Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

να σε καλα!επειδη ειμαι λιγο ασχετη με αγγλικα..οι τιμες που γραφουν ειναι ευρω η λιρεσ?και αν λεει λλιρεσ ποσο παει η λυρα;)

 

 

http://www.xe.com/ucc/convert.cgi?Amount=1&From=GBP&To=EUR&image.x=26&image.y=4ℑ=Submit

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σε καλα!επειδη ειμαι λιγο ασχετη με αγγλικα..οι τιμες που γραφουν ειναι ευρω η λιρεσ?και αν λεει λλιρεσ ποσο παει η λυρα;)

 

European Delivery £7.95 (7-10 working days)

We currently deliver to Bulgaria, Czech Republic, Denmark, Estonia, France, Germany, Hungary, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Poland, Republic of Ireland, Slovak Republic and Switzerland.

 

Κούλα δεν στέλνει Ελλαδα......

Και οι τιμές ειναι σε λίρες , την ισοτιμία μπορεις να την βρίσκεις εδώ

http://www.xe.com/ucc/

 

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα,

 

Μήπως ξέρει καμία σας, πως λέμε την γάστρα στα αγγλικά?

Καλημέρα! Δεν έχω προλάβει να δω παρακάτω αν σου απάντησε κανείς αλλά πληροφοριακά είναι stew pot η γάστρα. Άσε, ψάχνω και εγώ...

0kEJp3.pngCsbXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο το γραφει καπου στην παραγγελεια μου, μπορω να το επιλεξω εγω δλδ με το αντιστοιχο αντιτιμο?Εχω ξαναπαραγγειλει απο αμαζον κατι βιβλια και ειχαν ερθει με κουριερ.Δεν θυμαμαι να ειχα κανει καποια επιλογη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια, για αποκριάτικα κοιτάξτε στο e-bay. Χτυπήστε στο search αυτό που θέλετε πχ fairy baby costume και θα σας βγάλει τα πάντα από τις στολές που ψάχνετε. Εγώ έτσι βρήκα την στολή που ήθελα για την μικρή μου, 10 ευρώ φθηνότερα από ό,τι σε άλλο e-shop του εξωτερικού.

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

βαλε "baby costume" ή "baby fancy dress"

 

εμενα μου αρεσε πολυ αυτη http://cgi.ebay.co.uk/BABY-VANILLA-BUNNY-RABBIT-COSTUME-0-6-MONTHS-NEWBORN-/380311476983?pt=UK_Clothes_Children_sFancyDress_RL&hash=item588c549af7#ht_500wt_922

 

ειναι και πολυ ζεστη

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

βαλε "baby costume" ή "baby fancy dress"

 

εμενα μου αρεσε πολυ αυτη http://cgi.ebay.co.uk/BABY-VANILLA-BUNNY-RABBIT-COSTUME-0-6-MONTHS-NEWBORN-/380311476983?pt=UK_Clothes_Children_sFancyDress_RL&hash=item588c549af7#ht_500wt_922

 

ειναι και πολυ ζεστη

apo pio ebay αγοραζετε:confused:θελω και να παρω αποκριατικη στολη:o

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βαλε "baby costume" ή "baby fancy dress"

 

εμενα μου αρεσε πολυ αυτη http://cgi.ebay.co.uk/BABY-VANILLA-BUNNY-RABBIT-COSTUME-0-6-MONTHS-NEWBORN-/380311476983?pt=UK_Clothes_Children_sFancyDress_RL&hash=item588c549af7#ht_500wt_922

 

ειναι και πολυ ζεστη

καλα ειναι τελειο!!! σε ευχαριστω!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

Οι παραγγελειες απο αμαζον ερχοντε με κουριερ ετσι δεν ειναι?

 

αυτο το γραφει καπου στην παραγγελεια μου, μπορω να το επιλεξω εγω δλδ με το αντιστοιχο αντιτιμο?Εχω ξαναπαραγγειλει απο αμαζον κατι βιβλια και ειχαν ερθει με κουριερ.Δεν θυμαμαι να ειχα κανει καποια επιλογη

 

Χριστινα δεν ερχονται ολες οι παραγγελιες με κούριερ UPS/ACS/SPEEDEX αλλά καποιες ερχονται με royal air mail κοινώς ΕΛΤΑ , ειναι ανάλογα το προιον που θα παραγγειλεις.

Επισης δεν μπορεις εσυ να επιλέξεις αυτη την επιλογη στο αμαζον, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι το εξης

αν η παραγγελια σου ειναι διαθέσιμη και για αποστολη χωρις μεταφορικά δωρεάν δηλαδη στην τελευταια σελιδα ακριβως πριν επιβεβαιώσεις την παραγγελια σου αριστερα θα σου εχει δυο επιλογες μια για SUPER FREE DELIVER με 3-7εργάσιμες μερες (βαλε 10εσυ μερες) και απο κατω θα λεει την επιλογη με πληρωμη για 3-5εργάσιμες μερες .

 

apo pio ebay αγοραζετε:confused:θελω και να παρω αποκριατικη στολη:o

 

Κουλα οι περισσοτερες αγοράζουμε απο το αγγλικό ebay ---> http://www.ebay.co.uk γιατι απο το αμερικάνικο που εχει μεν ποικιλια αλλα μπορει να στο πιάσουν στο τελωνειο καθως ειναι εκτος ευρώπης.

 

Link to comment
Share on other sites

καλα ειναι τελειο!!! σε ευχαριστω!!!

 

το εχω βρει και σε ροζ. το ηθελα κι εγω για τη κορη μου, αλλα εχει καλυμμενα τα ποδια κι επειδη ψιλοπερπαταει δεν το τολμησα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

kalamaraki μια και εχεις κανει διατριβει στο αμαζον δηλ. μου λες οτι η δικη μου παραγγελια θα ερθει με ελτα

Delivery #1: Dispatched on 24 Jan 2011 tan-top-right-round-corner._V192561933_.gifDelivery estimate:31 Jan 2011

1 package via Royal Mail

 

Delivery Option:

FREE Super Saver Delivery

καλα θα με τρελανουν:twisted::twisted::twisted: Αντε να ερθει ο ταχυδρομοςςς

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki μια και εχεις κανει διατριβει στο αμαζον δηλ. μου λες οτι η δικη μου παραγγελια θα ερθει με ελτα

Delivery #1: Dispatched on 24 Jan 2011 tan-top-right-round-corner._V192561933_.gifDelivery estimate:31 Jan 2011

1 package via Royal Mail

 

Delivery Option:

FREE Super Saver Delivery

καλα θα με τρελανουν:twisted::twisted::twisted: Αντε να ερθει ο ταχυδρομοςςς

 

ναι κοριτσάκι.....αφου δεν σου εδωσε τρακινγκ νουμερο ή αν στην παραγγελια σου εκει στο acount σου αν πας πανω δεξια ειναι , και επιλέξεις να δεις τις παραγγελιες σου , εκει διπλα απο την παραγγελια θα λεει track your order αν την εστειλαν με κουριερ....ειδάλως θα λεει no tracking why? και αν το πατας σου εξηγει κτλπ

 

εντιτ

και επειδη ειμαι ολιγον λαλακας....το οτι αποστελεται με δωρεαν μεταφορικά δεν σημαινει απαραιτητα ελτα , μπορει να ειναι και κουριερ αλλα αυτο το αποφασιζουν εκεινοι....

 

Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν απαντηση απο το αμαζον τωρα εγω τι κανω

 

 

Your parcel is currently with Royal Mail and because it was sent via non traceable service we are unable to confirm the exact location of your parcel.

 

Usually we will deliver the order within the expected delivery time, sometimes we may ask our customer to wait little longer, because some delays may occur which are beyond our control.

 

In this case I would ask that you kindly wait until February 08, 2011. This is the maximum time that you will be asked to wait, and your parcel may still be delivered before this date.

 

I can understand that waiting again for this time frame would be frustrating and this has led to a disappointment, however your patience and understanding are greatly appreciated in this regard. It may even be delivered before this date.

 

It's been our experience that the majority of late packages arrive shortly after the estimated delivery date.

 

Please note that we take full responsibility should any item become lost or damaged while being delivered and we are more than happy to replace or refund these items based on the availability of stock at a cost to ourselves.

 

Please rest assured that your package is on the way and will reach you soon.

περιμενω μεχρι τις 8 του μηνα:? Αν δεν ηταν FREE Super Saver Delivery ποτε θα ερχοταν του χρονου:?::?::?:

Link to comment
Share on other sites

Eάν τελικά αποφασίσω να παραγγείλω ένα άλλο κάθισμα από το pramworld γνωρίζει καμμία σε πόσο καιρό το παραλαμβάνουμε και πόσα είναι τα μεταφορικά?Τους έχω στείλει δύο μηνύματα και δεν μου έχουνε απαντήσει.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

μου εστειλαν απαντηση απο το αμαζον τωρα εγω τι κανω

 

περιμενω μεχρι τις 8 του μηνα:? Αν δεν ηταν FREE Super Saver Delivery ποτε θα ερχοταν του χρονου:?::?::?:

 

και μενα χαθηκε το πρωτο μου πακετο και το ειχα παραγγειλει μαζι με σενα..τις ιδιες μερες και τωρα ηρθε χτες το δευτερο η αντικατασταση του...θα περιμενεις αναγκαστικα και ακριβως την ιδια μερα στις 8 πχ θα τους στειλεις μειλ οτι δεν παρελαβες και θα σε ρωτησουν αν θες επιστροφη χρηματων ή αντικατασταση δεματος παραγγελιας

 

Eάν τελικά αποφασίσω να παραγγείλω ένα άλλο κάθισμα από το pramworld γνωρίζει καμμία σε πόσο καιρό το παραλαμβάνουμε και πόσα είναι τα μεταφορικά?Τους έχω στείλει δύο μηνύματα και δεν μου έχουνε απαντήσει.

 

Αν τελικα το αποφασισεις , αν θυμαμαι καλα θα παραλαβεις σε 5-7εργασιμες μερες και για τα μεταφορικά συνήθως για ενα καρεκλάκι ζητανε απο 35-45λιρες αν θυμαμαι καλα.....

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...