Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Μαλλον εννοεις τους αλλους πωλητες ε...?

Εγω δεν εχω βρει κατι εως τωρα οσο ψαξιμο και αν εκανα....δεν εχει εργαλειο να τα ξεσκαρταρεις, μονο με εμειλ που μιλησα με πωλητες .

Το αμαζον παντως τα στελνει σχεδον ολα.

 

ψαχνω να παρω παπλωμα, και ο,τι εχω διαλεξει (δεν ηταν με πωλητη amazon βεβαια) μου λεει δε το στελνει ελλαδα! shit!

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα. Παράγγειλα αυτό για τον μικρό ευτυχώς χθες με 24 Ευρώ

http://www.amazon.co.uk/Mega-Bloks-3--Play-Table/dp/B001RNII58/ref=sr_1_1?s=kids&ie=UTF8&qid=1290356589&sr=1-1

Το έχεις καμιά να μου πει εντυπώσεις?

Ράννια δεν ξέρω πως βγάζει μόνο για Ελλάδα. Θα το ψάξω λίγο και αν βρω κάτι θα σου πω.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω να παρω παπλωμα, και ο,τι εχω διαλεξει (δεν ηταν με πωλητη amazon βεβαια) μου λεει δε το στελνει ελλαδα! shit!

 

Καλέ παπλώματα έχει το mandco!!! Ρίξε μια ματιά. Προχθές που τα χάζευα και χωρίς να δώσω ιδιαίτερη βάση μου φάνηκαν καλές ποιότητες.

Αυτό που έβαλες πριν σε λινκ είναι φθηνό γιατί είναι σκέτος πολυεστέρας.

Εγώ πάντως το δικό μου πάπλωμα το πήρα 190 Ευρώ (με έκπτωση κιόλας) από bed & bath! Δεν θυμάμαι ακριβώς την σύνθεση, πάντως έχει πούπουλο μέσα.

Αλλά του mandco νομίζω αξίζουν!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σκέφτομαι να πάρω αυτό στην βαφτιστήρα μου

http://www.amazon.co.uk/Mattel-Barbie-Glam-Vac-House/dp/B002MUANJE/ref=sr_1_1?s=kids&ie=UTF8&qid=1290357256&sr=1-1

έχετε ιδέα πόσο έχει εδώ?

 

 

Αυτο δεν ειναι? http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=1878 Περιπου τοση ειναι η τιμη του εδω (μαλλον:roll:) Πολυ ωραιο και αυτο αν το παιδακι ειναι 4-5 και πανω!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα. Παράγγειλα αυτό για τον μικρό ευτυχώς χθες με 24 Ευρώ

http://www.amazon.co.uk/Mega-Bloks-3--Play-Table/dp/B001RNII58/ref=sr_1_1?s=kids&ie=UTF8&qid=1290356589&sr=1-1

Το έχεις καμιά να μου πει εντυπώσεις?

Ράννια δεν ξέρω πως βγάζει μόνο για Ελλάδα. Θα το ψάξω λίγο και αν βρω κάτι θα σου πω.

 

Πολυ ωραιο!! Πες μας οταν το παραλαβεις αν ειναι καλο!!

7ytop2.png
Link to comment
Share on other sites

ω ναι....το ιδιο ειναι! Και σου βγαινει και φτηνοτερο. Βεβαια επειδη ειναι χονγκ κονγκ μπορει να κανει αρκετες μερες να ερθει και ιιιισως πληρωσεις 3ευρω εκτελωνισμο!

 

εχω παρει απο Χογκ Κογκ δεκαδες πραγματα χωρις να πληρωσω.

Ισως εινα θεμα τυχης.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

http://www.framesdirect.com/eyeglasses/

να δωσω ενα feed back

παραγγειλε η αδερφη μου (όχι ελλαδα) για εμας

δευτερο σκελετο για το παιδι

 

ο ιδιος ακριβώς (τιτανιο flexy σκελετος κανει εδω 250 ε ελβετια 135 φραγκα

αμερική 98 δολαρια )

 

αλλα εχω μέσον να παραγγέλω εξωτερικο χωρίς μεσαζοντες

την ενημερωσαν με μειλ οτι θα παραδωθουν πεμπτη τα προίοντα της ...!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι? http://www.perfectoys.gr/showprod.php?id=1878 Περιπου τοση ειναι η τιμη του εδω (μαλλον:roll:) Πολυ ωραιο και αυτο αν το παιδακι ειναι 4-5 και πανω!

 

Η μικρή είναι 3,5 ετών και έχει μια αγάπη στην Μπάρμπι γι'αυτό το σκέφτομαι. Στο mytoys το έχει 30 Ευρώ μόνο!

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

kolibigi, είσαι σίγουρη για το mothercare? Δηλαδή μπορώ να πληρώσω με την δκή μου ελληνική πιστωτική και να τα στείλω σε διεύθυνση στην Αγγλία?

 

Καρατσεκαρισμένο! Βάζεις shipping address τη διεύθυνση στην Αγγλία και billing address τη διεύθυνση σου στην Ελλάδα και θα σου στείλουν το λογαριασμό στο σπίτι (μάλιστα ο λογαριασμός θα σου έρθει στο σπίτι πριν τα πράγματα!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια,υπενθυμιζω οτι ειχα παραγγειλει στις 11/11 απο fragrancex,shipped στις 15/11 με tracking number και σημερα το πρωι λεει εφτασαν ελλαδα ευτυχως γιατι ηταν μια παραγγελια 240 ευρω μολις τα παρω στα χερια μου θα ενημερωσω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

 

Μπήκα χθες στο ebay για να βρω το φωτιστικό και έπεσα πάνω σε πλειστηριασμό που τελείωνε σε 20 δευτερόλεπτα. Το χτύπησα με 15 λίρες και τελικά κέρδισα με 2,95 + 6,99 λίρες τα μεταφορικά. Σύνολο 11,93 Ευρώ. Τώρα περιμένω να έρθει, να δω σε τι κατάσταση θα είναι και θα σας γράψω ξανά γιατί απ όσο βλέπω ο συγκεκριμένος πωλητής βγάζει αρκετά τέτοια σε πλειστηριασμό. Αυτό είναι το λινκ του αντικειμένου που κέρδισα: http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110613814106

 

 

Αυτό πήρα και εγώ και μου έρχεται 10,50 λίρες τα 2 τεμάχια με τα μεταφορικά μέσα. Περιμένω να παραλάβω και εάν αξίζει τον κόπο είναι καλή ιδέα για δωράκι.

Όταν παραλάβω θα σας πω.

 

 

 

καλησπερα σε ολα τα κοριτσακια,υπενθυμιζω οτι ειχα παραγγειλει στις 11/11 απο fragrancex,shipped στις 15/11 με tracking number και σημερα το πρωι λεει εφτασαν ελλαδα ευτυχως γιατι ηταν μια παραγγελια 240 ευρω μολις τα παρω στα χερια μου θα ενημερωσω!

 

Να σε ρωτήσω, έκανες επιλογή ακριβότερο μεταφορικό με tracking number? Συνήθως δεν δίνουν, για αυτό ρωτάω

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια μια ερώτηση: Στον γάμο μου είχαν φέρει ένα σετ σεντόνια της AIVA και είναι ότι πιο τέλειο !!¨΄Οτι και να έχω πάρει μετά από αυτό μου φαίνεται πολύ μέτριο. Μήπως γνωρίζετε κανένα καλό site (και φτηνό εννοείται) που να τα βρω αυτά τα σεντόνια?

 

ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλημέρα!

παράγγειλα και εγώ από M&co στις 08.11, έφυγαν 10.11 και έφτασαν 18.11 (!!!). Εγω παράγγειλα παπλωματοθήκη, μαξιλαροθήκες και 2 μικρά μαξιλαρακια. Απο ποιότητα εμεινα ευχαριστημένη, το θέμα μου όμως είναι πως έστειλαν το 1 αντί για 2 μαξιλάρια. Τους έστειλα μεηλ αλλα ακομα να απαντήσουν!! Απο την εμπειρία σας γενικα απαντούν; Είναι εντάξει σε τέτοιου είδους θέματα ή να την ψάξω αλλιώς;; Να τους ξανα στείλω μέηλ λέτε;;

Ευχαριστώ

L0Zkp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια καλημέρα!

παράγγειλα και εγώ από M&co στις 08.11, έφυγαν 10.11 και έφτασαν 18.11 (!!!). Εγω παράγγειλα παπλωματοθήκη, μαξιλαροθήκες και 2 μικρά μαξιλαρακια. Απο ποιότητα εμεινα ευχαριστημένη, το θέμα μου όμως είναι πως έστειλαν το 1 αντί για 2 μαξιλάρια. Τους έστειλα μεηλ αλλα ακομα να απαντήσουν!! Απο την εμπειρία σας γενικα απαντούν; Είναι εντάξει σε τέτοιου είδους θέματα ή να την ψάξω αλλιώς;; Να τους ξανα στείλω μέηλ λέτε;;

Ευχαριστώ

 

Εγω που τους εστειλα μαιλ δεν μου απαντησαν συντομα (εννοω την αλλη μερα ... ειμαστε και ανυπομονες) και σε δευτερο μαιλ που εστειλα, μου απαντησαν 2! :mrgreen:

 

Το χαρτι της παραγγελιας που ειχαν μεσα τα δεματα αναφερει 1 ή 2 μαξιλαρια? μπορει να ερθει σε χωριστο δεμα. Ρωτα ποσα δεματα εχουν κανει την παραγγελια σου. Εμενα ηταν 3 και ηρθαν με μια εβδομαδα διαφορα τα δευτερα απο το πρωτο! Σε μπερδεψα? :confused:

vHVdp3.png"]vHVdp3.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλημέρα. άνοιξα και εγώ λογαριασμό στο PAYPAL έκανα verify στην κάρτα. Ήθελα να σας ρωτήσω αν πρέπει να κάνω ξεχωριστά εγγραφη στο ebay.gr στο ebay.com και στο ebay.co.uk

προκειμένου να κάνω αγορές και από εκεί...

Link to comment
Share on other sites

παλια μου ερωτηση....

 

θελω ρε σεις μια που να ξερει απο αυτα...

μια ερωτηση, 5500 συνολικα ενσημα εεεε? γιατι εχω και 3,5 χρ ΤΕΒΕ

μεχρι τελους του 2010 θα ειμαι πανω απο 5500

παναιτσα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

 

Μονο για το ΙΚΑ ισχυει συγνωμη που σε απογοητευω συνολικα ενσημα στο ΙΚΑ και μονο

 

θα ειμαι λιγο οφ τοπικ, αλλα ενημερωτικα το αναφερω!

 

και η διαδοχικη ειναι μεσα!

 

οποτε μητερα+ανηλικο+5500 συνολικα ενσημα μεχρι το τελος του 2010, κατοχυρωνει συνταξη απο το ΙΚΑ και στα 50 η 55 μπορει να ζητησει μειωμενη η πληρη συνταξη. Τωρα χρειαζεται μια απλη βεβαιωση απο το ΙΚΑ οτι κατοχυρωνεται η συνταξη.

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

παλια μου ερωτηση....

 

θελω ρε σεις μια που να ξερει απο αυτα...

μια ερωτηση, 5500 συνολικα ενσημα εεεε? γιατι εχω και 3,5 χρ ΤΕΒΕ

μεχρι τελους του 2010 θα ειμαι πανω απο 5500

παναιτσα μουυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ

 

 

 

 

θα ειμαι λιγο οφ τοπικ, αλλα ενημερωτικα το αναφερω!

 

και η διαδοχικη ειναι μεσα!

 

οποτε μητερα+ανηλικο+5500 συνολικα ενσημα μεχρι το τελος του 2010, κατοχυρωνει συνταξη απο το ΙΚΑ και στα 50 η 55 μπορει να ζητησει μειωμενη η πληρη συνταξη. Τωρα χρειαζεται μια απλη βεβαιωση απο το ΙΚΑ οτι κατοχυρωνεται η συνταξη.

 

ήρθε το εγκεφαλικό; :D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως χαρας εγκεφαλικο επαθα χιχιχιχιχιχχι...σας το ειπα, σε 10 χρονια θα κυνηγαω τους ταχυδρομους απο πισω χαχχαχαχαχα για τα ...μικροδεματα μου!!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

έλαβα ένα μηνυμα μετά από μια αγορά που έκανα στο ebay. αλλα δεν μπορώ να καταλάβω πως κερδισα κάτι γιατί δεν συμμετείχα σε καμια δημοπρασια. να το αγνοησω καλύτερα? από τον πωλητή inda bayi αγόρασα

spacer.gifspacer.gifeoa_title.pngeoa_header.pngeoa_hr.gif Congratulations! You have won:

 

Baby - Toddler Unisex Trousers / Leggings 250653759624

Be sure to check out my complete list of items for sale in my store.

VIEW OUR STORE SEARCH EBAY

eoa_hr.gif

You might also be interested in:

 

 

eoa_hr.gif QUANTITY: 1

ITEM ENDED: Dec 16 2010 2:00PM GMT UTC

eoa_hr.gif

 

eoa_thankyou.png This is a courtesy email to let you know that we appreciate your business. If you have not already, please visit your eBay account to complete this transaction. If you have any questions, feel free to write us at [email protected].

Thank you for your purchase!

Sincerely,

inda-bayi

BYS_184x253v2.gif spacer.gifspacer.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...