Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μόλις πήρα τηλέφωνο, ομολογώ ότι δεν περίμενα να το σηκώσει κανείς τέτοια ώρα...( Άννα σου λείπει ένα μηδενικό στο τηλέφωνο των ΕΛΤΑ κούριερ, είναι 8001183000) και μου είπαν ότι τα παρέλαβαν σήμερα και δεν βγήκαν ακόμα στη διανομή (τώρα γιατί βγάζει στην dhl ότι δεν μπορούσαν να παραδοθούν... who knows???) και μου έκλεισε ραντεβού για αύριο να μου τα φέρουν στο σπίτι...

 

tella το διόρθωσα σε ευχαριστώ :)

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κορίτσια καλησπέρα!είναι καμία εδω να με βοηθήσει?θέλω να χτυπησω κατι απο εβαυ δημοπρασια που τελειωνει σε 15 λεπτα ααλ δεν έχω λεφτα στην κάρτα. μπορω να το χτυπησω και να τα βάλω το πρωι ξέρετε?αααα και ο πώλητης ειναι ισπανος οπότε 0 συνεννοηση!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα!είναι καμία εδω να με βοηθήσει?θέλω να χτυπησω κατι απο εβαυ δημοπρασια που τελειωνει σε 15 λεπτα ααλ δεν έχω λεφτα στην κάρτα. μπορω να το χτυπησω και να τα βάλω το πρωι ξέρετε?αααα και ο πώλητης ειναι ισπανος οπότε 0 συνεννοηση!

 

χτυπα τοοοοοοοοοοοο! το εχουν ξαναπει τα κοριτσια, ακομη κι αν δενε χει λεφτα αυτη τη στιγμη στη καρτα, δενε χει σημασια, αυριο θα το πληρωσεις.... μερικοι ζητανε αμεση πληρωμη,αλλα σπανια, 1 φορα μου χει τυχει που πηρα κατι απο χονγκ κονγκ.... γενικως σου αφηνουν 1-2 μερες για να πληρωσεις!!!!!!!!

 

χτυπα αλυπητα!!!!! χαχαχα

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Που είσαι βρε Ραννια?? είχα αρχίσει να ανησυχώ...

 

Εμένα οι πάνες ακόμη να έρθουν...τα νεύρα μου!!και πήρα η χαζή και Νο2 και απο την Πέμπτη φοράμε Νο3 γιατι είμαστε γουρουνίτσες..

Αν θέλει καμία να της δώσω τα Νο2 που θα έρθουν ας μου το πει..

Κι εγώ παραγγελία πάνες από 23/11 και τις δείχει ακόμα στο Staufenberg κολλημένες από 29/11. Η αποστολή είναι με DHL και μάλλον εκεί βρωμάει το πράγμα.

 

Η πλάκα είναι ότι 1/12 έκανα πάλι παραγγελία, μαζί με πάνες, και τα έλαβα στις 3/12. Βέβαια, αυτά τα έστειλαν με UPS.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ελα female. Για επιπλα δε ξερω να σου πω, αλλα ο,τι εχω παρει απο αμαζον ηταν αριστα συσκευασμενο και επισης εχεις τη δυνατοτητα της επιστροφης. Εγω θα τολμουσα παντως....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παραγγελία πάνες από 23/11 και τις δείχει ακόμα στο Staufenberg κολλημένες από 29/11. Η αποστολή είναι με DHL και μάλλον εκεί βρωμάει το πράγμα.

 

Η πλάκα είναι ότι 1/12 έκανα πάλι παραγγελία, μαζί με πάνες, και τα έλαβα στις 3/12. Βέβαια, αυτά τα έστειλαν με UPS.

Κι εμένα εκεί τις δειχνει κολλημένες επίσης από 29/11 και επίσης επόμενη παραγγελία με UPS ήδη την έχω παραλλάβει!

Μήπως πρέπει να αρχίσουμε τα τηλ.; Τι λες κι εσύ συνάδελφε;

Ή στραβός είν' ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε! ! !:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μόλις έκανα την πρώτη μου παραγγελία από strawberrynet.com και στο επιβεβαιωτικό μέιλ γράφει ότι η αποστολή θα γίνει από το ταχυδρομείο του Hong Kong! Δεν είναι αμερικάνικο δηλαδή το σάιτ? Πάντως εγώ έχω ακούσει ότι είναι γνήσια τα προϊόντα του, αλλά μολις το διάβασα κάπως μου ήρθε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια δεν ξέρει κανείς για αγορά επίπλων από το άμαζον? Να το τολμήσω λέτε ή θα έρθει κομμάτια το κουτί???

 

Female καλημερα! Εγω ειχα παρει πριν απο κανα 2 μηνες αυτο το επιπλο

http://www.amazon.co.uk/Peppa-Pig-66EPR02-Sling-Bookshelf/dp/B0036B81PQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1291706639&sr=8-1

 

(τοτε το πουλουσε το αμαζον πιο φθηνα και με δωρεαν μεταφορικα)

 

Δεν ηρθε ολοκληρο, ηταν σε κομματια μεσα σε πλακε πακετο και επρεπε να το συναρμολογησεις εσυ, φανταζομαι και το δικο σου μηπως ειναι καπως ετσι, στυλ ΙΚΕΑ... Παντως μου ειχε κανει εντυπωση οτι ειχαν στειλει μεσα σε 2 μερες...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ από τις 23/11 που έκανα παραγγελία τις πάνες τις παρέλαβα χθες. επειδή δε με βρήκε το courier πήρε την πρωτοβουλία να τα πάει στο γραφείο της πεθεράς μου, οπότε ούτε καν χαρτάκι δεν άφησε.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Ράνια και Κρίστι ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κρίστι έτσι θα έρθει και το δικό μου λέει πως είναι συναρμολογούμενο αλλά ήρθε οκ το δικό σου? Εννοώ δεν είχε κάποιο σπάσιμο?

Καλημέρα να έχουμε κοπελιές!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Eίδα σήμερα στην σελίδα της dhl με το tracking number, πως δεν μπόρεσαν να μου παραδώσουν σήμερα το δέμα απ την amazon, προφανώς γιατί ήρθαν σε ώρα που δεν ήταν κανείς εδώ. Δυστυχώς δεν βρήκα κανένα χαρτί κάτω στην είσοδο που να μου γράφουν κάποιο τηλέφωνο επικοινωνίας για την παραλαβή. Συνήθως τα κούριερ μου άφηναν ένα τέτοιο σε περίπτωση που δεν ήταν κάποιος σπίτι για να παραλάβει. Μήπως γνωρίζετε κάποιο τηλέφωνο της dhl για να συνεννοηθώ μαζί τους?

 

Sophi και σε μενα το ιδιο συνεβει, αλλα ημουν συνεχεια στο σπιτι και δεν ηρθε κανενα κουριερ να παραδωσει πακετο. Κι εγω τηλ ψαχνω απο το πρωι ! Αν βγαλεις ακρη πες μου κι εμενα .

 

Τελικα εβγαλα ακρη αφου διαβασα τι γραφατε ολες, βιαστικη οπως παντα εγω.

Link to comment
Share on other sites

Ράνια και Κρίστι ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Κρίστι έτσι θα έρθει και το δικό μου λέει πως είναι συναρμολογούμενο αλλά ήρθε οκ το δικό σου? Εννοώ δεν είχε κάποιο σπάσιμο?

Καλημέρα να έχουμε κοπελιές!

 

Οχι ηταν μια χαρα, κανενα προβλημα.. :)

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Γατούλα

 

Δοκίμασες να κάνεις tracking στο site της dhl και σου βγάζει τα ίδια;

 

 

σαν στοιχεια εχω πχ

 

Order #: 026-7575604-1595524

Ship Carrier DHL

Tracking Number: 123300721065

 

δε μπορω να καταλαβω που και τι θα βαλω στο ασαιτ της DHL!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! μπορειτε να μου πειτε πως ελεγχω το ταρκιν ναμπερ του αμαζον στην Ελλαδα? πριν φτασω στο τηλεφωνο που λετε!

Με DHL εδω το ελεγχουμε

http://nolp.dhl.de/nextt-online-public/set_identcodes.do

 

Βαζεις τον αριθμο και πατας suchen.

(μαθαινουμε και ξενες γλωσσες με τις ιντερνετικες αγορες)

Link to comment
Share on other sites

σαν στοιχεια εχω πχ

 

Order #: 026-7575604-1595524

Ship Carrier DHL

Tracking Number: 123300721065

 

δε μπορω να καταλαβω που και τι θα βαλω στο ασαιτ της DHL!!!

 

Μαλλον θα το ειδες κι εσυ ειναι ακομη Γερμανια.

Link to comment
Share on other sites

καλημερούδια ημέρα παραλαβών σήμερα !!! κάποια είχε ρωτήσει για τον πωλητή του ebay από τον Καναδά με τα παντοφλάκια carozoo http://stores.ebay.co.uk/Shoes-Zoo μόλις παρέλαβα 2 ζευγάρια και είναι πολύ καλά :P βέβαια η παραγγελία έγινε 22/11 και παρότι τα έστειλε αμέσως ήρθαν τελικά χθές

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...