Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το θεμα ειναι οτι ΔΕ μας νοιζει η ισοτιμια του αμαζον???? σωστα?

 

Γνώμη μου είναι να πάς να απενεργοποιήσεις το ιnverter και να κάνεις μόνη σου την αλλαγή νομίσματος...έτσι έκανα στη τελευταία μου παραγγελία και δεν είχα πρόβλημα...πολύ πολύ εμπειρία όμως δεν έχω....

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δεν ξέρω σίγουρα, αλλά όπως και στο Paypal το amazon θα έχει δική του ισοτιμία.

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι έχει την επιλογή να πληρώσεις σε Ευρώ ή να το αλλάξεις το νόμισμα σε λίρα οπότε λογικά αν πληρώσεις σε Ευρώ όποια ισοτιμία έχει τότε το αμαζον θα σου δείξει και η κάρτα, διαφορετικά αν επιλέξεις τις λίρες θα σε χρεώσει η τράπεζά σου με την ισοτιμία που συναλλάσσεται το Ευρώ εκείνη την ημέρα που θα τραβήξει τα χρήματα από την κάρτα εχμμμμμμμμμμμ δεν ξέρω αν είναι κατανοητά αυτά που έγραψα ................ :oops::oops:

 

edit δείτε εδώ https://www.amazon.co.uk/gp/tfx/t-and-c.html

Link to comment
Share on other sites

το πηρα για δωρακι σε φιλη που δεν εχει γεννησει ακομα χεχε βιαζομαι

θα της προτεινω και το δευτερο σε ευχαριστω δεν ηξερα οτι χρειαζεται

(δε χρειαστηκε να τα διαβασω γιατι τα πηγαμε καλα με την κορη μου με το θηλασμο :) )

 

ο δεύτερος τόμος αφορά σε δυσκολίες, προβληματικές περιπτώσεις κλπ. Πολύ χρήσιμη πληροφορία ακόμα και αν τελικά δεν συναντήσεις προβλήματα :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παιδιά δεν ξέρω σίγουρα, αλλά όπως και στο Paypal το amazon θα έχει δική του ισοτιμία.

Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι έχει την επιλογή να πληρώσεις σε Ευρώ ή να το αλλάξεις το νόμισμα σε λίρα οπότε λογικά αν πληρώσεις σε Ευρώ όποια ισοτιμία έχει τότε το αμαζον θα σου δείξει και η κάρτα, διαφορετικά αν επιλέξεις τις λίρες θα σε χρεώσει η τράπεζά σου με την ισοτιμία που συναλλάσσεται το Ευρώ εκείνη την ημέρα που θα τραβήξει τα χρήματα από την κάρτα εχμμμμμμμμμμμ δεν ξέρω αν είναι κατανοητά αυτά που έγραψα ................ :oops::oops:

 

edit δείτε εδώ https://www.amazon.co.uk/gp/tfx/t-and-c.html

 

εγώ τα κατάλαβα πάντως και έχει λογική η εξήγησή σου...

 

η σελίδα που παρέθεσες το κάνει ξεκάθαρο ότι δεν μας συμφέρει να χρησιμοποιήσουμε τον μετατροπέα...

επιλέγουμε πληρωμή σε λίρες και όταν ζητηθεί πληρωμή από το άμαζον, η ισοτιμία της τράπεζας ορίζει εκείνη τη στιγμή πόσο θα είναι το αντίστοιχο ποσό σε ευρώ

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάρω το παρακάτω για το αστεράκι μου...πως σας φαίνεται;

 

http://www.amazon.co.uk/Worlds-Apart-32EWA06-Waybuloo-Peeka/dp/B00359X5JQ/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1291112668&sr=8-7

 

να μαι κι εγω!!!!!!! ουτε μεχρι τη τραπεζα δε μ'αφηνετε να παω!!!!!!! :P:p:p

μαρακι οντως τη πηρα κι εγω τη σκηνη αυτη αλλα σε ξεγελαει η φωτο, οπως λεει και η φιλιναδα age αν την ειχα δει απο κοντα ισως να μη την επαιρνα....... τελικα εγω πηρα 2 σκηνες μια για το σπιτι μας και μια για τη γιαγια, σου βαζω μονο τη 2η http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00361F3X4/ref=oss_product

η οποια δεν ειναι πια διαθεσιμη δυστυχως, και ηταν πολυυυυ καλυτερη και της αλλης. πιο ψηλη, πιο ωραια χρωματα, διπλωνει κ τη φυλας καπου και παμφθηνη!!! 8 λιρες νομιζω εκανε???? (περιπου 10 ευρω βγηκε)

 

και τις 2 μαζι τις πηρα 25.54 λιρες και βγηκε 30 ευρω περιπου με δωρεαν μτφ

βασικα κ γω θα λεγα να περιμενεις να πεσουν οι τιμες τους και εχε υποψη σου οτι λογω εορτων ακομα και σημερα να τη παρεις ποιος ξερει ποτε θα ρθει....

παντως τα αλλα που δειχνεις μαρεσουν, ειναι βεβαια σπιτακια και οχι σκηνες αρα φανταζομαι αρκετα ογκωδη οποτε υπολογισε το χωρο σου.......... α! και να ξερεις οτι το υφασμα στο πατο εκει που καθεται το παιδι ειναι πολυ λεπτο και τωρα που ειναι χειμωνας αν καθεται ωρα και παιζει εκει πρεπει να βαλεις οπωσδηποτε χαλι απο κατω! μη καθεται στα πλακακια ο νικολας μας...... :cool:

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

να μαι κι εγω!!!!!!! ουτε μεχρι τη τραπεζα δε μ'αφηνετε να παω!!!!!!! :P:p:p

μαρακι οντως τη πηρα κι εγω τη σκηνη αυτη αλλα σε ξεγελαει η φωτο, οπως λεει και η φιλιναδα age αν την ειχα δει απο κοντα ισως να μη την επαιρνα....... τελικα εγω πηρα 2 σκηνες μια για το σπιτι μας και μια για τη γιαγια, σου βαζω μονο τη 2η http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00361F3X4/ref=oss_product

η οποια δεν ειναι πια διαθεσιμη δυστυχως, και ηταν πολυυυυ καλυτερη και της αλλης. πιο ψηλη, πιο ωραια χρωματα, διπλωνει κ τη φυλας καπου και παμφθηνη!!! 8 λιρες νομιζω εκανε???? (περιπου 10 ευρω βγηκε)

 

και τις 2 μαζι τις πηρα 25.54 λιρες και βγηκε 30 ευρω περιπου με δωρεαν μτφ

βασικα κ γω θα λεγα να περιμενεις να πεσουν οι τιμες τους και εχε υποψη σου οτι λογω εορτων ακομα και σημερα να τη παρεις ποιος ξερει ποτε θα ρθει....

παντως τα αλλα που δειχνεις μαρεσουν, ειναι βεβαια σπιτακια και οχι σκηνες αρα φανταζομαι αρκετα ογκωδη οποτε υπολογισε το χωρο σου.......... α! και να ξερεις οτι το υφασμα στο πατο εκει που καθεται το παιδι ειναι πολυ λεπτο και τωρα που ειναι χειμωνας αν καθεται ωρα και παιζει εκει πρεπει να βαλεις οπωσδηποτε χαλι απο κατω! μη καθεται στα πλακακια ο νικολας μας...... :cool:

 

πατριωτάκι μου γλυκό, τι κάνει η κοριτσάρα σου;

 

με πείσατε με την άλλη φιλενάδα και θα ψάξω για κάτι άλλο :rolleyes:

χώρο έχω, σούταρα τον διάδρομο στην αποθήκη και απελευθερώθηκε ένα μεγάλο κομμάτι του σαλονιού ήδη στρωμένο (κάποτε το όνειρό μου ήταν να στήσω ένα γραφείο εκεί αλλά μετά ήρθαν οι μέλισσες...και ο Νικόλας :mrgreen:)

 

μάκια!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Για δείτε αυτο

http://www.moustakastoys.gr/gr/Home.html

 

Κοριτσια έχω άλλο ένα τελευταιο κουπόνι mandco ποιος το θέλει???

 

mumsofia..........το έδωσες?

εάν όχι θα με ενδιέφερε

σε ευχαριστώ.........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

To IKEA έχει πολύ ωραία πουπουλένια μαξιλάρια και παπλώματα. Τώρα για τιμές δεν μπορώ να σου πω αλλά από ποιότητα έίναι δοκιμασμένα και εξαιρετικά. Πρόσεξε όμως να πάρεις τα πουπουλένια γιατί τα πολυεστερικά μαξιλάρια είναι ΆΘΛΙΑ ιδρώνει το κεφάλι τρελά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας φιλενάδες.

Επειδή έχω μια μανία και ό,τι σάιτ πέσει στην αντίληψή μου το ψάχνω, βρήκα τα παρακάτω που στέλνουν Ελλάδα για όποια ενδιαφέρεται:

http://www.timetospa.co.uk/

http://www.shoestudio.com/ladies

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι τι κάνεις? Σε χάσαμε!

Στο άμαζον βλεφάριαζα μαξιλάρια μπεμπέ αλλά τελικά δεν παράγγειλα. Το σκέφτομαι γιατί και ο δικός μου βολεύεται πάνω εκεί αλλά διάβασα πως αν δεν είναι απαραίτητο να το καθυστερήσουμε.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια φορα που το amazon κανει παραδοση εντος 2 ημερων.

Την Παρασκευη πραγγειλα λιγο πριν τα μεσανυχτα ( δικη μας ωρα) και σημερα μου παρεδωσαν το πρωτο κουτι.

 

( χμ! και αυτοι πρεπει να αναψουν μια λαμπαδα για τους ελληνες που τους εχουν ανεβασει τρελλα το κασε τους)

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι περιμένω το παιχνιδάκι του μικρού πάνω από 10 μέρες. Έχει κολλήσει με τις απεργίες και δεν έχει φτάσει στα χέρια μου.

Επίσης περιμένω από sportsdirect μια μεγάλη παραγγελία 370 Ευρώ και αυτή άφαντη!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια !

Πριν λιγο μου φέρανε το δέμα με τα μωρομαντηλα, κατι επιθεματα και πιπιλες. Η παραγγελια ειχε γινει 16 νοεμβριου. Όλα πολυ καλα.Περιμένω τα Pampers.

 

Θελω να σας ρωτησω για ενα NINTEDO wii που να κοιτάξω? Στο amazon? Εχει παρει καμια?

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ τα κατάλαβα πάντως και έχει λογική η εξήγησή σου...

 

η σελίδα που παρέθεσες το κάνει ξεκάθαρο ότι δεν μας συμφέρει να χρησιμοποιήσουμε τον μετατροπέα...

επιλέγουμε πληρωμή σε λίρες και όταν ζητηθεί πληρωμή από το άμαζον, η ισοτιμία της τράπεζας ορίζει εκείνη τη στιγμή πόσο θα είναι το αντίστοιχο ποσό σε ευρώ

 

:shock:Ευτυχως που το αναφερατε για αυτες που δεν το πηραν χαμπαρι νωριτερα,

ονοματα δε λεμε. Καθε μερα και κατι καινουριο μαθαινουμε:-D;).

Link to comment
Share on other sites

δεν του έχω βάλει ακόμα μαξιλάρι νιαουρίνι μου...

το σκέφτηκα όμως χθες βράδυ που ήταν μπουκωμένος και ξυπνούσε συνέχεια...

επισης με υπνοσακο δεν βολεύεται και θέλω να πάρω κουβερτούλες...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι τι κάνεις? Σε χάσαμε!

Στο άμαζον βλεφάριαζα μαξιλάρια μπεμπέ αλλά τελικά δεν παράγγειλα. Το σκέφτομαι γιατί και ο δικός μου βολεύεται πάνω εκεί αλλά διάβασα πως αν δεν είναι απαραίτητο να το καθυστερήσουμε.

 

Εγώ εδώ είμαι καλέ όταν δεν πήζω στη δουλειά :)

 

στο άμαζον τα είδα και γω...ξέρεις γιατί να το καθυστερήσουμε;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμεις πηραμε αυτο το σπιτακι τεντα απο το τζαμπο με 10 ευρω http://www.amazon.co.uk/JACKSONS-LEISURE-SUPPLIES-LTD-Playground/dp/B000SO6US4/ref=sr_1_22?s=kids&ie=UTF8&qid=1291127507&sr=1-22

Ειναι τεραστιο, αλλα απο κατω δεν εχει υφασμα και ειναι πανω στο χαλι. Το μόνο αρνητικο ειναι οτι εχει μόνο πανω στη σκεπη παραθυρα και όχι κατω, την μικρη δεν την προβληματιζει αυτο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...