Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

βρε κορίτσια, παρέλαβε καμια σας pampers από amazon?εμένα έχουν κολλήσει στο Staufenberg στη Γερμανία, παρόλο που έκανα την παραγγελία από τις 23/11.

 

Nα σε ρωτήσω κάτι; Βλέπεις την εξέλιξη της παραγγελίας σου μέσω του amazon ή μέσω του site της dhl; Σε ρωτώ γιατί έχει σημασία.

Εμένα στο tracking ης παραγγελίας (που την έκανα στις 24/11) μέσω του amazon τα πακέτα μου φαίνονται να βρίσκονται στο Staufenberg ενώ κάνοντας tracking με τον αριθμό που δίνει το amazon στο site της dhl (θα πρέπει να κάνεις αναζήτηση των πακέτων σου σαν απλό mail) βλέπω πως τα πρώτα ήδη βρίσκονται Ελλάδα οπότε υπολογίζω πως δε θα αργήσουν πολύ ακόμη.

Με βάση τη δική μου εμπειρία σκέφτομαι ίσως να συμβαίνει κάτι τέτοιο και με τη δική σου παραγγελία.

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Nα σε ρωτήσω κάτι; Βλέπεις την εξέλιξη της παραγγελίας σου μέσω του amazon ή μέσω του site της dhl; Σε ρωτώ γιατί έχει σημασία.

Εμένα στο tracking ης παραγγελίας (που την έκανα στις 24/11) μέσω του amazon τα πακέτα μου φαίνονται να βρίσκονται στο Staufenberg ενώ κάνοντας tracking με τον αριθμό που δίνει το amazon στο site της dhl (θα πρέπει να κάνεις αναζήτηση των πακέτων σου σαν απλό mail) βλέπω πως τα πρώτα ήδη βρίσκονται Ελλάδα οπότε υπολογίζω πως δε θα αργήσουν πολύ ακόμη.

Με βάση τη δική μου εμπειρία σκέφτομαι ίσως να συμβαίνει κάτι τέτοιο και με τη δική σου παραγγελία.

 

καλησπέρα. Η αλήθεια είναι ότι έκανα tracking στο amazon!Στο site της dhl φαίνεται ότι έφτασε Ελλάδα. Για να δούμε! thanxs!

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Nα σε ρωτήσω κάτι; Βλέπεις την εξέλιξη της παραγγελίας σου μέσω του amazon ή μέσω του site της dhl; Σε ρωτώ γιατί έχει σημασία.

Εμένα στο tracking ης παραγγελίας (που την έκανα στις 24/11) μέσω του amazon τα πακέτα μου φαίνονται να βρίσκονται στο Staufenberg ενώ κάνοντας tracking με τον αριθμό που δίνει το amazon στο site της dhl (θα πρέπει να κάνεις αναζήτηση των πακέτων σου σαν απλό mail) βλέπω πως τα πρώτα ήδη βρίσκονται Ελλάδα οπότε υπολογίζω πως δε θα αργήσουν πολύ ακόμη.

Με βάση τη δική μου εμπειρία σκέφτομαι ίσως να συμβαίνει κάτι τέτοιο και με τη δική σου παραγγελία.

 

Anna επειδη θελω κι εγω να κανω αναζητηση του πακετου μου με dhl μπορεις σε παρακαλω να βαλεις το λιγκ γιατι η ασχετη :oops: δεν βρισκω για απλο μαιλ μονο εξπρες και δεν βρισκει τιποτα. Ευχαριστω:roll:

Link to comment
Share on other sites

 

Καλα εγω εψαχνα στο dhl.com :roll:

Ευχαριστω καλη μου και τα δικα μου Ελλαδα φενεται να ειναι.:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το θυμομουνα απο τη προηγουμενη φορα, ενω λενε τη ταδε μερα και λογικα ξεκιναει 2 η ωρα σε εμας, ε καπου στις 11 τη νυχτα ειναι ηδη ετοιμο το συστημα

το κουλο ηταν οτι ηθελα μια μπλουζα που την ελεγε σε στοκ και στο τελος αρνιοταν, την εβγαλα τελικα και τους εστειλα μαιλ αλλα σιγα μην απαντησουνε

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Koριτσια καλησπέρα και πάλι! έχω κάνει εδώ και καμμιά 10ρια μέρες παραγγελία ενός ψηφιακού άλμπουμ από το shuterfly.2 μέρες μετά μου ήρθε μην. ότι το πακέτο μου is shipped και ότι έχει αναμενόμενη ημερομηνία παράδοσης 2-14/12 και ότι έχει σταλεί via international shipping. Στο μην. αυτό γράφει και το εξής:

A note about the tracking info

There may be a delay between when we ship your package and when it shows up on the shipper's tracking system. So if you check the tracking number and don't see shipment information, just give it a few hours and then check again.

Δεν μου έχουν δώσει όμως κανένα τρακινγκ ναμπερ και ούτε λέει πουθενά με ποια εταιρία το στέλνουν.Τους έστειλα μην. ρωτώντας τους και απάντηση δεν πήρα ποτέ..ξέρετε που μπορώ να βρω το τρακινγκ ναμπερ του πακέτου μου?θα με βοηθούσατε πολύ..

Link to comment
Share on other sites

οι πανες απο αμαζον ερχονται!!!!!εκανα την παραγγελια πριν 4 μερες, ηταν να ερθουν χθες και καλα...αλλα λογω κακοκαιριας αργησαν. σημερα τσεκαρα κ ειναι στα Σπατα!!για να δουμε!!

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

κατι πολυ περιεργο...........εκανα 2 παραγγελιες χτες το απογευμα απο αμαζον πριν κανω τις παραγγελιες φορτωσα την προπληρωμενη και ηξερα ακριβως το οριο καθως τα εκανα αυτα θυμηθηκα οτι ειπατε να πληρωνουμε σε λιρες και οτι βγαινει καλυτερη τιμη κτλ το οποιο και εκανα τελειωσα την διαδικασια, σημερα παω να τσεκαρω τι γινεται και μου στειλανε μειλ οτι για την μια παραγγελια δεν μπορουσανε να ολοκληρωσουν την διαδικασια γιατι υπηρχε προβλημα με την καρτα .....τσεκαρω λοιπον την καρτα και το υπολοιπο ειναι οσο περιμενα να ειναι αλλα δεν μου βγαζει ακομα τις χτεσινες κινησεις!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κατι πολυ περιεργο...........εκανα 2 παραγγελιες χτες το απογευμα απο αμαζον πριν κανω τις παραγγελιες φορτωσα την προπληρωμενη και ηξερα ακριβως το οριο καθως τα εκανα αυτα θυμηθηκα οτι ειπατε να πληρωνουμε σε λιρες και οτι βγαινει καλυτερη τιμη κτλ το οποιο και εκανα τελειωσα την διαδικασια, σημερα παω να τσεκαρω τι γινεται και μου στειλανε μειλ οτι για την μια παραγγελια δεν μπορουσανε να ολοκληρωσουν την διαδικασια γιατι υπηρχε προβλημα με την καρτα .....τσεκαρω λοιπον την καρτα και το υπολοιπο ειναι οσο περιμενα να ειναι αλλα δεν μου βγαζει ακομα τις χτεσινες κινησεις!!!!!!!!!

 

καλημέρα!το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της κάρτας σου, ώστε να σου πουν γιατί απορρίφθηκε η δεύτερη συναλλαγή σου.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών της κάρτας σου, ώστε να σου πουν γιατί απορρίφθηκε η δεύτερη συναλλαγή σου.

μαλλον δεν το εξηγησα καλα.....το αμαζον μου λεει οτι απορριφθηκε. οταν ελεγχω ομως την καρτα ειναι οπως πρεπει να ειναι το υπολοιπο αφου εχω κανει τις 2 συναλλαγες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαλλον δεν το εξηγησα καλα.....το αμαζον μου λεει οτι απορριφθηκε. οταν ελεγχω ομως την καρτα ειναι οπως πρεπει να ειναι το υπολοιπο αφου εχω κανει τις 2 συναλλαγες.....

 

Tότε αλλάζει το πράγμα!επικοινώνησε με amazon κατευθείαν!Πήγαινε help & how to contact customer service & παρέθεσε ακριβώς αυτό που γράφεις στο forum. Θα σου απαντήσουν σχετικά άμεσα.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Θελω να παραγγείλω απο Χονγκ-Χονγκ κατι που είδα. Περιπου 20 λίρες βγαίνει. Υπαρχει περίπτωση να περασει τελωνείο και να πληρωσω πολυ παραπάνω? Και αραγε ποσο καιρο θα κάνει να φτάσει Ελλάδα?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...Επειδή ετοιμάζομαι κι εγώ να παραγγείλω από το amazon pampers και μωρομάντηλα αλλά και ένα δώρο για μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα, αυτό που λέτε να πληρώσω με λίρες πως γίνεται???Το διάβασα που το είπε η κοπέλα προηγουμένως...Δεν το ήξερα...Μου έρχεται πιο φθηνά αν τα πάρω σε λίρες???Και αν ναι πως μπορώ να το κάνω???Έγώ έχω προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας Κύπρου....

an1cF1XNw360030Nzc3NzlkaHw2NzI5MTUwZGF8VG8gZ2x1Zml0em91cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια...Επειδή ετοιμάζομαι κι εγώ να παραγγείλω από το amazon pampers και μωρομάντηλα αλλά και ένα δώρο για μια φίλη μου που γέννησε πρόσφατα, αυτό που λέτε να πληρώσω με λίρες πως γίνεται???Το διάβασα που το είπε η κοπέλα προηγουμένως...Δεν το ήξερα...Μου έρχεται πιο φθηνά αν τα πάρω σε λίρες???Και αν ναι πως μπορώ να το κάνω???Έγώ έχω προπληρωμένη κάρτα της τράπεζας Κύπρου....

 

Καλημέρα!Θα πας από your account στο πεδίο Turn On / Turn Off Amazon Currency Converter και τελείωσες.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...