Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

γεια σας!! θα ήθελα να αγοράσω ένα θερμόμετρο με υπέρυθρες, που μετρά την θερμοκρασία εξ επαφής! έχω 2 ψηφιακά αλλά και τα 2 έχουν αποκλίσεις μεταξύ μετρήσεων! επομένως μιας και το μωράκι μου είναι 2 μηνών και ξεκινήσαμε τα εμβόλια έχετε να μου προτείνετε κάποιο θερμόμετρο υπερύθρων με το οποίο έχετε μείνει ευχαριστημένες κ δεν έχει αποκλίσεις στις μετρήσεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ έχω ένα της Chicco, αλλά είναι παλιό μοντέλο κι έχει σταματήσει να κυκλοφορεί. Πολύ καλό πάντως, με βόλεψε.

 

Βρήκα σε προσφορά και πήρα για δεύτερο αυτό εδώ http://www.pharmacy295.gr/gr/el/products/medisana-thermometro-metopoy-ftn-megalis-akriveias-xoris-epafi

 

μου φάνηκε κάπως πιο περίπλοκο, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη, μόνο στον εαυτό μου για δοκιμή.

Link to comment
Share on other sites

Είναι αλήθεια. Του μετώπου είναι βολικά αλλά έχουν απόλκιση μέχρι εναν ολόκληρο βαθμό. Τα ψηφιακά του λεπτού εχουν απόκλιση περίπου 0,4 του βαθμού (δλδ 4 δέκατα).

 

Αν σας έχει ξεμείνει κανένα υδραργυρικό (απόκλιση 0) φυλάξτε το σαν τα μάτια σας.

8HQvp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα εγω εχω ενα της microlife μετωπου 35 ευρω το πηρα.ειναι καλο εχει αποκλιση μικρη0,2 το πολυ.δηλαδη αν το 36,6 ειναι 36,9 δεν τρεχει και τιποτα...αλλα αν το 37,9 -38 ειναι 38,5 και πρεπει να δωσεις αντιπυρετικο αυτο ειναι οντως ενα θεμα.οποτε τι κανεις ??παντα υδραργυρικο.....εκτος απο τα βραδια ,που ενταξει 4 λεπτα με το υδραργυρικο ειναι μαρτυριο, ειδικα σε πιο μεγαλο μωρο 10 μηνων 15 μηνων π δεν καθονται εκει βαζεις του μετωπου και αν δεν εχει δεκατα τελειωνει η ιστορια αν σου βγαλει ομως δεκατα η πυρετο μετρας κανονικα με το υδραργυρικο και πραττεις αναλογα.εγω αυτο κανω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...