Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

βγαλτε τα βισταααααααααααααααααααααααααα......τα εβγαλα και ειδα ξανα το φως μου!!!!

 

παρομοιως τα πεταξα και ειδα το φως μου.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

διαβάζοντας για personal shoppers και υπηρεσίες τύπου myukmail, έκανα μέσα στη βαρεμάρα μου αναζήτηση στο google και βρήκα αυτό το site http://ukbrandsworldwide.com/default.aspx. Είπα να το αναφέρω, γιατί μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι η πληρωμή γίνεται μέσω paypal. Το βράδυ όταν και αν κοιμηθεί το καμάρι μου, θα κάνω μία εικονική παραγγελία από ακατανόμαστο και θα επικοινωνήσω μαζί τους να δω από περιέργια πόσο θα μου ζητήσουν.

 

Καλο φαινεται ε? Περιμενουμε νεοτερα..........

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια προσοχη!!!!

το ιδιο e-mail παρελλαβα σημερα, και μου εκανε φοβερη εντυπωση, μιας και δεν ειχα καμια παραγγελια σε εξελιξη

επειδη ομως μου εχει τυχει η παραγγελια μου να μεινει κολλημενη στην κουριερ λογω λαθος διευθυνσης,τοτε ομως κανεις δεν μου ειχε στειλε ε-μειλ , εγω ειχα ψαξει να βρω τι εγινε..

προσπαθησα λοιπον σημερα να το ανοιξω οπως λεει...το αποτελεσμα το norton να μου βγαζει συνεχως σημειωση οτι δεν θα το ανοιξει γιατι προκειται για ιο!!! το εσβησα στη συνεχεια χωρις να ξαναασχοληθω

αργοτερα το συζητησα με φιλη κ μου ειπε οτι αυτα γινονται συνεχως κ προκειται πραγματικα για ιους...

το φοβερο ειναι οτι το μηνυμα ηρθε αυτη τη χρονικη στιγμη που πραγματι κανω αγορες κ οχι πριν 2 χρονια πχ....

παντως αν ηταν μηνυμα απο καποιο γνωστο μας σαιτ οπου εχουμε κανει αγορα θα υπηρχε καποιο στοιχειο της εταιριας...εδω κανενα

 

 

ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ! γιατι προσπαθησα να το ανοιξω το συννημενο και μου εβγαλε οτι εχει ιο και ετσι δεν το ρισκαρα να παω παλι για format.

Αυτο ηθελα να ρωτησω και γω απο ποιο ταχυδρομειο ειναι γιατι η διευθυνση που τους εδωσα ειναι σωστη και αυτη δινω παντα και πως οι υπολοιπες παραγγελιες ερχονται και αυτες οι ειναι λαθοσ?

ετσι πρεπει να ειναι. Σε ευχαριστω που απαντησες..

Link to comment
Share on other sites

ναι το paypal δίνει λύση όταν ο άλλος έχει δηλώσει έμπορος (και εκτός ebay βλέπε καταστήματα που δέχονται paypal) ή ιδιώτης μέσω του ebay

 

τι claim να κάνεις στο paypal όταν μου στείλεις εσύ 50 ευρώ για να σου κάνω μια δουλειά και εγώ δεν είμαι δηλωμένος ως επαγγελματίας και τελικά δεν την κάνω εσύ πως καλύπτεσαι??? :mrgreen::mrgreen: η ακόμα και μέσω τραπεζικού εμβάσματος (που τελικά είναι και συμφέρον λόγω του ότι δεν έχει να πληρώνεις φεε του paypal) πως καλύπτεσαι??? :roll::roll:

μπορεί να καλύπτεσαι δεν ξέρω .......ξέρει κανείς ????

 

σωστο...κι ουτε καν το ειχα αναρωτηθει:roll::oops: στο παρελθον που εσκασα ουκ ολιγες λιρες στην σαλοπετα!!!

παντως αν ξερει κανεις...ας μας πει!!

 

Κορίτσια έχετε δίκιο οτι σε περίπτωση που ο άλλος είναι απατεώνας άντε να βρείς το δίκιο σου. Στην προκειμένη περίπτωση, εγώ παρήγγειλα γιατί μου την πρότεινε γνωστή μου κοπέλα που έχει κάνει αρκετές παραγγελίες. Αν είχε παραγγείλει μόνο μια φορά θα έκανα πρώτα μια μικρή παραγγελία για να δώ πως λειτουργεί και πως δουλεύει. Οπότε η εμπιστοσύνη είναι η λέξη-κλειδί. Δεύτερον και για να είμαι δίκαιη η κοπέλα στην συνεργασία της ήταν άψογη. Με ενημέρωνε για κάθε βήμα της και αυτό με έκανε να νιώσω ασφάλεια. Απαντούσε άμεσα σε καθε μειλ μου και μάλιστα με λεπτομέρειες δηλ. πήρα αυτα, αύριο παραλαμβάνω τα άλλα ή υπάρχει έλλειψη στο τάδε θα έρθει μεθαύριο, και μέχρι που παρακολουθούσε το tracking number του δέματος για να είναι σίγουρη οτι δεν θα αργήσει.

Άλλωστε επειδή ένιωσα άνετα και φάνηκε αντάξια της εμπιστοσύνης μου το ανέφερα εδώ. Τώρα αν υπάρχει τρόπος να είμαστε και νομικά καλυμμένες ακόμα καλύτερα δεν το συζητώ.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

διαβάζοντας για personal shoppers και υπηρεσίες τύπου myukmail, έκανα μέσα στη βαρεμάρα μου αναζήτηση στο google και βρήκα αυτό το site http://ukbrandsworldwide.com/default.aspx. Είπα να το αναφέρω, γιατί μου έκανε εντύπωση το γεγονός ότι η πληρωμή γίνεται μέσω paypal. Το βράδυ όταν και αν κοιμηθεί το καμάρι μου, θα κάνω μία εικονική παραγγελία από ακατανόμαστο και θα επικοινωνήσω μαζί τους να δω από περιέργια πόσο θα μου ζητήσουν.

 

Καλό φαίνεται,το ψιλοκοίταξα. Για πες μας τα νεώτερα μετά την εικονική παραγγελία.

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τους έστειλα μήνυμα να μου διευκρινήσουν ακριβώς τη διαδικασία για την υπηρεσία "forwarding" και να μου πουν περίπου το κόστος για την αποστολή αυτού του προιοντος : http://www.mothercare.com/My-First-Convertible-Car-Walker/dp/B002GJ2BEG. Μόλις λάβω απάντηση θα ενημερώσω.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα!

θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσατε...θελω να παραγγειλω σημερα κατι μποτακια για του χρονου..στο μωρακι μου το νουμερο 21 ειναι τωρα μεγαλουτσικο,( φορα pediped 18-24, apla εχω κ ενα 21 κ το δοκιμασα) αν παρω 23 για το ερχομενο φθινοπωρο-χειμωνα πιστευετε οτι θα ειναι ενταξει?βεβαια ειναι διαφορετικης εταιριας, αλλα πως να υπολογισω ποσο μεγαλωνουν τα ποδαρακια του? θα παρω κ 2 ζευγαρια

να τα παρω ? ( σε 24 δεν εχει αυτα που θελω)

Link to comment
Share on other sites

στο apo-rot,

εχει κατι ομορφα σκευη για να μεταφερεις σνακ,

Nûby Pick Nick Snack Cup 6er-Set

P8012418.JPG

 

Preis: EUR 4,95 ,

 

αυτα, τα βρηκα πολυ πρακτικα, και εχει και πιο μεγαλα( σορυ γαι το κοκκινο χρωμα , ετσι βγηκε μετα το copy-paste)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κι απο εμενα!

θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσατε...θελω να παραγγειλω σημερα κατι μποτακια για του χρονου..στο μωρακι μου το νουμερο 21 ειναι τωρα μεγαλουτσικο,( φορα pediped 18-24, apla εχω κ ενα 21 κ το δοκιμασα) αν παρω 23 για το ερχομενο φθινοπωρο-χειμωνα πιστευετε οτι θα ειναι ενταξει?βεβαια ειναι διαφορετικης εταιριας, αλλα πως να υπολογισω ποσο μεγαλωνουν τα ποδαρακια του? θα παρω κ 2 ζευγαρια

να τα παρω ? ( σε 24 δεν εχει αυτα που θελω)

 

Δεν ξερω αν σε βοηθαει αλλα ο γιος μου περπατησε με νουμερο 20 - 10 μηνων , 21 φορουσε 12-14 μηνων και ενα χρονο μετα δηλαδη 2 χρονων

νουμερο 24 με 25 παιζει αναλογα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κι απο εμενα!

θα το εκτιμουσα αν με βοηθουσατε...θελω να παραγγειλω σημερα κατι μποτακια για του χρονου..στο μωρακι μου το νουμερο 21 ειναι τωρα μεγαλουτσικο,( φορα pediped 18-24, apla εχω κ ενα 21 κ το δοκιμασα) αν παρω 23 για το ερχομενο φθινοπωρο-χειμωνα πιστευετε οτι θα ειναι ενταξει?βεβαια ειναι διαφορετικης εταιριας, αλλα πως να υπολογισω ποσο μεγαλωνουν τα ποδαρακια του? θα παρω κ 2 ζευγαρια

να τα παρω ? ( σε 24 δεν εχει αυτα που θελω)

 

βρε bebutsiko, δεν είναι λίγο παρακινδυνευμένο να παραγγείλεις παπούτσια για του χρόνου?Τα παιδικά παπουτσάκια θέλουν ιδιαίτερη προσοχή και δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να υπολογίσεις με ακρίβεια την ανάπτυξη από τα ποδαράκια ενός παιδιού.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως τα πηγα σημερα στα ζοοζοο. δοκιμασαμε 10 παπουτσια και κανενα δε μας αρεσε.......οποτε στο παπουτσι θα συνεχισω στο παλιο παραδοσιακο τροπο...ψαχνωντας εν Ελλαδι!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου τζιφος η δουλεια με το ριμαδοphotobook! Και ειχα κανει τοσο ωραια δουλεια!!! Κλαψ κλαψ σνιφ σνιφ!

Λετε αμα δοκιμασω απο αλλο site να τα καταφερω καλυτερα????

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια μου τζιφος η δουλεια με το ριμαδοphotobook! Και ειχα κανει τοσο ωραια δουλεια!!! Κλαψ κλαψ σνιφ σνιφ!

Λετε αμα δοκιμασω απο αλλο site να τα καταφερω καλυτερα????

 

 

δοκιμασε στο http://www.mymemory.com/ . το μελος kikileuteris ειχε βαλει και κωδικο για -75 % στην πρωτη παραγγελια.νομιζω ο κωδικος ηταν UNIQUE75.εγω δεν εφτιαξα photobok αλλα 2 ημερολογια και ενα σημειωματαριο.δεν εχω παραλαβει ομως ακομα για να σου πω την δουλεια τους.

 

 

 

edit διορθωσα το λινκ,ηταν λαθος.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια, ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Τελικα ξεκινησα καινουργιο photobook απο το photo.com και μετα απο 2 ωρες ολοκληρωθηκε με επιτυχια η προσπαθεια μου!!!!!

Αντε τωρα να παω για υπνο γιατι οπου να'ναι θα ξυπνησει το μπεμπινι μου!

Goodnight!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

σοφακι αυτη το δουλευε ηδη, ηταν ετοιμο, να το στειλει ηθελε απλα!!!!

αχ εγω περιμενω το δωρεαν απο φοτομεμορις τωρα.....3 βδομαδες το εφτιαχνα...90 σελιδες!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μου είπε χθες ο αδερφός μου ότι βρήκε στο λογαριασμό της κάρτας του 2 χρεώσεις συνολικής αξίας 600 δολαρίων (!) από σάιτ που ουδέποτε αγόρασε κάτι. Πήρε την τράπεζα, του ακύρωσαν την κάρτα και του είπαν να κάνει ένα "γράμμα αμφισβήτησης" ή κάτι τέτοιο και θα του απαντήσουν μετά από 2 μήνες λέει αν έκανε τη συναλλαγή μόνος του, κλπ. Μάλιστα, πρέπει να πληρώσει το ποσό τώρα για να μην πληρώνει τόκους!!! Η κάρτα είναι σχετικά καινούργια και δεν έχουν εκτελεστεί πολλές αγορές εκτός πέιπαλ. Επίσης, κατά διαβολική σύμπτωση, τις τελευταίες μέρες δεν έπαιρνε sms για τις συναλλαγές του, ενώ είχε τέτοια υπηρεσία γιατί του είπαν ότι είχε πρόβλημα η κοσμοτέ, οπότε πέρασαν 5 μέρες μέχρι να πάρει χαμπάρι την ύποπτη συναλλαγή. Έχετε ξανακούσει τέτοια περίπτωση που να έχουν πάρει τα λεφτά τους πίσω? Σας έχει συμβεί? Φοβάμαι και για μένα, γιατί κάποιες φορές δεν είναι δυνατή η χρήση πέιπαλ, πχ. για αγορά εισιτηρίων σινεμά, στον Κωτσόβολο, κλπ. Τί πιστεύετε, θα βρει το δίκιο του?

Link to comment
Share on other sites

οι συναλλαγες εγιναν απο αμερικη, δηλαδη οχι ιντερνετικα???

αν ναι και αυτος αποδειξει οτι ειναι εδω συνεχεια, με το φτωχο μου το μυαλο θα ελεγα οτι εχει ελπιδες ρε συ......που τη χρησιμοποιουσε? να δουμε επικινδυνα σαιτ...να ξερουμε τι μας γινεται....

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση έγινε από σάιτ αγνώστου προελεύσεως προφανώς μέσω ιντερνετ, δεν έγινε από φυσικό κατάστημα, απλά αναρωτιέμαι και ελπίζω αν θα βρει το δίκιο του. Επίσης, τι μπορούμε να κάνουμέ εμείς για την προστασία μας, καθώς κάποιες φορές δεν είναι δυνατή η χρήση του πέιπαλ. Και 200-300 ευρώ λίγα είναι?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!

Για να μην το ξεχασω παλι....ο Σκλαβενιτης εχει -8 ευρω τις πανες Babylino οικονομικης συσκευασιας (βγαινει καπου στα 8 ευρω το μεγαλο πακετο) και -1 ευρω τις μικρες. Οσες δεν ειστε Pampers fun σπευσατε!!!!!!!!

bjTVp2.pngDG1bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!

Για να μην το ξεχασω παλι....ο Σκλαβενιτης εχει -8 ευρω τις πανες Babylino οικονομικης συσκευασιας (βγαινει καπου στα 8 ευρω το μεγαλο πακετο) και -1 ευρω τις μικρες. Οσες δεν ειστε Pampers fun σπευσατε!!!!!!!!

Ευχαριστούμε, ξέρεις μέχρι πότε έχει την προσφορά;
AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...