Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υπολογισμός επιδόματος ΙΚΑ για άνεργη μέλλουσα μαμά!!!


Recommended Posts

Καλημέρα!

Έχω ψάξει αρκετά για το πως υπολογίζονται τα επιδόματα κύησης-λοχείας αλλά δεν έχω βρει κάτι αρκετά κατατοπιστικό για την περίπτωση μου καθώς πελαγώνω κάθε φορά με το πλήθος απαντήσεων όσον αφορά τις εργαζόμενες μέλλουσες μαμάδες...

 

Είμαι στο ταμείο ανεργίας από τον Απρίλιο του 2015 και παίρνω κανονικά το επίδομα ανεργίας.

Η ΠΗΤ μου είναι περίπου αρχές Ιούνη του 2016.

Πως θα υπολογίσω το ποσό για το επίδομα ;

(Για τις εργαζόμενες μαμάδες ξέρω ότι το υπολογίζεις με βάση τις αποδοχές του τελευταίου Δεκέμβρη πριν από την ΠΗΤ, όμως εγώ τον δεκέμβρη αυτόν θα εξακολουθώ να είμαι στο ταμείο ανεργίας)

(Εξυπακούεται ότι έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα που χρειάζονται)

 

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με παράδειγμα θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Έχω ψάξει αρκετά για το πως υπολογίζονται τα επιδόματα κύησης-λοχείας αλλά δεν έχω βρει κάτι αρκετά κατατοπιστικό για την περίπτωση μου καθώς πελαγώνω κάθε φορά με το πλήθος απαντήσεων όσον αφορά τις εργαζόμενες μέλλουσες μαμάδες...

 

Είμαι στο ταμείο ανεργίας από τον Απρίλιο του 2015 και παίρνω κανονικά το επίδομα ανεργίας.

Η ΠΗΤ μου είναι περίπου αρχές Ιούνη του 2016.

Πως θα υπολογίσω το ποσό για το επίδομα ;

(Για τις εργαζόμενες μαμάδες ξέρω ότι το υπολογίζεις με βάση τις αποδοχές του τελευταίου Δεκέμβρη πριν από την ΠΗΤ, όμως εγώ τον δεκέμβρη αυτόν θα εξακολουθώ να είμαι στο ταμείο ανεργίας)

(Εξυπακούεται ότι έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα που χρειάζονται)

 

Όποιος μπορεί να με βοηθήσει με παράδειγμα θα το εκτιμούσα ιδιαίτερα !

 

 

Καλημέρα κ με το καλό! Εγώ για σιγουριά θα σου πρότεινα να περάσεις μια βόλτα από το πιο κοντινό σου ΙΚΑ(τμήμα παροχών μητρότητας). Αν φαίνεσαι κιόλας ή τους πεις ότι είσαι εγκυούλα θα σε εξυπηρετήσουν αμέσως κ θα σου λύσουν όλες σου τις απορίες. Εγώ έτσι έκανα...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κ με το καλό! Εγώ για σιγουριά θα σου πρότεινα να περάσεις μια βόλτα από το πιο κοντινό σου ΙΚΑ(τμήμα παροχών μητρότητας). Αν φαίνεσαι κιόλας ή τους πεις ότι είσαι εγκυούλα θα σε εξυπηρετήσουν αμέσως κ θα σου λύσουν όλες σου τις απορίες. Εγώ έτσι έκανα...

 

Ευχαριστώ για την απάντηση !

Σε λίγο θα μπω στον 3ο αλλά λόγω αποκόλλησης είμαι καθηλωμένη στο κρεβάτι εδώ και 1μιση μήνα περίπου οπότε λίγο αδύνατον να πάω σε δημόσια υπηρεσία πόσο μάλλον στο ΙΚΑ που κάθε φορά γίνεται της τρελής!! Θα προσπαθήσω μέσω τηλεφώνου και είδωμεν !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...