Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Λοιπόν κορίτσια έστειλα e-mail στους παρακάτω εταιρεία που είχε αναφέρει μια κοπέλα εδώ και μπορούν να παραγγείλουν για εμάς σε μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα. Σας το βάζω γιατί είστε ειδικές για να μας πείτε αν συμφέρει ή όχι. Κόλλησα και εγώ και κάνω αγορές απο το INTERNET.

 

Καλησπέρα και ευχαριστούμε για το ενδιαφέρον σας.

 

 

Οι τιμές των μεταφορικών εξόδων που απαιτούνται για την παραλαβή των προϊόντων σας από την Αγγλία σε Ελλάδα είνα ανάλογα με το βάρος τους και όχι ανάλογα με την αξία τους.

 

Επομένως έχουν ως εξής:

 

Από 1 έως 8 κιλά: 5,00 ευρώ ανά κιλό

 

Από 9 κιλά έως 30 κιλά: 45 ευρώ

 

Άρα αν τα προϊόντα σας ζυγίζουν λιγότερο από 8 κιλά, τότε πληρώνετε ανάλογα με το βάρος τους. Αν όμως ξεπεράσετε τα 8 κιλά τότε υπάρχει στάνταρ χρέωση των 45 ευρώ, η οποία είναι ίδια μέχρι τα 30 κιλά!

 

Ισχύει πάντα η ογκοχρέωση, οπότε μας ενημερώνετε τι θέλετε να παραγγείλετε και σας λέμε αν θα πληρώσετε με ογκοχρέωση ή μόνο με βάση το βάρος του δέματος.

 

Όταν παραλάβουμε το δέμα σας, σας το στέλνουμε με όποιον τρόπο επιθυμείτε. Συνήθως σας προτείνουμε τον πιο οικονομικό ανάλογα με το βάρος του και τον τόπο διαμονής σας. Π.χ. ταχυδρομείο, κούριερ ή χερσαία μεταφορά.

 

Η αμοιβή μας είναι 15,00 ευρώ ανά παραγγελία, ανεξάρτητα από το κόστος ή το βάρος της παραγγελίας. Για την αμοιβή των 15,00 ευρώ θα σας στείλουμε νόμιμη απόδειξη για να την βάλετε στην φορολογική σας δήλωση.

 

Είμαστε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε απορία σας.

 

Για την Global Sales,

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν κορίτσια έστειλα e-mail στους παρακάτω εταιρεία που είχε αναφέρει μια κοπέλα εδώ και μπορούν να παραγγείλουν για εμάς σε μαγαζιά που δεν στέλνουν Ελλάδα. Σας το βάζω γιατί είστε ειδικές για να μας πείτε αν συμφέρει ή όχι. Κόλλησα και εγώ και κάνω αγορές απο το INTERNET.

 

με λιγα λογια 60 ευρω για 30 κιλα...

μμμμμ καλο ακουγεται.... πολυ καλο θα ελεγα!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το mmummyandlittleme επεκτεινει την εκπτωση του -15% εως την Κυριακη το βραδυ...

 

Oταν βάζω τον κωδικό μου βγάζει

"The coupon code you have specified is invalid"

Γιατι; Κι ημουν έτοιμη να αγοράσω την τσάντα αλλαγης.

 

Αλήθεια την αλλαξιέρα mum of the run την έχει καμιά σας;

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα gymboree μου και είναι τέλεια!!! Δεν ήξερα όμως για τα εκπτωτικά κουπούνια από ebay, αλλά την επόμενη φορά θα τα τσακίσω (ξανά) :P

Τα παρέλαβα από ταχυδρομείο απλό πακέτο (δεν χρειάζεται υπογραφή), όπου έφτασαν την Τετάρτη (παραγγελία 16/3)

 

 

Όταν παραλάβουμε το δέμα σας, σας το στέλνουμε με όποιον τρόπο επιθυμείτε. Συνήθως σας προτείνουμε τον πιο οικονομικό ανάλογα με το βάρος του και τον τόπο διαμονής σας. Π.χ. ταχυδρομείο, κούριερ ή χερσαία μεταφορά.

 

 

Άρα πληρώνεις και τα μεταφορικά από Κομοτηνή στο σπίτι σου, έτσι? Οπότε δε ξέρω αν συμφέρει τελικά (πόσο λέτε να κάνει να έρθει ένα πακέτο π.χ. 2 κιλά από εκεί στη Θεσσαλονίκη? Ξέρει καμία)... εκτός φυσικά και αν έχετε γνωστό εκεί ή μένετε εκεί...

Link to comment
Share on other sites

 

Άρα πληρώνεις και τα μεταφορικά από Κομοτηνή στο σπίτι σου, έτσι? Οπότε δε ξέρω αν συμφέρει τελικά (πόσο λέτε να κάνει να έρθει ένα πακέτο π.χ. 2 κιλά από εκεί στη Θεσσαλονίκη? Ξέρει καμία)... εκτός φυσικά και αν έχετε γνωστό εκεί ή μένετε εκεί...

 

α αρα 60 ευρω μεχρι κομοτηνη και μετα εχει κοστος για κομοτηνη εως εμας............. χμ............

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tkanavou κάνε edit σε παρακαλώ στο μήνυμά σου και σβήσε το όνομα της κοπέλας εφόσον δεν το γράφει στο σιτε της και το στέλνει μόνο μέσω μαιλ μπορεί να μην θέλει να γράφεται στο διαδίκτυο (ούτε εγώ θα ήθελα)

 

το λεπόν ερωτήσεις για την κοπέλα σε αυτή την εταιρεία για όποια ενδιαφέρεται

1. Μπορεί δηλαδή να ψωνίσει για εμάς από καταστήματα που δεν δέχονται Ελληνική πιστωτική κάρτα όπως π.χ τα νεχτ?? και αυτό έχει κάποια επιπλέον χρέωση ??

2. Μπορώ εγώ να κάνω την αγορά μόνη μου π.χ από το μοδερ και να ζητήσω να σταλούν τα πράγματα σε κάποια διεύθυνση που θα μου δώσει ?

 

3. Είναι σε θέση να "μικρύνει" των όγκο των πραγμάτων ή να ενώσει 2 κούτες από διαφορετικά καταστήματα ?? έτσι ώστε τα πράγματα να γίνουν όσο το δυνατόν λιγότερο ογκώδη ?? και να μην πληρώσουμε παραπάνω μεταφορικά ??

4. τι εννοεί με αυτό

Ισχύει πάντα η ογκοχρέωση, οπότε μας ενημερώνετε τι θέλετε να παραγγείλετε και σας λέμε αν θα πληρώσετε με ογκοχρέωση ή μόνο με βάση το βάρος του δέματος.

 

δηλαδή πέραν των 45 Ευρώ μπορεί να υπάρξει και μεγαλύτερη χρέωση λόγω όγκου ??

 

5. paypal δέχεται ?? (ακόμα και αν χρειαστεί να πληρώσω τα φεε του paypal) ή θα πρέπει να κάνω κατάθεση

 

αυτά άντε και αν σας απαντήσει ενημερώστε και εμάς να το έχουμε στα υπόψη ;);)

 

edit επίσης αυτό δεν το καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να πάνε τα πράγματα πρώτα στην έδρα τους και μετά σε εμάς ?? δεν μπορούν να σταλούν απευθείας ?? εφόσον θα πληρώσω που θα πληρώσω τα μεταφορικά ΕΓΩ σε αυτούς εκ των προτέρων, γιατί να μην έρθουν σε ΕΜΕΝΑ κατευθείαν ?????

Link to comment
Share on other sites

fairytale εγω εχω αυτη

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Allergy-Stowaway-Cylinder-Sufferers/dp/B0012LKPCY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1301598513&sr=1-1

 

θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια.

ο καδος θεωρω οτι ειναι καλος σε μεγεθος αλλα γενικα αδειαζει πολυ ευκολα αρα δεν θα εχεις προβλημα με αυτο.

ενα εξαρτημα εχει και για χαλια και για πατωματα,απλα αλλαζεις την ρυθμιση με το ποδι.

η δυναμη με την οποια ρουφαει ειναι σταθερη.

η σκουπα ειναι βαρια και κανει θορυβο.γενικα θεωρω οτι ειναι για μεγαλους χωρους επειδη ειναι λιγο περιεργα τοποθετημενος ο σωληνας...

εγω πρεπει να προσεχω πολυ οταν σκουπιζω γιατι ολο χτυπαει στις γωνιες ετσι οπως την τραβαω να ερθει κοντα μου...

θεωρω οτι σε αυτο ειναι δυσχρηστη οπως και στο οτι δεν χωνεται κατω απο καναπεδες ευκολα,σε στενα σημεια (δεν μιλαω για πολυ στενα σημεια αλλα για σημεια που μια αλλη σκουπα θα χωραγε) κτλ...

πρεπει να παρεις ξεχωριστο εξαρτημα αυτο

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Flexi-Crevice-Tool-Vacuums/dp/B00085EDPU/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1301603465&sr=8-10

το οποιο δεν εχω αγορασει ακομα.λενε οτι δεν εχει πολυ καλη αποδοση...

γενικα δεν εχω ενθουσιαστει...

με τοσα που ειχα ακουσει περιμενα περισσοτερα...

κοιτα το οτι ρουφαει πολυ καλα ναι,ισως και σκονες που δεν βλεπουμε και για αυτο εχει και τοσα λεφτα...εχει μοναδικη τεχνολογια και super design

δεν εχω και μετρο συγκρισης γιατι πριν δεν ειχα αλλη και η μαμα μου ειχε μια παλια...

τωρα θελω να παρω σκουπακι και το σκεφτομαι να παρω της ιδιας εταιρειας...

σε οτι αλλο μπορω να βοηθησω πες μου

 

κοριτσάκι φτίαχνει αυτό... η σκούπα μπροστά έχει ένα άγκιστρο για να πιάνει μπροστά από τον κάδο να ερχεται στα ίσα του και να μην λοξοδρομεί.. και εγώ έτσι την είχα πατήσει την πρώτη φορά μέχρι που με είδε ο ανδρας μου και με έσωσε..(γέλασε βέβαια κιολας.=

Link to comment
Share on other sites

Oταν βάζω τον κωδικό μου βγάζει

"The coupon code you have specified is invalid"

Γιατι; Κι ημουν έτοιμη να αγοράσω την τσάντα αλλαγης.

 

Αλήθεια την αλλαξιέρα mum of the run την έχει καμιά σας;

 

Ποιον κωδικο βαζεις???? spring15?? γιατι μου τον εστειλαν παλι σημερα...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα gymboree μου και είναι τέλεια!!! Δεν ήξερα όμως για τα εκπτωτικά κουπούνια από ebay, αλλά την επόμενη φορά θα τα τσακίσω (ξανά) :P

Τα παρέλαβα από ταχυδρομείο απλό πακέτο (δεν χρειάζεται υπογραφή), όπου έφτασαν την Τετάρτη (παραγγελία 16/3)QUOTE]

 

:cry::cry: μπουχου!!!!!! Θέλω και εγώ τα δικά μου:cry::cry:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα gymboree μου και είναι τέλεια!!! Δεν ήξερα όμως για τα εκπτωτικά κουπούνια από ebay, αλλά την επόμενη φορά θα τα τσακίσω (ξανά) :P

Τα παρέλαβα από ταχυδρομείο απλό πακέτο (δεν χρειάζεται υπογραφή), όπου έφτασαν την Τετάρτη (παραγγελία 16/3)

 

Tella ποσες μερες καναν αν φτασουν? Να υπολογιζουμε κι εμεις:lol::lol::lol::lol:

Τα δικα μου ακομη δεν εχουν φυγει απο κει:?:???::cry::cry::cry::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

tkanavou κάνε edit σε παρακαλώ στο μήνυμά σου και σβήσε το όνομα της κοπέλας εφόσον δεν το γράφει στο σιτε της και το στέλνει μόνο μέσω μαιλ μπορεί να μην θέλει να γράφεται στο διαδίκτυο (ούτε εγώ θα ήθελα)

 

το λεπόν ερωτήσεις για την κοπέλα σε αυτή την εταιρεία για όποια ενδιαφέρεται

1. Μπορεί δηλαδή να ψωνίσει για εμάς από καταστήματα που δεν δέχονται Ελληνική πιστωτική κάρτα όπως π.χ τα νεχτ?? και αυτό έχει κάποια επιπλέον χρέωση ??

2. Μπορώ εγώ να κάνω την αγορά μόνη μου π.χ από το μοδερ και να ζητήσω να σταλούν τα πράγματα σε κάποια διεύθυνση που θα μου δώσει ?

 

3. Είναι σε θέση να "μικρύνει" των όγκο των πραγμάτων ή να ενώσει 2 κούτες από διαφορετικά καταστήματα ?? έτσι ώστε τα πράγματα να γίνουν όσο το δυνατόν λιγότερο ογκώδη ?? και να μην πληρώσουμε παραπάνω μεταφορικά ??

4. τι εννοεί με αυτό

Ισχύει πάντα η ογκοχρέωση, οπότε μας ενημερώνετε τι θέλετε να παραγγείλετε και σας λέμε αν θα πληρώσετε με ογκοχρέωση ή μόνο με βάση το βάρος του δέματος.

 

δηλαδή πέραν των 45 Ευρώ μπορεί να υπάρξει και μεγαλύτερη χρέωση λόγω όγκου ??

 

5. paypal δέχεται ?? (ακόμα και αν χρειαστεί να πληρώσω τα φεε του paypal) ή θα πρέπει να κάνω κατάθεση

 

αυτά άντε και αν σας απαντήσει ενημερώστε και εμάς να το έχουμε στα υπόψη ;);)

 

edit επίσης αυτό δεν το καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να πάνε τα πράγματα πρώτα στην έδρα τους και μετά σε εμάς ?? δεν μπορούν να σταλούν απευθείας ?? εφόσον θα πληρώσω που θα πληρώσω τα μεταφορικά ΕΓΩ σε αυτούς εκ των προτέρων, γιατί να μην έρθουν σε ΕΜΕΝΑ κατευθείαν ?????

 

λοιπόν τις στέλνω εγώ για να μην πέσουμε όλες μαζί και φρικάρει η κοπέλα!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote=silia29;1970958

 

:cry::cry: μπουχου!!!!!! Θέλω και εγώ τα δικά μου:cry::cry:

 

 

Tella ποσες μερες καναν αν φτασουν? Να υπολογιζουμε κι εμεις:lol::lol::lol::lol:

Τα δικα μου ακομη δεν εχουν φυγει απο κει:?:???::cry::cry::cry::rolleyes:

 

Θα έρθουν κορίτσια, υπομονή :D Εγώ παραγγελία έκανα 15/3, έφυγαν από εκεί 16/3 και Τετάρτη, ψέματα Τρίτη 29/3 ήρθε χαρτάκι από το ταχυδρομείο... δύο βδομάδες δηλαδή περίπου.... :-)

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Spring15 αλλά δεν μου το δέχεται....

Προχθές το δεχόταν. Μήπως επειδή είναι η πρώτη μου παραγγελία και στις τσάντες έχει 10%;

 

για βαλε spring15 (με μικρο s) μηπως ειναι case sensitive...

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα τα gymboree μου και είναι τέλεια!!! Δεν ήξερα όμως για τα εκπτωτικά κουπούνια από ebay, αλλά την επόμενη φορά θα τα τσακίσω (ξανά) :P

Τα παρέλαβα από ταχυδρομείο απλό πακέτο (δεν χρειάζεται υπογραφή), όπου έφτασαν την Τετάρτη (παραγγελία 16/3)QUOTE]

 

:cry::cry: μπουχου!!!!!! Θέλω και εγώ τα δικά μου:cry::cry:

 

και γω..

Link to comment
Share on other sites

Ναι.Spring15 αλλά δεν μου το δέχεται....

Προχθές το δεχόταν. Μήπως επειδή είναι η πρώτη μου παραγγελία και στις τσάντες έχει 10%;

 

Eγω χθες το βραδυ εβαλα παραγγελια αυτη

http://www.mummyandlittleme.co.uk/pacapod-changing-bags-2557-0/pacapod-logan-changing-bag-in-black-3438-0.html

και το πηρε το spring15.

Σημερα πηρα και εγω το μαιλ που λεει οτι το οκωδικος θα ισχυει και το ΣΚ

 

εντιτ

και τωρα μολις ειδα στα μαιλ μου οτι την εστειλαν κιολας:)

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οτι βλεπεται στο αμαζον κοψοχρονια και το χρειαζεστε να το περνετε και να μη λετε ασε αυριο, παραλιγο να την πατησω , βρηκα ενα ρολοι (για τη βαφτισιμια μου) απο 49£ 14, κοιταω στο επισημο σαιτ της εταιριας 50 ευρω την επομενη ημερα το παει παλι 49 και σημερα ευτυχως το εβαλε παλι 16 και το πηρα...........

Προς γνωση και συμμορφωση!!!

Θα τα καταχαρει η μικρη, τις εκανα και ενα νεσεσερ με καλλυντικα τα πρωτα της, εαν δεν τα παρει η νονα (αισθητικος) ποιος θα τα παρει? 15 ειναι, εχουμε ερωτες και τετοια.............. τι ωραιες εποχες..........................

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...