Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εγω παντως αυτο που βγαζω απο αυτο το εμειλ ειναι οτι απλως θα χρεωσουν αυτη την καρτα που περασες εφοσον σταλουν τα αντικειμενα και οχι πριν- δεν αναφερει πουθενα οτι δεν εχει γινει δεχτη......

 

κι εγω αυτο καταλαβα..

γινεται όμως αυτο;δηλαδη στο αμαζον πρωτα τα στελνουν και μετα χρεωνουν;ειναι η δευτερη φορα που αγοραζω κατι απο αμαζον,και δεν τα ξερω τα..μονοπάτια,δεν προσεξα και στην αλλη παραγελεια που ειχα κανει αν τα χρεωσαν πριν τα στειλουν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κι εγω αυτο καταλαβα..

γινεται όμως αυτο;δηλαδη στο αμαζον πρωτα τα στελνουν και μετα χρεωνουν;ειναι η δευτερη φορα που αγοραζω κατι απο αμαζον,και δεν τα ξερω τα..μονοπάτια,δεν προσεξα και στην αλλη παραγελεια που ειχα κανει αν τα χρεωσαν πριν τα στειλουν.

 

Κιρα μου εκανα παραγγελια απο αμαζον 24/11 και τα στειλανε σημερα και απο ibank που τσεκαρα σημερα πηρε τα χρηματα. Αρα την ημερα που τα στελνουν κρατανε τα χρηματα.

Link to comment
Share on other sites

kira Μπορεις να μου βαλεις λινκ αυτο που αγορασες απο το γαλλικο αμαζον?

 

 

 

ναιαιαια!!

αυτη ειναι:

http://www.amazon.fr/Smoby-24559-dimitation-Cuisine-App%C3%A9tit/dp/B003JZCLS2/ref=dp_cp_ob_t_title_1

 

μαζι με τα μεταφορικα μου βγηκε 40 ευρω!εδω την βρηκα πιο φθηνα απο όλα τα καταστηματα που κοιταξα

Link to comment
Share on other sites

Κιρα μου εκανα παραγγελια απο αμαζον 24/11 και τα στειλανε σημερα και απο ibank που τσεκαρα σημερα πηρε τα χρηματα. Αρα την ημερα που τα στελνουν κρατανε τα χρηματα.

 

σε ευχαριστω!

οπότε εχω το περιθωριο να βαλω τα χρηματα την δικια μου καρτα που ειναι σιγουρο οτι κανει για αγορες απο ιντερνετ,και αυριο που λογικα θα την στειλουν να τραβηξουν απο εκει.

απλά δεν θελω να καθυστερησει το θεμα ,γιατι το θελω για κατι γενεθλια τελος της αλλης εβδομαδας,και οσο πιο γρηγορα την στειλουν τοσο το καλυτερο..

Εχει κανει καμια κοπελια αγορες με χρεωστικη της Εμπορικής;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναιαιαια!!

αυτη ειναι:

http://www.amazon.fr/Smoby-24559-dimitation-Cuisine-App%C3%A9tit/dp/B003JZCLS2/ref=dp_cp_ob_t_title_1

 

μαζι με τα μεταφορικα μου βγηκε 40 ευρω!εδω την βρηκα πιο φθηνα απο όλα τα καταστηματα που κοιταξα

 

Ax χθες βλεπαμε την ιδια απο γερμανικο αμαζον πιο ακριβη....

q1kup2.pngza5op2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω χρόνια τώρα απο το lens.Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με το τελωνείο και έκανα πάντα και εγώ μεγάλες παραγγελίες...

 

ευχαριστώ πολύ τατη... πάω να κάνω την παραγγελία και ο θεός βοηθός.. αν και με τελωνείο πάλι φθηνότερα θα μου ερθουν...

Link to comment
Share on other sites

ελα γαμωτω, τωρα παραγγειλα για αλληνα, 52 συνολο, προλαβαινω να την ακυρωσω????? γινεται νομιζω εεε?

νομιζω πως προλαβαινεις!

πάντως εγω χθες κοιταζα και στο γερμανικο,αλλα για καποιο λογο δεν εστελνε Ελλαδα,μετα ειπα να ριξω μια ματια στο γαλλικο,και μια χαρα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παρηγγειλα δεμα απο αγγλια μεσω φιλης και τα φθανοτερα μεταφορικα ειναι 81 λιρες και αποζημιωση αν χαθει το δεμα 100 λιρες με την μια εταιρια δεν θυμαμαι το ονομα της και η αλλη η fedex 90 λιρες και αποζημιωση 350 λιρες. Γνωριζει καποια απο εσας καμια φθηνοτερη εταιρια να μου προτεινει?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια το μοντέλο αυτό της κουζίνας 24559 δεν κυκλοφορεί Ελλάδα?Επίσης ήθελα να ρωτήσω τι ήχους έχει?Μήπως η ηλεκτρονική της τεφαλ είναι καλύτερη?Αχ,κορίτσια βοηθήστε λίγο γιατί σάστισα ποια κουζίνα να παραγγείλω για τη μικρή μου!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον έκανα αγορα απο αμαζον την παιδικη φωτογραφικη που είχε στο black friday και 2 πάνες. στην τιμη αντι 25λίρες που εβγαλε την φωτογραφική μου βγήκε στο τέλος 41 με τα φπα φαντάζομαι ε??και ξέρετε πως μπορούμε να δολυμε το υπόλοιπο της κάρτας μας έχω προπληρωμένη, ή να ρωτήσω στην τράπεζα?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον έκανα αγορα απο αμαζον την παιδικη φωτογραφικη που είχε στο black friday και 2 πάνες. στην τιμη αντι 25λίρες που εβγαλε την φωτογραφική μου βγήκε στο τέλος 41 με τα φπα φαντάζομαι ε??και ξέρετε πως μπορούμε να δολυμε το υπόλοιπο της κάρτας μας έχω προπληρωμένη, ή να ρωτήσω στην τράπεζα?

 

αν εχεις της Κυπρου, πρεπει να γραφτεις στο i-cardonline.gr. θα χρειαστεις ενα κωδικο για την εγγραφη που στον δινουν απο το τηλεφωνικο κεντρο της τραπεζας. μεσα απο εκει μπορεις να παρακολουθεις τις κινησεις και το υπολοιπο σου.

 

edit οσες εχετε οποιαδηποτε καρτα της κυπρου, μπορειτε να βγαλετε δωρεαν τη καρτα του αθηνοραματος που σου δινει εκπτωση για καθε ειδους διασκεδαση.

 

http://www.athinorama.gr/athinoramaClub/AboutaClub.aspx

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω δει πουθενα Ελλαδα,ουτε και σε ελληνικο e shop.Δεν γραφει στην περιγραφη αν κανει θορυβους,δεν νομιζω πάντως.Ειναι για παιδακια απο 3 χρονων και πάνω.Εχει μια αλλη που κανει θορυβους

http://www.amazon.co.uk/Little-Tikes-411100070-Gourmet-Kitchen/dp/B00004XCKF/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1290776462&sr=1-1

πιο φθηνη απο το γαλλικο,στο αγγλικο.

και αλλες πολλές εδω

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dtoys&field-keywords=kitchen+with+sounds

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω,παρελαβα σημερα απο Perfect toys αυτο το δεντρο,επαρχια,παραλλαβη σε 3 μερες με μεταφορικη στο σπίτι μου, και 6 ευρω μεταφορικα.Απλά φανταστικο!!!!

http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=9067

 

κανεις και εγγραφη ως μελος και εχεις εκπτωση,40 ευρω εκανε δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω,παρελαβα σημερα απο Perfect toys αυτο το δεντρο,επαρχια,παραλλαβη σε 3 μερες με μεταφορικη στο σπίτι μου, και 6 ευρω μεταφορικα.Απλά φανταστικο!!!!

http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=9067

 

κανεις και εγγραφη ως μελος και εχεις εκπτωση,40 ευρω εκανε δηλαδη.

 

με το καλο το στολισμα! ειναι πολυ ομορφο! κι εγω λευκο δεντρο εχω, μονο που εγω το ειχα χρυσοπληρωσει τοτε. μπραβο. πολυ καλη κι εξυπνη αγορα! καλες γιορτες!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον μου ηρθε μαιλ απο αμαζον:

0182826-4721979

Delivery Method: FREE Super Saver Delivery

Delivery Preference:Group my items into as few deliveries as possible

Subtotal of Items: £53.02

Postage & Packing: £0.00

------

Total before VAT: £53.02

VAT: £8.79

------

Total: £61.81

Promotional Gift Certificates: -£16.23

------

Total for this order: £45.58

 

Dispatch estimate for these items: 14 Dec 2010 - 29 Dec 2010 2"Pampers New Baby Size 2 Mini Nappies - 2 x Economy Packs of 62 (124 Nappies)"

Personal Care; £10.29

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

 

 

Dispatch estimate for these items: 28 Nov 2010 1"Vtech Buzz Lightyear Digital Camera With Bag"

Vtech; Toy; £41.23

Sold by: Amazon EU S.a.r.L.

 

αρα 45.58 και οι πάνες και η φωτογραφική σωστα??

α και πήρα τηλ. στην τράπεζα και μου είπε το υπόλοιπο τηλεφωνικά είναι γνωστός μου και μου είπε να παιρνω όποτε θέλω για να τον ρωτάω!!!!

 

αααα μου ήρθε και χαρτάκι απο ελτα απο ebay θα παω το απόγευμα.35ευρω 4 μπιμπερό αβεντ και κάτι μπότες-παντόφλες για μέσα στο σπίτι που είχε λισάξει η αδελφ΄η μου για δώρο χριστουγγένων!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...