Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

α όχι για δώρο δεν κάνει...

 

γιατί αχρησιμοποιητο μεν..βγαλμένο από το κουτί δε..φαίνεται ότι έχει ανοιχτεί...

 

 

:(:(:(

 

οκ! δε πειραζει! μαλλον θα περιμενω μηπως το βγαλει το αμαζον ως πωλητης και γλιτωσουμε τα μεταφορικα....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερούδια!

 

Μόλις παρέλαβα baby banz σε ροζ πουά για τη μικρή μου http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290411911851&var=590001128223&ssPageName=STRK:MEWNX:IT. Είναι απίστευτα!Δε βλέπω να ανεβεί λίγο η θερμοκρασία να πάμε καμία βολτίτσα!!!

Η μόνη μαμακία μου είναι ότι δεν προνόησα να πάρω και θήκη, γιατί τα γυαλάκια μου ήρθαν απλά στο κουτί τους.

 

Πες μου εντυπωσεις please!!! Θελουμε κι εμεις να τα παρουμε για το bebini...Τα φοραει η κορουλα σου? Εννοω τα κραταει??? Εμεις λεμε να παρουμε κατι σε κοκκινακι γιατι εχουμε και ασορτι καπελο...:wink:

Στην περιγραφη γιατι λεει 'boxed'? Δεν εννοει τη θηκη?

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα απο το ioffer μια τσαντα και ενα πορτοφολι. λετε να πληρωσω τελωνειο?

 

καλησπερα! εσεις που εχετε παραγγειλει απο ioffer τι λετε ειναι αξιοπιστο? μεσω πιστωτικης πληρωνετε? που εδρευει? μεταφορικα ποσο χρεωνει?

eNortjK1UjK1NDM1VrIGXDAS3QKo03.png

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Αγορασα εγω ροφηματα Tassimo. Πολυ μεγαλη ποικιλια και πιο φτηνα απο οτι στην Ελλαδα. Πηρα γευσεις που δεν υπαρχουν εδω ( starbucks -mastro Lorenzo - Maxuell house). H παραγγελια μου ηταν 153,09? και τα μεταφορικα για αυτην την παραγγελια ηταν 27,95. Συνολο 181,04. Πολυ ακριβα, αλλα σου ειπα ηθελα αυτα που δεν μπορουσα να βρω εδω. Εστειλα mail για να χαμηλωσουν τα μεταφορικα ωστε να μπορουμε ολοι να αγοραζουμε απο εκει και μου εσετιλαν την παρακατω απαντηση:

 

Dear Ms Oustoglou,

 

The official cost for shipping goods to Greece for goods up to 5 kilos is ?19,95 and for goods up to 10 kilos is 27,95?.

This is a combination of the packaging cost and the international shipping cost.

Should you have further questions don't hesitate to contact us:

+49 (0) 22 1 / 530 988 75

 

Kind regards,

Wella

About-Tea and coffee shop

 

Εκανα παραγγελια στις 26/1 και παρελαβα στις 2/2. Ελπιζω να σε βοηθησα.

Σε ευχαριστω παρα πολυ,με βοηθησες,εχει οντως μεγαλη ποικιλια για αυτο και δεν κολαω πολυ στα μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρηκα ενα καινουριο site που πουλαει βρεφικα και παιδικα ρουχα σε παρα πολυ καλες τιμες. www.thebabystore.gr Εχουν επωνυμα ρουχα και παπουτσακια απο την Αγγλια για μωρα και παιδια απο 0 εως 12 ετων. παραγγειλα προχτες το βραδυ και μου τα εφεραν την επομενη μερα.

σ'ευχαριστω πολυ!

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

Πες μου εντυπωσεις please!!! Θελουμε κι εμεις να τα παρουμε για το bebini...Τα φοραει η κορουλα σου? Εννοω τα κραταει??? Εμεις λεμε να παρουμε κατι σε κοκκινακι γιατι εχουμε και ασορτι καπελο...:wink:

Στην περιγραφη γιατι λεει 'boxed'? Δεν εννοει τη θηκη?

 

 

Κοίταξε, επειδή μου ήρθαν μόλις σήμερα της τα έβαλα για κανένα 5λεπτο μόνο έξω στην αυλή. Η εφαρμογή είναι άψογη και δε σου συζητάω για το design!!!Ακόμη γελάω!!!!

Το λουράκι τους είναι από πολύ μαλακό νεοπρέν και προσαρμόζεις το μέγεθος με χριτς χρατς.

Όσο για το boxed, προφανώς θα εννοεί το κουτί.Αν έχεις σκοπό να παραγγείλεις και δεν έχεις καμία θήκη από γυαλιά που να σου περισσεύει, παρήγγειλε μία.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

κανονικα πρεπει οταν κανεις την πληρωμη να γραψεις εκει που λεει note to seller το χρωμα και το μεγεθος που θελεις..

 

καλα μην ειστε κ τοσο σιγουρες με αυτο.......... εγω ειχα παρει κατι σετ καλσον της μικρης και εβαλα note to seller τα χρωματα που ηθελα και οταν παρελαβα ηρθαν αλλα για αλλα!!!!!!!!!!!!!!!!! ευτυχως ολα ηταν ροζ κρεμ κλπ και μου ταιριαξαν και παλι αλλα δεν ηταν ακριβως αυτα που διαλεξα....

μαλιστα επικοινωνησα με τον πωλητη (ειναι καταστημα τον εχουμε στη λιστα) πολυ ενοχλημενη και με ασχημο τονο και ειπα οτι θα δωσω αρνητικο φιντμπακ αλλα ο πωλητης επεμενε οτι δεν ελαβε κανενα μυνημα απο μενα και μαλιστα υπηρχε σημειωση στα προιοντα που αγορασα οτι αν δεν επικοινωνησεις να πεις ποιο χρωμα θες, θα σταλουν τυχαια (οπως και εγινε) οποτε αυτος ειχε καλυμμενο το κ.... του.

Δεν τον πιστεψα και πηρα τηλ στο ebay για να επιβεβαιωσω οτι λεει ψεμματα αλλα τελικα απο το εβαυ μου ειπαν οτι δε βλεπουν να εχει σταλθει καποιο μυνημα απο μενα στο πωλητη............... με λιγα λογια το <<note to seller>> δεν εφτασε ποτε αγνωστο γιατι....... ετσι τωρα που ξαναπαρηγγειλα εστειλα μυνημα κανονικο στο πωλητη λεγοντας αγορασα αυτο και θελω αυτα τα χρωματα ετσι ειμαι κατοχυρωμενη αφου ειναι σωσμενα ολα τα μυνηματα στο ακαουντ μου........ και οντως μου απαντησε οτι θα επικοινωνησει με την αποθηκη να μου βαλουν τα συγκεκριμενα χρωματα που διαλεξα.........

αυτα!!!!!!!!!!!! σορυ για το μεγαλο ποστ.......

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελλειπέστατο site και δύσχρηστο...

Έχει 2 μπλούζες σε 3 μεγέθη, 1 μπουφάν, 1 φόρεμα, 1 τριάδα καλσόν σε ένα χρώμα, ανάκατα σχέδια/ μεγέθη, δεν αναφέρει μάρκες και σε πολλά δεν αναφέρεται σύνθεση υφάσματος...

 

Υ.Γ. Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ελλειπέστατο site και δύσχρηστο...

Έχει 2 μπλούζες σε 3 μεγέθη, 1 μπουφάν, 1 φόρεμα, 1 τριάδα καλσόν σε ένα χρώμα, ανάκατα σχέδια/ μεγέθη, δεν αναφέρει μάρκες και σε πολλά δεν αναφέρεται σύνθεση υφάσματος...

 

Υ.Γ. Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

συμφωνώωωωωωωωωωωωωωωωω

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και συνεχίζω μιας και το συνεχίζεις...

 

Αποστολες

 

Οι τροποι αποστολης θα αναφερονται στην φορμα παραγγελιας. Το κοστος της αποστολης θα υπολογιζεται αναλογα με τον τροπο αποστολης και την χωρα προορισμου. Το κοστος αποστολης θα υπολογιζεται αυτοματα.

 

 

Θα θα θαααααααααααααα

 

Τυχόν ισχυρισμοί για χαμένα αντικείμενα δεν θα γίνονται δεκτές, αν η απόδειξη των ταχυδρομικών τελών, δεν έχει ληφθεί.

 

Έλληνα....

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα καινουριο site που πουλαει βρεφικα και παιδικα ρουχα σε παρα πολυ καλες τιμες. www.thebabystore.gr Εχουν επωνυμα ρουχα και παπουτσακια απο την Αγγλια για μωρα και παιδια απο 0 εως 12 ετων. παραγγειλα προχτες το βραδυ και μου τα εφεραν την επομενη μερα.

 

δικο σου ειναι το eshop?

 

edit 3μνμ και τα 3 αφορουν διαφημιση του συγκεκριμενου eshop

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα Τετάρτη βράδυ ενδοεπικοινωνία από το Αγγλικό amazon με UPS και ήρθε τώρα:shock:Μια επιταγή έστειλα με το ταχυδρομείο στη Μυτιλήνη και ένα φάκελο και έκαναν 5 μέρες:shock:Τι γίνεται ρε παιδιά;;;;;;;;;;;;;

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

παρήγγειλα Τετάρτη βράδυ ενδοεπικοινωνία από το Αγγλικό amazon με UPS και ήρθε τώρα:shock:Μια επιταγή έστειλα με το ταχυδρομείο στη Μυτιλήνη και ένα φάκελο και έκαναν 5 μέρες:shock:Τι γίνεται ρε παιδιά;;;;;;;;;;;;;

μα τι συγκρίνεις τώρα βρε καλή μου το ένα είναι κούριερ και το άλλο ΕΛΤΑ ................:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ψαχνω αυτο....αν το δει το ματι σας πουθενα, ας μου πει :) Tα μεταφορικα στο ebay ειναι πολλα σχετικα με την τιμη του.....

 

http://cgi.ebay.co.uk/Philips-Avent-IQ24-Digital-Steam-Steriliser-SCF276-01-/370466304753?pt=UK_Baby_Baby_Feeding_Bottle_Sterilisers_Insulators_LE&hash=item56418332f1

 

Βρηκα ενα καινουριο site που πουλαει βρεφικα και παιδικα ρουχα σε παρα πολυ καλες τιμες. www.thebabystore.gr Εχουν επωνυμα ρουχα και παπουτσακια απο την Αγγλια για μωρα και παιδια απο 0 εως 12 ετων. παραγγειλα προχτες το βραδυ και μου τα εφεραν την επομενη μερα.

 

Αν και με κάλυψαν οι άλλες κοπέλες με το μπεεεε μόνο δυσφήμιση κάνετε με αυτόν τον τρόπο στα μαγαζιά σας...να δούμε πότε θα το καταλάβετε...

 

Βρηκα ενα καινουριο site που πουλαει βρεφικα και παιδικα ρουχα σε παρα πολυ καλες τιμες. www.thebabystore.gr Εχουν επωνυμα ρουχα και παπουτσακια απο την Αγγλια για μωρα και παιδια απο 0 εως 12 ετων. παραγγειλα προχτες το βραδυ και μου τα εφεραν την επομενη μερα.

 

έντιτ: Ράνια συγγνώμη, κατά λάθος το ποστ σου. Ήθελα να σε ρωτήσω τι τον θέλεις τον αποστειρωτή, αλλά μετά είδα την απάντησή σου.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μα τι συγκρίνεις τώρα βρε καλή μου το ένα είναι κούριερ και το άλλο ΕΛΤΑ ................:mrgreen::mrgreen:

 

αν ηταν dhl που συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ εδω θα ειχε παραλαβη 10 με 15 ημερες

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

ώρε κόρες του ήλιου....

έχει πάρει πουθενά το μάτι σας αστερίες;;;;

 

ψάχνομαι να φτιάξω καραβάκια για τη βάφτιση του γιου μου....

χάντρες έχω δει στο ebay τα 100 κοπμμάτια 0,99!!!!

μια χαρά!!!

 

αλλά αστερίες που να κοιτάξω;;;

τι ζητάω τώρα ε;;;;;;;

 

οταν παντρευτηκα εκανα τισ μπομπο μονη μου με φυσικό αστερία και είχα βρει στην αθηνα ένα μαγαζι απο το ιντερνετ το οποίο έχει μόνο διάφορα τέτοια και τουσ είχα πάρει τρελή τιμή(ποσότητα βέβαια 1000)γκούγκλαρε φυσικος αστερίας να δεισ τι θα σου βγάλει στα ελληνικά. θα ψάξω να δω αν βρω πουθενά το τηλ του να σου το στείλω!

Link to comment
Share on other sites

Ελλειπέστατο site και δύσχρηστο...

Έχει 2 μπλούζες σε 3 μεγέθη, 1 μπουφάν, 1 φόρεμα, 1 τριάδα καλσόν σε ένα χρώμα, ανάκατα σχέδια/ μεγέθη, δεν αναφέρει μάρκες και σε πολλά δεν αναφέρεται σύνθεση υφάσματος...

 

Υ.Γ. Μπεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

383209464_12d3131baa_o.png

Link to comment
Share on other sites

αν ηταν dhl που συνεργαζεται με τα ΕΛΤΑ εδω θα ειχε παραλαβη 10 με 15 ημερες

ναι αλλά υπάρχει η dhl courier και τα Γερμανικά ταχυδρομεία dhl (η dhl αγόρασε τα Γερμανικά ταχυδρομεία) και μετά στο Ελλάδα έρχονται με ........ΕΛΤΑ

 

τι μου το θύμισες τώρα καλή μου και περιμένω πως και πως το μπουφανάκι του χαζμπαντ από το αμαζον με...............ΕΛΤΑ:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά υπάρχει η dhl courier και τα Γερμανικά ταχυδρομεία dhl (η dhl αγόρασε τα Γερμανικά ταχυδρομεία) και μετά στο Ελλάδα έρχονται με ........ΕΛΤΑ

 

τι μου το θύμισες τώρα καλή μου και περιμένω πως και πως το μπουφανάκι του χαζμπαντ από το αμαζον με...............ΕΛΤΑ:mrgreen::mrgreen:

 

 

ναι ναι ειχα παραλαβει μεσω dhl απο αμαζον (uk) μετα απο 10 ημερες αφου ειχε αφιχθει στην ελλαδα το δεμα.(+ αλλες δυο με τρεις μεχρι να σταλλει απο αμαζον)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια του ebay...οταν κερδιζετε ενα item στο ebay και σας αφηνουν feedback που λενε τι καλοι αγοραστες που ειστε πρεπει κι εγω να απαντησω τι καλοι που ειστε κι εσεις???

(μη με πουν και αγενη!!!!)

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια του ebay...οταν κερδιζετε ενα item στο ebay και σας αφηνουν feedback που λενε τι καλοι αγοραστες που ειστε πρεπει κι εγω να απαντησω τι καλοι που ειστε κι εσεις???

(μη με πουν και αγενη!!!!)

 

feedback αφηνεις καθε φορα που αγοραζεις ή κερδιζεις ενα πραγμα.

βοηθαει τους αλλους αγοραστες αλλα και τον πωλητη.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια του ebay...οταν κερδιζετε ενα item στο ebay και σας αφηνουν feedback που λενε τι καλοι αγοραστες που ειστε πρεπει κι εγω να απαντησω τι καλοι που ειστε κι εσεις???

(μη με πουν και αγενη!!!!)

 

Αυτοι αφηνουν feedback μολις πληρωσεις...

εσυ θα αφησεις feedback μολις παραλαβεις κι εισαι ευχαριστημενη!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε, επειδή μου ήρθαν μόλις σήμερα της τα έβαλα για κανένα 5λεπτο μόνο έξω στην αυλή. Η εφαρμογή είναι άψογη και δε σου συζητάω για το design!!!Ακόμη γελάω!!!!

Το λουράκι τους είναι από πολύ μαλακό νεοπρέν και προσαρμόζεις το μέγεθος με χριτς χρατς.

Όσο για το boxed, προφανώς θα εννοεί το κουτί.Αν έχεις σκοπό να παραγγείλεις και δεν έχεις καμία θήκη από γυαλιά που να σου περισσεύει, παρήγγειλε μία.

πόσο πάνε τα μεταφορικά??ψήνομαι!!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...