Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Mε ειδοποίησαν οτι και η παραγγελία μου από Αγγλία από το http://www.sigg-aluminium.co.uk έχει κολλήσει προσωρινά στο τελωνείο...

μηπως τελικά κάτι όντως παίζει με το τελωνείο και λένε αλήθεια τα mothercare?

και αν ειναι ετσι γιατι λαμβάνω μια χαρά από άλλα sites της Αγγλίας?:roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα! Όσον αφορά το Mytoys.de και εγώ παρήγγειλα μια κουζινούλα για τη μικρή μου την Παρασκευή 11/12 και σήμερα έφτασαν με την Acs!!!!!!!

Όλα οκ και να σκεφτείτε με έφαγε το άγχος μην έκανα καμιά πατάτα γιατί δεν ξέρω και γερμανικά!

 

δεν καταλαβαινω τιποτα και εχω ανακαλυψει κατι πραγματα , πιτζαμες , ενα ταψι για μαφινς και δεν ξερω πώς να τα βρω παλι γκρρρρ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Mε ειδοποίησαν οτι και η παραγγελία μου από Αγγλία από το http://www.sigg-aluminium.co.uk έχει κολλήσει προσωρινά στο τελωνείο...

μηπως τελικά κάτι όντως παίζει με το τελωνείο και λένε αλήθεια τα mothercare?

και αν ειναι ετσι γιατι λαμβάνω μια χαρά από άλλα sites της Αγγλίας?:roll:

 

τι ειναι αυτο το σιτε ?????? κολωνιες ??

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι αυτο το σιτε ?????? κολωνιες ??
Για "παγουρίνο" μου φαίνονται!

 

Καλά μας δουλεύουν τα Mothercare! Tι στέλνουν και ξαναστέλνουν mail για εκπτώσεις και μας τρελαίνουν που δεν μπορούμε να παραγγείλουμε!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλά εγώ δεν μπαίνω καν στο site της Mothercare θα τα πάρω κρανίο άμα δω τις τιμές και δεν μπορώ να παραγγείλω

 

Βρε κορίτσια ψιττττττ εσείς οι Γερμανομαθείς :mrgreen::mrgreen::mrgreen: στο mytoys.de έχει πουθενά κανένα πίνακα με μεγέθη παράγγειλα και ένα μπλουζάκι άλλα θέλω και κάτι παπουτσια και δεν είμαι σίγουρη

Link to comment
Share on other sites

καλά εγώ δεν μπαίνω καν στο site της Mothercare θα τα πάρω κρανίο άμα δω τις τιμές και δεν μπορώ να παραγγείλω

 

Βρε κορίτσια ψιττττττ εσείς οι Γερμανομαθείς :mrgreen::mrgreen::mrgreen: στο mytoys.de έχει πουθενά κανένα πίνακα με μεγέθη παράγγειλα και ένα μπλουζάκι άλλα θέλω και κάτι παπουτσια και δεν είμαι σίγουρη

 

 

 

ΚΑΙ εχουν και εκπτωσεις ασε μην μπαινεις γιατι θα πάθεις εγκεφαλικο χαχαχαχ

 

τα νουμερα ειναι ευρωπαικα εγω θα παραγγειλω πιτζαμες και γαλότσες

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

pontikaki αυτό το έγραψα βάσει περιστατικών που αφορούσαν επιστροφή χρημάτων και τα έχω διαβάσει εδώ μέσα. Επίσης, αν μια παραγγελία μου αγνοούταν εδώ και καιρό, δεν θα τολμούσα να στείλω 2η... Εσύ πως κ το έκανες? Όχι τίποτα άλλο αλλά ο άνδρας σου θα φωνάζει και δικαίως μετά...

 

 

Το ξερω βρε πως οτι εγραψες το εγραψες γιατι τα διαβασες εδω μεσα και γω γι αυτο γραφω και διαβαζω για να μαθαινω και εγω και ολες τι μας συμβαινει.

Εχεις απολυτο δικιο οτι και να λες και εσυ και ο αντρας μου απλα οταν εκανα την παραγγελια νομιζα οτι αν δεν στελνουνε Ελλαδα απλα δε θα με αφησουνε να φτασω μεχρι το τελος. Την πατησα και τωρα απλα δε μιλαω και περιμενω να δω πως θα βγαλω ακρη.:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Παρασυρθηκα νομιζοντας απλα οτι ετσι και δεν στελνανε Ελλαδα δε θα μας τραβουσανε τα χρηματα τουλαχιστον αφου ειχα κανονισει να βγω στην αγορα να παρω αυτα που ηθελα αλλα η mothercare ειχε αλλα σχεδια.:-(:sad::-(:sad::-(:sad::-(:sad::-(:sad::-(:sad:

6Eujp3.png svAfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πας στο google.gr πατάς το μετάφραση στην σελίδα που θα σου ανοίξει κάνε copy paste το μήνυμά τους και πάτα μετάφραση από τα γερμανικά στα Αγγλικά είναι καλύτερα

 

αχ ευχαριστω το εκανα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν θα το πιστέψετε. Η παραγγελία που έκανα στις 19 Νοεμβρίου και είχαμε διαμάχη και μου είπαν ότι χάθηκε στην μεταφορά έφτασε χθές 17 Δεκεμβρίου. Την έστειλαν με το ταχυδρομείο τους και όχι με κούριερ. Μήπως τελικά το προβλημά τους ήταν με τα κούριερ και όχι με το τελωνείο? Πάντως με το ταχυδρομείο άργησαν πάρα πολύ. Τώρα θα περιμένω να δώ αν θα μου επιστρέψουν και τα λεφτά γιατί είχα μιλήσει μαζί τους στις 15 Δεκέμβρη και μου είπαν γύρω στις 3 μέρες για να κάνουν refund αφού χάθηκαν τα πράγματα. Λέτε τελικά να τα πείρα δωρεάν? Θα δείξει. Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα. :-D

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα ακόμα,λες να αρχίσω να ανησυχώ?Καθότι η πρώτη μου παραγγελία.....

Στεγια μπορείς να του στείλεις ένα μήνυμα μέσω ebay και να τον ρωτήσεις πότε την έστειλε, με ποιά εταιρεία, να σου δώσει το tracking number της παραγγελίας σου. Απαντάει σχετικά γρήγορα. Εγώ τουλάχιστον δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στην επικοινωνία μου μαζί τους. Αλλά φοβήθηκα αυτό με τα Mothercare και δεν την παρήγγηλα. Κρίμα και θα ήταν ωραίο δώρο για τα Χριστούγεννα. Αλλά μην απογοητεύεσε δεν μπορεί θα έρθει. Τόσες έχει πουλήσει! Κράτα με ενήμερη. Ευχαριστώ.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Στεγια μπορείς να του στείλεις ένα μήνυμα μέσω ebay και να τον ρωτήσεις πότε την έστειλε, με ποιά εταιρεία, να σου δώσει το tracking number της παραγγελίας σου. Απαντάει σχετικά γρήγορα. Εγώ τουλάχιστον δεν αντιμετώπισα πρόβλημα στην επικοινωνία μου μαζί τους. Αλλά φοβήθηκα αυτό με τα Mothercare και δεν την παρήγγηλα. Κρίμα και θα ήταν ωραίο δώρο για τα Χριστούγεννα. Αλλά μην απογοητεύεσε δεν μπορεί θα έρθει. Τόσες έχει πουλήσει! Κράτα με ενήμερη. Ευχαριστώ.

 

Θα βάλω τον σύζυγο να τους στείλει γιατί εγώ αγγλικά γιοκ...

Ευχαριστώ πάντως.....

Εννοείται με το που έρθει θα βάλω και φώτο να κάθομαι πάνω της...

ΧΑΧΑΧΑ

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα μανουλες ή υποψηφιες μανουλες!

Θελω να πω κατι και εγω για το site του mothercare. Εχω ηδη ψωνισει 2 φορες απο το συγκεκριμενο site και ηταν ολα καλα! Την τελευταια παραγγελια μου την παρελαβα πριν 1 μηνα περιπου! Την προηγουμενη εβδομαδα ομως εβαλα μια αρκετα μεγαλη παραγγελια και μεχρι χτες μου εστελναν mail λεγοντας μου οτι ηπαραγγελια μου ειναι in proccess. Σημερα ομως ελαβα και εγω το mail που εστειλε η αγαπητη συφορουμιτισσα που με ενημερωνε οτι ξαφνικα δεν στελνουν στην Ελλαδα! Και ολο αυτο απροειδοποιητα!:evil: Γιατι παραγγελια μπορεις να κανεις και σημερα ασχετα που δεν θα τα παραλαβεις ποτε! :evil:

Και ολα αυτα καλα!!! Ελα ομως που εμενα μου εχουν δεσμευσει το ποσο της παραγγελιας μου στην προπληρωμενη πιστωτικη γιατι η παραγγελια μου ειναι in proccess???????:evil::evil::evil: Και φυσικα δεν γνωριζω αν θα μου την στειλουν καποτε και αν δεν τα στελνουν προσωρινα μονο στην Ελλαδα, και δεν εχουν καποιο mail που να σου απαντησουν για το συγκεκριμενο θεμα (εχω ηδη στειλει geedback αλλα χωρις απαντηση!!:evil:), και η τραπεζα μου το μονο που μπορει να κανει ειναι να τα αποδεσμευσει σε 15 εργασιμες απο την μερα της παραγγελιας αν δεν τα εχουν παρει. Αυτααααααααα!!!!!

ουφ τα ειπα για να προσεχουν ολοι οσοι θελουν να παραγγειλουν απο το συγκεκριμενο site. Και αν εχετε καμμια ιδεα τι αλλο να κανω ευπροδεκτη!!!! Ευχαριστω πολυυυ!!

Στηνδική μου περίπτωση που είχαν πάρει τα λεφτά από τις 23 Νοεμβρίου και δεν είχα δεί τίποτα τους έστειλα πολλά e-mail και μου απαντούσαν να περιμένω και ότι έχουν πρόβλημα και γενικά τα ίδια και τα ίδια. Μέχρι που μια μέρα τσατίστικα και τους είπα ότι είμαι σε ένα φόρουμ και πολλές μαμάδες παραγγέλνουν από αυτούς και ότι θα τους δυσφημίσω, ότι εγώ θα χάσω λίγα λεφτά σε σχέση με αυτούς αν το ανακοινώσω στο φόρουμ. Το επώμενο e-mail που έλαβα έλεγε να πάρω τηλ μια συγκεκριμένη και να κανονίσει αυτή για refund. Τώρα περιμένω τα λεφτά πίσω στην κάρτα μου και χθές Εκπληξη ήρθαν τα πράγματα με το αγγλικό ταχυδρομείο. Έναν μήνα έκαναν.

Γιατί δεν δοκιμάζεις και εσύ να τους στείλεις ένα τέτοιο μήνυμα? Γιατί και εμένα στην αρχή μου είχαν πει ότι δεν χρεώθηκε η κάρτα μου αλλά είχε χρεωθεί. Ελπίζω να σε βοήθησα και να βγάλεις γρήγορα άκρη. :|

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για "παγουρίνο" μου φαίνονται!

 

Καλά μας δουλεύουν τα Mothercare! Tι στέλνουν και ξαναστέλνουν mail για εκπτώσεις και μας τρελαίνουν που δεν μπορούμε να παραγγείλουμε!!!!!

 

Tο ιδιο γινετε και με μενα ,καθε μερα email απο mothercare για εκπτωσεις και προσφορες και να μην μπορω να παραλαβω .αει σιχτηρ πια !!!!τους το ειπα και σε ενα email μου (καθε μερα τους στελνω!!)

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι κοριτσια αφου ειδα και αποειδα με το mothercare κατεβηκα χθες για ψωνια της μικρης μου και πηγα sprider.με αγορες 100 ευρω σου δινουν κουπονι αγορων 30 ευρω μεχρι 09/01/2010 και με αγορες 150 ευρω σου δινουν κουπονι 50 ευρω

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Tο ιδιο γινετε και με μενα ,καθε μερα email απο mothercare για εκπτωσεις και προσφορες και να μην μπορω να παραλαβω .αει σιχτηρ πια !!!!τους το ειπα και σε ενα email μου (καθε μερα τους στελνω!!)

 

ΒΡΕ κοριτσια τα εμαιλ τα στελνει το συστημα στελνουνε χιλιαδες και φευγουν αυτοματα δεν καθοντε να κοιτανε πια πανε ελλαδα και ποια τουρκια

 

Επίσης Sonia καλα θα ητανε να τους παρεις τηλεφωνο και να τους πεις οτι τα παρελαβες τα πραγματα γιατι θα το δουνε δεν ειναι χαζοι Θα ζητησουν αποζημιωση απο την κουριερ (ετσι κανουν όλοι) και αυτοι θα τους αρνηθουν φυσικα γιατι θα εχουν αποδεικτικο οτι τα παρελαβες. Δεν ειναι μπακαλικα η εταιριες !!!

 

φιλια

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Θα βάλω τον σύζυγο να τους στείλει γιατί εγώ αγγλικά γιοκ...

Ευχαριστώ πάντως.....

Εννοείται με το που έρθει θα βάλω και φώτο να κάθομαι πάνω της...

ΧΑΧΑΧΑ

Βλέπω από το τικεράκι σου ότι πλησιάζεις, έτσι? Σου εύχομαι μια εύκολη και γρήγορη γέννα. Και να απολαύσεις τους θηλασμούς στην όμορφη πολυθρόνα. Χεχε

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Επίσης Sonia καλα θα ητανε να τους παρεις τηλεφωνο και να τους πεις οτι τα παρελαβες τα πραγματα γιατι θα το δουνε δεν ειναι χαζοι Θα ζητησουν αποζημιωση απο την κουριερ (ετσι κανουν όλοι) και αυτοι θα τους αρνηθουν φυσικα γιατι θα εχουν αποδεικτικο οτι τα παρελαβες. Δεν ειναι μπακαλικα η εταιριες !!!

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι δεν τα έστειλαν με κούριερ. Τα έστειλαν με το δικό τους το ταχυδρομείο και ούτε καν συστημένα. Ήρθε απλά ο ταχυδρόμος και τα άφησε. Ούτε αποδεικτικό, ούτε τίποτα. Γι'αυτό και από την αρχή δεν μπορούσαν να μου πούν πότε θα τα παραλάβω και δεν είχαν και tracking number να μου δώσουν. Οπότε αυτοί υπέθεσαν ότι χάθηκαν στην μεταφορά. Πάντως και εμένα μου έκανε εντύπωση που ήρθαν έτσι γιατί από ότι είχα διαβάσει εδώ μέσα η αποστολή ήταν με κούριερ. Τώρα γιατί τα στείλαν έτσι απλά δεν ξέρω.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι δεν τα έστειλαν με κούριερ. Τα έστειλαν με το δικό τους το ταχυδρομείο και ούτε καν συστημένα. Ήρθε απλά ο ταχυδρόμος και τα άφησε. Ούτε αποδεικτικό, ούτε τίποτα. Γι'αυτό και από την αρχή δεν μπορούσαν να μου πούν πότε θα τα παραλάβω και δεν είχαν και tracking number να μου δώσουν. Οπότε αυτοί υπέθεσαν ότι χάθηκαν στην μεταφορά. Πάντως και εμένα μου έκανε εντύπωση που ήρθαν έτσι γιατί από ότι είχα διαβάσει εδώ μέσα η αποστολή ήταν με κούριερ. Τώρα γιατί τα στείλαν έτσι απλά δεν ξέρω.

 

αααα αλλαζει τοτε κανε την παπια τοτε :))))

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ κοριτσια τα εμαιλ τα στελνει το συστημα στελνουνε χιλιαδες και φευγουν αυτοματα δεν καθοντε να κοιτανε πια πανε ελλαδα και ποια τουρκια

 

Επίσης Sonia καλα θα ητανε να τους παρεις τηλεφωνο και να τους πεις οτι τα παρελαβες τα πραγματα γιατι θα το δουνε δεν ειναι χαζοι Θα ζητησουν αποζημιωση απο την κουριερ (ετσι κανουν όλοι) και αυτοι θα τους αρνηθουν φυσικα γιατι θα εχουν αποδεικτικο οτι τα παρελαβες. Δεν ειναι μπακαλικα η εταιριες !!!

 

φιλια

 

Φιλίτσα μου το ξερω οτι τα email τα στελνουν αυτόματα ...απλα λεω οτι εμενα εχουν σπασει τα νευρα μου να βλεπω προσφορες και εκπτωσεις και να μην μπορω να κανω ψωνια !!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια παρηγγειλα ένα καροτσι απο το pramworld. Μου έστειλαν ενα εμαιλ οπου λεει οτι θα έρθει μέσω Σλοβενιας κ θα ειναι σε 7-8 ημέρες στις αποθηκες, μετα μου αναφέρουν το ποσο των μεταφορικών κ αν θελω να συνεχισω την παραγγελια. Τους στέλνω εμαιλ για το ποτε θα τα λάβω εγω κ μου απαντά ενα γενικό τον Γενάρη. Ξαναεστειλα για το ποτε περιπου κ περιμένω απάντηση, λογικα απο Δευτερα γιατι τους εστειλα χθες βράδυ.

 

Επειδη ειναι η πρωτη φορα που ψωνίζω απο το νετ, ηθελα να ρωτησω αν πάντα ακολουθειται αυτη η διαδικασια? Μου φάνηκε πολύ γενικό ο Γενάρης που μου απαντησαν. Εσεις τι λ'ετε?

Link to comment
Share on other sites

Φιλίτσα μου το ξερω οτι τα email τα στελνουν αυτόματα ...απλα λεω οτι εμενα εχουν σπασει τα νευρα μου να βλεπω προσφορες και εκπτωσεις και να μην μπορω να κανω ψωνια !!!!

 

χαχαχα εμενα να δειςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι δεν τα έστειλαν με κούριερ. Τα έστειλαν με το δικό τους το ταχυδρομείο και ούτε καν συστημένα. Ήρθε απλά ο ταχυδρόμος και τα άφησε. Ούτε αποδεικτικό, ούτε τίποτα. Γι'αυτό και από την αρχή δεν μπορούσαν να μου πούν πότε θα τα παραλάβω και δεν είχαν και tracking number να μου δώσουν. Οπότε αυτοί υπέθεσαν ότι χάθηκαν στην μεταφορά. Πάντως και εμένα μου έκανε εντύπωση που ήρθαν έτσι γιατί από ότι είχα διαβάσει εδώ μέσα η αποστολή ήταν με κούριερ. Τώρα γιατί τα στείλαν έτσι απλά δεν ξέρω.

Το ίδιο είχε συμβεί και σε μένα ,με μια παραγγελία που είχα κάνει σε κάποιο κατάστημα μέσω e-bay αγγλίας..Είχα παραγγείλει κάτι τσαντάκια ισοθερμικά για μεταφορά γάλατος,και απο τον Οκτώβρη που είχα κάνει την παραγγελία ,μέχρι και μια εβδομάδα πριν ,δεν είχα λάβει τίποτα.Κάθε εβδομάδα τους 'εστελνα e mail και τους ρωτούσα τί έγινε,αλλα ΄δεν είχαν αριθμό παραγγελίας στο δέμα και θα ερχόταν με απλό ταχυδρομείο,κι έτσι δεν ήξεραν κι αυτοί.Όταν περασε 1 μήνας,μου επέστρεψαν τα χρήματα (η αγορά είχε γίνει μέσω paypal).Και μια εβδομάδα μετά..το δεματάκι ήρθε!!!Με απλό ταχυδομείο.Δεν τους ενημέρωσα..

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...