Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

λοιπον κορίτσια έχω μπει και εγω στο τριπάκι για τα παμπερς παρόλο που ο μπεμπης θα έρθει σε ένα μήνα περίπου,,,,αλλα λέω να ετοιμάζω στοκ......τι νουμερο πρέπει να πάρω??????ασχετη μάνα εεεε!!!!!!(τι να κάνω το πρώτο μας είναι θα μάθω)

α πηρα και εχτές απο βασιλόπουλο τα προδερμ με -35 γιατι αρχίζω να πλένω τα ρουχαλάκια μας!!!!!

 

Καλημέρα και με το καλό να τον δεχτείς!!!

Εμείς χρησιμοποιήσαμε τα Pampers new baby, αλλά για πολύ λίγο το νούμερο 1, αν και αλλάζεις στην αρχή πολύ συχνά πάνες... θα σε συμβούλευα να μην κάνεις πάντως από τώρα μεγάλο στοκ, γιατί δεν ξέρεις ούτε πόσο γρήγορα θα μεγαλώνει ο μπέμπης σου, ούτε πόσο... "παραγωγικός" θα είναι ;)

Εμένα για παράδειγμα μου έμειναν στο "χέρι" κάποιες πάνες ν.1 και ν.2... εδώ είναι το λινκ με τα Pampers

http://www.pampers.gr/gr_GR/proddetail/baby-products/pampers-new-baby/id/1/sectionid/1

Πάντως και τα libero είναι μια χαρά, άμα τα ήξερα από πριν θα τα είχα χρησιμοποιήσει μάλλον.

Α, επίσης, να ξέρεις ότι κατά 99% θα σου φέρουν δείγματα στο μαιευτήριο, οπότε θα μπορείς και να δοκιμάσεις....

αυτά!

Και πάλι με το καλό να γεννήσεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον μην με βρίσετε αλλα έψαξα στο καλαμαρακι για το αμαζον και δεν είδα λεπτομέρειες και ρωτάω τώρα για να είμαι έτοιμη να πάρω παμπερς.....

εχω κάνει ενγραφη απλα λοιπον παταω τι θέλω και μετά στο καλάθι μου ζητάει τα στοιχεία της κάρτας?

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μην με βρίσετε αλλα έψαξα στο καλαμαρακι για το αμαζον και δεν είδα λεπτομέρειες και ρωτάω τώρα για να είμαι έτοιμη να πάρω παμπερς.....

εχω κάνει ενγραφη απλα λοιπον παταω τι θέλω και μετά στο καλάθι μου ζητάει τα στοιχεία της κάρτας?

 

Αφού μπεις στο http://www.amazon.co.uk, επιλέγεις τα προιοντα που θες και τα βάζεις στο καλάθι σου. Στη συνέχεια και αφού έχεις ολοκληρώσει τις αγορές σου κάνεις check out. Συμπληρώνεις διευθύνσεις κλπ και μετά τον τρόπο πληρωμής.

Για τα pampers μη βιαστείς. Αν πάλι θέλεις μπορείς να πάρεις τα new baby το Νο2. Εμείς σε λίγο κλείνουμε τον τρίτο μήνα και ήδη φοράμε το Νο3. Η μπέμπα είναι 5,5 κιλά.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλημερα

 

θελω να ρωτησω τις ειδικες σ αυτα τα siteεχω σκοπο να αγορασω για την ανηψια μου που κλεινει το πρωτο της χρονο αυτο

http://www.smoby.com/en/ride-ons-tricycles/ride-ons/liste/baby-tipony

 

μηπως ξερει καμια κοπελα κανα site Ελληνικο που να το πουλαει?

καλα ειναι απο Γερμανια αλλα με τα μεταφορικα παει 75?

Link to comment
Share on other sites

ωραια ευχαριστω κυριες μου!!!!!και αν βάλεις κάτι στο καλάθι σου στο αμαζον το έχεις κατοχυρώσει ή πρέπει να το πάρεις αμέσως για να μην στο πάρει κανένας άλλος?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραια ευχαριστω κυριες μου!!!!!και αν βάλεις κάτι στο καλάθι σου στο αμαζον το έχεις κατοχυρώσει ή πρέπει να το πάρεις αμέσως για να μην στο πάρει κανένας άλλος?

 

εξαρτάται τη διαθεσιμότητα. αν δεν προχωρήσεις σε ολοκλήρωση της παραγγελίας τίποτα δεν είναι κατοχυρωμένο. Μπορεί για παράδειγμα να βάλεις κάτι στο καλάθι σου και την επόμενη μέρα να σε ενημερώσει ότι μειώθηκε ή αυξήθηκε η τιμή του.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το αμαζον για τις χθεσινες αγορες σας εχει κρατησει λεφτα απο τη καρτα η οχι ακομα?

 

Δεν μπορώ να το ελέγξω, αλλά εμένα λέει θα τα κάνει dispatch αύριο... πάντως δεν μπορώ και να την ακυρώσω την παραγγελία, οπότε πιστεύω πως όλα έχουν πάρει το δρόμο τους.

Link to comment
Share on other sites

παντως απο προπληρωμενη δεν εχουν τραβηξει τιποτα ακομα

και για τις παραγγελιες μου τις εσπασε σε 3 με τελευταια ημερομηνια παραλαβης χριστουγεννα και μετα

 

επεισης sudocrem πηγα να δω σημερα, δε στελνουν

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το Black friday κορες?

 

Απ΄ότι έχω καταλάβει, Black friday είναι η μέρα που στην Αμερική σηματοδοτεί την έναρξη των χριστουγεννιάτικων αγορών και εκείνη την μέρα τα μαγαζιά κάνουν πολύ μεγάλες προσφορές. Το κάνει και το αμαζον το αμερικάνικο και τώρα ζήλεψε το αγγλικό και το κάνει και αυτό. Για μια βδομάδα βγάζει προσφορές σε διάφορα προϊόντα, απλά μερικές φορές είναι ψιλομούφα οι προσφορές αλλά μερικές είναι πολύ καλές... π.χ. έβγαλε Wii με 50 λίρες, απλά είναι λίγο λόττο, όποιος προλάβει και άμα έχεις τύχη... εμένα μου έκατσε το ποδηλατάκι, αλλά αμφιβάλλω τώρα για τα πάμπερς... α, να ξέρετε ότι μόλις τελειώσει ο χρόνος βγάζει κουμπάκι: add to basket ή buy now δε θυμάμαι, πρέπει να το πατήσεις στο δευτερόλεπτο για να έχεις ελπίδες και να κάνεις check out το συντομότερο (προλαβαίνεις πάντως να κάνεις ένα τσεκάρισμα για το αν η προσφορά σε συμφέρει) και πάντως οπωσδήποτε μέχρι τα μεσάνυχτα αγγλικής ώρας γιατί μετά σου αδειάζει το καλάθι σου... αυτά!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δηλαδη τωρα εχετε ολες στηθει πανω απο τα active fit κι περιμενετε?????

χαχχαχαχχαχχαχα

λοιπον το ανακοινωνω!

πανες δε ξαναπαραγγελνω!

εχω στοκ παμπερς+λιμπερο για κανα 7μηνο!

ετσι και σταματησουν , ηλιουπολη....εδω το καλο αμαζον χιχιχιιχιχιχιχιχι

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

την τιμη την ανακοινωνει οταν ξεκινησει ο χρονος? ή ειναι αυτη που ηραγει τωρα?

 

Την τιμή την ανακοινώνει μόλις ξεκινήσει η προσφορά ναι. Η άλλη είναι αυτή που ισχύει τώρα... έχει κυκλοφορήσει πάντως και αρχειάκι pdf με τις προσφορές, κάποιες όντως ισχύουν, άλλες δεν τις έχω βρει ούτε και μπορώ να τις ελέγξω.

Επίσης, η όλη φιέστα κρατάει μέχρι την Παρασκευή απ' ότι έχω καταλάβει...

Το αρχείο το βρίσκετε εδώ:

http://www.scoopz.com/amazon.pdf

Link to comment
Share on other sites

εχει διαγραφει αρα αναμενουμε...απο περιεργεια και εγω χιχι

 

Εχει παντως οντως πλακα!!! Πολύ μου αρέσουν κάτι τέτοια...:lol: το ίδιο αρέσει και στην τράπεζά μου φαντάζομαι :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Α, σορρυ για τα πολλά ποστ μου αλλά ακόμα μια πληροφορία: αν σας "κάτσει" εννοείτε ότι μπορείτε να το διαγράψετε από το καλάθι σας χωρίς να κάνετε την αγορά... δυστυχώς γι' αυτό πολλοί το κάνουν για την πλάκα τους, ή τα πουλάνε μετά σε ενδιαφερόμενους... ή στο ebay... πάντως αν κάποια από εδώ μέσα θέλει πολύ κάτι, ας μας πει να κάνουμε όλες κλικ μπας και το πάρει καμιά μας και της το στείλουμε...

Link to comment
Share on other sites

Συμφερει όμως να πάρουμε τα active fit; Πχ για το 4 που έλεγξα, αν όντως τα βάλει 12,99, βγαίνει 0,09 η πάνα. Εκτός black friday, αυτές που πήρα προχθές, τα baby dry economy pack, βγαίνει 0,12/πάνα.

Άρα, αν έχουμε στοκάρει ήδη, δεν είναι και η τρελή διαφορά για να ψωνίσουμε...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...