Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατερινάκι, αυτά τα ρούχα είναι από το VERDBAUDET, το οποίο δεν στέλνει στην Ελλάδα αλλά μπορείς να καλύψεις το πρόβλημα μέσω ΜyUkMail.

 

Ποια είναι η ιστοσελίδα τους κορίτσια?

 

http://www.vertbaudet.co.uk/

 

chatzico έχεις παραγγείλει από http://www.tsampas.gr/ ;

Πες γιατί βλέπω άλλους πολύ ευχαριστημένους και άλλους πολύ δυσαρεστημένους στο skroutz

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι, αυτά τα ρούχα είναι από το VERDBAUDET, το οποίο δεν στέλνει στην Ελλάδα αλλά μπορείς να καλύψεις το πρόβλημα μέσω ΜyUkMail.

 

 

http://www.vertbaudet.co.uk/

 

chatzico έχεις παραγγείλει από http://www.tsampas.gr/ ;

Πες γιατί βλέπω άλλους πολύ ευχαριστημένους και άλλους πολύ δυσαρεστημένους στο skroutz

 

εχω παραγγειλει κι εγω απο tsampas...

Η παραδοση εγινε δε λεω.. Αλλα δεν ειχα καμια επικοινωνια, ουτε mail επιβεβαιωσης, τιποτα. Και οταν τους πηρα εγω να ρωτησω ποτε θα παραλαβω περιπου, ηταν πολυ αγενεις. Ηταν στο στιλακι "θα στο φερω μωρη πως κανεις ετσι". χαχαχα

παντως δεν ειχα προβλημα αλλο σε σχεση με το προιον..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δε μου αρέσουν τα τεσκο ρε μαμώτο...άσε που έχω τρελαθεί και δε ξέρω τι να τη πρωτοπάρω...καλοκαιρινά ή χειμωνιάτικα για του χρόνου;;;Θέλω και τα 2 αλλά το budget δε το επιτρέπει τη δεδομένη στιγμή...

 

Νομίζω η dimitrab παράγγειλε από dorothy perkins...μήπως παρέλαβες;

Link to comment
Share on other sites

Κατερινάκι, αυτά τα ρούχα είναι από το VERDBAUDET, το οποίο δεν στέλνει στην Ελλάδα αλλά μπορείς να καλύψεις το πρόβλημα μέσω ΜyUkMail.

 

 

http://www.vertbaudet.co.uk/

 

chatzico έχεις παραγγείλει από http://www.tsampas.gr/ ;

Πες γιατί βλέπω άλλους πολύ ευχαριστημένους και άλλους πολύ δυσαρεστημένους στο skroutz

zoniadim εγώ έχω ψωνίσει από τον tsampas.gr το στεγνωτήριο μου πριν κανά μήνα ίσως λίγο παραπάνω δεν είχα κανένα θέμα την Παρασκευή το απόγευμα τους τηλεφώνησα (έκανα τηλεφωνική παραγγελία τους Έλληνες δεν τους εμπιστεύομαι για τέτοια) και την Πέμπτη το απόγευμα είχα το στεγνωτήριο στο σπίτι (το μόνο άσχημο αν είναι άσχημο τέλος πάντων, είναι ότι δεν είχα καμία άλλη ενημέρωση για το θέμα, μου τηλεφώνησαν το πρωί ότι θα μου φέρουν το στεγνωτήριο το απόγευμα) :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια και Ευτυχισμενο το νεο ετος σε ολες. Εγω σε αυτο το διαστημα που ελειψα παρελαβα απο μαντκο και fragrancex (σε 22 ημερες απο την ημερ. αποστολης).

 

Τωρα θελω μια βοηθεια απο τις AMAZONES. Θελω να παραγγειλω ενα βιβλιο απο το amazon.com, κοστιζει περιπου 70 Ευρω, και ερωτω θα περασει τελωνειο ? και αν ναι ποσο θα πληρωσω?

Link to comment
Share on other sites

Γεια και Ευτυχισμενο το νεο ετος σε ολες. Εγω σε αυτο το διαστημα που ελειψα παρελαβα απο μαντκο και fragrancex (σε 22 ημερες απο την ημερ. αποστολης).

 

Τωρα θελω μια βοηθεια απο τις AMAZONES. Θελω να παραγγειλω ενα βιβλιο απο το amazon.com, κοστιζει περιπου 70 Ευρω, και ερωτω θα περασει τελωνειο ? και αν ναι ποσο θα πληρωσω?

Προχθές που πήγα να βάλω παραγγελία (όχι βιβλίο), μου έβγαλε στο checout εκτός από τα μεταφορικά και μια χρέωση import fees deposit. Σε χρεώνουν δηλαδή και τα έξοδα εκτελωνισμού οπότε ξέρεις από πριν αν σε συμφέρει η όχι.

Προτείνω να προχωρήσεις την παραγγελία έως και το τελευταίο βήμα για να δεις τις χρεώσεις και βέβαια, αν δε σε συμφέρει, να μην πατήσεις το Place your order.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

zoniadim εγώ έχω ψωνίσει από τον tsampas.gr το στεγνωτήριο μου πριν κανά μήνα ίσως λίγο παραπάνω δεν είχα κανένα θέμα την Παρασκευή το απόγευμα τους τηλεφώνησα (έκανα τηλεφωνική παραγγελία τους Έλληνες δεν τους εμπιστεύομαι για τέτοια) και την Πέμπτη το απόγευμα είχα το στεγνωτήριο στο σπίτι (το μόνο άσχημο αν είναι άσχημο τέλος πάντων, είναι ότι δεν είχα καμία άλλη ενημέρωση για το θέμα, μου τηλεφώνησαν το πρωί ότι θα μου φέρουν το στεγνωτήριο το απόγευμα) :mrgreen:

 

Δηλαδή έκαναν 1 βδομάδα περίπου να στο φέρουν;

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα δε μου αρέσουν τα τεσκο ρε μαμώτο...άσε που έχω τρελαθεί και δε ξέρω τι να τη πρωτοπάρω...καλοκαιρινά ή χειμωνιάτικα για του χρόνου;;;Θέλω και τα 2 αλλά το budget δε το επιτρέπει τη δεδομένη στιγμή...

 

Νομίζω η dimitrab παράγγειλε από dorothy perkins...μήπως παρέλαβες;

 

Οχι ακομη:( την εκανα στις 6/1.Αργησαν λετε? 'Οσες εχετε παρει ποσες μερες εκαναν να ερθουν?

 

Καλα μολις παρλάβω θα ενημερώσω...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τωρα θελω μια βοηθεια απο τις AMAZONES. Θελω να παραγγειλω ενα βιβλιο απο το amazon.com, κοστιζει περιπου 70 Ευρω, και ερωτω θα περασει τελωνειο ? και αν ναι ποσο θα πληρωσω?

 

Οι παραλαβές από το αμαζον δεν περνούν τελωνείο γιατί και οι δύο χώρες ανήκουν στην ευρωπαϊκή ένωση:D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια παρείγγειλα χτες το μεσημέρι μια μικρή χύτρα από το αμαζον...και βλέπω ότι σήμερα το μεσημέρι βρίσκεται στο Κορωπί:shock: ελπίζω να μην κάνει κανα μήνα για να έλθει στην Πάτρα:rolleyes:

Το έψαχνα μέρες το θέμα και ξαφνικά η τιμή της συγκεκριμένης μειώθηκε κι άλλο οπότε την χτύπησα την παραγγελία μου:D και φυσικά με δωρεάν μεταφορικά;)

Link to comment
Share on other sites

Οι παραλαβές από το αμαζον δεν περνούν τελωνείο γιατί και οι δύο χώρες ανήκουν στην ευρωπαϊκή ένωση:D

 

εννοει απο το amazon.com που ειναι της Αμερικης αν καταλαβα καλα....

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα παραγγελία στο dorothyperkins και δε με χρέωσε μεταφορικά. ΓΙΟΥΠΙ!

Άρα σημαίνει ότι το free delivery με παραγγελία 75 λίρες δεν ισχύει μόνο για τους Βρετανούς!

Και εμενα δε με χρεωσαν μεταφορικα και για μικροτερη παραγγελια που εκανα... αλλα πως τα στελνουν? Μαλλον απλο ταχυδρομειο για να αργησαν τόσο...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εμενα δε με χρεωσαν μεταφορικα και για μικροτερη παραγγελια που εκανα... αλλα πως τα στελνουν? Μαλλον απλο ταχυδρομειο για να αργησαν τόσο...

E...ναι, με απλό, μην είμασταν και πλεονέκτες...

Πάντως, επειδή οι παραγγελίες από τα καταστήματα της Αγγλίας αργούν και πρέπει να τρέχουμε και στα ταχυδρομεία, θα προτιμούσα να υπήρχε και η επιλογή με courier και καμιά φορά ίσως και να μας εξυπηρετούσε να την επιλέξουμε.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα δε με χρεωσαν μεταφορικα και για μικροτερη παραγγελια που εκανα... αλλα πως τα στελνουν? Μαλλον απλο ταχυδρομειο για να αργησαν τόσο...

 

ναι με απλο τα στελνουν... Τουλαχιστον τις 3 φορες που εχω παρει εγω.. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι γιατι εχω καιρο να παρω

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Δηλαδή έκαναν 1 βδομάδα περίπου να στο φέρουν;

ναι τόσο αλλά μου είχαν πει εξαρχής ότι δεν έχουν στοκ παραγγέλνουν από το εργοστάσιο και στα φέρνουν (δεν ξέρω για μικρότερα είδη τι γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

διαβασε το χτεσινοβραδινο μου να δεις!! Μου απαντησαν και μου επεστρεψαν χρηματα και μου εδωσαν και κωδικο εκπτωσης για επομενη αγορα... Μου εδωσε και μια κοπελα απο το customer care το προσωπικο της μειλ για την περιπτωση που εχω παλι προβλημα επικοινωνιας...

 

έχεις και εσύ τα δίκια σου. μόλις διάβασα την απάντηση θυμήθηκα οτι το είχα διαβάσει αλλά δεν έχω και πολύ μυαλό...το ξενύχτι έχει κάψει εγκεφαλικά κυτταρα..

 

Κορίτσια εσείς που έχετε αγοράσει απο τον πωλητή καλτσονάκια http://stores.ebay.co.uk/fioreukhosiery μια βοήθεια γιατί μάλλον είμαι τελέιως ξανθιά.

Πήρα 3 καλτσονάκια και δεν πλήρωσα αλλά στο τέλος πάτησα στο checkout request total from seller. Αυτό δεν το κάνεις για να τα βάλει όλα μαζί και να σου χρεώσει μεταφορικά για ένα??το καθένα είχε 1,55λίρες και με χρέωσε και για τα 3 5,25λιρες. Το άθροισμα ξέρω να το κάνω και εγώ μαθηματικός είμαι αλλά το θέμα δεν έιναι να μην σε χρεώσει τόσο??εσείς πόσο μεταφορικά πληρώσατε?

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ρε γμτ :evil: εδώ κοίταξες ??? http://www.sportsdirect.com/Products/Default.aspx?DescriptionFilter=joggers βασικά στέλνει Ελλάδα αλλά τα μεταφορικά είναι πανάκριβα :roll::roll: 45 λίρες μην χ#σ@

 

ψωνισα εγω απο αυτο. αλλα μεσω MyUK. Την επομενη μερα της παραγγελιας τα ειχαν παραλαβει ηδη.

 

περιττο να πω οτι πηρα παπουτσακι του μπεμπη NIKE 9 λιρες! χεχε

 

 

Link to comment
Share on other sites

Your automatic mail forwarding setting is set to Hold.

Ετσι πρέπει να είναι για να τους λες εσυ πότε θα τα στέλνουν όχι κάθε φορά που έρχεται ένα να το στέλνουν απο μόνοι τους...στείλτους να το αλλάξουν.

 

Αυτο που το τσεκαρουμε τι εχουμε βαλει ρε παιδια?

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι με απλο τα στελνουν... Τουλαχιστον τις 3 φορες που εχω παρει εγω.. Δεν ξερω αν αλλαξε κατι γιατι εχω καιρο να παρω

 

Η SOUL21 νομιζω μου ειχε πει οτι τις τα εφερναν με acs...

Δεν πειραζει απο Δευτερα μαλλον θα παραλάβω...

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που το τσεκαρουμε τι εχουμε βαλει ρε παιδια?

 

στο μειλ που σου εστειλαν οταν γράφτηκες με τη διεύθυνση πάνω πάνω εχει τις ρυθμίσεις που έχει ο λογαριασμός σου.

Link to comment
Share on other sites

στο μειλ που σου εστειλαν οταν γράφτηκες με τη διεύθυνση πάνω πάνω εχει τις ρυθμίσεις που έχει ο λογαριασμός σου.

 

α οκ!

 

Και κατι αλλο! Με ρωτησαν προχτες τι να κανουν τα δεματα ( να τα κρατησουν ή να τα στειλουν) τους ειπα στειλτε τα , μου ειπαν οτι ειναι 37,5 λιρες, τα πληρωσα και απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση. Τους ξαναστειλα μηνυμα να τους ρωτησω αν οντως τα εστειλαν...τιποτα! Τους ξαναεστειλα για να μου δωσουν Track number....τιποτα! :evil::evil::evil:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μου απάντησαν μέσω myukmail!!!

37,5λίρες έιναι το κόστος. δεν χρέωσαν επιπλέον των 2κουτιών παρόλο που έτσι γράφουν.

είχα 5 δέματα εκ των οποίων τα 2 είναι κουτες πάμπερς το 1 μπότες ugg απο amazon και τα άλλα 2 απο ακατανόμαστο αλλά μάλον το ένα είναι μεγάλο γιατι έχει 2 κουβέρτες μέσα. Θα δώ και τι μέγεθος θα έχει όταν έρθει για να ξέρουμε μέχρι που μπορούμε να φτάσουμε. Ελπίζω να έρθει μέχρι 17/01 γιατί γεννάει μια φίλη μου μέχρι τότε και έχω και το δώρο της μέσα..:?:???:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...