Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

και μάλιστα έχω το subscribe and save κάθε μήνα, δεν θα έπρεπε να το σταματήσουν?

 

λες να εισαι τυχερη?? μακαρι! μπορει σε οσους ειχαν κανει το μηνιαιο να μην το κοψανε...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

το my toys de εννοεις? 16 ευρω.

 

ειναι για βαρος μεχρι 25 η 30 κιλα,δεν θυμαμαι καλα :? και ερχονται με acs .

Α πολυ καλα ! Στα αγγλικα γιατι δεν το βαζουν κ μας παιδευουν;; Εχουν τρομερες τιμες κ ποικιλια.

Link to comment
Share on other sites

jenny δεν εχουν σε ολα καλες τιμες.να κανεις ερευνα πριν αγορασεις.βρηκα αρκετα πραγματα που τα εχει πιο ακριβα απο ελλαδα.και δεν το περιμενα.παντως στα παιδικα καθισματα αυτοκινητου εχει πολυ καλες τιμες με διαφορα απο την ελλαδα.δεν ξερω βεβαια τι θελεις να αγορασεις......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

βρε κορίτσια, παρέλαβε κανένας την κουζινούλα από amazon??

σκέφτομαι και εγώ να την πάρω αλλά θα ήθελα κάποια γνώμη, αξίζει τον κόπο από πλευράς ποιότητας και χρημάτων???

 

εγώ να σας πω για την tassimo.

παραγγείλαμε για το γραφείο την προηγούμενη Πέμπτη και Δευτέρα την είχαμε.

είναι πολύ καλή, αν και δεν βρίσκουμε στο σούπερ μάρκετ κάψουλες για σοκολάτα και τσάι (βρήκαμε μόνο espresso, capuccino & caramel latte)

 

επειδη μαζι παραγγειλαμε,μαζι παραλαβαμε,στο σουπερ εγω βρηκα σοκολατα και καφε δυνατο αλλα οτι αλλο θελεις απο το σαιτ της τασιμο,θα κανεις εγγραφη,εκει που σου ζηταει σιριαλ ναμπερ θα βαλεις τον κωδικο που ειχε μεσα το φυλλαδιο και μετα θα σου στειλουν και μειλ με 20 ευρω εκπτωση για αγορα απο το σαιτ τ-ντισκς

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝΥΜΑ ΑΠΟ ΑΜΑΖΟΝ

 

Dear Efrossyni,

 

Greetings from Amazon.co.uk.

 

We would like to advise that your query regarding the delivery restrictions you had while placing an order for "Pampers Active Fit Size 4 Maxi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 68 (136 Nappies) " is still being investigated.

 

Please accept our apologies for this delay. Although we endeavour to complete our research within 1 to 2 business days, sometimes it may take slightly longer. Please be assured that we shall contact you shortly with further information.

 

Thank you for your continued patience and understanding in this matter.

 

Λετε να γινει τιποτα? πολυ το ψαχνουν παντως. Θα μπορουσαν να μην εχουν ασχοληθει τοοοσο πολυ πια με τις τρελες απο την Ελλαδα! :) εγω πιστευω πως κατι μπορει να γινει αν συνεχισουμε λιγο την πιεση.

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Hello,

 

Greetings from Amazon.co.uk.

 

We are writing in relation to your query regarding "that you were unable to place order for "Pampers" to be delivered to the Greece address but previously you were able to place".

 

According to the new update from the product group "now we cannot ship Pampers outside the UK due to differing tax rates within the EU".

 

I apologise for any inconvenience this has caused.

ΜΠΟΥΡΔΕΣ

Αν ίσχυε αυτό, δε θα έπρεπε να μας στέλνουν τίποτα.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΠΟΥΡΔΕΣ

Αν ίσχυε αυτό, δε θα έπρεπε να μας στέλνουν τίποτα.

 

συμφωνω απολυτα και εχω σκοπο να τους απανταω σε καθε βλακεια δικαιολογια που θα μου λενε. Μεχρι να τους κανω να πουνε την αληθεια που ολοι υποπτευομαστε...οτι καποιος απο το Ελλαδισταν εχει βαλει το χερακι του...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα από το γερμανικό άμαζον μια χύτρα αλλά ήρθε χτυπημένο το καπάκι της και έχει φύγει και ένα κομμάτι από το χερούλι της. Θέλω να την επιστρέψω ζητώντας τα χρήματά μου πίσω (έχω ολοκληρώσει όλη τη διαδικασία μέσω ιντερνετ) αλλά το θέμα μου είναι τα μεταφορικά. Στις οδηγίες του άμαζον αν κατάλαβα καλά λέει ότι πληρώνεις τα μεταφορικά και μαζί με την αξία του προϊόντος σου επιστρέφουν και τα μεταφορικά.

Έχει τύχει σε καμιά σας να επιστρέψετε ελλατωματικό προϊόν στο άμαζον? Αν ναι, ξέρετε αν υπάρχει δυνατότητα να το στείλετε με χρέωση παραλήπτη?

Ρωτάω γιατί στη σελίδα της dhl για τις διαστάσεις και το βάρος του δέματος, τα μεταφορικά βγαίνουν 230 ευρώ (!!!) και επειδή είμαι ολίγον τι έγκυος (στον μήνα μου συγκεκριμένα) θα πρέπει να αγγαρέψω κάποιον να μου το πάει στα ΕΛΤΑ (αλλά απ'ότι είδα κι εκεί τα μεταφορικά είναι 50 ευρουλάκια).

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Να ρωτήσω, επειδή μου ήρθε χθες χαρτάκι για δεματάκι από τα ΕΛΤΑ, ξέρετε αν σήμερα λειτουργούν (λόγω απεργίας)? Μην βγαίνω τσάμπα στο ψοφόκρυο :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Να ρωτήσω, επειδή μου ήρθε χθες χαρτάκι για δεματάκι από τα ΕΛΤΑ, ξέρετε αν σήμερα λειτουργούν (λόγω απεργίας)? Μην βγαίνω τσάμπα στο ψοφόκρυο :-)

Κι εγώ ήθελα να πάω ταχυδρομείο αλλά το ανέβαλα. Λογικά είναι κλειστά.

 

Από javari έχει ψωνίσει καμμία;

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Παρέλαβα από το γερμανικό άμαζον μια χύτρα αλλά ήρθε χτυπημένο το καπάκι της και έχει φύγει και ένα κομμάτι από το χερούλι της. Θέλω να την επιστρέψω ζητώντας τα χρήματά μου πίσω (έχω ολοκληρώσει όλη τη διαδικασία μέσω ιντερνετ) αλλά το θέμα μου είναι τα μεταφορικά. ...

 

Καλημέρα velissa

 

Αν και δεν έχω πάρει ακόμη τα χρήματα πίσω, σου παραθέτω τμήμα από τις οδηγίες που μου έστειλαν:

 

"Please do not return the item freight collect but frank the package. Record the reason for your return ("Artikel defekt") on the reverse side of the packing slip, or on a separate piece of paper together with your e-mail address and order number.. A description of the defect would also be helpful for us.

We would ask you to use the least expensive mail method if the value of the items you send back is EUR 50 or less. If they are worth more than that please choose "Paket" as the delivery option and keep the certificate of posting.

 

If you require further information on our returns policy, please see the "Information for English-speaking customers" link in the "Hilfe" (help) section of our homepage, or just click on this link:

 

http://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html?nodeId=505560 "

 

Από όσο κατάλαβα πρέπει να πληρώσεις εσύ τα μεταφορικά (όχι αυτοί) και να διαλέξεις όσο το δυνατό την οικονομικότερη αποστολή, αλλά για προϊόντα μεγάλης αξίας πρέπει να έχεις απόδειξη αποστολής. Αν η αξία αποστολής υπερβαίνει την αξία του προϊόντος, δεν τους συμφέρει να το στείλεις πίσω.... Ρώτησες στο "πόρτα-πόρτα" των ΕΛΤΑ πόσο θα βγει; Εναλλακτικά, αν δεις πως δεν έχεις άλλη λύση και τα μεταφορικά είναι πολλά, στείλε τους ένα e-mail εξηγώντας τους την κατάσταση και πόσο είναι τα μεταφορικά να σου πουν αν θα σε αποζημιώσουν για αυτό το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...