Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θερμόμετρο αυτιού... (απο ποσο και πανω πυρετος?)


Recommended Posts

Έχω ένα ηλεκτρονικό θερμόμετρο αυτιού της Braun από το δεύτερο παιδί και τώρα δεν μπορώ να θυμηθώ ποιά είναι η θερμοκρασία που πρέπει να έχει ώστε το παιδί να μην έχει πυρετό.

Ας πούμε στο απλό θερμόμετρο του λεπτού που λέμε... το υδραργυρικό η σωστή θερμοκρασία είναι 37 βαθμούς σε μέτρηση από μασχάλη.

Στου αυτιού πόσο;

Χθες κάναμε τα πρώτα εμβόλια και σήμερα την έχουνε μια ανησυχία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το μονο που ξερω να σου πω ειναι οτι απο οπουδηποτε και να μετρας την θερμοκρασια εκτος απο την μασχαλη ειναι κατα μισο βαθμο περισσοτερο.δηλ. αν το παιδι εχει 37,3 απο την μασχαλη τοτε απο στομα ποπο και νομιζω αυτια ειναι 37,5.ετσι τουλαχιστον γραφει το δικο μου θερμομετρο και μου το ειπε και ο παιδιατρος.

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...