Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

θελω να παρω μια στολη της μικρης απο το ebay. ο πλειστηριασμός ξεκιναει απο 18,99 και εγω θελω να δωσω το πολυ μεχρι 25 λιρες. να χτυπησω κατευθειαν το ποσο που θελω? ειναι δυσκολο με το μωρο να περιμενω να χτυπησω το ποσο το τελυταιο λεπτο.

 

Τα φωτα σας βρε κοριτσια! ειμαι ανεπίδεκτη με τους πλειστηριασμούς

 

 

ναι ετσι να κανεις,βαλε 25 και ξανακοιτα οταν τελειωσει ;);),ελπιζω να γινει δικη σου η στολη!:-D

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα!

Να ρωτήσω, νομίζω κάποιες έχουν πάρει αυτό:

http://www.amazon.co.uk/LeapFrog-Learn-Groove-Musical-Table/dp/B000EIV1RO/ref=sr_1_3?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=baby&ie=UTF8&qid=1297070770&sr=1-3

ή αυτό:

http://www.amazon.co.uk/VTech-First-Steps-Baby-Walker/dp/B0002MG6ZE/ref=sr_1_5?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=baby&ie=UTF8&qid=1297070770&sr=1-5

Το ερώτημά μου είναι ότι προφανώς τα τραγούδια είναι στα αγγλικά και όχι στα αγγλικά, αλλά αυτό επηρεάζει πολύ ή τα περισσότερα τραγουδάκια είναι μελωδίες χωρίς λόγια? Λένε και τους αριθμούς και την αλφάβητο στα αγγλικά ή απλά απεικονίζονται ? Αξίζει να το πάρω ή υπάρχει κανένα παραπλήσιο εδώ στην Ελλάδα που να αξίζει?

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Eμας μας εχουν φερει ενα παρομοιο της fisher απο jumbo και τα εχει στα ελληνικα αλλα το ειχε 60ευρω

Link to comment
Share on other sites

ααα επισης για παπλωματα και παπλωματοθηκες κοιταξτε και στο http://www.argos.co.uk εγω απο εκει επαιρνα και παιρνω απλα δεν στελνει ελλαδα μονο μεσω my-uk-mail πολυ φτηνα και φανταστειτε οτι εχω ακομα τη φοιτητικη παπλωματοθηκη που ειναι πριν απο 8 χρονια και δεν εχει κομπιασει δεν εχει παθει κατι... στα παπλωματα προσεξτε τα tog εμεις εχουμε ενα 10.5 που ειναι κανονικα και ενα 13 που το βαζουμε στα τρελλα χιονια και πολυ ιδρωνουμε

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω μια στολη της μικρης απο το ebay. ο πλειστηριασμός ξεκιναει απο 18,99 και εγω θελω να δωσω το πολυ μεχρι 25 λιρες. να χτυπησω κατευθειαν το ποσο που θελω? ειναι δυσκολο με το μωρο να περιμενω να χτυπησω το ποσο το τελυταιο λεπτο.

 

Τα φωτα σας βρε κοριτσια! ειμαι ανεπίδεκτη με τους πλειστηριασμούς

 

Εφόσον αυτό είναι το ποσό που είσαι διατεθειμένη να δώσεις, βάλτο από τώρα και ο'τι γίνει γίνει!.. Αν δεν ανεβάσει άλλος το ποσό από τα 18,99, τόσο θα το πάρεις και εσύ, άσχετα αν πόνταρες 25 λίρες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα female

εγώ παρήγγειλα πληρώνοντας κανονικά με visa (όχι paypal) ακόμα βέβαια δεν έχω παραλάβει (Παρασκευή έκανα την παραγγελία) αλλά αισιοδοξώ ότι δεν θα έχω πρόβλημα

όσον αφορά το paypal, από ότι ξέρω, σου κάνει χρέωση την πρώτη φορά που πληρώνεις € 1,50 αλλά στο αφαιρεί μετά στην επόμενη πληρωμή

για να είμαι ειλικρινής δεν το τσέκαρα εγώ στον λογαριασμό μου

 

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Με τι τα στέλνουν ξέρεις? Σου έδωσαν tracking number? Έχει καλές τιμές, αισιοδοξώ να φτάσουν και σώα.

Την πρώτη χρέωση του πείπαλ την γνωρίζω, για μετά δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη....σημερα παρελαβα!!!

Ενα ζευγαρι μποτακια απο το Amazon---ειχα ανησυχησει λιγο γιατι ειχαν γινει dispatced απο τις 24/01 αλλα τελικα κατεφτασαν και ειναι τελεια και το κυριοτερο μου κανουν!!!

Μια τσαντα αλλαγης Pacapod απο Mummy and little me---ειναι απλα καταπληκτικη χαλαλι τα λεφτα της!!!!

Την πρωτη μου παραγγελια απο Mandco---παραδοση μεσα σε 5 εργασιμες με συστημενο δεμα στα ΕΛΤΑ. Στις μπλουζες συμπαθητικη ποιοτητα, σιγουρα πολυ καλη για τα λεφτα τους αλλα αυτο που με ενθουσιασε ειναι ενα τζιν το οποιο ειχε αψογη εφαρμογη!!!!

Να ρωτησω τις πιο εμπειρες, θελω να επιστρεψω μια απο τις μπλουζες η οποια ειχε 9 λιρες...αξιζει τον κοπο ή τα μεταφορικα θα μου βγουν περισσοτερα????

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Να ρωτήσω, νομίζω κάποιες έχουν πάρει αυτό:

http://www.amazon.co.uk/LeapFrog-Learn-Groove-Musical-Table/dp/B000EIV1RO/ref=sr_1_3?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=baby&ie=UTF8&qid=1297070770&sr=1-3

ή αυτό:

http://www.amazon.co.uk/VTech-First-Steps-Baby-Walker/dp/B0002MG6ZE/ref=sr_1_5?m=A3P5ROKL5A1OLE&s=baby&ie=UTF8&qid=1297070770&sr=1-5

Το ερώτημά μου είναι ότι προφανώς τα τραγούδια είναι στα αγγλικά και όχι στα αγγλικά, αλλά αυτό επηρεάζει πολύ ή τα περισσότερα τραγουδάκια είναι μελωδίες χωρίς λόγια? Λένε και τους αριθμούς και την αλφάβητο στα αγγλικά ή απλά απεικονίζονται ? Αξίζει να το πάρω ή υπάρχει κανένα παραπλήσιο εδώ στην Ελλάδα που να αξίζει?

Ευχαριστώ πολύ!!!

 

Εμείς έχουμε αυτό

http://www.fisher-price.com/gr/infanttoys/product.asp?s=bulnl&id=46043

Του το είχαμε πάρει πέρυσι τα Χριστούγεννα, όταν ήταν ακόμη 4 μηνών. Από 8 μηνών που άρχισε να στέκεται το παίζει και είναι μια αγορά που πραγματικά άξιζε τα λεφτά της. Έχει Ελληνικά, Αγγλικά, τραγούδια, αλφάβητο. Το πήραμε 69 Ευρώ μείον 20% έκπτωση που είχε βγάλει το carrefour όλα τα παιχνίδια στις γιορτές. Πολύ καλή αγορά.

Εννοείται ο μικρός το παίζει ακόμη και έχω δει παιδάκια 3-4 χρονών που έρχονται σπίτι και ξετρελλαίνονται με αυτό το παιχνίδι!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειμαι πολυ χαρουμενη....σημερα παρελαβα!!!

Ενα ζευγαρι μποτακια απο το Amazon---ειχα ανησυχησει λιγο γιατι ειχαν γινει dispatced απο τις 24/01 αλλα τελικα κατεφτασαν και ειναι τελεια και το κυριοτερο μου κανουν!!!

Μια τσαντα αλλαγης Pacapod απο Mummy and little me---ειναι απλα καταπληκτικη χαλαλι τα λεφτα της!!!!

Την πρωτη μου παραγγελια απο Mandco---παραδοση μεσα σε 5 εργασιμες με συστημενο δεμα στα ΕΛΤΑ. Στις μπλουζες συμπαθητικη ποιοτητα, σιγουρα πολυ καλη για τα λεφτα τους αλλα αυτο που με ενθουσιασε ειναι ενα τζιν το οποιο ειχε αψογη εφαρμογη!!!!

Να ρωτησω τις πιο εμπειρες, θελω να επιστρεψω μια απο τις μπλουζες η οποια ειχε 9 λιρες...αξιζει τον κοπο ή τα μεταφορικα θα μου βγουν περισσοτερα????

 

Στην θέση σου δεν θα την επέστρεφα. Έχω επιστρέψει 3-4 φορές ρούχα-παπούτσια που η αξία τους ήταν πάνω από 20 Ευρώ. Για μια μπλούζα θα πληρώσεις περίπου 4-5 Ευρώ ταχυδρομικά, ίσως και 6 Ευρώ. Στην θέση σου θα την κρατούσα να την έκανα δωράκι.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

μια συμβουλη συζυγου-εξπερ στα bidding στο e bay..αν θελετε κατι μη το μπινταρετε οσο το δυνατον περισσοτερο γιατι ετσι μπορει να το παρετε σε υψηλοτερη τιμη απο οτι θα το παιρνατε..τι εννοω..αν βαλετε 25 λιρες πχ κ η τιμη ειναι στις 8 λιρες,με το δικο σας bid θα παει 8,5 κ ο αλλος θα το βαλει περισσοτερο.αν το αφησετε μεχρι το τελος κ τελευταια στιγμη bidαρετε τοτε εχετε μεγαλυτερες πιθανοτητες να το παρετε στην καλυτερη δυνατη τιμή..περιμενετε τα τελευταια 40 δευτερα για μπιντ..εκτος κ αν ληγει η δημοπρασια ξημερωματα,τοτε βαλτε το μεγαλυτερο που θελετε (που να ξυπνατε!)

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το paypal δε χρεωνει τιποτα. Η αμοιβη του προερχεται απο τους πωλητες. Σε αντιθετη περιπτωση, σε ενημερωνει ο πωλητης για "εξοδα paypal".

 

 

Απλα προσθετω:

 

οταν μπεις στην φορμα του paypal για να μεταφερεις χρηματα,εχει δυο επιλογες.

1η)purchase: εκει γραφεις το ποσο σου το στελνεις και δεν σου κρατα fee

2η)personal: εκει γραφεις το ποσο και πριν το στειλεις σου λεει το fee που χρεωνεσαι και μετα μια φρασσ του στυλ "Ι accept to pay the paypal fee"

 

οι περισσοτεροι πωλητες προιοντων η υπηρεσιων βγαζουν κατευθειαν στην πρωτη επιλογη μιας κι εχουν ηδη υπολογισει το fee στην τιμη που δηλωνουν.Οποτε κι εμεις δεν χεωνομαστε τιποτε extra.

 

Καποιοι αλλοι,οπως η κοπελα που μου εκανε το personal shopping τα ζητα επιπλεον οποτε επιλεγεις εσυ την δευτερη επιλογη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

παρέλαβα σήμερα απο www.ubershop.co.uk !

Άψογη συσκευασία και γρήγορη αποστολή-παραλαβή.

Έκανα παραγγελία Τετάρτη απόγευμα και σήμερα το πρωί παρέλαβα!

Παρήγγειλα καλλυντικά weleda για τη μικρή, κατσικίσιο γάλα σε σκόνη, βρεφικό μούσλι, 1 οικολογικό καθαριστικό για διάφορες χρήσεις και ένα οικολογικό σπρέι για τα τζάμια και τα μεταφορικά ήταν 5,35 λίρες.

Είμαι πολύ ευχαριστημένη!

η παραγγελία ήρθε σε 2 μικρές κούτες απο μωρομάντηλα πάμπερς(!) οι οποίες ήταν τυλιγμένες με σκληρό χαρτόνι και ταινία και μέχρι να το ανοίξω, δε φαινόταν πουθενά απο που είναι το δέμα! (καλή η τακτική τους για να μην μπαίνουν σε πειρασμό οι ελαφροχέρηδες των Ελτα...;))

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεις σε παρακαλω να μου πεις τι φορμα εχουν? Δηλαδη εμεις που φοραμε 24 στα crocodilino και 25 στα camper τι να παρω? Σε ρωταω γιατι τα ειδες απο κοντα. Ευχαριστω

 

Την φορμα απο αυτά που αναφέρεις δεν την ξέρω.

Εγώ το ίδιο νούμερο που φορούσε στα άλλα (συγκεκριμένα της mothercare) το ίδιο του πήρα και τώρα uk11. Σαν φόρμα γενικά απ'οτι κατάλαβα είναι φαρδιά. Το καλό είναι οτι στην σειρά flex σου στελνουν και έξτρα πάτους οπότε και λίγο μεγάλα να είναι βάζεις και τους 2 και είναι οκ. Εκτύπωσε και το sizing chart http://www.pediped.com/home/sizing.aspx για καλύτερα αποτελέσματα :D:D:D

4Xjop3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Την φορμα απο αυτά που αναφέρεις δεν την ξέρω.

Εγώ το ίδιο νούμερο που φορούσε στα άλλα (συγκεκριμένα της mothercare) το ίδιο του πήρα και τώρα uk11. Σαν φόρμα γενικά απ'οτι κατάλαβα είναι φαρδιά. Το καλό είναι οτι στην σειρά flex σου στελνουν και έξτρα πάτους οπότε και λίγο μεγάλα να είναι βάζεις και τους 2 και είναι οκ. Εκτύπωσε και το sizing chart http://www.pediped.com/home/sizing.aspx για καλύτερα αποτελέσματα :D:D:D

 

Οκ ευχαριστω πολυ !!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!!! Δε ξέρω, είμαι διχασμένη... από τη μία θα ήθελα να έχει ελληνικά, από την άλλη μου φαίνεται ακριβό της φίσερ πράις... βρήκα ένα site που το έχει 70 ευρώ (όσο παντού δηλαδή), αλλά δίνει λέει εκπτωτικό κουπόνι 10 ευρώ για την πρώτη αγορά ή 10% για αγορές άνω των 100 ευρώ και δωρεάν μεταφορικά για αγορές άνω των 60 ευρώ. Είναι στο Ηράκλειο Κρήτης και η διεύθυνση είναι http://www.toysshop.gr/ . Το ξέρει καμία? Μου φαίνεται ότι θα το τολμήσω...

 

 

Edit... και πάνω που λέω να το πάρω βλέπω με μεγάλα κόκκινα γράμματα στο εν λόγω site:

"Το προϊόν αυτό δεν περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα εκπτωτικών κουπονιών και κουπονιού πρώτης αγοράς"

http://toysshop.gr/eshop/drasteriotetes-2/408.html

.... γκαντεμιά?

Link to comment
Share on other sites

:-) Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου. Θα επικοινωνησω με την Βritax αυριο γιατι μου εχει κολλησει αυτο το καροτσι. Να πω την αληθεια ομως απογοητευτηκα με την εταιρεια για αυτα που απαντησε σε εσενα αλλα και σε αλλες κοπελες στο εξωτερικο για το συγκεκριμενο θεμα.

Ο αντιπροσωπος στην ελλαδα απο οσο γνωριζω δεν εμπορευεται το συγκεκριμμενο προιον φερνουν μονο τα καθισματακια.

 

Παντως και παλι σε ευχαριστω:P

 

Τίποτε καλέ!

Πάντως χθες που πήγαμε βόλτα που είχε υπέροχη μέρα και βγάλαμε τον ποδόσακκο, ήμασταν μια χαρά άνετοι :mrgreen: Για να δούμε για πόσο :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή όντως δεν στέλνει, εγώ παρήγγειλα μέσω μιας κοπέλας που μένει Αγγλία και μου τα έστειλε αυτή. Εννοείται οτι πληρώθηκε για τις υπηρεσίες της και πλήρωσα και μεταφορικά. Άλλες κοπέλες παραγγέλνουν μέσω myukmail.

 

ναι αλλά κόστισαν πολύ ακριβά?Πόσα είναι τα μεταφορικά περίπου?Θέλω να παραγγείλω δυο κούτες baby dry και δύο κούτες active fit.Είναι η πρώτη φορά που θα χρεισιμοποίσω το amazon και τα έχω λίγο χαμένα!!!Λίγη βοήθεια!!pleaseeeee

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλά κόστισαν πολύ ακριβά?Πόσα είναι τα μεταφορικά περίπου?Θέλω να παραγγείλω δυο κούτες baby dry και δύο κούτες active fit.Είναι η πρώτη φορά που θα χρεισιμοποίσω το amazon και τα έχω λίγο χαμένα!!!Λίγη βοήθεια!!pleaseeeee

 

η κοπελα πληρωσε περιπου 29 λιρες μεταφορικα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

εγω εχω αυτο, εδω και 5 χρονια κι ειμαι πολυ ευχαριστημενη. δεν ξερω μονο αν το θεωρεις πολυπλοκο, γιατι εχει αρκετα εξαρτηματα.

 

http://www.electroniki.gr/electroniki/el_appliances/appliances/featured-appliances/braun-k-3000-950w.php

 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα το ψάξω!! από Ελλάδα το πήρες εσύ ή από έξω?

 

Καλημέρα. Ευχαριστώ για την απάντηση. Με τι τα στέλνουν ξέρεις? Σου έδωσαν tracking number? Έχει καλές τιμές, αισιοδοξώ να φτάσουν και σώα.

Την πρώτη χρέωση του πείπαλ την γνωρίζω, για μετά δεν έχει πάρει κάτι το μάτι μου.

 

δεν μου έχουν στείλει ακόμα tracking number. λέει στο site ότι τα πράγματα φορτώνονται εντός 2 ημερών, οπότε σήμερα λογικά θα φορτωθούν. μόλις με ενημερώσουν (λογικά....) θα σου πω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

 

 

 

σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, θα το ψάξω!! από Ελλάδα το πήρες εσύ ή από έξω

 

εγω το ειχα παρει απο τον Κωτσοβολο πριν 5 χρονια γυρω στα 300κατι ευρω.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορες...επειδη η καρτουλα που περιμενω για τη φωτογραφικη δεν εχει ερθει ακομα απο τις 20/1, θελω να τους στειλω ενα εμαιλ ενημερωτικο της καταστασης και οτι αν δεν εχουν ερθει μεχρι τη δευτερα θα ζητησω επιστροφη. Ηταν μεσω παυπαλ.

 

στελνω το εμαιλ σε αυτους και μονο η μεσω παυπαλ???? η δε πειραζει αφου θα εχω αποδεικτικο το εμαιλ οτι το εστειλα?

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...