Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια έκανα μια αγορά από το amazon και μια δυο μέρες μετά μου ήρθε email που το hotmail το έβαλε στα ανεπιθύμητα από το post express service με τίτλο your package is available for pickup. Τις προηγούμενες φορές δεν είχε έρθει κάτι τέτοιο, και από το ταχυδρομείο δεν έχει έρθει εδοποιητήριο. Σαν να μου φαίνεται ότι κάπου στο φόρουμ διάβασα κάτι για επικίνδυνα email αυτής της μορφής. Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο; Λέω να μην το ανοίξω, ξέρετε κάτι σχετικό;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μόλις μπήκα στο θέμα αυτό για πρώτη φορά! Κακό του κεφαλιού μου θα μου πείτε που το έκανα τόσο αργά...

Να σας ρωτήσω' date=' αν έχω καταλάβει καλά έχετε κάνει λίστα με τα αξιόπιστα sites? Πού την βρίσκώ?[/quote']

 

Καλως ήρθες!!!θα τα λέμε και σε αυτό το θέμα!!

Εδώ γίνεται η εκτονωση...προσεχε μην σε παρασείρουμε :-P:razz::-P

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki, έχεις ψωνισει με my uk mail;Εχω πληρώσει τη συνδρομή από το πρωί και ακόμα δεν μου έχουν στείλει email για να μου ζητησουν περαιτέρω στοιχεία...και έχει πάει 7 το βράδυ..........:mad:

JiOAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτο δοκιμασμενη μαρκα πολυ καλη ποιοτητα

http://cgi.ebay.co.uk/nwt-rare-editions-yellow-flower-dress-shrug-3-yrs-/170600862368?pt=Girl_s_Clothing&hash=item27b89a92a0

 

Καλά έχει απίστευτα κομμάτια!!!Αλλά είναι ρίσκο η πρώτη φορά όντως...ενημερωσέ μας αν αγοράσεις τελικά!!Τέλεια σχέδια και πολύ πρωτότυπα!

 

Εμένα μου ήρθαν σήμερα οι πυτζαμούλες next...είχα κάνει τη παραγγελία τη Τετάρτη...πολύ γρήγορα έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εσεις οι εμπειρες για βοηθηστε με λιγο..η πρωτη μου παραγγελια απο amazon εφυγε με UPS..estimated delivery 01/03/2011...να υποθεσω οτι θα ερθουν με ΕΛΤΑ ή μπορεί να ειναι με courier?..λιγο αργα ομως δεν ειναι για courier?

Link to comment
Share on other sites

εσεις οι εμπειρες για βοηθηστε με λιγο..η πρωτη μου παραγγελια απο amazon εφυγε με UPS..estimated delivery 01/03/2011...να υποθεσω οτι θα ερθουν με ΕΛΤΑ ή μπορεί να ειναι με courier?..λιγο αργα ομως δεν ειναι για courier?

Αν δεν κανω λαθος με κουριερ θα παραλαβεις πολυ νωριτερα.;)

εχει trucking number?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kalamaraki, έχεις ψωνισει με my uk mail;Εχω πληρώσει τη συνδρομή από το πρωί και ακόμα δεν μου έχουν στείλει email για να μου ζητησουν περαιτέρω στοιχεία...και έχει πάει 7 το βράδυ..........:mad:

 

Δυστηχως ή μάλλον ευτυχως για την κάρτα μου δεν εχω αγοράσει ακομα με my uk mail αλλα βλεπω πηρες απάντηση!

 

Γεια σας και πάλι!!Τελικά μου έστειλαν mail απο http://www.crocs.eu και οκ!!!Θα μου στείλουν τα παπουτσάκια!!

 

Αντε με το καλο!!! Εσενα δηλαδη εγιναν ντισπατσ? γμτ...τα δικά μου ακομα....

 

Link to comment
Share on other sites

Και ενω ελειπα στο σουπερ μαρκετ.....κέρδισα σε δημοπρασια αυτα τα εσωρουχακια

με 7μιση λιρες συν 4,23τα μεταφορικά τους 11.76λιρες δηλαδη 14ευρω ! Πολύ το χαρηκα χε χε

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=120680558849&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:GB:1123

 

Link to comment
Share on other sites

εσεις οι εμπειρες για βοηθηστε με λιγο..η πρωτη μου παραγγελια απο amazon εφυγε με UPS..estimated delivery 01/03/2011...να υποθεσω οτι θα ερθουν με ΕΛΤΑ ή μπορεί να ειναι με courier?..λιγο αργα ομως δεν ειναι για courier?

 

 

η ups θα σου τα φερει σπιτι και μαλιστα σε χρονο ρεκορ!!!!:P

 

συνηθως οταν φευγουν με dhl απο αγγλια τα αναλαμβανουν στην ελλαδα οι ταχυμεταφορες ελτα,δυστηχως.......

 

και οταν δεν εχουν tracking ειναι συνηθως συστημενο δεμα με ταχυδρομειο.τουλαχιστον αυτα εχω καταλαβει ολο αυτο τον καιρο απο τα ψωνια μου με το αμαζον.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αντε με το καλο!!! Εσενα δηλαδη εγιναν ντισπατσ? γμτ...τα δικά μου ακομα....

Δεν έγινε ακόμη.Μου έστειλαν ακριβώς το κόστος και αν είναι σωστά τα στοιχεία που έχουν

QgIJp2.png

vjwRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έγινε ακόμη.Μου έστειλαν ακριβώς το κόστος και αν είναι σωστά τα στοιχεία που έχουν

 

α ειπα και εγω οκ! αντε να μας έρθουν τα μπιλιετακια οτι εφυγαν απο εκει!!

 

Link to comment
Share on other sites

καλαμαρι, θα μπορουσες να προσθεσεις στη λιστα σου το www.public.gr...

αγορασα πολυμηχανημα κανον, 20 ευρω πιο φθηνο απο e-shop, ηρθε την επομενη μερα με κουριερ στην πορτα μου ( σε νησι)

Link to comment
Share on other sites

Kalamaraki, έχεις ψωνισει με my uk mail;Εχω πληρώσει τη συνδρομή από το πρωί και ακόμα δεν μου έχουν στείλει email για να μου ζητησουν περαιτέρω στοιχεία...και έχει πάει 7 το βράδυ..........:mad:

 

απαντανε ειναι λιγο αργοι σαν τα σαλιγγαρια αλλα απαντανε μην ανησυχεις.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα λαγωνικά του site!

 

Έχω να καταγγείλω το chemist direct. Έκανα παραγγελία στις 16/12/2010. Και περίμενα, περίμενα, περίμενα τίποτα.

Στις 20/01/2011(!!!!!!) μου ήρθε ένα mail που με λίγα λόγια έλεγαν συγγνωμη και ότι τέλοσπαντων η παραγγελία μου είναι έτοιμη να ξεκινήσει αλλά επειδή είχε περάσει καιρός δεν μπορούσαν να χρεώσουν την κάρτα και να τους πάρω τηλέφωνο να δώσω πάλι τα στοιχεία μου μέσα σε 48 ώρες αλλιώς η παραγγελία θα ακυρωνόταν. Εγώ λοιπόν ήμουν Ισπανία όταν έλαβα το μήνυμα και γύρισα στις 26 του μήνα. Στις 28/01/2011 λοιπόν ξαναέκανα την παραγγελία μου και περίμενα, περίμενα, περίμενα...

Επιτέλους λοιπόν στις 10/02/2011 μου ήρθε το πολυπόθητο mail που έλεγε ότι η παραγγελία μου has been dispatched!!!!!!

Σήμερα λοιπίν, 14/02/2011, μόλις 4 μέρες αργότερα μου στέλνουν mail και θρασύτατα μου λένε ότι η παραγγελία μου γύρισε πίσω σε αυτούς γιατί λέει ή ήταν λάθος η διεύθυνση, ή δεν παρέλαβε κανένας το πακέτο και τέτοιες σαχλαμάρες.

 

Και θέλω να ρωτήσω όλες τις κοπέλες εδώ που έχουν κάνει παραγγελία από UK:

είναι ποτέ δυνατόν η παραγγελία να έφυγε από UK στις 10 του μήνα και με Σαβ/κο ενδιάμεσα να έχει κιόλας επιστρέψει σε αυτούς?

Μα ποιον πάνε να κοροιδέψουν? Θέλουν να μου φάνε παραπάνω λεφτά!!!!

 

Απαράδεκτο!!! Μην ξαναψωνίσετε από εκεί! Είπαμε μας κοροιδεύουν εδώ και ψωνίζουμε από έξω, όχι να μας κοροιδεύουνε κι έξω!!!!

 

Είμαι να σκάσω σας λέω...

Πως μπορώ να κινηθω νομικα(αν μπορώ!)????

 

Συγγνωμη για τα πολλά λόγια μου αλλά το πόσο νευρίασα δεν λέγεται!

 

Φιλιά σε όλες!!!

8b66868b08.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα λαγωνικά του site!

 

Έχω να καταγγείλω το chemist direct. Έκανα παραγγελία στις 16/12/2010. Και περίμενα, περίμενα, περίμενα τίποτα.

Στις 20/01/2011(!!!!!!) μου ήρθε ένα mail που με λίγα λόγια έλεγαν συγγνωμη και ότι τέλοσπαντων η παραγγελία μου είναι έτοιμη να ξεκινήσει αλλά επειδή είχε περάσει καιρός δεν μπορούσαν να χρεώσουν την κάρτα και να τους πάρω τηλέφωνο να δώσω πάλι τα στοιχεία μου μέσα σε 48 ώρες αλλιώς η παραγγελία θα ακυρωνόταν. Εγώ λοιπόν ήμουν Ισπανία όταν έλαβα το μήνυμα και γύρισα στις 26 του μήνα. Στις 28/01/2011 λοιπόν ξαναέκανα την παραγγελία μου και περίμενα, περίμενα, περίμενα...

Επιτέλους λοιπόν στις 10/02/2011 μου ήρθε το πολυπόθητο mail που έλεγε ότι η παραγγελία μου has been dispatched!!!!!!

Σήμερα λοιπίν, 14/02/2011, μόλις 4 μέρες αργότερα μου στέλνουν mail και θρασύτατα μου λένε ότι η παραγγελία μου γύρισε πίσω σε αυτούς γιατί λέει ή ήταν λάθος η διεύθυνση, ή δεν παρέλαβε κανένας το πακέτο και τέτοιες σαχλαμάρες.

 

Και θέλω να ρωτήσω όλες τις κοπέλες εδώ που έχουν κάνει παραγγελία από UK:

είναι ποτέ δυνατόν η παραγγελία να έφυγε από UK στις 10 του μήνα και με Σαβ/κο ενδιάμεσα να έχει κιόλας επιστρέψει σε αυτούς?

Μα ποιον πάνε να κοροιδέψουν? Θέλουν να μου φάνε παραπάνω λεφτά!!!!

 

Απαράδεκτο!!! Μην ξαναψωνίσετε από εκεί! Είπαμε μας κοροιδεύουν εδώ και ψωνίζουμε από έξω, όχι να μας κοροιδεύουνε κι έξω!!!!

 

Είμαι να σκάσω σας λέω...

Πως μπορώ να κινηθω νομικα(αν μπορώ!)????

 

Συγγνωμη για τα πολλά λόγια μου αλλά το πόσο νευρίασα δεν λέγεται!

 

Φιλιά σε όλες!!!

εισαι σιγουργ οτι εβαλες ελλαδα γιατι εγω οσες παραγγελιες εχω κανει σε αυτους εχουν φτασει σε 2-3 μερες με ταχυμεταφορες ελτα 'η acs. και τους τελευταιους 4 μηνες εχω κανει αρκετες. ρωτα τι διευθυνση ειχαν και τα εστειλαν

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μπορειτε να μου εξηγησετε τι ακριβως ειναι το my uk mail και πως λειτουργει;

ευχαριστω!

Ειναι μια εταιρια που μπορεις να χρησιμοποιησεις απο Αγγλια για να παραγγειλεις απο καταστηματα που δε στελνουν Ελλαδα με καποιο αντιτιμο φυσικα για λεπτομερειες δες και εδω

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1766943#post1766943

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...