Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια, πιστευετε οτι αυτος ο ποδοσακος κανει για QUINNY? Λεει οτι κανει για ολα τα καροτσια που εχουν WITH 5 POINT HARNESSES. Τι ειναι αυτο?

 

Zωνη 5 σημειων.

Στο quinny ΖΑΡΡ οι ποδοσακοι που δεν ειναι τριγωνικοι στο κατω μερος τους δειχνουν ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

όχι ευάκι λέει αυτό...

"τελικά παιδικά παπουτσάκια αξίζει τον κόπο να τα παίρνουμε από το νετ"?

 

σε αυτό της απάντησα....

 

Ναι culte μου..δεν διαφωνώ ότι μπορούμε να πάρουμε ποιοτικά παπουτσάκια από το νετ..εμένα έτυχε η στραβή..απλά λέω είναι πιο οικονομικά?γιατι όπως είπα τα agatha τα έβρισκα 50 ευρώ έξω (μαζί με μεταφορικά),παρήγγειλα τελικα garvalin και βρηκα σε συνοικιακό μαγαζί agatha 34 ευρώ..από άποψη τιμής εννοώ..συμφέρει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παρακαλω :wink:

 

 

 

Πάντως από οτι ειδα δεν το εχουμε στη λιστα.....

Ειναι καποιο που θα το δοκιμάζαμε?

 

Δεν ξέρω καλαμάρακι..μόνη μου το βρήκα, μόνη μου την πάτησα..δεν είναι και χάλια..α΄πλά δεν είχαν και καμμιά τρελλή έκπτωση για την κατάσταση που ήταν..

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια για πειτε όποια ξέρει γιατί μπερδεύτηκα και με την αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό...κοίταξα στο asos για κάποια ρούχα εγκυμοσύνης και όταν πήγα να δω τα μεταφορικά γράφει πως με standard delivery στην Ελλάδα είναι 0 ευρώ και με express delivery είναι 12 ευρώ. Ισχύει αυτό η κατάλαβα λάθος;Δηλαδη αν ζητήσω standard delivery δεν πληρώνω μεταφορικά;

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

στα buzz? ειναι πιο τετραγωνισμενο...Ζωνη 5 σημειων τι ειναι ? :confused:

 

Ωραια πραγματα εχει ο τυπος παντως....

 

 

Ραννια...ζωνη 5 σημειων ειναι αυτη που εχει και ιμαντες σαν τιραντες οχι μονο στην μεση..πως εχουν τα μακλαρεν???

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια, πιστευετε οτι αυτος ο ποδοσακος κανει για QUINNY? Λεει οτι κανει για ολα τα καροτσια που εχουν WITH 5 POINT HARNESSES. Τι ειναι αυτο?

ο ποδόσακος του quinny buzz έχει τρύπες για να μπαίνει η ζώνη,μήπως αυτό εννοεί? γιατί δεν ψάχνεις για τον αυθεντικό στο ίντερνετ να είναι ίδιος και με το καρότσι? εγώ τον είχα παραγγείλει τότε με το καρότσι...γύρω στα 47Ε...νομίζω ότι λιανική κάνει 80Ε. βέβαια επειδή είναι fleece και υπνόσακος,δλδ μπαίνει όλο το παιδί,δεν βολεύει για πιο μεγάλη ηλικία.εκτός κι αν είσαι σε μέρος που κάνει πολύ κρύο.

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ραννια...ζωνη 5 σημειων ειναι αυτη που εχει και ιμαντες σαν τιραντες οχι μονο στην μεση..πως εχουν τα μακλαρεν???

 

αχα! το πιασα!

 

ο ποδόσακος του quinny buzz έχει τρύπες για να μπαίνει η ζώνη,μήπως αυτό εννοεί? γιατί δεν ψάχνεις για τον αυθεντικό στο ίντερνετ να είναι ίδιος και με το καρότσι? εγώ τον είχα παραγγείλει τότε με το καρότσι...γύρω στα 47Ε...νομίζω ότι λιανική κάνει 80Ε. βέβαια επειδή είναι fleece και υπνόσακος,δλδ μπαίνει όλο το παιδί,δεν βολεύει για πιο μεγάλη ηλικία.εκτός κι αν είσαι σε μέρος που κάνει πολύ κρύο.

 

μεχρι ποια ηλικια πιστευεις βολευει? σκεφτομαι οτι ανοιγει τωρα ο καιρος σιγα σιγα και θα βγαινουμε βολτες, αλλα δεν θα ειναι και ζεστος ακομα. Σημερα βγηκαμε και του φορουσα ενα φουσκωτο μπουφαν και ηταν σα κρεμυδι ο καημενος...ουτε να κουνηθει δε μπορουσε...και το ριξε στο τραγουδι...χαχαχα

 

 

Link to comment
Share on other sites

κοίτα κι εσείς κλίμα σαν το δικό μας έχετε περίπου...προσωπικά το χρησιμοποίησα νεογέννητο,γέννησα αρχές φλεβάρη και τον είχα για 1 1/2 μήνα περίπου, κάθε μέρα που πηγαίναμε δουλειά 9.00 το πρωί. κι εννοείται κάναμε και τις βόλτες μας στο καρναβάλι με το νεογέννητο.από τότε δεν το ξαναέβαλα,γιατί ο επόμενος χειμώνας μας βρήκε 8-10 μηνών και με νορμάλ καιρό.με μπουφάν και γάντια είναι μια χαρά,φαντάσου ότι δεν έχουμε βάλει ποτέ σκούφο,και βγαίνουμε κανονικά με όλους τους καιρούς,2 χρόνια τώρα δεν έχει αρρωστήσει ούτε μια φορά.

για έναν μήνα ακόμα δεν αξίζει να τον πάρεις,για βαρύ χειμώνα τον προτείνω,φαντάσου χθες το πρωί την έβγαλα με κοντομάνικο εσώρουχο,μακρυμάνικο μπλουζάκι και τζην μπουφάν,είχε 15 βαθμούς έξω.

μια χαρά το παιδί τραγουδούσε!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

χμ..τοσο λιγο λες ε? απλα πιο πολυ για να ειναι ανετα, γιατι με το μπουφαν ηταν σα φασκιωμενο.

 

μαλλον δε θα το τολμησω τοτε....

 

Εγω Ραννια...

εχω παρει αυτον απο το babykind αλλα σε μπορντω!!

 

http://www.babykind.co.uk/images/buggysnuggles/pompomgreylarge.jpg

 

ειναι στην ουσια φλισ ζεστο κουβερτακι με φερμουαρ και τον χρησιμοποιω φορωντας βεβαια μπουφανακι στην μικρη απλα αργοτερα που θα ειναι πιο ελαφρια τα ρουχα θα την ζεσταινει οσο-οσο...

Εχουμε μπολικη υγρασια και θελω να ζεσταινεται ιδιως αν την κυκλοφορουμε κανενα βραδυ...

οταν δεν το χρειαζομαι απλα το βαζω στο καλαθακι του καροτσιου να υπαρχει..

 

Μπορει να βρεις και στο ebay...buggysnuggle cosytoes λεγονται!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πάντως τον χρησιμοποιώ τον ποδόσακο καθημερινά, ειδικά αυτές τις μέρες που έχει κρύο. Τον χρησιμοποιώ κυρίως για τα κάτω άκρα γιατί τα χέρια του τα έχει μονίμως έξω.

Link to comment
Share on other sites

marsolan και εγω σαν τον δικο σου εχω αλλα ειμαι τοοοοοοοοοοοοοσο στοκος ωρες ωρες που ενω εγραφε επανω για ηλικιες εως 1 ετους η εως 10 κιλα εγω το διαβασα αναποδα.οτι κανει μετα τον 1ο χρονο του παιδιου και αφου πιασει περιπου τα 10 κιλα :shock::shock:.και το χρησιμοποιησα πρωτη φορα 11 μηνων.αλλα ντι'αλλων διαβασα!!!!

 

αλλα ειναι παρα πολυ βολικος και ειδικα για παιδια που ολη την ωρα κλωτσανε κουβερτες.......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Rανια ενας απο τους μεγαλυτερους ποδοσακους ειναι της maclaren. Και σε μηκος και σε φαρδος (με το συμπάθειο!!! :lol::lol::lol: ).

Οχι ο γουνινος, ο απλος με την fleece επενδυση.

Βγαινει και το πανω μερος και το χρησιμοποιεις σκετο για να προστατευσεις το καροτσι σου. Εμενα μου τον εδωσε μια φιλη μου που τον χρησιμοποιουσε μεχρι που εγινε σχεδον 2 χρονων το παιδι της και δεν μπορουσε να το πεισει να μεινει αλλο μεσα. Οι πιο πολλοι ειναι για μεχρι ενος ετους.

Εχει σε πολλα χρωματα.

 

http://www.mothercare.com/Maclaren-Universal-Footmuff-Coffee-Brown/dp/B002NYF01U?ie=UTF8&ref=sr_1_6&nodeId=42764041&sr=1-6&qid=1299022476&pf_rd_r=0M7E955WXEV7NRCKQB7A&pf_rd_m=A2LBKNDJ2KZUGQ&pf_rd_t=301&pf_rd_i=0&pf_rd_p=231490887&pf_rd_s=center-7

Link to comment
Share on other sites

marsolan και εγω σαν τον δικο σου εχω αλλα ειμαι τοοοοοοοοοοοοοσο στοκος ωρες ωρες που ενω εγραφε επανω για ηλικιες εως 1 ετους η εως 10 κιλα εγω το διαβασα αναποδα.οτι κανει μετα τον 1ο χρονο του παιδιου και αφου πιασει περιπου τα 10 κιλα :shock::shock:.και το χρησιμοποιησα πρωτη φορα 11 μηνων.αλλα ντι'αλλων διαβασα!!!!

 

αλλα ειναι παρα πολυ βολικος και ειδικα για παιδια που ολη την ωρα κλωτσανε κουβερτες.......

 

οτι ειναι βολικος......ασυζητητι...και πιο τρεντυ απο το οποιοδηποτε κουβερτακι που σε καροτσια τυπου μακλαρεν δειχνει λιγο ασχημο κι επισης μπορει να φυγει ανα πασα στιγμη γιατι δεν εχει που να το χωσεις...

 

πιστευω οτι κανει ανετα και για παιδια ανω του ετους....εχει αρκετο περιθωριο!!!

Link to comment
Share on other sites

marsolan τετοιο εχεις?? ειναι φανταστικα!!! και στελνουν Ελλαδα.. λεει οτι κανει μεχρι 3 χρονων και αν θες μετα βγαζεις το πανω μερος και σου μενει το κατω σα liner..

http://www.buggysnuggle.com/default.aspx

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας για άλλη μια φορά! Ένας φίλος μου παρήγγειλε μέσω ebay.com ένα ζευγάρι παπούτσια αξίας 300 δολαρίων (!). Εκτός του ότι έκαναν ένα μήνα να έρθουν, του άφησαν χθες σημείωμα από "ταχυμεταφορές ΕΛΤΑ" να πληρώσει δασμούς 96 ευρώ!!! Τί μπορεί να κάνει σε αυτή την περίπτωση? Να αρνηθεί την παραλαβή? Οι πιο έμπειροι τα φώτα σας please!!!

 

Και για αν επανέλθω στο θέμα αυτό, ο φίλος μου διευκρίνησε ότι μέσα στη χρέωση ήταν 80 ευρώ για δασμούς και 16 ευρώ για τις ταχυμεταφορές ελτα! Γιατί συμβαίνει αυτό αφού πλήρωσε 55 περίπου δολάρια στον πωλητή για μεταφορικά?

Link to comment
Share on other sites

βρε κορίτσια για πειτε όποια ξέρει γιατί μπερδεύτηκα και με την αναζήτηση δεν βρήκα κάτι σχετικό...κοίταξα στο asos για κάποια ρούχα εγκυμοσύνης και όταν πήγα να δω τα μεταφορικά γράφει πως με standard delivery στην Ελλάδα είναι 0 ευρώ και με express delivery είναι 12 ευρώ. Ισχύει αυτό η κατάλαβα λάθος;Δηλαδη αν ζητήσω standard delivery δεν πληρώνω μεταφορικά;

 

Ναι, το ασος έχει δωρεάν μεταφορικά για Ελλάδα!;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Για αλλη μια φορα χρειαζομαι τη βοηθεια σας Εκανα παραγγελια στο amazon με αγγλικη διευθυνση παραδοσης και ελληνικη prepaid visa . Oμως μου στειλαν μηνυμα οτι υπάρχει προβλημα με την καρτα χωρις να διευκρινιζουν τι προβλημα, μηπως δεν δεχονται ελληνικη πιστωτικη ή prepaid?Μάλλον τσαμπα χαρηκα γιατι παρηγγειλα παιδικα παπουτσακια σε τελειες τιμες!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα! Για αλλη μια φορα χρειαζομαι τη βοηθεια σας Εκανα παραγγελια στο amazon με αγγλικη διευθυνση παραδοσης και ελληνικη prepaid visa . Oμως μου στειλαν μηνυμα οτι υπάρχει προβλημα με την καρτα χωρις να διευκρινιζουν τι προβλημα, μηπως δεν δεχονται ελληνικη πιστωτικη ή prepaid?Μάλλον τσαμπα χαρηκα γιατι παρηγγειλα παιδικα παπουτσακια σε τελειες τιμες!

 

στο amazon δεχονται κανονικα ελληνικη πιστωτικη και prepaid. Κατι αλλο εχει γινει. Δοκιμασε να ξαναπερασεις την καρτα σου μηπως εχεις κανει κατι λαθος. Μπες στο account σου και θα σε οδηγησει το amazon

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...