Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι έτοιμα κεντημένα, εμείς να τα φτιάξουμε. Εγώ κεντάω και μ' αρέσει πάρα πολύ!

 

Να μας τα πεις και εμάς τα site για τα κεντήματα.Εγώ δεν πλέκω, αλλά η θεία μου πλέκει αριστουργήματα!Και θα ήθελα να της το δείξω!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και από GAP (είχε ρωτήσει μια κοπέλα). Τα μεγέθη είναι κανονικά (παρεμπιπτόντως ο ακατανόμαστος δεν παίζεται σε μεγέθη. Ο γιος μου είναι 6 μηνών, 70 cm και φοράει ακόμα τα ολόσωμα πυζαμάκια του ακατανόμαστου 0-3!)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια

 

Να ρωτήσω τις kikileuteris και velissa (ή όποια άλλη ξέρει). Νομίζω ενδιαφερόσασταν για το chicco poly magic (αυτό που γίνεται και relax). Τελικά το πήρατε; Αν ναι, από πού; Ψάχνω για δώρο για μια φίλη που μόλις γέννησε, και μου φάνηκε καλή ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια

 

Να ρωτήσω τις kikileuteris και velissa (ή όποια άλλη ξέρει). Νομίζω ενδιαφερόσασταν για το chicco poly magic (αυτό που γίνεται και relax). Τελικά το πήρατε; Αν ναι, από πού; Ψάχνω για δώρο για μια φίλη που μόλις γέννησε, και μου φάνηκε καλή ιδέα...

 

Περιμένω να διαλέξει χρώμα η κουμπάρα μου!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εχω χασει επεισοδια με την γεννα!!! Ειχα μεινει στο οτι το αμαζον δεν στελνει Ελλαδα πανες! Βουρ παραγγελια λοιπον αλλα αν μπορειται πειτε μου την γνωμη σας ως προς το νουμερο που πρεπει να παραγγειλω, η μπεμπουλα μου ειναι 10 ημερων και περιπου 3,5 κιλα, τι μεγεθος να παραγγειλω? το νο 2 ποσο καιρο θα το χρησομοποιησω? μηπως να παρω και μερικα νο3 ή ειναι νωρις?

 

και αλλη μια ερωτηση αν δεν σας κουραζω, εχω την προπληρωμενη της eurobank μετα απο δικη σας προτροπη. Δεν προλαβα ομως να την γεμισω και τωρα λογω λοχειας μου ειναι δυσκολο να αφησω το μωρο και να περιμενω στην ουρα. γνωριζετε αν μπορουμε να την γεμισουμε και απο καταστημα ΑΤΜ? Ή αν μπορω να στειλω καποιον αλλο να βαλει χρηματα?

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εχω χασει επεισοδια με την γεννα!!! Ειχα μεινει στο οτι το αμαζον δεν στελνει Ελλαδα πανες! Βουρ παραγγελια λοιπον αλλα αν μπορειται πειτε μου την γνωμη σας ως προς το νουμερο που πρεπει να παραγγειλω, η μπεμπουλα μου ειναι 10 ημερων και περιπου 3,5 κιλα, τι μεγεθος να παραγγειλω? το νο 2 ποσο καιρο θα το χρησομοποιησω? μηπως να παρω και μερικα νο3 ή ειναι νωρις?

 

και αλλη μια ερωτηση αν δεν σας κουραζω, εχω την προπληρωμενη της eurobank μετα απο δικη σας προτροπη. Δεν προλαβα ομως να την γεμισω και τωρα λογω λοχειας μου ειναι δυσκολο να αφησω το μωρο και να περιμενω στην ουρα. γνωριζετε αν μπορουμε να την γεμισουμε και απο καταστημα ΑΤΜ? Ή αν μπορω να στειλω καποιον αλλο να βαλει χρηματα?

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....

 

Καλησπερα εμεις ειματε 15 ημερων και 4 κιλα αλλα γενικα ειμαστε λαιμαργοι ρωτησα την παιδιατρο και πηρα 3*148 το νουμερο 2 και αλλα τοσα το νομερο 3 οσο για την προπληρωμενη το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να σου βαλει καποιος λεφτα στον τραπεζικο σουλογαριασμο και μεσω ιντερνετ να κανεις μεταφορα απο τον τραπεζικο στηνν προπληρωμενη

καλα ψωνια

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια εχω χασει επεισοδια με την γεννα!!! Ειχα μεινει στο οτι το αμαζον δεν στελνει Ελλαδα πανες! Βουρ παραγγελια λοιπον αλλα αν μπορειται πειτε μου την γνωμη σας ως προς το νουμερο που πρεπει να παραγγειλω, η μπεμπουλα μου ειναι 10 ημερων και περιπου 3,5 κιλα, τι μεγεθος να παραγγειλω? το νο 2 ποσο καιρο θα το χρησομοποιησω? μηπως να παρω και μερικα νο3 ή ειναι νωρις?

 

και αλλη μια ερωτηση αν δεν σας κουραζω, εχω την προπληρωμενη της eurobank μετα απο δικη σας προτροπη. Δεν προλαβα ομως να την γεμισω και τωρα λογω λοχειας μου ειναι δυσκολο να αφησω το μωρο και να περιμενω στην ουρα. γνωριζετε αν μπορουμε να την γεμισουμε και απο καταστημα ΑΤΜ? Ή αν μπορω να στειλω καποιον αλλο να βαλει χρηματα?

 

Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις....

 

Για τα νούμερα δεν θυμάμαι πολλά. Ο μικρό ςμου γεννήθηκε 3600 και φορούσε το 2 για πολύ λίγο. Σε 1 μήνα είχε πάει 6 κιλά. Οπότε έχει να κάνει και η ανάπτυξη του παιδιού, δεν είναι όλα προβλέψιμα. Στην θέση σου θα έπαιρνα 1 συσκευασία Νο2 και τις υπόλοιπες 3.

Προπληρωμένη Eurobank έχω και εγώ και έχω γραφτεί στο e-banking. Από εκεί την γεμίζω και δεν χρειάζεται να πηγαίνω σε κατάστημα. Βολεύει πολύ, ζήτησε από ένα υποκατάστημα να κάνεις εγγραφή στο e-banking.

Να σου ζήσει το μωράκι σου:D

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια,

 

ψαχνω παπουτσακια αθλητικα (Nike κατα προτιμηση, No 20)....εχετε κατι υποψιν?

 

E-bay κοίταξες? Έχω βρει ένα σάιτ με λιγότερα μεταφορικά από το sportsdirect αλλά δεν έχω παραγγείλει. Αν θες ρίξε μια ματιά

http://www.jjbsports.com/

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εμεις ειματε 15 ημερων και 4 κιλα αλλα γενικα ειμαστε λαιμαργοι ρωτησα την παιδιατρο και πηρα 3*148 το νουμερο 2 και αλλα τοσα το νομερο 3 οσο για την προπληρωμενη το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να σου βαλει καποιος λεφτα στον τραπεζικο σουλογαριασμο και μεσω ιντερνετ να κανεις μεταφορα απο τον τραπεζικο στηνν προπληρωμενη

καλα ψωνια

 

καλησπερα! να σου ζησει!!!

 

Εγω δεν βρηκα την συσκευσια των 148 τεμαχιων βρηκα 2 χ 64!Ασε που τα new baby size 2, 2 x 64, χθες ειχαν 9,70 ενω σημερα εχουν 16,79. Λες να περιμενω μηπως ξαναριξουν την τιμη?

Δεν βρισκω τα new baby size 3!

 

 

με εχουν επηρεασει οι ορμονες της λοχειας μην με παρεξηγεις καταλαβαινεις, ορμονικη αλληλεγγύη ;)

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια αν δεν σας κουραζω, σκεφτομαι να κανω γραφτω στην υπηρεσια του αμαζον Save an extra 10% with Subscribe & Save, για να μου στελνουν καθε μηνα με δωρεαν μεταφορικα και 10% μειων στην τιμη. Ποσα πακετα θα χρειαζομαι ομως τον μηνα? ειμαι κανινουρια μανουλα και δεν εχω ιδεα ποσα περιπου χρειαζεσαι το μηνα!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα! να σου ζησει!!!

 

Εγω δεν βρηκα την συσκευσια των 148 τεμαχιων βρηκα 2 χ 64!Ασε που τα new baby size 2, 2 x 64, χθες ειχαν 9,70 ενω σημερα εχουν 16,79. Λες να περιμενω μηπως ξαναριξουν την τιμη?

Δεν βρισκω τα new baby size 3!

 

To No3 βγαίνει ή σε Active Fit ή σε Baby Dry απλά δεν ξέρω αν στέλνουν αυτά τα μεγέθη. Πάντως για Νο2 μπορείς να δεις και τις Baby Dry που βγαίνουν φθηνότερα. Μέχρι να δεις το ρυθμό που μεγαλώνει το μωράκι σου και πόσες πάνες καταναλώνει ημερησίως, μη στοκάρεις πολλές από κάθε νούμερο, γιατί μπορεί να σου μείνουν. Και μπορεί να λένε π.χ. 3-6 κιλά, αλλά από τα 5 και μετά μπορεί να χρειαστείς να αλλάξεις νούμερο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! να σου ζησει!!!

 

Εγω δεν βρηκα την συσκευσια των 148 τεμαχιων βρηκα 2 χ 64!Ασε που τα new baby size 2, 2 x 64, χθες ειχαν 9,70 ενω σημερα εχουν 16,79. Λες να περιμενω μηπως ξαναριξουν την τιμη?

Δεν βρισκω τα new baby size 3!

 

 

με εχουν επηρεασει οι ορμονες της λοχειας μην με παρεξηγεις καταλαβαινεις, ορμονικη αλληλεγγύη ;)

και εσεις παντα γεροι λαι δυνατοι εγω πηρα baby dry nu.2 2*74 3 πακετα και simply dry nu.3 2*60 αλλ 3

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάρες, να ξέρετε ότι περίπου στο μέσο όρο των κιλών που αναγράφεται στη συσκευασία, θα πρέπει να αλλάξετε νούμερο...για παράδειγμα, το 3-6 κιλά θα φοριέται άνετα μέχρι τα 4,5 κιλά...μετά πάμε στο επόμενο...

σε γενικές γραμμές έτσι υπολογίστε τι στοκ θα χρειαστείτε...

επίσης, με αποκλειστικό θηλασμό, τα μωρά παίρνουν πολύ βάρος τους πρώτους μήνες...

ο σουργελάκος μου είχε πάρει 1.500γρ. τον πρώτο μήνα με αποτέλεσμα, το 3-6 κιλά να το φόρεσε 20 μέρες...

 

να σας ζήσουν τα αγγελούδια! να έχουν μια υπέροχη ζωή :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια....γιατί δεν μπορω να παραγγειλω πανες από το amazon ?Βγαζει μηνυμα

Pampers Active Fit Size 3 Midi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 84 (168 Nappies) cannot be shipped to the selected address.

 

,ενω στους προορισμους εχει την Ελλάδα.Τι κάνω λάθος?

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια....γιατί δεν μπορω να παραγγειλω πανες από το amazon ?Βγαζει μηνυμα

Pampers Active Fit Size 3 Midi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 84 (168 Nappies) cannot be shipped to the selected address.

 

,ενω στους προορισμους εχει την Ελλάδα.Τι κάνω λάθος?

 

 

Γιατι προφανως αυτο το σχεδιο πχ δεν το στελνει ελλαδα, γενικα απο οτι εχω καταλαβει και εγω που εψαχνα δεν στελνει ολες τις active fit ελλαδα.

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια,

 

ψαχνω παπουτσακια αθλητικα (Nike κατα προτιμηση, No 20)....εχετε κατι υποψιν?

 

αυτο?(8.99 λιρες μεταφορικα)

http://www.jdsports.co.uk/junior/infant-footwear-%28sizes-0-9%29/#back

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...