Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Να σε πω την αληθεια μου ειχε αργησει...δεν θυμαμαι ποσο ακριβως αλλα τους ειχα στειλει mail και ζητησα το tracking no το οποιο και μου εδωσαν κι ετσι παρακολουθουσα την παραγγελια...παντως το στελνουν συστημενο οποτε don't worry!

 

edit στο mummyandlittleme αναφερομαι

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να σε πω την αληθεια μου ειχε αργησει...δεν θυμαμαι ποσο ακριβως αλλα τους ειχα στειλει mail και ζητησα το tracking no το οποιο και μου εδωσαν κι ετσι παρακολουθουσα την παραγγελια...παντως το στελνουν συστημενο οποτε don't worry!

 

edit στο mummyandlittleme αναφερομαι

 

Και εμενα μου στειλαν τρακινκ ναμπερ αλλα απο που το παρακολουθω με ρογιαλ τα στελνουν?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εαν παει καμια Βεροπουλο ας κανει ενα κοπο να δει babylino...καπου διαβασα οτι εχει προσφορα 1+1...εαν ισχυει να στειλω τη mother να παρει γιατι εμας μετα τον εμετο μας εχει πιασει το τσιρλιο (sorry κιολας)...αχ γιατι δεν στα λεει κανεις ολα αυτα ΠΡΙΝ γινεις μαναααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::cool::cool::cool::lol::lol:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμενα μου στειλαν τρακινκ ναμπερ αλλα απο που το παρακολουθω με ρογιαλ τα στελνουν?

 

καταρχην θα μπεις στο www.royalmail.co.uk καπου εχει tracking service...βαζεις τον αριθμο και τσουπ...αν εχουν περασει 4-5 μερες μπες και στα ελτα www.elta.gr στην υπηρεσια track&trace και ξανα μανα τα ιδια...εαν δεν τα καταφερεις στειλε μου εαν θελεις με πμ τον αριθμο που σου εδωσαν και θα τα κανω εγω μιας και εχω παρει το κολλαει πια...:wink:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξυ η τυπισσα απο το ebay ουτε φωνη ουτε ακροαση:evil::evil::evil:...εχω πληρωσει απο 24/03, της εστειλα mail (ευγενικο) προχθες...μήπως ηρθε η ωρα να στειλω mail αναφεροντας τις λεξεις resolution centre??????

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν τις στέλνω εγώ για να μην πέσουμε όλες μαζί και φρικάρει η κοπέλα!!!

άντε μπράβο !!! (όχι ότι δεν θα το έχει πάρει πρέφα βέβαια αλλά τες πάντων καλά κάνει και δεν ανακατεύεται) ;);)

 

 

Εντωμεταξυ η τυπισσα απο το ebay ουτε φωνη ουτε ακροαση:evil::evil::evil:...εχω πληρωσει απο 24/03, της εστειλα mail (ευγενικο) προχθες...μήπως ηρθε η ωρα να στειλω mail αναφεροντας τις λεξεις resolution centre??????

για τα umi είναι ?? ωχ σε πήρα στο λαιμό μου :-(

νομίζω ότι ήρθε η ώρα πάντως..... εκτός και αν γράφει στην σελίδα της τίποτα για διακοπές ...το τσέκαρες ?? μήπως έρχεται Ελλάδα διακοπές βρε παιδί μου και στα φέρνει αυτοπροσώπως ....................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σιγα καλε...εσυ φταις????? Παντως τα ελεξγα ολα αυτα που ειπες...εκτος απο το τελευταιο...βρε λες??? Ε αμα ειναι ετσι κομματια να γινει, να'ρθει να πιουμε κι εναν καιφε!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

ελααα εχει μερικα ωραια! τι νουμερο θες? τα ειδες ολα??

καλα βλεπω οτι εχει μονο 6 σχεδια αγοριστικα?

για νουμερο δεν ξερω ακομα...θα του μετρησω το πατουσακι μολις ξυπνησει...δεν εχουμε παρει ακομα παπουτσακια...ειμαστε ακομα με καλτσες:P

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η απάντησή της!!!!

 

 

Καλησπέρα σας.

 

Σας απαντάμε με την σειρά που μας ρωτάτε.

 

1. Μπορούμε να ψωνίσουμε από καταστήματα που δεν δέχονται ελληνική πιστωτική κάρτα. Όσο για τα καταστήματα next προς το παρόν δεν συνεργαζόμαστε, όμως σύντομα θα υπάρξει συνεργασία και μπορούμε να σας ενημερώσουμε σχετικά.

 

2. Επειδή παραλαμβάνουμε μαζικά τις παραγγελίες, έτσι ώστε να έχουμε χαμηλότερες τιμές στα μεταφορικά, δεν γίνεται να σας τα στείλουμε απευθείας. Το κόστος που θα πληρώσετε από την έδρα μας στον χώρο σας είναι πολύ μικρότερο σε σχέση με το να παραλάβετε κατευθείαν. Να φανταστείτε ότι για δέματα έως 5 κιλά το κόστος του ταχυδρομείου είναι μόλις 6,00 ευρώ και θα το παραλάβετε συστημένο. Για περισσότερα κιλά, αναλόγως που βρίσκεστε, το κόστος συνήθως δεν υπερβαίνει τα 15,00?.

 

3. Εννοείται. Προσπαθούμε να τα πακετάρουμε όλα μαζί έτσι ώστε τα μεταφορικά να κοστίζουν όσο το δυνατόν λιγότερο.

 

4. Για παράδειγμα αν παραγγείλετε ένα ογκώδες αντικείμενο όπως πλυντήριο ρούχων, τα μεταφορικά θα υπολογιστούν ανάλογα με τον όγκο του. Αυτό όμως θα το ξέρετε ΠΡΙΝ σας το παραγγείλουμε. Πάντα θα ενημερώνεστε για τέτοια αντικείμενα έτσι ώστε να αποφασίζετε αν τελικά σας συμφέρει ή όχι μια τέτοια αγορά.

 

5. Υπάρχει λογαριασμός paypal και φυσικά μπορείτε να πληρώσετε μέσω αυτής της υπηρεσίας η οποία είναι και η ασφαλέστερη για τις ηλεκτρονικές αγορές!

 

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

καταρχην θα μπεις στο www.royalmail.co.uk καπου εχει tracking service...βαζεις τον αριθμο και τσουπ...αν εχουν περασει 4-5 μερες μπες και στα ελτα www.elta.gr στην υπηρεσια track&trace και ξανα μανα τα ιδια...εαν δεν τα καταφερεις στειλε μου εαν θελεις με πμ τον αριθμο που σου εδωσαν και θα τα κανω εγω μιας και εχω παρει το κολλαει πια...:wink:

 

οκ θα το κοιταξω. ευχαριστω πολυ εαν δεν βγαλω ακρη θα σου πω...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

μολις μου ηρθε το καροτσακι απο amazon..το cosatto..και μου στειλαν αλλο...ασχετο χρωμα απο αυτο που παρηγγειλα..τους εστειλα μειλ κ αναμενω τι θα μου πουν..αντε ξανα περιμενε 10 μερες,πφφ

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η απάντησή της!!!!

 

 

.....................

 

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία.

 

οκ .......δεν απαντάει όμως αν μπορώ να ψωνίσω μόνη μου και να τα στείλω κάπου στην Αγγλία. Βασικά αυτό το στείλε λινκ να σου τα αγοράσω εγώ ώς τρίτος, όταν έχω την δυνατότητα να το κάνω μόνος μου μου την δίνει, είναι χρονοβόρο..... αν δεν υπάρχει το είδος που θες και ιδίως σε περίοδο εκπτώσεων εξαφανίζονται στο τσακ μπαμ και θα πρέπει να δράσεις γρήγορα

 

και να μην ξεχνάμε ένα επιπλέον κόστος για την αποστολή από το μαγαζί της Αγγλίας στην διεύθυνση που θα αποσταλούν μέσα στην Αγγλία και αυτό χρεώνεται δεν είναι πάντα δωρεάν οι αποστολές μέσα στην Αγγλία ;)

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εαν παει καμια Βεροπουλο ας κανει ενα κοπο να δει babylino...καπου διαβασα οτι εχει προσφορα 1+1...εαν ισχυει να στειλω τη mother να παρει γιατι εμας μετα τον εμετο μας εχει πιασει το τσιρλιο (sorry κιολας)...αχ γιατι δεν στα λεει κανεις ολα αυτα ΠΡΙΝ γινεις μαναααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:rolleyes::rolleyes::cool::cool::cool::lol::lol:

 

εχει..αλλα δεν ξερω αν εχει μεινει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

καλα βλεπω οτι εχει μονο 6 σχεδια αγοριστικα?

για νουμερο δεν ξερω ακομα...θα του μετρησω το πατουσακι μολις ξυπνησει...δεν εχουμε παρει ακομα παπουτσακια...ειμαστε ακομα με καλτσες:P

 

ναι ετσι ειναι, εχει λιγα αγοριστικα, αυτο μαρεσει πολυ http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102441B/SubProducts/102441b-0003 σιγουρα θα φερει κι αλλα ομως... αποτι μου ειπε τα φερνει απο το εργοστασιο στην ισπανια κατευθειαν γιαυτο εχει χαμηλες τιμες.... εγω στη θεση σου θα της εστελνα μαιλ οτι θελω ενα αγοριστικο ταδε νουμερο κλπ αλλα ομορφο πχ το χρωμα που θες κλπ

και ρωτα ποτε θα φερει καλοκαιρινα.... εγω το σαβ/κο που τη ρωτησα ειπε φερνει κι αλλα σχεδια!!!!!!!!

αντε να ενημερωθουμε κι εμεις!!!! εχω μια φιλεναδιτσα στο νησι που θελει αγοριστικα....

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

οκ .......δεν απαντάει όμως αν μπορώ να ψωνίσω μόνη μου και να τα στείλω κάπου στην Αγγλία. Βασικά αυτό το στείλε λινκ να σου τα αγοράσω εγώ ώς τρίτος, όταν έχω την δυνατότητα να το κάνω μόνος μου μου την δίνει, είναι χρονοβόρο..... αν δεν υπάρχει το είδος που θες και ιδίως σε περίοδο εκπτώσεων εξαφανίζονται στο τσακ μπαμ και θα πρέπει να δράσεις γρήγορα

 

και να μην ξεχνάμε ένα επιπλέον κόστος για την αποστολή από το μαγαζί της Αγγλίας στην διεύθυνση που θα αποσταλούν μέσα στην Αγγλία και αυτό χρεώνεται δεν είναι πάντα δωρεάν οι αποστολές μέσα στην Αγγλία ;)

 

Εχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό.. θα την ξαναρωτήσω....

 

ΕΓΩ ΘΕΛΩ ΝΕΧΤ ΛΕΜΕ!!!! Μιλάμε για την απόλυτη γκαντεμιά

Link to comment
Share on other sites

ναι ετσι ειναι, εχει λιγα αγοριστικα, αυτο μαρεσει πολυ http://www.myweepiggies.co.uk/epages/es132472.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/es132472/Products/102441B/SubProducts/102441b-0003 σιγουρα θα φερει κι αλλα ομως... αποτι μου ειπε τα φερνει απο το εργοστασιο στην ισπανια κατευθειαν γιαυτο εχει χαμηλες τιμες.... εγω στη θεση σου θα της εστελνα μαιλ οτι θελω ενα αγοριστικο ταδε νουμερο κλπ αλλα ομορφο πχ το χρωμα που θες κλπ

και ρωτα ποτε θα φερει καλοκαιρινα.... εγω το σαβ/κο που τη ρωτησα ειπε φερνει κι αλλα σχεδια!!!!!!!!

αντε να ενημερωθουμε κι εμεις!!!! εχω μια φιλεναδιτσα στο νησι που θελει αγοριστικα....

 

το εχει και εδω αλλα πιο ακριβο...

http://www.lillifoot.co.uk/garvalin/caldera.html

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...