Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωχ ωχ ωχ!!!! Τι μου λες τωρα???? Σε ολα τα Reviews που εχω διαβασει ειναι μεσα στα 3 καλυτερα....λοιπον, κοιτα τι θα κανουμε...θα περιμενουμε να ερθουν και τα δικα μου - λογικα την αλλη βδομαδα θα ειναι εδω -, θα περιμενεις και τα αλλα 2 και αναλογως θα πραξεις....θα τους στειλεις δηλαδη ξεχ....ριο!!!! Και εαν ειναι ετσι και το δικο μου κι εγω μαζι!!!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ραννια τι ειναι το προτελευταιο;

 

 

ετσι οπως το βλεπω μου κανει για κουτι για μωρομαντηλα

 

ειναι ταπερακι για το φαγητο που κλεινει αεροστεγως και κανει και για ζεσταμα σε φουρνο μικροκυματων

 

 

ααααα.....μάλιστα!!! Είσαι πολυ γκατζετάκιας και εσύ!!

Το beaba ζεσταίνει και το φαι??

 

εννοεις αν μπαινει σε φουρνο? χμ...δε ξερω! ειναι σετακι φαγητου παντως. Πιατο, πηρουνι, κουταλι...

 

Γκατζετακιας δε λες τιποτα! :P

 

το βασικότερο δεν το ρώτησα... από που αγόρασες όλα αυτά τα όμορφα πραγματάκια;;;

πόσο σου στοίχισαν και τα έξοδα;;;

βλέπεις ανήκω στα πατρινόπουλα που δεν γνωρίζουν και πολλά από τις ιντερνετικές αγορές, μέσα από εσάς όμως και την εμπειρία σας θα προσπαθήσω να μάθω.

βλέπεις εδώ που ζούμε...μάλλον μας περνάνε για πλούσιους.

 

απο το αμαζον ολα. Επειδη ειχαν πανω απο 25 λιρες δεν ειχε μεταφορικα...συνολο δε θυμαμαι να σου πω την αληθεια....καμια 50ρια λιρες αν θυμαμαι καλα....

 

Ράνια με γεια τα πραγματάκια σας!

 

ευχαριστω! :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

αυτό τώρα για καλό μου το είπες???

έλεγα να περιοριστώ στις αγορές από Αγγλία, Γερμανία και Ελλάδα, αλλά με προκαλείς!anyway! την επόμενη φορά που θα αποφασίσω να τιμήσω ιταλικό παντελονάκι κατευθείαν από την πηγή θα σε συμβουλευτώ στα σίγουρα.

 

λοιπόν ο Ιταλιάνος εκτός από 3 ευχαριστήρια μηνύματα μου έστειλε και το εξής:

"hi,

your order as been shipped!

you can track your shipment at this website:

http://www.poste.it/online/dovequando/controller?action=start&subaction=raccomandata

 

This is your code: RA 2948 1339 0 IT date of shipment 21/03/2011

 

IMPORTANT:

The goods will be monitorable just until it's fly from fiumicino Airport!

 

Please, if you don't get your package in the next few days, just go to your

post office and make the search for the shipment code we wrote you!

It always work!"

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Bitchoni ευχαριστώγια την απάντηση. Που να είναι άραγε η παραγγελία μου...

 

Υπομονή βρε female μου.Θα έρθουν λογικά. Στο where is my order τι σου βγάζει?Εγώ πάντως όταν είχα στείλει μνμ για να δω γιατί καθυστερούν μου απάντησαν ψιλοαόριστα

"Thank You!

Your enquiry has been sent to Customer Services. Someone will get back

to you within the next 24 hours.

If you need to contact us again regarding this enquiry, please quote

reference number:"......"

Ευτυχώς στις επόμενες μέρες παρέλαβα.

 

Βρε κορίτσια οι κωδικοί για littlewoods για -10% και για free delivery δεν ισχύουν μαζί?Πρέπει να επιλέξω έναν από τους δύο,γνωρίζει καμιά?

 

Νομίζω ότι κάπου προς τα πίσω αναφέρθηκε ότι πρέπει να βάλεις αρχικά τον έναν και μετά να τους στείλεις μνμ για τον άλλο ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων.

 

Γενικά πάντως, έχω την αίσθηση ότι ακόμη δεν είναι και 100% οργανωμένοι στο ευρωπαικο littlewoods.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ισχυουν και οι 2 μαζι απλα λογω προβληματος στο συστημα τους δεν δεχεται το free delivery...εγω τους ειχα στειλει Mail και μου ειπαν οτι εαν θελω να πληρωσω με paypal να πληρωσω και αφου τους ενημερωσω θα μου κανουν refund τα 5ευρω.

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

bitchoni σου εδωσε το τρακινγκ ναμπερ! μαλιστα αποτι μου ειπαν τα αγαπημενα ελτα οταν ξεκιναει με "RA" ειναι συστημενο δηλαδη πρεπει να υπογραψει για να το παρεις και σε ειδοποιουν κι ολας! πολυ χλιδα μιλαμε.... ετσαι μου ηρθε η τσαντα απο ioffer γιαυτο το ξερω...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

εννοεις αν μπαινει σε φουρνο? χμ...δε ξερω! ειναι σετακι φαγητου παντως. Πιατο, πηρουνι, κουταλι...

 

Γκατζετακιας δε λες τιποτα! :P

 

Ετσι όπως το έγραψα έχεις δίκιο..:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ο beaba o ατμομάγειρας (είδα το σετ φαγητού και το θυμήθηκα) αν ζεσταίνει και το φαί...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως το έγραψα έχεις δίκιο..:mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ο beaba o ατμομάγειρας (είδα το σετ φαγητού και το θυμήθηκα) αν ζεσταίνει και το φαί...

 

ναι ναι! και ξεπαγωνει αν βγαλεις κατι απο την καταψυξη....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

bitchoni σου εδωσε το τρακινγκ ναμπερ! μαλιστα αποτι μου ειπαν τα αγαπημενα ελτα οταν ξεκιναει με "RA" ειναι συστημενο δηλαδη πρεπει να υπογραψει για να το παρεις και σε ειδοποιουν κι ολας! πολυ χλιδα μιλαμε.... ετσαι μου ηρθε η τσαντα απο ioffer γιαυτο το ξερω...

 

ζούπερ!!!

χαλάλι λοιπόν τα 14 ευρώπουλα που μου χρεώσε μεταφορικά!τουλάχιστον θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο ότι δε θα μου φάνε το παντελονάκι που με τόσο κόπο βρήκα!με έφτιαξες βρε irida μου!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

 

Raccomandata σημαινει συστημενη.

Ας κανουν κι'αλλιως οι κακομοιρηδες! Λιγοι εμειναν που δεν ειναι απατεωνες και φοβουνται και τη σκια τους!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες, μήπως έχει παραγγείλει καμία online έπιπλα κήπου?Λέω να προετοιμάζομαι σιγά σιγά, όμως και μόνο στην ιδέα ότι πρέπει να γυρίζω στα μαγαζιά δοκιμάζοντας καρέκλες με πιάνει αλλεργία :?.

 

Επίσης, μόλις ανακάλυψα ότι τα harrods προσφέρουν υπηρεσίες online και με τρώει να χτυπήσω για αρχή αυτό το τσαντάκι http://www.harrods.com/product/dkny/flap-cross-body-bag/000000000002432756?cat1=accessories&cat2=for-her-handbags. Να το τολμήσω ή θα με σκίσουν με τα μεταφορικά?

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

προσωπικά δεν μου πολυαρέσει...εγώ είχα πάρει της chicco με δόνηση(που βοήθησε πολύ) με παιχνιδάκια και μουσική...έπαιζε πάρα πολύ!κοίτα κι άλλες μάρκες...

 

Εμένα πάλι ο μπέμπουλας δεν κάθησε στο ριλάξ της chicco που είχαμε με όλα τα παραπάνω, πάνω από 10 φορές και για περισσότερο από 15 λεπτά τη φορά και ευτυχώς ήταν δανεικό από την ξαδερφη του άντρα μου και δεν πήγε χαμένο....Υπάρχουν και τέτοια μωρά, υπερκινητικά που δεν κάθονται στον κ....ο τους ...

Επίσης δεν του άρεσε καθόλου η δόνηση!!!!

Ανάποδο μωρό σας λέω!!!

line_m122_beg_40_time_1272600000_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

irida τελεια η τσαντα απο τα wallis και μαλλον πηρες την τελευταια!οταν παραλαβεις πες μας εντυπωσεις!

 

καλεεεεεεεεεεεε τις εξαφανισατε ολες????? χαχαχαχα

δεσποινα μου δε νομιζω οτι πηρα εγω τη τελευταια :lol::lol::lol::lol: εξαλλου ηταν new arrival

θα λενε οτι τρελαθηκαν οι ελληνιδες μανες χαχαχαχα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

εχω ψωνισει 5-6 φορες απο το wallis και ειναι απο τα λιγα που οταν γραφουν free delivery ισχυει και για εκτος αγγλιας.συνηθως βεβαια ειναι για αγορες απο 30 λιρες και πανω αλλα κατι ειναι και αυτο.....;)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν καλημέρα και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες!

Φτιάξαμε σκορδαλιά; Εγώ είμαι στο βράσιμο της πατάτας αλλά λέω να φτιάξω και μία με ψωμί.

 

Eρωτησούλες:

1.Για να έχεις free delivery από το wallis θα πρέπει να ψωνίσεις πάνω από 75 λίρες, αν καταλαβαίνω σωστά. 75 με ή χωρίς την έκπτωση, την οποία παρεπιπτόντως όταν κάνω check out δεν βλέπω;

2.Από τα παρακάτω site έχει ψωνίσει καμιά;

http://www.spartoo.eu/

http://www.topshop.com/webapp/wcs/stores/servlet/TopCategoriesDisplay?storeId=12556&catalogId=33057

qc40p3.png

 

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ. Άντε να παραλάβω και εγώ από littlewoods λοιπόν. Ωστόσο θέλω να βάλω δεύτερη παραγγελία και θα τους στείλω μήνυμα να δω τι γίνεται με τους κωδικούς.

Χρόνια πολλά, να χαίρεστε τα ονοματάκια σας όσοι-ες γιορτάζεται και οι υπόλοιπες να χαίρεστε τα αγαπημένα σας πρόσωπα!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολυ για τις ευχες , χρονια πολλα σε ολες!

 

Ψωνισε καμμια τωρα τελευταια απο FragranceX.com? Παρελαβε κανονικα ?

Παρηγγειλα χθες και σημερα μου εστειλαν μνμ οτι η παραγγελια μου εχει φυγει....θα ενημερωσω μολις παραλαβω.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...