Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

http://www.vertbaudet.co.uk/

Εγω και απο δω, αλλα με personal shopper (Tυπου σαλοπετα). Τους στελνεις με λινκ τα κομματια που θες και σου τα παραγγελνουν αυτοι. Χρεωνουν 11% επι της παραγγελιας. Εγω εβαλα 66 λιρες παραγγελια και τους πληρωσα περιπου 7 λιρες αμοιβη. Τιποτα δεν ειναι, αν σκεφτεις οτι αντιστοιχα για να επαιρνα απο τον ακατανομαστο στην ελλαδα τα ιδια πραγματα ηθελα περιπου 200.

 

καλά το συγκεκριμένο έχει φοβερά!! η επόμενη γύρα θα είναι απο εκέι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ναι! Τωρα τα περιμενω να ερθουν να δω και την ποιοτητα. Παντως απο ομορφια...ειναι ακριβως του γουστου μου! Και ακομα καλυτερα!

 

Παντως κατινακι μου καλο ειναι που ανοιγει το MyUKmail τα δεματα. Γιατι εγω που πηρα πραγματα απο το αμαζον σου κανουν κατι συσκευασιες λες και αγοραζεις αυτοκινητο.

 

Παρεπιπτοντως, ο θειος μου που εχει κουριερ μου ειπε πως να υπολογιζω το ογκομετρικο βαρος. Δλδ, που λεμε οτι παιζει ρολο και ο ογκος? Αυτο!

 

Διαιρεις τον ογκο του δεματος (που πρεπει να ειναι σε κυβικα εκατοστα) με 5000 και αυτο που σου βγαζει ειναι το ογκομετρικο βαρος.

Παραδειγμα: Ας πουμε οτι θελουμε να φερουμε ενα κουτι 1m3, διαστασεων 1m x 1m x 1m, τοτε: 100cm x 100 cm x100cm= 1000000 cm3=>1000000/5000=200 κιλα το ογκομετρικο βαρος.

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγώ θα σας πρότεινα να δοκιμάσετε το gap...δηλώστε billing adress το ίδιο με το shipping (δηλ. το myukmail)...αν όντως τσεκάρει, το χειρότερο που θα πάθετε είναι να ακυρωθεί η παραγγελία και να σας επιστραφούν τα χρήματα....

 

(όλο αυτό μου το πρότεινε το παλληκάρι της τράπεζας :lol::lol::lol::lol:)

 

εγω παντως εχω ψωνισει απο gap μεσω Ukmail και εβαλα κανονικα την πιστωτικη μου και τη διευθυνση μου την ελληνικη στο billing address.. Μου ηρθαν τα πραγματα κανονικα

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εχω ψωνισει απο gap μεσω Ukmail και εβαλα κανονικα την πιστωτικη μου και τη διευθυνση μου την ελληνικη στο billing address.. Μου ηρθαν τα πραγματα κανονικα

 

μα στο billing address δεν έχει την Ελλάδα ως επιλογή στη λίστα των χωρών...:confused::confused::confused:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ναι! Τωρα τα περιμενω να ερθουν να δω και την ποιοτητα. Παντως απο ομορφια...ειναι ακριβως του γουστου μου! Και ακομα καλυτερα!

 

Παντως κατινακι μου καλο ειναι που ανοιγει το MyUKmail τα δεματα. Γιατι εγω που πηρα πραγματα απο το αμαζον σου κανουν κατι συσκευασιες λες και αγοραζεις αυτοκινητο.

 

Παρεπιπτοντως, ο θειος μου που εχει κουριερ μου ειπε πως να υπολογιζω το ογκομετρικο βαρος. Δλδ, που λεμε οτι παιζει ρολο και ο ογκος? Αυτο!

 

Διαιρεις τον ογκο του δεματος (που πρεπει να ειναι σε κυβικα εκατοστα) με 5000 και αυτο που σου βγαζει ειναι το ογκομετρικο βαρος.

Παραδειγμα: Ας πουμε οτι θελουμε να φερουμε ενα κουτι 1m3, διαστασεων 1m x 1m x 1m, τοτε: 100cm x 100 cm x100cm= 1000000 cm3=>1000000/5000=200 κιλα το ογκομετρικο βαρος.

 

αχ πες εντυπώσεις απο ποιότητα πάντως στις φωτο φαίνονται τέλεια!!!

πολύ καλό που τα ανοίγουν και τα πακετάρουν μόνοι τους γιατι όντως το άμαζον πιο πολύ προστατευτικό έχει παρά περιεχόμενο :-D..αντε να δω και εγώ τι έχουν παραλάβει γιατί έχω ανχωθει!

σου έχουν πει την χρέωση ή ακόμη περιμένεις ενημέρωση τα έβαλαν όλα σε ένα ή τα έσπασαν σε 2?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://www.vertbaudet.co.uk/

Εγω και απο δω, αλλα με personal shopper (Tυπου σαλοπετα). Τους στελνεις με λινκ τα κομματια που θες και σου τα παραγγελνουν αυτοι. Χρεωνουν 11% επι της παραγγελιας. Εγω εβαλα 66 λιρες παραγγελια και τους πληρωσα περιπου 7 λιρες αμοιβη. Τιποτα δεν ειναι, αν σκεφτεις οτι αντιστοιχα για να επαιρνα απο τον ακατανομαστο στην ελλαδα τα ιδια πραγματα ηθελα περιπου 200.

 

Ράνια τέλεια ρούχα έχει αυτό το σάιτ!!!Δηλαδή δε τα πήρες μέσω ukmail; Από που τα παραγγειλες και σου κόστισε 11% της παραγγελίας σου;

Link to comment
Share on other sites

πάνες έχετε πάρει από άμαζον μέσω ukmail?
πηρα εγω 2 κουτες...αλλα δε νομιζω οτι συμφερει γιατι μπορει να σπασουν την παραγγελια στα δυο.

 

Κοιτα εδω http://www.ubershop.co.uk/. Εχει 23(νομιζω) λιρες μεταφορικα οσο πραγματα κι αν παρεις οποτε αν κανεις μεγαλη παραγγελια συμφερει.

 

Ράνια τέλεια ρούχα έχει αυτό το σάιτ!!!Δηλαδή δε τα πήρες μέσω ukmail; Από που τα παραγγειλες και σου κόστισε 11% της παραγγελίας σου;
Ναι. Μεσω MyUKmail, αλλα τους πληρωνεις εξτρα 11% επι του ποσου της παραγγελιας επειδη σου κανουν αυτοι την παραγγελια.

 

σου έχουν πει την χρέωση ή ακόμη περιμένεις ενημέρωση τα έβαλαν όλα σε ένα ή τα έσπασαν σε 2?

Μου εστειλαν σημερα μειλ με το τι περιεχει το Box μου και τους ειπα να μου κανουν forward. Λογικα αυριο θα μου πουν το μπουγιουρντι

 

 

Link to comment
Share on other sites

πάνες έχετε πάρει από άμαζον μέσω ukmail?

 

ναι πήρα μια κούτα να δω τι παίζει με τα μεταφορικά και έυχομαι να μην τα σπάσουν στα 2 και να πάει 38χ2...:?. πάντως αν δεν τα σπάσουν συμφέρει να κολήσεις και πάνες μαζί με άλλες παραγγελίες γλυτώνεις και το 4% επιπλέον φπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επομένως Ράνια η παραγγελία στο ukmail σου πήγε 66+6,6+37,5=110,1 λίρες;;;;

 

Κοιτα!

 

Πηρα του μπεμπη αυτα τα ρουχαλακια περιπου 75 ευρω, πηρα παπουτσια δικα μου ADIDAS 40 ευρω, δυο ζευγαρια NIKE του μπεμπη 25 ευρω και τα 2, 2 κιβωτια πανες 20 ευρω η καθεμια, 3 sudocrem 6,5 ευρω η μια. Δλδ, συνολο 75+40+25+40+20=200 ευρω. Και 37,5 ευρω (ελπιζω) τα μεταφορικα 237,50.

 

Αντιστοιχα εδω ηθελα

80 τα παπουτσια μου

90 του μπεμπη

70 οι πανες

30 οι sudocrem

Kαι τα ρουχαλακια που πηρα που ειχαν 75 ευρω, αν επαιρνα αντιστοιχα απο το mothercare, ηθελα σιγουρα 180, οποτε συνολο

80+90+70+30+180=450 ευρω

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά δε το συζητώ...μεγάλη η διαφορά!!!Και τα ρούχα τέλεια!Με το καλό να τα φορέσετε!

 

Εγώ έκανα ένα πρόχειρο καλάθι από το σάιτ που έβαλες και δε μου φτάνουν 150 λίρες...τα κοριτσίστικα είναι τέλεια Χριστέ μου!!!Οπότε θέλω περίπου 250 ευρώ για 18 κομμάτια...στη φάση που είπε μου φαίνονται πολλά ρε γ@#$το!!!Αλλα μου αρέσουν.....

Link to comment
Share on other sites

250 ευρω απο αυτο το σαιτ? Καλε το σαιτ το ιδιο και τον ιδιοκτητη του μαζι θελεις να αγορασεις?! :P

 

Κοψε κατι κι εσυ! Παρε μονο αυτα που δε μπορεις με τιποτα... να μην παρεις!χεχε!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνω να βρω το κλασικό παιχνιδάκι της fisher price rock a stack.

http://ecx.images-amazon.com/images/I/31-7IHKkaML._SS400_.jpg

Το συγκεκριμένο όμως, όχι κάτι καινούργια που έχουν βγει... Το έχετε μήπως δει πουθενά;

Στο amazon δεν το έχει με free delivery...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι βρε νυχτοπούλι, Αθήνα...

Ψάχνω και μεταχειρισμένα στο ebay αλλά με τα μεταφορικά το μαλλί βγαίνει πάνω από 20 ευρώ.

Είχα τέτοιο για τον μεγάλο, το είχε καταευχαριστηθεί, αλλά είχα τη φαεινή ιδέα να το δανείσω κάπου και ντρέπομαι να το ζητήσω πίσω...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

μα στο billing address δεν έχει την Ελλάδα ως επιλογή στη λίστα των χωρών...:confused::confused::confused:

 

και ειχα μια χαρα που θα ηταν το επομενο που θα παραγγελνα.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

μα στο billing address δεν έχει την Ελλάδα ως επιλογή στη λίστα των χωρών...:confused::confused::confused:

 

εχεις δικιο!! ειμαι ολιγον χαζη... τωρα μπηκα και ειδα τι ειχα κανει. Ειχα βαλει κανονικα τη διευθυνση ελλαδας και στο χωρα ειχα βαλει μια ασχετη απο τη λιστα :D

και μου το δεχτηκαν

ως τωρα εχω ψωνισει 3 φορες

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Ράνια τέλεια ρούχα έχει αυτό το σάιτ!!!Δηλαδή δε τα πήρες μέσω ukmail; Από που τα παραγγειλες και σου κόστισε 11% της παραγγελίας σου;

 

δεν ειναι στη λιστα αυτο το σαιτ? Νομιζα οτι ηταν, ειχα ψωνισει εγω και το ειχα αναφερει πριν πολλες σελιδες:D

εχει τα πιο τελεια ρουχα! ειναι της laredoute, αν δειτε εχει και καποια ρουχα που φερνει η redoute και στην ελλαδα. Καμια σχεση εννοειται στην ποικιλια!!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

και ειχα μια χαρα που θα ηταν το επομενο που θα παραγγελνα.

 

μπορεις να ψωνισεις κανονικα! εγω εχω ψωνισει ηδη. Και ειναι σουπερ γρηγοροι στην αποστολη!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

250 ευρω απο αυτο το σαιτ? Καλε το σαιτ το ιδιο και τον ιδιοκτητη του μαζι θελεις να αγορασεις?! :P

 

Κοψε κατι κι εσυ! Παρε μονο αυτα που δε μπορεις με τιποτα... να μην παρεις!χεχε!

 

Όχι βρε Ράννια μου 250 ευρώ από το σάιτ...αλλά με όλα τα έξοδα οι 150 λίρες που βρήκα ρούχα από εκεί θαμου πάνε 250 ευρώ!!!Για τα κομμάτια που θέλω δεν είναι πολλά αλλά μου είναι δύσκολο να δώσω 250 ευρώ με τη μία...

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι στη λιστα αυτο το σαιτ? Νομιζα οτι ηταν, ειχα ψωνισει εγω και το ειχα αναφερει πριν πολλες σελιδες:D

εχει τα πιο τελεια ρουχα! ειναι της laredoute, αν δειτε εχει και καποια ρουχα που φερνει η redoute και στην ελλαδα. Καμια σχεση εννοειται στην ποικιλια!!

 

Ναι τώρα που το λες το θυμήθηκα που είχε αναφερθεί αλλά δε του είχα δώσει πολύ σημασία αφού δεν έστελνε Ελλάδα...ελπίζω να είναι καλύτερη η ποιότητα από της Laredoute..

Τα σχέδια του πάντως είναι τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κάποια να μου πει πού μπορώ να βρω θερμό αλλά για να κρατάει ζεστό το φαγητό. Όχι δηλ.για το νερό.

Μου είπαν ότι υπάρχει αλλά δεν βρίσκω πουθενά ούτε καν στα jumbo...:-(

Δεν έχω δει και δεν ξέρω αν πρέπει να ρίχνω μέσα το φαγητό ή να αν χωράει μπολάκι μέσα...

Καμιά ιδέα;

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι τώρα που το λες το θυμήθηκα που είχε αναφερθεί αλλά δε του είχα δώσει πολύ σημασία αφού δεν έστελνε Ελλάδα...ελπίζω να είναι καλύτερη η ποιότητα από της Laredoute..

Τα σχέδια του πάντως είναι τέλεια!

 

redoute δεν εχω παρει πολλα πραγματα για να σου πω για την ποιοτητα. Ειχα παρει μονο πριν γεννησω καποιες φορμιτσες και κατι βρακες τις οποιες τις φορεσε παααρα πολυ η μικρη γιατι ηταν πολυ απαλο το βαμβακερο του. Αλλα τωρα θελω να παρω κατι φοβερα κοριτσιστικα συνολακια για το καλοκαιριιιι! Ποτε θα τα βαλει ολα αυτα δεν ξερω :D. Θα την ντυνω και θα την βγαζω φωτογραφιες μου φαινεται :D:D:D:D

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

μήπως ξέρει κάποια να μου πει πού μπορώ να βρω θερμό αλλά για να κρατάει ζεστό το φαγητό. Όχι δηλ.για το νερό.

Μου είπαν ότι υπάρχει αλλά δεν βρίσκω πουθενά ούτε καν στα jumbo...:-(

Δεν έχω δει και δεν ξέρω αν πρέπει να ρίχνω μέσα το φαγητό ή να αν χωράει μπολάκι μέσα...

Καμιά ιδέα;

 

εμεις εχουμε παρει αυτο

http://www.mybabycenter.gr/index.php?target=products&product_id=30366

μου εχει λυσει τα χερια κανονικα!! Κραταει το φαγητο ζεστο για παρα πολλες ωρες, και χωραει παρα πολυ φαι μεσα..

βεβαια βλεπω οτι εχει εξαντληθει στο συγκεκριμενο σαιτ, αν θες να ψαξω να στο βρω απο αλλου..

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...