Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

ευχαριστώ! καμία άλλη πρόταση με μαλακή σόλα;

εχω κανει ερευνα αγορας (απο τη λίστα που εχει παραθέσει το καλαμάρι βεβαια - μεγαλη βοηθεια ευχαριστουμε!) αλλα δε μπορω να αποφασισω- δεν ξερω τις μαρκες γιατι μεχρι τωρα εχω παρει μονο κροκοδιλινο!

 

Στη μικρουλα μου εχω δοκιμασει πολλα παπουτσακια αλλα προσωπικα βρισκω οτι τα καλυτερα ειναι τα Clarks.

Ειναι κορυφαια παπουτσακια με ανασημκωμενη μυτουλα για να μην "τρωνε" τα δαχτυλακια τους. Εχει πολλων τυπων παπουτσακια και με μαλακη και με σκληρη σολα.

 

Aggelos Marios σου ηρθε τιποτα απο shutterfly;

Σαν πολυ να αργει! Λες να "κολλησε" τελωνειο και να την πατησουμε;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Aggelos Marios σου ηρθε τιποτα απο shutterfly;

Σαν πολυ να αργει! Λες να "κολλησε" τελωνειο και να την πατησουμε;;;

 

Οχι ακομα αλλα ουτως ή αλλως μεχρι 25/03 μου ελεγε παραλαβη αρα περιμενω απο την αλλη βδομαδα αλλιως θα τους στειλω mail...

Τωρα για τελωνειο δεν θα μας ειχαν ειδοποιησει???:?::?:

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στη μικρουλα μου εχω δοκιμασει πολλα παπουτσακια αλλα προσωπικα βρισκω οτι τα καλυτερα ειναι τα Clarks.

Ειναι κορυφαια παπουτσακια με ανασημκωμενη μυτουλα για να μην "τρωνε" τα δαχτυλακια τους. Εχει πολλων τυπων παπουτσακια και με μαλακη και με σκληρη σολα.

 

ναι τα κλαρκσ οντως φαινονται πολυ καλά και μαλακά..απο shoesforkids τα πηρες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη μικρουλα μου εχω δοκιμασει πολλα παπουτσακια αλλα προσωπικα βρισκω οτι τα καλυτερα ειναι τα Clarks.

Ειναι κορυφαια παπουτσακια με ανασημκωμενη μυτουλα για να μην "τρωνε" τα δαχτυλακια τους. Εχει πολλων τυπων παπουτσακια και με μαλακη και με σκληρη σολα.

 

 

συμφωνώ απόλυτα! εμείς πια μόνο κλαρκς έχουμε!

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Age (αναφερομαι σε σενα γιατι εσυ μιλησες για τα umi) βρηκα αυτα στο ebay

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290547537394&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_1156

και μου τα στελνει Ελλαδα με 4.50 λιρες...αξιζει τον κοπο ή θα ειναι πεταμενα λεφτα σε αυτη την ηλικια?

(εννοειται οτι οποια αλλη κοπελα θελει λεει τη γνωμη της!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Geonutr ωραιο το καροτσακι, με γεια.το παρελαβες? εντυπώσεις?

μεχρι τι ηλικια ειναι(κιλα).κ επειδη ολίγων τι άσχετη με καρότσια ομπρελες...δεν ειναι πολλα 6 κιλα για τετοιο καροτσάκι?

συνηθως τα καροτσακια ειναι μεχρι 3 χρονων..οχι ,δεν ειναι πολλα τα 6 κιλα!ποσα να ειναι?ακομα κ τα μακ λαρεν που λενε οτι ειναι το ελαφρυτερο ειναι 5,7 (νομιζω)..ακομα δεν εφυγε απο αγγλια..

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

για τα kickers να προσθέσω ότι παρότι η σόλα δείχνει κουμούτσα δεν είναι βαριά, εσωτερικά το παπούτσι είναι πολύ μαλακό αλλά για μένα έχει ένα σημαντικό μειονέκτημα, το δέρμα του χαλάει εύκολα αν το παιδάκι έχει την τάση να χτυπάει μπροστά το παπούτσι του.

σε 1 εβδομάδα που το φόρεσε η κόρη μου μπροστά έχει χαλάσει λές και τα φορούσε ένα χρόνο, με αποτέλεσμα να δείχνει χάλια :mad: και να μην μπορεί να ξαναφορεθεί.

Για μένα τα τοπ παπούτσια τελικά, από όσα έχω αγοράσει για την μικρή είναι τα umi, η σόλα ανεβαίνει και μπροστά έτσι ώστε να μην "χτυπάει" το δέρμα του παπουτσιού, εσωτερικά είναι πολύ μαλακά (σχόλιο της 2,5 κόρης μου):lol::lol: όπου τα βρείς σε καλή τιμή χτύπατα αλύπητα :lol::lol:

 

edit από αυτά τα σιτε που έβαλες λείπουν 2 το http://www.shoesforkids.co.uk/ και το http://www.charlesclinkard.co.uk/ αυτά τα είδες ?? έχουμε ψωνίσει και από τα 2

 

 

 

Γεια σου! ξερεις αν τα umi ειναι ορθοπεδικα;

Link to comment
Share on other sites

Age (αναφερομαι σε σενα γιατι εσυ μιλησες για τα umi) βρηκα αυτα στο ebay

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290547537394&ssPageName=STRK:MEWAX:IT#ht_500wt_1156

και μου τα στελνει Ελλαδα με 4.50 λιρες...αξιζει τον κοπο ή θα ειναι πεταμενα λεφτα σε αυτη την ηλικια?

(εννοειται οτι οποια αλλη κοπελα θελει λεει τη γνωμη της!)

 

 

αυτά δεν είναι ?? http://www.amazon.co.uk/Umi-Infants-Pea-Pod/dp/B0014ZWI0U/ref=pd_ybh_1?pf_rd_p=138755991&pf_rd_s=center-2&pf_rd_t=1501&pf_rd_i=ybh&pf_rd_m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=1VSWYRGM3PBCA2M070TT

κοίτα για μένα σε καμιά περίπτωση δεν είναι πεταμένα χρήματα, αυτό όμως εξαρτάται και πως το βλέπει κανείς σε αυτή την ηλικία τα μωράκια δεν περπατάνε οπότε δεν έχει μεγάλη σημασία τι παπούτσι θα πάρεις και αυτά του jumbo που λέει ο λόγος είναι ικανοποιητικά:-D:grin:

 

Αν πείς όμως ότι διαθέτεις ας πούμε ένα ανάλογο ποσό για να αγοράσεις κάτι από τον ακατανόμαστο (κάτι μπαλαρίνες της μικρής πρίν 2 χρόνια 15 ευρώ της αγόρασα από εδώ) τότε αυτά σαφώς δεν έχουν καμία σχέση είναι κλάσεις ανώτερα

θα το δείς και στα reviews του αμαζον κανένας δεν παραπονιέται για την ποιότητα, κάποιοι όμως στα μικρά νούμερα όπως αυτό που σε ενδιαφέρει εσένα έχουν κάνει λάθος στο μέγεθός οπότε σιγουρέψου ότι είναι το σωστό (αν και είστε μικρές ακόμα οπότε....) :D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστω!!! Απότι συνεκρινα με amazon οι 10λιρες ειναι ΠΟΛΥ καλη τιμη αρα μαλλον θα τα 'χτυπησουμε':lol:

Νομιζω ειναι οτι πρεπει για τα 1α μας παππουτσακια...και κατι αλλο...ιδρωνει το ποδαρακι???

(να μου πεις της δικιας μου ιδρωνει και με την καλτσα..)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αge..η οποιο αλλο κοριτσι θυμαται...θα παρακαλουσα πολυ να μου υποδειξετε που θα βρω τις οδηγιες για αγορα παιδικων παπουτσιων..

 

Σημερα της πηρα απο καταστημα τα πρωτα της all star...αλλα επειδη θελω να βαλω παραγγελια σε next για καλοκαιρινα παπουτσακια-πεδιλακια θελω να σιγουρευτω για το νουμερο!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου! ξερεις αν τα umi ειναι ορθοπεδικα;

όχι Kira δεν ξέρω δηλαδή δεν το αναφέρει πουθενά αυτό στο site τους, βασικά σε ελάχιστα παπούτσια στο εξωτερικό έχω βρεί την λέξη "ανατομικό" δηλαδή σε τι διαφέρει στην Ελλάδα το ανατομικό από το καλοφτιαγμένο μη ανατομικό παπούτσι ?? και υπάρχει τέτοιο ???

 

edit marsolan στις οδηγίες για τα πάντα είναι

Link to comment
Share on other sites

Αge..η οποιο αλλο κοριτσι θυμαται...θα παρακαλουσα πολυ να μου υποδειξετε που θα βρω τις οδηγιες για αγορα παιδικων παπουτσιων..

 

Σημερα της πηρα απο καταστημα τα πρωτα της all star...αλλα επειδη θελω να βαλω παραγγελια σε next για καλοκαιρινα παπουτσακια-πεδιλακια θελω να σιγουρευτω για το νουμερο!!

 

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1933314&highlight=shoesforkids#post1933314

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ...

 

να πω κατι σχετικο με τα παπουτσακια...απο οσα ξερω δηλαδη!

 

αυτο που εδω εχει επικρατησει να λεμε "ορθοπεδικο" στο εξωτερικο δεν το εχουν ως ορο...

Γιατι ολα τα καλοφτιαγμενα παπουτσια,με καλα υλικα κλπ κλπ εχουν σκοπο την ορθη πεδηση...οποτε δεν διαχωριζουν και δεν πολυνοιαζονται για τετοιο ψαξιμο...

 

Εννοειται οτι σε ενα παιδακι που ειναι στην αγκαλια....του βαζεις οτι να ειναι αλλα σε παιδακι που περπαταει και ειναι συνεχεια σε χοροπηδητα και τρεξιμο προσεχει κανεις να παρει καλα παπουτσια για να μην καταπονειται το ποδαρακι!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ...

 

να πω κατι σχετικο με τα παπουτσακια...απο οσα ξερω δηλαδη!

 

αυτο που εδω εχει επικρατησει να λεμε "ορθοπεδικο" στο εξωτερικο δεν το εχουν ως ορο...

Γιατι ολα τα καλοφτιαγμενα παπουτσια,με καλα υλικα κλπ κλπ εχουν σκοπο την ορθη πεδηση...οποτε δεν διαχωριζουν και δεν πολυνοιαζονται για τετοιο ψαξιμο...

 

Εννοειται οτι σε ενα παιδακι που ειναι στην αγκαλια....του βαζεις οτι να ειναι αλλα σε παιδακι που περπαταει και ειναι συνεχεια σε χοροπηδητα και τρεξιμο προσεχει κανεις να παρει καλα παπουτσια για να μην καταπονειται το ποδαρακι!!

αυτό !!! ψάχνοντας για παπούτσια στη αγορά του εξωτερικού συνειδητοποίησα ότι ο όρος "ανατομικό" είναι άλλος ένας τρόπος να μας τα ΤΡΩΝΕ οι Έλληνες καταστηματάρχες :evil:

Link to comment
Share on other sites

αυτό !!! ψάχνοντας για παπούτσια στη αγορά του εξωτερικού συνειδητοποίησα ότι ο όρος "ανατομικό" είναι άλλος ένας τρόπος να μας τα ΤΡΩΝΕ οι Έλληνες καταστηματάρχες :evil:

 

κι εγω στο ιδιο συμπερασμα καταλήγω..:-(

δεν βλεπω σε κανενα σαιτ του εξωτερικου αυτη την ορολογια,αρα ,μαλλον οπως τα λες ειναι.εδω που μενω,τα "ανατομικα" ,μουγερ,κροκοδιλινο κτλ,στις εκπτωσεις εχουν το λιγοτερο 70 ευρω,φαντασου!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια...

εχω μια αλλη ερωτηση και θελω τα φωτα σας..

με ενδιαφερει αυτο το φωτιστικο απο next

 

πιστευετε οτι απο τιμη αξιζει τον κοπο???

κατι αναλογο πιο οικονομικο θα εβρισκα Ελλαδα??

 

λεει οτι δεχεται 5 λαμπες αλογονου...συνολο 100W...

αναρωτιεμαι...μηπως πρεπει να παρω κατι πιο δυνατο??

Γιατι ο χωρος που θα το βαλω ειναι μεγαλουτσικος και γενικα ειμαι του δυνατου φωτος οταν τα αναβω!!

Link to comment
Share on other sites

ναι τα κλαρκσ οντως φαινονται πολυ καλά και μαλακά..απο shoesforkids τα πηρες;

 

Μου τα φερνει η κουμπαρα μας που μενει στην Ιρλανδια.

Αλλιως με τα ιδια λεφτα ουτε απ'το καρφουρ δε θα επαιρνα!!! :(

Link to comment
Share on other sites

:cry: οπότε, απο ποιο κατάστημα τα πηρες;

 

Πέρσι τα είχα πάρει απ το Asos. Φέτος σταμάτησε τα παιδικά, οπότε μπορεί να τα πάρω μέσω γνωστών στην Αγγλία εκτός κι αν βρω τίποτε στο ebay.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εχω μια ερωτησουλα λιγο εκτος θεματος!

Μπορει να μου πει καποια μανουλα που παραγγειλε απο το pramworld ποσο καιρο εκανε να ερθει η παραγγελια ,γιατι θελω να παρω ενα καροτσακι maclaren αλλα επειδη θα φυγω για τις διακοπες του πασχα μην ερθει και λειπω!

Και κατι αλλο βρε κοριτσια ενταξει δεν λεω πανακριβα τα παπουτσια στην ελλαδα μας και χωρις κατι το ιδιαιτερο απο ποιοτητα(πηρα μουγιερ στον μικρο μου 20 μηνων τα πηραμε νοεμβριο του τα φοραω για τις καλες βολτες υποτιθεται και εχουν γινει λες και μας τα εδωσαν στον ερανο της εκκλησιας και τα εχουν φορεσει 10 παιδια,ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ να του τα φοραω 80 ευρω παπουτσι δηλαδη αισχος στους 5μηνες ρε παιδια!Αλλα το θεμα μου ειναι οτι φοβαμαι μην δεν του κανουν αμα παραγγειλω και τις βαριεμαι τις αλλαγες,αμα δεν το φορεσει το παιδι δεν ειναι δυσκολο?Μου αρεσουν πολυ τα clarks αλλα μπερδευτηκα με αυτα που διαβασα τελικα ποιο site στελνει ελλαδα γιατι αν καταλαβα καλα το επισημο δεν στελνει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βοήθηστε με λιγάκι γιατί δεν μπορώ να συννενοηθώ με την τύπισα απο το shoesfor kids. Πόσο καιρό πρεπει να περιμενω να ερθει η παραγγελία μου?

Αυτη μου λεει οτι μπορει να κανει και βδομάδες. Ναι αλλα αν περιμενω βδομαδες θα χασω την προθεσμία των 45 ημερων που δινει το paypal.

Δεν μου εχει ξανατυχει και δεν ξερω τι να κανω.

Επίσης λεει να ζητησω εγω τα λεφτα απο το royal mail (αν χαθηκε). Καλά ο πωλητης δεν κινεί την διαδικασία αυτή? 10 email εχουμε ανταλλαξει και δεν βρηκαμε ακρη :confused::confused::confused::confused::confused:

 

Ας με διαφωτίσει κάποια που ξέρει σας παρακαλώ

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

...Αλλα το θεμα μου ειναι οτι φοβαμαι μην δεν του κανουν αμα παραγγειλω και τις βαριεμαι τις αλλαγες,αμα δεν το φορεσει το παιδι δεν ειναι δυσκολο?Μου αρεσουν πολυ τα clarks αλλα μπερδευτηκα με αυτα που διαβασα τελικα ποιο site στελνει ελλαδα γιατι αν καταλαβα καλα το επισημο δεν στελνει!

 

Το θεμα του νουμερου δυστυχως υφισταται.

Να φανταστεις οτι εγω αυτη τη στιγμη που μιλαμε φοραω στη μικρη μου 3.5 (ισα που μας κανουν), 4 και 4,5 στα Clarks!!!

Στα υπολοιπα παπουτσακια φοραμε σπανια 20, και συνηθως 21 και 22!

ΕΙναι ρισκο η παραγγελια απο το ιντερνετ! :(

Link to comment
Share on other sites

Αλλα το θεμα μου ειναι οτι φοβαμαι μην δεν του κανουν αμα παραγγειλω και τις βαριεμαι τις αλλαγες,αμα δεν το φορεσει το παιδι δεν ειναι δυσκολο?

Επειδή έτσι την πάτησα κι εγώ, εφαρμόζω άλλη τακτική.

Την πηγαίνω σε ένα μαγαζί που να πουλάει τη μάρκα που θέλω, της δοκιμάζω 2-3 ζευγάρια για να είμαι σίγουρη για το νούμερο και την εφαρμογή, και μετά παραγγέλνω.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...