Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Να σας πω κατι σχετικο- ασχετο αν στειλουμε κατι αγγλια απλο δεμα 2 κιλων τα μεταφορικα ειναι 26.60 ευρω με Ελτα παρακαλω γιατι με ταχυμεταφορες αυξανετε αν μας στειλουν το αντιστοιχο απο αγγλια τα μεταφορικα ειναι 6 λιρες....Δεν ειμαστε με τα καλα μας μου φαινεται

 

Όταν στελνεις δεμα το οποιο ειναι μεχρι 2 κιλά χρεώνεται σαν γραμμα απο τα ΕΛΤΑ. Αν ειναι πανω απο 2 κιλά χρεωνεται σαν δέμα. Οι γονείς μου εχουν αποκτήσει τεράστια πείρα στην αποστολή δεμάτων στην Αγγλία απο το '95 (λόγω σπουδων δικών μου και του αδερφού μου). Ετσι παντα υπολόγιζαν να κανουν δεματακια μεχρι 1.800 - 1.900 γρ (εκει να δεις ζυγαρια που επαιζε). Τελευταία αποστολή πριν καμια 15αρια μέρες στην Ολλανδία, πακετακι κατω των 2 κιλων και πλήρωσα 12-13?.

 

Εσενα γιατι σε χρεωνουν τοσο? Προφανως ηταν ανω του 2κιλου. Εχετε το υπόψη σου παντως σε επόμενη αποστολή στο εξωτερικο ;)

vHVdp3.png"]vHVdp3.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Σε 11 μέρες (ανάμεσα και μια αργία , η 28η Οκτώβρη) τα παρέλαβα εγώ, σε 13 η κουμπάρα μου. Οπότε 10-15 μέρες θα σου έλεγα!

Καλοφόρετα!:P

 

Στις 3/11 εφυγε απο εκει και προχθες 9/11 ηρθε το 1 απο τα 3! δεματα που εκαναν τη παραγγελία λόγω βαρους λέει!

 

Σημερα αργία οπότε τα ταχυδρομεία off, αντε απο αυριο για τα υπόλοιπα.

vHVdp3.png"]vHVdp3.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Εχω αρχίσει να παραλαμβάνω δεματάκια από mandco (παραγγελία 4/11). Είμαι ΠΑΡΑ πολύ ικανοποιημένη με την εξυπηρέτηση, την ποιότηα και τις τιμές. Ξεκίνησα να ψωνίζω για το γιό, τώρα πέρνω και για το σύζυγο κι εμένα. Κρίμα που άργησα να αντιληφθώ το site τους, έχω χαλάσει στην ελληνική αγορά πολλά περισσότερα χρήματα για ρούχα χαμηλότερης ποιότητας.

AMl8p2.png s30Tp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με κορες στα 2-3 τρέξτε!! Βρηκα αυτο σε πολύυυυυ καλή τιμη, χωρις να εχει κανει κανεις αλλο μπιντ με λιγα μεταφορικα και ληγει σε 4ωρες

http://cgi.ebay.co.uk/Girls-Night-Garden-Upsy-Daisy-Coat-Age-2-3-BNWT-/110607551608?pt=Girl_s_Clothing&hash=item19c0b94c78

 

ιιιιιι πολυ ωραιο!!! με 15 ευρω δε παιρνεις ουτε μπουφαν απο τα τζαμπο...

γιατι καμια δεν εκανε μπιντ ε? ε????

 

εγω εχασα αλλες 2 δημοπρασιες.... δε μ'αρεσουν καθολου τελικα!!!!! buy it now και τελος!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στις 3/11 εφυγε απο εκει και προχθες 9/11 ηρθε το 1 απο τα 3! δεματα που εκαναν τη παραγγελία λόγω βαρους λέει!

 

Σημερα αργία οπότε τα ταχυδρομεία off, αντε απο αυριο για τα υπόλοιπα.

 

Απάντησα στην κοπέλα που ρώτησε για παραλαβή στην Κρήτη γιατί είμαι και εγώ από Κρήτη:cool:

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω αθλητικά και ψάχνομαι καθώς το sportsdirect με καλύπτει σε όλα εκτός από τα μεταφορικά.

Βρήκα αυτό εδώ που στέλνει με περίπου 15 λίρες

http://www.milletsports.co.uk/

Το γνωρίζει καμιά? Άλλη επιλογή έχουμε?

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!

 

Διαβαζα τις οδηγιες της katinaki σχετικα με το my uk mail....

 

τελικα, απο το next,υπαρχει καμια περιπτωση να παραγγειλουμε με καποιο τροπο, ή ακομα δεν εχει λυθει αυτο το μυστηριο:confused:

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θέλω να παραγγείλω αθλητικά και ψάχνομαι καθώς το sportsdirect με καλύπτει σε όλα εκτός από τα μεταφορικά.

Βρήκα αυτό εδώ που στέλνει με περίπου 15 λίρες

http://www.milletsports.co.uk/

Το γνωρίζει καμιά? Άλλη επιλογή έχουμε?

 

Aυτο με £ 7.50 μεταφορικα

http://www.branch309.co.uk/display_item_category.asp?C3_Ref=0&C2_Ref=640&Count=0&CatName2=Trainers

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπερα!

 

Διαβαζα τις οδηγιες της katinaki σχετικα με το my uk mail....

 

τελικα, απο το next,υπαρχει καμια περιπτωση να παραγγειλουμε με καποιο τροπο, ή ακομα δεν εχει λυθει αυτο το μυστηριο:confused:

Ραννια εχεις παρατηρησει διαφορες στις τιμες μεταξυ του διαδικτυακου και των καταστηματων που εχουν ανοιξει στην χωρα μας?

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να παραγγείλω αθλητικά και ψάχνομαι καθώς το sportsdirect με καλύπτει σε όλα εκτός από τα μεταφορικά.

Βρήκα αυτό εδώ που στέλνει με περίπου 15 λίρες

http://www.milletsports.co.uk/

 

Το γνωρίζει καμιά? Άλλη επιλογή έχουμε?

τα millet ειναι ενα απο τα καλα μαγαζια.........

Link to comment
Share on other sites

Απάντησα στην κοπέλα που ρώτησε για παραλαβή στην Κρήτη γιατί είμαι και εγώ από Κρήτη:cool:

 

Μα και οι τρεις απο Κρητη ειμαστε .... απλα ανεφερα και εγω το χρονο που εκαναν να ερθουν σε μενα. ;)

vHVdp3.png"]vHVdp3.png[/url]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε 11 μέρες (ανάμεσα και μια αργία , η 28η Οκτώβρη) τα παρέλαβα εγώ, σε 13 η κουμπάρα μου. Οπότε 10-15 μέρες θα σου έλεγα!

Καλοφόρετα!:P

 

σ ευχαριστω πολυ!!!!παρεπιπτοντως ακομα περιμενω το δεμα απο salopeta ...στις 4/11 εφυγε απο αγγλια αλλα απο κει κι επειτα αφαντο

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ΕΛΕΝΗ. Για ΣΑΛΟΠΕΤΑ δεν έχω ιδέα. Δεν έχω παραγγείλει ποτέ από εκεί.

Καλέ τι έπαθε το τικεράκι μου???

μεσω της salopeta εχω παραγγειλει κατι πραγματα απο mothercare,της εστειλα email σημερα γιατι δεν βλεπω να βγαζω ακρη με τα ελτα εδω ...ειχα κατεβει στο ηρακλειο να δω τα νουμερα του mothercare και ειδα ενα μπουφανακι το οποιο το ειχε το αγγλικο mothercare 17 λιρες να το εχουν εδω 57 ευρω!!!και μετα αναρωτιουνται γιατι δεν εχουν δουλεια ????

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

βρε ελενη βρε ελενη! αντε να στο ξαναπω............

για τα πακετα απο αγγλια, η λυση για να βρεις το κωδικο που χρειαζονται τα ελτα πχ EE123456789GB ειναι να στειλεις μαιλ ή να μιλησεις μεσω chat live με τη μεταφορικη parcel2go εξηγωντας τι νουμερο ψαχνεις..........

μετα το βαζεις στο σαιτ της parcelforce.co.uk και βλεπεις που ειναι. οταν φτασει ελλαδα παιρνεις στα ελτα και δινεις αυτο το ιδιο νουμερο για να στο βρουν.........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

βρε ελενη βρε ελενη! αντε να στο ξαναπω............

για τα πακετα απο αγγλια, η λυση για να βρεις το κωδικο που χρειαζονται τα ελτα πχ EE123456789GB ειναι να στειλεις μαιλ ή να μιλησεις μεσω chat live με τη μεταφορικη parcel2go εξηγωντας τι νουμερο ψαχνεις..........

μετα το βαζεις στο σαιτ της parcelforce.co.uk και βλεπεις που ειναι. οταν φτασει ελλαδα παιρνεις στα ελτα και δινεις αυτο το ιδιο νουμερο για να στο βρουν.........

τον κωδικο που χρειαζονται τα ελτα τον εχω ,σημερα το πρωι μιλησα παλι μαζι τους και δεν εχουν κατι η ενημερωση που εχω απο το site της parcel ειναι αυτη

04-11-2010 04:10 International Hub Forwarded for export

04-11-2010 04:08 International Hub Received and processed

03-11-2010 19:11 International Hub Received and processed

02-11-2010 06:28 National Hub Received and processed

01-11-2010 19:31 1335024 Forwarded for processing

01-11-2010 13:38 Romford Depot Collected from customer

28-10-2010 08:00 WDM Online

απο κει κι επειτα ???που ειναι οεο????

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πες το ντε οτι βρηκες το κωδικο!!!! τοτε εισαι οκ

εμενα το πακετο μου λεει αυτα

 

09-11-2010 23:53 International HubForwarded for export

09-11-2010 00:17 International HubReceived and processed

08-11-2010 23:52 International HubReceived and processed

08-11-2010 19:01 5330151Forwarded for processing

08-11-2010 10:54 Romford DepotCollected from customer

05-11-2010 12:45 International HubForwarded for export

 

και χτες μου απαντησαν στο εμαιλ μου οτι

 

I have checked the tracking number you have provided and your parcel is not yet due for delivery. It is currently progressing through the Network.

 

The parcel is due for delivery in 4 - 6 working days from the date the parcel was sent, depending on the delivery address.

 

 

σε βοηθησα????βγαζεις ακρη????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

ελενη επειδη μου ρθε ενα φλας τωρα, δοκιμασε να βαλεις το νουμερο σου στο σαιτ εδω

 

http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WEB/content/GLS/NL99/EN/5004.htm

 

και πες μου αν σου βγαζει κατι........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

πες το ντε οτι βρηκες το κωδικο!!!! τοτε εισαι οκ

εμενα το πακετο μου λεει αυτα

 

09-11-2010 23:53 International HubForwarded for export

09-11-2010 00:17 International HubReceived and processed

08-11-2010 23:52 International HubReceived and processed

08-11-2010 19:01 5330151Forwarded for processing

08-11-2010 10:54 Romford DepotCollected from customer

05-11-2010 12:45 International HubForwarded for export

 

και χτες μου απαντησαν στο εμαιλ μου οτι

 

I have checked the tracking number you have provided and your parcel is not yet due for delivery. It is currently progressing through the Network.

 

The parcel is due for delivery in 4 - 6 working days from the date the parcel was sent, depending on the delivery address.

 

 

σε βοηθησα????βγαζεις ακρη????????

 

οσο μπορω μια ακρη την βγαζω ,το δεμα μου δεν βλεπω ομως !!!εστειλα email στην parcel σημερα να δω τι θα μου απαντησουν !!!!θελω τα ρουχαλακια λεμε !!!!

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ελενη επειδη μου ρθε ενα φλας τωρα, δοκιμασε να βαλεις το νουμερο σου στο σαιτ εδω

 

http://www.gls-group.eu/276-I-PORTAL-WEB/content/GLS/NL99/EN/5004.htm

 

και πες μου αν σου βγαζει κατι........

τιποτα κι εδω

ΧΡΙΣΤΙΝΟΥΛΑ ΣΕ ΛΑΤΡΕΥΩ!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...