Εμένα ο αδελφός μου είχε κάνει αυτή την επέμβαση, βέβαια πριν καμια 30αριά χρόνια. Υπόθεση ρουτίνας ήταν και τότε ακόμα, καμία επιπλοκή και ήταν και δύσκολη περίπτωση, γιατί το κατάλαβαν αργά. Όλα καλά θα πάνε, μη στενοχωριέσαι. Όπως το λες κι εσύ, το μεγαλύτερο άγχος θα είναι το δικό σας στην αναμονή.

 

Ευχαριστω κοριτσι μου!!!μου δινουν πολυ δυναμη η εμπειριες σας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...