Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εμενα νομιζω το εστειλε 10 μερες μετα τη πληρωμη

 

 

Good Luck τι επαθες? κανε μια μικροπεριληψη καλε!!!

 

Geonutr, ειχες πατησει εντερ στην υπογραφη σου??? εγω καλα το εβλεπα αλλα τεσπα, εστω βαλε τα 2 μικρα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια λόγω τελωνείου στα gymboree βάζετε παραγγελία πάνω από 100Ε...??

γιατί μου βγαίνει 136Ε+μεταφορικά...έχω όμως κι εκπτωτικό κουπόνι από την προηγούμενη μου παραγγελία.εσάς σας έστειλαν?

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει βρε, καλά να είμαστε...

 

 

 

Κάτι μου θυμίζει αυτό το σκηνικό του γιού σου, έχε το νού σου και θερμομέτρα τον συχνά. Η Δανάη εχθές το βράδυ, ΞΑΦΝΙΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ στις 2.30 μέσα στον καλό ύπνο, άρχισε να τρέμει σαν το φύλλο. Απίστευτο τρέμουλο, σαν να ήταν στην πρίζα, σε 20 λεπτά είχε ανεβάσει 40 πυρετό (εξ ου και το τρέμουλο) και είχε κάνει 2 εμετούς. Όπως λές, ούτε νερό δεν κράτησε. Πολεμούσα να δώσω ντεπόν για τον πυρετό αλλά τίποτα. Ευτυχώς θυμήθηκε η μάντρε μου τα υπόθετα ΝΤΟΛΑΛ και ηρέμησε το παιδί. ΠΡΟΣΕΧΕ, είναι κάποια άτιμη ίωση με υψηλό πυρετό και γαστρίτιδα που γυρίζει. Εμείς βέβαια έχουμε πάρει όλες τις ιώσεις, οπότε, δεν υπήρχε θέμα, όποια νέα και να έβγαινε θα την δοκιμάζαμε.............

 

Μας ηρθε και ο πυρετος!!!!! Ευτυχως μονο 38,4 και του περασε η κοιλια και οι εμετοι και αρχισε το αυτι...τωρα μου ζηταει χυμο...αχ τι τραβαμε κι εμεις οι μανες!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα νομιζω το εστειλε 10 μερες μετα τη πληρωμη

 

 

Good Luck τι επαθες? κανε μια μικροπεριληψη καλε!!!

 

Geonutr, ειχες πατησει εντερ στην υπογραφη σου??? εγω καλα το εβλεπα αλλα τεσπα, εστω βαλε τα 2 μικρα

 

Μαλιστα...αντε να δω ποιον θα πεθανει η δικια μου...

Δεν ειναι τιποτα...με το shutterfly τα εχει παρει γιατι τα photobook και οι φωτο ειναι χαλια...για να μην απανταει μαλλον θα ετοιμαζει το ξεχ....ριο!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μας ηρθε και ο πυρετος!!!!! Ευτυχως μονο 38,4 και του περασε η κοιλια και οι εμετοι και αρχισε το αυτι...τωρα μου ζηταει χυμο...αχ τι τραβαμε κι εμεις οι μανες!!!:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

 

το αυτί; και εσας; κι εμενα αρχισε με εμετο μεσα στη νυχτα στον υπνο του, σε λιγοτερο απο 24 ωρες του περασε η γαστρεντεριτιδα ομως ευτυχως αλλα αμεσως μετα ωτιτιδα, τι πραμα ειναι αυτο; σορυ για το οφφ αλλα να...υστερα απο αυτο θα παραγγειλω το thermoscan απο amazon ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

θα συμφωνήσω...

Geonutr είναι πολυ΄μεγάλη η υπογραφή σου μάλλον...δε δοκιμάζεις να πατήσεις ένα έντερ πριν το τίκερ της κόρης σου για να κατέβει απο κατω???

 

κορίτσια...το έχω γράψει και στην κατηγορία "Σπίτι μου σπιτάκι μου" αλλά επειδή βιάζομαι, θα ρωτήσω κι εδώ που έχει περισσότερη κίνηση:

"

Καλησπέρα!!!

 

είπα να επαναφέρω το θέμα γιατί ψάχνομαι κι εγώ για σκούπα και μάλλον θα πάρω dyson αλλά δεν μπορώ να καταλήξω σε ποιό μοντέλο...

έχω ψιλομπερδευτεί είναι η αλήθεια...

αρχικά σκεφτόμουν αυτή:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...A3P5ROKL5A1OLE

αλλά απ'οτι μου είπε η Rosie έχει μικρό κάδο...

Μετά βρήκα αυτή:

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B...pf_rd_i=468294

και θα ήθελα αν κάποια κοπέλα την έχει να μου πει:

-είναι πολύ δυνατή??(του τύπου να παίρνει μαζί και το χαλί την ωρα του σκουπίσματος??)

-έχει ρυθμιστή έντασης ή είναι σταθερή η δυναμη με την οποία "ρουφάει"???

-για να σκουπίσω στο πατωμα με τα πλακάκια και μετά στο χαλί, πρέπει να αλλάξω εξάρτημα ή συνεχίζω με το ίδιο????

-είναι πολύ βαριά?

 

ξέρω σας ζάλισα αλλά επειδή είναι σεβαστό το ποσό που θα δώσω, θέλω να είμαι σίγουρη οτι ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου!

 

α και κάτι τελευταίο!!!

δεν έχω κατοικίδιο αλλά μαδάω εγώ πολύ:oops: συν οτι έχει ο άντρας μου αλλεργικό άσθμα....τελικά κάνει αυτό το μοντέλο για μας?????? "

 

fairytale εγω εχω αυτη

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Allergy-Stowaway-Cylinder-Sufferers/dp/B0012LKPCY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1301598513&sr=1-1

 

θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια.

ο καδος θεωρω οτι ειναι καλος σε μεγεθος αλλα γενικα αδειαζει πολυ ευκολα αρα δεν θα εχεις προβλημα με αυτο.

ενα εξαρτημα εχει και για χαλια και για πατωματα,απλα αλλαζεις την ρυθμιση με το ποδι.

η δυναμη με την οποια ρουφαει ειναι σταθερη.

η σκουπα ειναι βαρια και κανει θορυβο.γενικα θεωρω οτι ειναι για μεγαλους χωρους επειδη ειναι λιγο περιεργα τοποθετημενος ο σωληνας...

εγω πρεπει να προσεχω πολυ οταν σκουπιζω γιατι ολο χτυπαει στις γωνιες ετσι οπως την τραβαω να ερθει κοντα μου...

θεωρω οτι σε αυτο ειναι δυσχρηστη οπως και στο οτι δεν χωνεται κατω απο καναπεδες ευκολα,σε στενα σημεια (δεν μιλαω για πολυ στενα σημεια αλλα για σημεια που μια αλλη σκουπα θα χωραγε) κτλ...

πρεπει να παρεις ξεχωριστο εξαρτημα αυτο

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Flexi-Crevice-Tool-Vacuums/dp/B00085EDPU/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1301603465&sr=8-10

το οποιο δεν εχω αγορασει ακομα.λενε οτι δεν εχει πολυ καλη αποδοση...

γενικα δεν εχω ενθουσιαστει...

με τοσα που ειχα ακουσει περιμενα περισσοτερα...

κοιτα το οτι ρουφαει πολυ καλα ναι,ισως και σκονες που δεν βλεπουμε και για αυτο εχει και τοσα λεφτα...εχει μοναδικη τεχνολογια και super design

δεν εχω και μετρο συγκρισης γιατι πριν δεν ειχα αλλη και η μαμα μου ειχε μια παλια...

τωρα θελω να παρω σκουπακι και το σκεφτομαι να παρω της ιδιας εταιρειας...

σε οτι αλλο μπορω να βοηθησω πες μου

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα νομιζω το εστειλε 10 μερες μετα τη πληρωμη

 

 

Good Luck τι επαθες? κανε μια μικροπεριληψη καλε!!!

 

Geonutr, ειχες πατησει εντερ στην υπογραφη σου??? εγω καλα το εβλεπα αλλα τεσπα, εστω βαλε τα 2 μικρα

ναι,ολα καλα τα ειχα βαλει,το ενα κατω απο το αλλο..φαινεται φταιει ο browser που ειναι διαφορετικος σε καθε κοπελα (με τον εξπλορερ ηταν το προβλημα.. )

λοιπον1)θελω τραπεζακι δραστηριοτητων για την μικρα (σχεδον 8 μηνων)

2)οποια εχει πacapod τσαντουλα ειναι ωραια?πηρα μια κ την περιμενω αλλα φοβαμαι μηπως με κραξει ο συζυξ οτι δε τα αξιζε...:wink:

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

το αυτί; και εσας; κι εμενα αρχισε με εμετο μεσα στη νυχτα στον υπνο του, σε λιγοτερο απο 24 ωρες του περασε η γαστρεντεριτιδα ομως ευτυχως αλλα αμεσως μετα ωτιτιδα, τι πραμα ειναι αυτο; σορυ για το οφφ αλλα να...υστερα απο αυτο θα παραγγειλω το thermoscan απο amazon ;)

 

Καταλαβα...ιωση ειναι θα περασει:P

Παντως το thermoscan κορυφη...εμας μας εχει σωσει τοσο με τον μεγαλο (το βαζει και μονος του) οσο και με το μωρο...ισως η καλλιτερη αγορα μου απο internet!:idea:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

fairytale εγω εχω αυτη

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Allergy-Stowaway-Cylinder-Sufferers/dp/B0012LKPCY/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1301598513&sr=1-1

 

θα σου πω την προσωπικη μου εμπειρια.

ο καδος θεωρω οτι ειναι καλος σε μεγεθος αλλα γενικα αδειαζει πολυ ευκολα αρα δεν θα εχεις προβλημα με αυτο.

ενα εξαρτημα εχει και για χαλια και για πατωματα,απλα αλλαζεις την ρυθμιση με το ποδι.

η δυναμη με την οποια ρουφαει ειναι σταθερη.

η σκουπα ειναι βαρια και κανει θορυβο.γενικα θεωρω οτι ειναι για μεγαλους χωρους επειδη ειναι λιγο περιεργα τοποθετημενος ο σωληνας...

εγω πρεπει να προσεχω πολυ οταν σκουπιζω γιατι ολο χτυπαει στις γωνιες ετσι οπως την τραβαω να ερθει κοντα μου...

θεωρω οτι σε αυτο ειναι δυσχρηστη οπως και στο οτι δεν χωνεται κατω απο καναπεδες ευκολα,σε στενα σημεια (δεν μιλαω για πολυ στενα σημεια αλλα για σημεια που μια αλλη σκουπα θα χωραγε) κτλ...

πρεπει να παρεις ξεχωριστο εξαρτημα αυτο

http://www.amazon.co.uk/Dyson-Flexi-Crevice-Tool-Vacuums/dp/B00085EDPU/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1301603465&sr=8-10

το οποιο δεν εχω αγορασει ακομα.λενε οτι δεν εχει πολυ καλη αποδοση...

γενικα δεν εχω ενθουσιαστει...

με τοσα που ειχα ακουσει περιμενα περισσοτερα...

κοιτα το οτι ρουφαει πολυ καλα ναι,ισως και σκονες που δεν βλεπουμε και για αυτο εχει και τοσα λεφτα...εχει μοναδικη τεχνολογια και super design

δεν εχω και μετρο συγκρισης γιατι πριν δεν ειχα αλλη και η μαμα μου ειχε μια παλια...

τωρα θελω να παρω σκουπακι και το σκεφτομαι να παρω της ιδιας εταιρειας...

σε οτι αλλο μπορω να βοηθησω πες μου

 

σε ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!

άρα έχουμε και λέμε:

είναι δυνατή, σκουπίζει καλά και αδέιάζει εύκολα ο κάδος αλλά...

είναι βαριά, κάνει θόρυβο και δεν φτάνει σε δύκσολα σημεία...

σωστά?

αυτή που έχεις μου άρεσε αρχικά αλλά αφού δεν την είχε το αμαζον την απέρριψα...

η dc32 που σκέφτομαι είναι ψιλοτεράστια...αλλά έχει και πολλά θετικά...

εσύ γενικά σαν σκούπα θα την σύστηνες σε κάποιον να την πάρει ή να κοιτάξω και τις miele?????:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003HC8HFS/ref=oss_product

εγω πηρα αυτη τη σκουπα,την περιμενω απο μερα σε μερα..κανει κ ιδιαιτερα για σπιτι με σκαλες!!

 

καλή φαίνεται αλλά το κρεβάτι μας εμάς είναι χαμηλό και στάνταρ δε θα χωράει απο κάτω!!!

βρήκα και αυτή:

http://www.amazon.co.uk/Vax-C91-MZ-P-Multicyclonic-Bagless-Cylinder/dp/tech-data/B003H9NEFO/ref=de_a_smtd

η οποία απ'όσο διαβάζω στην Αγγλία είναι πολύ γνωστή και έχει και πολλά θετικά σε σχέση με τις dyson...

-ελαφρυτερη

-λιγότερο θόρυβο

-μακρύτερο καλώδιο

-μεγαλύτερο κάδο

-φθηνότερη

το μόνο αρνητικό είναι οτι μάλλον δεν υπάρχει καθόλου στην Ελλάδα οπότε απο σέρβις τι γίνεται αν μου χαλάσει????

πολύ έχω μπερδευτεί...:(

Link to comment
Share on other sites

δεν σ αρεσαν geontur εεε??:P:p..τα συγκεκριμενα τα φοραει ο μπαμπας μου, απλα εκει ειχα ανοικτη τη σελιδα οταν ρωτησες κ ξυπνησε το μωρο κ δεν προλαβα να την αλλαξω...εμεις θα παρουμε πιο χαριτωμενα:)...http://www.footshopping.com/birkenstock-sandals/wgID_120.html?MI=10......http://www.footshopping.com/birkenstock-thongs/wgID_150.html?MI=10

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα φοβερα ρουχα για αγοράκια στο crazy 8. Παιζει και σε αυτο κουπόνια ή κάποιος κωδικός?

 

παιζει:P στο e-bay...balto sthn anazhthsh...και gymboree coupons να βαλεις παλι το βγαζει

 

εγω παντως δεν θα την κανω τελικα την παραγγελια, ειδα τα παιδικα -αγορια στο ζαρα και μ αρεσαν πιο πολυ..μονο που δεν εχουμε ζαρα εδω:lol::lol:..αλλα σε 20 μερες θα ειμαι αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Kira σε ευχαριστώ για την απάντηση. Προφανώς άλλαξαν τρόπο αποστολής. Αν τα στέλνουν πάντως με κούριερ και δεν χρεώνουν μεταφορικά είναι ΘΕΟΙ.

Εντομεταξύ από κούριερ άφαντη η παραγγελία. Έχει περάσει 1 μήνας και αυτοί μου λένε να περιμένω έως 9 Απρίλη. Παιδιά δεν ξέρω τι λένε τα ρούχα τους αλλά από customer service πάσχουν οικτρά. Από την προηγούμενη Παρασκευή προσπαθώ να κάνω παραγγελία και ακόμη περιμένω βοήθεια από το IT DEPARTMENT. Έχει κάνει κάποια άλλη κοπέλα αυτή την εβδομάδα? Αυτό το billing address που ζητάει στο πέιπαλ τι είναι τελικα?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια λόγω τελωνείου στα gymboree βάζετε παραγγελία πάνω από 100Ε...??

γιατί μου βγαίνει 136Ε+μεταφορικά...έχω όμως κι εκπτωτικό κουπόνι από την προηγούμενη μου παραγγελία.εσάς σας έστειλαν?

Μέχρι 125 δολλάρια αγορές, έχει 20 δολλ. μεταφορικά.

Εγώ πρόσεχα να μην το ξεπεράσω και το αυτό θα ξανακάνω.

Εκπτωτικό κουπόνι δεν μου έστειλαν, αλλά πόντους gymbucks, που εξαργυρώνονται σε συγκεκριμένες ημερομηνίες.

Link to comment
Share on other sites

Εντομεταξύ από κούριερ άφαντη η παραγγελία. Έχει περάσει 1 μήνας και αυτοί μου λένε να περιμένω έως 9 Απρίλη. Παιδιά δεν ξέρω τι λένε τα ρούχα τους αλλά από customer service πάσχουν οικτρά. Από την προηγούμενη Παρασκευή προσπαθώ να κάνω παραγγελία και ακόμη περιμένω βοήθεια από το IT DEPARTMENT. Έχει κάνει κάποια άλλη κοπέλα αυτή την εβδομάδα? Αυτό το billing address που ζητάει στο πέιπαλ τι είναι τελικα?

Υποθέτω εννοείς littlewoods ε?

Λοιπόν είχα παραγγείλει 19/03 και παρέλαβα στις 29/03.

Στις 30/03 έβαλα νέα παραγγελία, τη δέχτηκε κανονικά και στις 31/03 με ειδοποίησαν ότι έφυγε.

Τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...