Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

λοιπον ειχα παραγγειλει ρουχα για τα μικρα απο το gymboree.com, τα ελαβα σε δυο εβδομαδες και παρολο που ειναι λιγο ακριβα τα μεταφορικα οι τιμες ειναι εκπληκτικες, ειχα γραφτει στο mail τους και εστειλαν προσφορα για 30% το κορυφαιο ισχυε και για τα εκπτωτικα ετσι πηρα 30 τεμαχια μπλουζες και παντελονια κλπ και μου κοστισαν 160 ευρω.

Αν και είχα ετοιμάσει καλάθι πάνω από 200 ευρώ, δεν προχώρησα την παραγγελία γιατί δεν έκαναν συσκευασία δώρου και φοβόμουν τελωνείο. Το πακέτο σου με αξία 160 ευρώ δεν πέρασε τελωνείο;;;

 

Πάντως από τιμές και από σχέδια είναι άψογοι.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ειχε σφραγιδα τελωνειου αλλα πληρωσα στην μεταφορική μονο 4 ευρω για το τελωνειο δεν ξερω τι ηταν ακριβως, και εγω το φοβομουν το τελωνειο και γι αυτο δεν παραγγειλα και αλλα και το χιλιομετανιωσα.

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

ειχε σφραγιδα τελωνειου αλλα πληρωσα στην μεταφορική μονο 4 ευρω για το τελωνειο δεν ξερω τι ηταν ακριβως, και εγω το φοβομουν το τελωνειο και γι αυτο δεν παραγγειλα και αλλα και το χιλιομετανιωσα.

Αν είναι έτσι, καιρός να το ξαναβάλω το jymboree στους σελιδοδείκτες μου ;)

Μπήκα για λίγο, έχουν πολύ καλές τιμές...αλλά έκλεισα γρήγορα το site να μην ξεμυαλίζομαι, μιας και έντυσα το παιδί τελικά από mandco.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Γενικά ψωνίζω από στοκ και όχι από ιντερνετ πιο πολύ γιατί χαόνομαι με το ψάξιμο, φοβάμαι μη κάνω λάθος στα νουμερα κτλ..Στη μικρή μου παίρνω παπουτσάκια από το κατάστημα της μουγερ μάρκας babybotte.Είναι ελαφριά,ανατομικά΄.δερμάτινα και γενικά καλά παπουτσάκιαγια τα πρώτα βηματάκια.. Το κακό είναι ότι είναι πάρα πολύ ακριβά..κάνουν 85 ευρώ περίπου το ζευγάρι.. Τον Αυγουστο στις εκπτώσεις της είχα πάρει 2 ζευγάρια στη μισή τιμή. Τώρα όμως θέλω να της ξαναπάρω χωρίς βέβαια να πληρώσω τόοσα χρήματα (δεν έχει εκπτώσσεις τώρα..) Ξέρετε που μπορώ να βρώ εικονομικά αυτή τη μάρκα παπουτσάκια? Είναι αγγλικά από ότι ξέρω.. Θα με βοηθούσατε πολύ..ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρίξε μια ματιά εδώ

 

amazon

 

ebay

 

Στη λίστα του ebay, στέλνουν Ελλάδα αλλά θα πρέπει να τους ρωτήσεις κόστος μεταφορικών.

δηλαδή την προχώρησες την παραγγελία στο Αμαζον και το δέχεται ???:roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέραααα!!!

Παρέλαβα από mandco είναι όλα άψογα και πολύ καλή ποιότητα!!

Κάποια κοπέλα θυμάμαι πως έψαχνε για γλυφιτζούρια μπαστούνια, δες και στο http://www.perfectparty.gr στα Χριστουγεννιάτικα

http://www.perfectparty.gr/index.php?target=categories&category_id=447

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή την προχώρησες την παραγγελία στο Αμαζον και το δέχεται ???:roll::roll:

Όχι, δεν την προχώρησα...Ούτε αυτά τα στέλνουν;

Τελικά ως Έλληνες καταναλωτές είμαστε πολύ γκαντέμηδες :evil::evil:

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέραααα!!!

Παρέλαβα από mandco είναι όλα άψογα και πολύ καλή ποιότητα!!

Κάποια κοπέλα θυμάμαι πως έψαχνε για γλυφιτζούρια μπαστούνια, δες και στο http://www.perfectparty.gr στα Χριστουγεννιάτικα

http://www.perfectparty.gr/index.php?target=categories&category_id=447

Εγώ ψάχνω, ευχαριστώ για το λινκ. Όμως έχουν 1,35, το καλαμαράκι είπε ότι πέρσι στο jumbo τα είχε βρει 0,50.

 

Edit: Τώρα είδα, μου λες για τα 0,89...

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, οδηγίες προς ναυτιλομένους για το myUKmail :

 

1. Κάνετε εγγραφή στο http://www.my-uk-mail.co.uk/joinnow.htm

2. Εκεί θα σας ζητηθεί να πληρώσετε 7 λίρες για εγγραφή (πληρώνεται μια φορά), αλλά και να επιλέξετε τι είδους συνδρομή θα κάνετε. Αν χρησιμοποιήσετε το myUKmail μόνο μια φορά σας συμφέρει η μηνιαία συνδρομή (10 λίρες). Αν πάλι σκοπεύετε να το χρησιμοποιείτε συχνά συμφέρει η ετήσια συνδρομή (50 λίρες).

2. Θα λάβετε mail που θα σας ζητάει να επιλέξετε κάποιες ρυθμίσεις για το λογαριασμό σας π.χ. να επιλέξετε έναν κωδικό για το λογαριασμό σας, να επιλέξετε κάθε πότε θέλετε να λαμβάνετε mail κ.ά. Επίσης, ζητάνε να αποδείξετε την ταυτότητά σας, αλλά και τη διεύθυνσή σας. Εγώ σκάναρα και έστειλα το δίπλωμα οδήγησης και έναν λογαριασμό ΔΕΗ!

3. Πολύ σύντομα θα λάβετε ένα νέo mail με τη νέα σας διεύθυνση! Είστε έτοιμοι να ψωνίσετε!

4. Σε κάθε site που σκοπεύετε να ψωνίσετε βάζετε ως διεύθυνση αποστολής τη νέα σας διεύθυνση. Αν χρειάζεται τηλέφωνο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε αυτό του myUKmail. Στο mothercare βάζετε διεύθυνση αποστολής (shipping) την αγγλική και διεύθυνση που αποστέλλεται ο λογαριασμός (billing) την ελληνική! (μάλιστα θα λάβετε τη λυπητερή πιο γρήγορα από τα πράγματα!)

5. Όταν το myUKmail παραλάβει κάποιο δέμα σας θα σας ενημερώσει με mail οτι έχετε πακέτο. Αν είναι όλα όσα παραγγείλατε απαντάτε (κάνετε reply) στο mail και τους ζητάτε να σας τα στείλουν(forward). Αν περιμένετε και από αλλού απλά δεν απαντάτε στο mail, παρά μόνο όταν φτάσουν όλα τα πακέτα σας. To πακετάρισμα δύο δεμάτων είναι δωρεάν, κάθε extra πακέτο χρεώνεται με 2 λίρες. Επίσης, αναλαμβάνουν να αποθηκεύσουν τα πακέτα σας δωρεάν για 14 μέρες, μετά χρεώνουν 3 λίρες για κάθε extra βδομάδα.

6. Για να σας τα στείλουν θα πρέπει να πληρώσετε τα μεταφορικά. Αυτό γίνεται μέσω του http://www.my-uk-mail.co.uk/topup.htm, όπου θα πρέπει να "φορτώσετε" τον λογαριασμό σας με το ανάλογο ποσό.

Τα μεταφορικά για ένα πακέτο βάρους μέχρι 30 κιλά είναι 37,5 λίρες (δεν έχει τύχει να παραλάβω μεγαλύτερο πακέτο, οπότε δεν μπορώ να σας βοηθήσω για μεγαλύτερου βάρους δέμα).

Εγώ παραλαμβάνω στη βδομάδα. Κάποιο μέλος του forum έχει παραλάβει και νωρίτερα. Το πακέτο έρχεται με εταιρεία κούριερ στο σπίτι.

Αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις πραγματοποίησα παραγγελία μέσω Subscribe & Save για "Pampers Baby-Dry Size 3 Midi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 96 (192 Nappies)" από amazon. Μαζί με τα μεταφορικά βγαίνουν £26.38 .

 

απευθειας μεσω amazon?!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι είναι καλέ το subscribe & save?Νέο φρούτο?

 

είναι υπηρεσία του amazon με την οποία μπορείς να προγραμματίσεις να σου έρχονται ανά τακτά χρονικά διαστήματα -τα οποία εσύ ορίζεις- διάφορα προιοντα, όπως για παράδειγμα οι πάνες.

82nop2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Μόλις πραγματοποίησα παραγγελία μέσω Subscribe & Save για "Pampers Baby-Dry Size 3 Midi Nappies - 2 x Jumbo Packs of 96 (192 Nappies)" από amazon. Μαζί με τα μεταφορικά βγαίνουν £26.38 .

Ώρα για πάρτυ!

Ξεκίνησαν να στέλνουν πάνες στην Ελλάδα!

Κορίτσια ΒΟΥΡ!!!!

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

zoniadim,

μια χαρα τα καταλαβα κι εγω τωρα!!!

οποτε για ενα δεμα 30 κιλων η πρωτη φορα φτανει στις 55 λιρες περιπου και μετα στις 47,5!!!

κι ουτε αμοιβες,ουτε ποσοστα επι της παραγγελιας κι αντε γεια!!!Αν σκεφτεις οτι ενα δεμα απο το pramworld π.χ το χρεωνουν 35 λιρες τουλαχιστον και φτανει δεν φτανει τα 10 κιλα τοτε η υπηρεσια αυτη δεν ειναι και κατι το τρομερα ακριβο!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...