Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Link to comment
Share on other sites

Παρηγγειλα τελικα το καροτσι που σας επρηξα το Σαβ/κο απο την pramworld και μου ζητουν 75 λιρες μεταφορικα!! Για ενα καροτσι??

Τι κανω τωρα? Εχουμε εναλλακτικη για maclaren tecno xlr απο αλλο e-shop που να μην χρεωνει το 1/2 της αξιας του σε μεταφορικα??

 

 

41 λιρες μεταφορικα γραφει το Olivers,αλλα καποιες ειχαν θεματακια με το σαιτ,δεν θυμαμαι πολυ καλα :?

 

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/catalogsearch/advanced/result/?manufacturer[]=147

 

 

αλλα το εχει μονο μαυρο-σαμπανιζε:?.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

 

τρώγομαι δεν λές τίποτα ....κοπελιάαααααααα πάει τώρα την αγορασα.......... :D:D σμουτς σματς !!!

 

 

καλά παιχνίδια στην χρυσομαλλούσα τότε :lol::lol:

 

ρε κόρες με μεγαλύτερα ταλιμπανάκια, τι να του πάρω από άμαζον να ζωγραφίζει χωρίς να μου κάνει το σπίτι κ@λο;

 

η κουμπάρα μου μου είπε κάτι για ένα τύπου σεντόνι και μαρκαδόρους νερού που γράφουν πάνω σ'αυτό αλλά όχι πουθενά αλλού; τι 'ν' τούτο; ξέρει καμιά; και πως το ψάχνω;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Για να μην είμαι εντελώς off topic.....αγόρασα σε πολύ καλή τιμή παρκοκρεββατο απο το mytoys. 31€ Μου εστειλαν εναν κωδικό για -5€ από παραγγελια πανω απο 25€, αλλά ειναι για νεους πελάτες.Οποιος λοιπόν θελει να κανει αγορα ας μου στειλει πμ να του το δωσω. Μην παει χαμένο!!:-D

Εδωσα το κουπονάκι μου!!! Καλές αγορες!

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια για το γερμανικο αμαζον κανουμε την ιδια διαδικασια για αγορες? πρέπει να τα βρω βημα βημα απο το αγγλικό γιατί γερμανικά δεν καταλαβαινω καθόλου!

κάνεις log in με το email σου και το Password που έχεις στο Αγγλικό amazon σου ζητάει να περάσεις ξανά τα στοιχεία της κάρτας σου και να επιβεβαιώσεις την διεύθυνση που είναι register η κάρτα σου κάντα βήμα βήμα με μετάφραση από το google δεν είναι τίποτα αφού το κατάφερα εγώ η άσχετη με τα Γερμανικά :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

καλά παιχνίδια στην χρυσομαλλούσα τότε :lol::lol:

 

ρε κόρες με μεγαλύτερα ταλιμπανάκια, τι να του πάρω από άμαζον να ζωγραφίζει χωρίς να μου κάνει το σπίτι κ@λο;

 

η κουμπάρα μου μου είπε κάτι για ένα τύπου σεντόνι και μαρκαδόρους νερού που γράφουν πάνω σ'αυτό αλλά όχι πουθενά αλλού; τι 'ν' τούτο; ξέρει καμιά; και πως το ψάχνω;

 

ευχαριστούμε !!!!

εγώ εγώ κυρία !!!! το είχα πει και στην irida

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=colouring+mat&x=0&y=0

 

edit αν πάρεις αυτό http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=colouring+mat&x=0&y=0 να αγοράσεις και έξτρα "μαρκαδόρους" για να ζωγραφίζεται με παρέα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε !!!!

εγώ εγώ κυρία !!!! το είχα πει και στην irida

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=colouring+mat&x=0&y=0

 

edit αν πάρεις αυτό http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=colouring+mat&x=0&y=0 να αγοράσεις και έξτρα "μαρκαδόρους" για να ζωγραφίζεται με παρέα

 

είσαι θέα!!!! (σόρρυ ραβΤ) :mrgreen:

 

άμε θα πάρω και έξτρα να'ρθετε! :lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αυτό κατάφερα να βρώ ΚΑΡΔΙΑ μου από άλλο σιτε

Smoby Studio Kitchen.

 

The Smoby Studio Kitchen has everything you need to cook up a treat. It's a great interactive toy which encourages imaginative play.

 

  • Includes oven and fridge with opening doors, a sizzling hob, sink, pretend coffee maker and 19 kitchen accessories.
  • Size (H)99, (W)61, (D)37cm.
  • Batteries required: 2 x AA (not included).
  • For ages 3 years and over.
  • EAN/Barcode: 3032160246063.

ααα, είναι 1 μέτρο δηλαδή εε? δεν είναι μικρή....

απλά κολλάω στο εάν είναι για την ηλικία της, ή εάν την έχουμε ξεπεράσει και της φανεί πολύ μωρουδιακό........αλλά από την άλλη όλο μου ζητάει κουζινικά....ουφ

Link to comment
Share on other sites

ααα, είναι 1 μέτρο δηλαδή εε? δεν είναι μικρή....

απλά κολλάω στο εάν είναι για την ηλικία της, ή εάν την έχουμε ξεπεράσει και της φανεί πολύ μωρουδιακό........αλλά από την άλλη όλο μου ζητάει κουζινικά....ουφ

δεν ξέρω τι να σου πω είναι και ανάλογα το παιδί, στην δικιά μου έχω κάνει το κράς τέστ από φιλικό σπίτι και της αρέσει να παίζει κάθε φορά που πάμε :D

σημείωση η κόρη της φίλης μου είναι 5 ετών και συνεχίζει να παίζει με την κουζίνα της, τώρα για 6 χρονο τι να πω δεν έχω άποψη :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστούμε !!!!

εγώ εγώ κυρία !!!! το είχα πει και στην irida

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=colouring+mat&x=0&y=0

 

edit αν πάρεις αυτό http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=colouring+mat&x=0&y=0 να αγοράσεις και έξτρα "μαρκαδόρους" για να ζωγραφίζεται με παρέα

 

 

δεν τα στέλνει Ελλάδα :( εδώ που τα βρίσκω; jumbo?

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

μονο για το καροτσι????Μου φαινεται απιστευτο.Ολοι μας εχουμε χρεωθει απο 35-40 λιρες το κουτι!!Μηπως παρηγγειλες και τιποτε αλλο μαζι???

Εγω παντως θα τους εστελνα μνμ και θα τους ελεγα οτι πολυ προσφατα γνωστες μου εκαναν παραγγελιες που τα μεταφορικα δεν ξεπερνουσαν τις 40 λιρες το κουτι και θα τους ρωτησα γιατι το δικο μου φτανει στις 70 λιρες!!!

Αυτο ακριβως εκανα και μου ειπαν οτι χρεωνουν 36 λιρες το πακετο και 3 λιρες ασφαλεια κλπ. Πιστευω οτι σε 1 κουτα χωρανε 1 καροτσι, 1 ομπρελα, 1 βρεφοζυγος και 2 μασητικα παιχνιδακια. Απλα μου την εχει βαρεσει που ενω στο 1ο e-mail μου αμαντησαν αμεσως, εδω και 1 ωρα με εχουν γραψει, οποτε τους στελνω συνεχεια reminder!

 

41 λιρες μεταφορικα γραφει το Olivers,αλλα καποιες ειχαν θεματακια με το σαιτ,δεν θυμαμαι πολυ καλα :?

 

 

http://www.olivers-baby-care.co.uk/catalogsearch/advanced/result/?manufacturer[]=147

 

 

αλλα το εχει μονο μαυρο-σαμπανιζε:?.

Εκει ακριβως κοιτουσα σαν 2η επιλογη, ειναι ομως πιο ακριβο το καροτσι, οποτε παρα τα μεταφορικα συνολικα βγαινει το ιδιο με την τιμη του pramworld και τα εξωφρενικα μεταφορικα του

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

δεν τα στέλνει Ελλάδα :( εδώ που τα βρίσκω; jumbo?

ναι jumbo έχει σίγουρα άλλα γιατί βρε αυτό http://www.amazon.co.uk/Tomy-Aquadoodle-Classic-Drawing-Toy/dp/B001F7AF4I/ref=sr_1_3?s=kids&ie=UTF8&qid=1292244788&sr=1-3 το έχω στο καλάθι και μου το στέλνει (μου χρεώνει μεταφορικά βέβαια γιατί είναι 14 λίρες άλλα το στέλνει ....)

 

edit τα αξεσουάρ δεν στέλνει τον πίνακα τον στέλνει γμτ

Link to comment
Share on other sites

το ping pong on line το εχει 378 ευρω το καροτσι :?:???::shock::shock:.

 

clelia ειναι καλη η τιμη για τα αλλα που θελεις να αγορασεις???μηπως να μην τα αγοραζες....λεω εγω μια ιδεα....:rolleyes:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mαράκι αυτό το ποδηλατάκι το έχουμε κι εμείς.

Το ευχαριστηθήκαμε πάρα πολύ και μάλλον θα συνεχίσουμε να το χαιρόμαστε για αρκετό καιρό ακόμη αφενώς γιατί είναι πολύ ανθεκτικό αφετέρου γιατί με τις διάφορες μετατροπές που είναι δυνατόν να του κάνεις ακολουθεί την ανάπτυξη του παιδιού ;)

Το μόνο αρνητικό που έχω εντοπίσει είναι ότι οι ρόδες του είναι πλαστικές και όχι από λάστιχο το οποίο έχει την ιδιότητα να απορροφά τους κραδασμούς καλύτερα σε σχέση με το πλαστικό.

Γενικά όμως δεν έχω μετανιώσει για αυτή την αγορά ;)

 

edit: Αυτό που σου είπα για τις ρόδες κοίταξε το μήπως δεν είναι πια από πλαστικό γιατί εμείς το ποδηλατάκι το έχουμε από την άνοιξη του 2009 και ίσως να έχει αλλάξει κάτι :)

 

Κι εμεις εχουμε αυτο ακριβώς!!! όντως οι ρόδες είναι τεραστιο πρόβλημα!!! Αν έχετε πεζόδρομο με πλακοστρωτο ξεχνα το :( κανει σαν σαραβαλο. Το έχουμε στην μαμα μου όπου κυκλοφορεί μόνο σε ασφαλτο (πεζοδρομουν καποιους δρομους το καλοκαιρι) ή για μέσα στο σπίτι. Αν είχε λαστιχένιες ρόδες θα ήταν ότι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα, αλλά με αυτές τις ρόδες δεν λεει. Μπορεί τα άλλα που εχουν τα κουκου να είναι καλυτερα και σίγουρα πιο φθηνα. Το έχουμε ήδη ένα χρόνο. Δες αν αυτο με την ανακληση εχει λαστιχενιες ρόδες. Αν θέλεις να το δεις το εχει το τζαμπο σε κοκκινο, μονο αυτο ερχεται ελλαδα νομίζω και μόνο τζαμπο (περσυ εψαψα τους αντιπροσωπους του smart trike).

Α! Λεει οτι εχει λαστιχενιες ροδες το πρασινο αλλα ειναι μια φλουδα απο λασριχο και το υπολοιπο πλαστικο και δεν αρκει. Σε προβληματισα ε?

Link to comment
Share on other sites

Mαράκι αυτό το ποδηλατάκι το έχουμε κι εμείς.

Το ευχαριστηθήκαμε πάρα πολύ και μάλλον θα συνεχίσουμε να το χαιρόμαστε για αρκετό καιρό ακόμη αφενώς γιατί είναι πολύ ανθεκτικό αφετέρου γιατί με τις διάφορες μετατροπές που είναι δυνατόν να του κάνεις ακολουθεί την ανάπτυξη του παιδιού ;)

Το μόνο αρνητικό που έχω εντοπίσει είναι ότι οι ρόδες του είναι πλαστικές και όχι από λάστιχο το οποίο έχει την ιδιότητα να απορροφά τους κραδασμούς καλύτερα σε σχέση με το πλαστικό.

Γενικά όμως δεν έχω μετανιώσει για αυτή την αγορά ;)

 

edit: Αυτό που σου είπα για τις ρόδες κοίταξε το μήπως δεν είναι πια από πλαστικό γιατί εμείς το ποδηλατάκι το έχουμε από την άνοιξη του 2009 και ίσως να έχει αλλάξει κάτι :)

 

Αννουλάκι μου τώρα είδαι το ποστ σου μη πω καμιά κουβέντα για τον σέρβερ :evil:

 

Να'σαι καλά για τις πληροφορίες, τις ρόδες δεν σκέφτηκα καθόλου να τις κοιτάξω! Από που το είχατε πάρει εσείς; Πόσο;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κι εμεις εχουμε αυτο ακριβώς!!! όντως οι ρόδες είναι τεραστιο πρόβλημα!!! Αν έχετε πεζόδρομο με πλακοστρωτο ξεχνα το :( κανει σαν σαραβαλο. Το έχουμε στην μαμα μου όπου κυκλοφορεί μόνο σε ασφαλτο (πεζοδρομουν καποιους δρομους το καλοκαιρι) ή για μέσα στο σπίτι. Αν είχε λαστιχένιες ρόδες θα ήταν ότι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα, αλλά με αυτές τις ρόδες δεν λεει. Μπορεί τα άλλα που εχουν τα κουκου να είναι καλυτερα και σίγουρα πιο φθηνα. Το έχουμε ήδη ένα χρόνο. Δες αν αυτο με την ανακληση εχει λαστιχενιες ρόδες. Αν θέλεις να το δεις το εχει το τζαμπο σε κοκκινο, μονο αυτο ερχεται ελλαδα νομίζω και μόνο τζαμπο (περσυ εψαψα τους αντιπροσωπους του smart trike).

Α! Λεει οτι εχει λαστιχενιες ροδες το πρασινο αλλα ειναι μια φλουδα απο λασριχο και το υπολοιπο πλαστικο και δεν αρκει. Σε προβληματισα ε?

 

αυτό που είδα στο τζάμπο είναι πλαστικούρα, ενώ του άμαζον έχει μεταλλικό σκελετό...

θα το δω και με τις ρόδες...

 

ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι :D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ναι jumbo έχει σίγουρα άλλα γιατί βρε αυτό http://www.amazon.co.uk/Tomy-Aquadoodle-Classic-Drawing-Toy/dp/B001F7AF4I/ref=sr_1_3?s=kids&ie=UTF8&qid=1292244788&sr=1-3 το έχω στο καλάθι και μου το στέλνει (μου χρεώνει μεταφορικά βέβαια γιατί είναι 14 λίρες άλλα το στέλνει ....)

 

edit τα αξεσουάρ δεν στέλνει τον πίνακα τον στέλνει γμτ

 

ρε τσίου αυτό είναι για 3 ετών και άνω, το Νικολί είναι 15 μηνών!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

στο pingpong-online.com κοίταξες;

 

ebay?

 

το ping pong on line το εχει 378 ευρω το καροτσι :?:???::shock::shock:.

 

clelia ειναι καλη η τιμη για τα αλλα που θελεις να αγορασεις???μηπως να μην τα αγοραζες....λεω εγω μια ιδεα....:rolleyes:

Όντως με πρόλαβε το Sofaki, πανάκριβο το Ping pong... E-bay οσο πρόλαβα να κοιτάξω (με μουσική υπόκρυψη το κλάμα της Ελισάβετ) τα έχει πιο ακριβά...

Sofaki τελικά αυτό θα κάνω, θα τους πω να ακυρώσουν τα παράπλευρα, αλλά πραγματικά πιστεύω ότι χωράνε σε μία κούτα...

Θα τους ξαναστείλω e-mail ζητώντας τους να τα ακυρώσουν...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

στο site του smart trike λέει το εξής για τα λάστιχα:

 

Double injection rubber wheels

 

οκ είναι λαστιχένια...τι εννοεί ο ποιητής double injection? καμιά μηχανόβια; :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ρε τσίου αυτό είναι για 3 ετών και άνω, το Νικολί είναι 15 μηνών!

Κοπελιά ..........να διαβάζουμε και τα ρεβιους ε??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

This review is from: Tomy Aquadoodle Classic Drawing Toy (Toy)

The suggested age on the box is actually 18+ months (not 3 years as stated in the product description).

 

 

άσε που όλα σχεδόν τα review λένε ότι το αγόρασαν για παιδάκια μικρότερα των 3 ;);)

Link to comment
Share on other sites

απο το αμαζον το πηραμε περισυ, αλλα επιμενω οτι ειναι αυτο που ειδες στο τζαμπο. Αν κανεις πολυ ζουμ στο αμαζον θα δεις ι εννοω με τις ροδες και μαλλον αυτο εννοει Double injection

Link to comment
Share on other sites

Κοπελιά ..........να διαβάζουμε και τα ρεβιους ε??? :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

This review is from: Tomy Aquadoodle Classic Drawing Toy (Toy)

The suggested age on the box is actually 18+ months (not 3 years as stated in the product description).

 

 

άσε που όλα σχεδόν τα review λένε ότι το αγόρασαν για παιδάκια μικρότερα των 3 ;);)

 

φιλαράκι έχεις δίκιο...μια σοκολατόπιτα μπόνους :mrgreen:

 

δεν διαβάζω ποτέ τα ρεβιους...

 

πάω να το πάρω!!! τι μαρκαδόρους έξτρα να πάρω κοριτσάκι;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...