Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

H παραγγελία έγινε στις 15/10 το απόγευμα.

Στις 16/10 το μεσημεράκι έλαβα e-mail πως τα πράγματα έφυγαν από αυτούς.

Το πρώτο πακέτο έφτασε στις 25/10 και το δεύτερο σήμερα 27/10 .

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δυο φορες τι εχω πατησει ετσι.Αλλα εγραφε το ειδοποιητηριο σε αλλο υποκαταστημα ηταν.Και μετα απο φασαρια μου αποκαλυψαν οτι το λαθος οφειλοταν σε ενα παιδι...συγκεκριμενα στο παιδι της διευθυντρια που το επαιρνε μαζι της οταν δεν ειχε σχολειο και το εβαζε και συμπληρωνε τα ειδοποιητηρια!!!

Αααααααααα δεν πάμε καλά!!!

Από την μία βάζουν ένα παιδί να ασχολείται με τα γράμματα και τα δέματά μας, από την άλλη το παραδέχονται κιόλας!!

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Δυο φορες τι εχω πατησει ετσι.Αλλα εγραφε το ειδοποιητηριο σε αλλο υποκαταστημα ηταν.Και μετα απο φασαρια μου αποκαλυψαν οτι το λαθος οφειλοταν σε ενα παιδι...συγκεκριμενα στο παιδι της διευθυντρια που το επαιρνε μαζι της οταν δεν ειχε σχολειο και το εβαζε και συμπληρωνε τα ειδοποιητηρια!!!

 

Δηλαδη μιλαμε για πολυ βοδια!!!!!:twisted::twisted:

Καλα δεν βαζουν το μυαλουδακι τους να δουλεψει λιγο?

Ακου εκει να βαζει το μικρο να συμπληρωνει ειδοποιητηρια?Και εμεις να κλαιμε τα λεφτουδακια μας!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

εμενα στις 15 εφυγαν και καλα!

τιμολογιο ειχε το δεμα????

που ειναι τα κεντρικα του Ελτα

και τι να ψαχνω?

αφου μου λενε δενεχεις τρακινκ ειναι απλο και οχι συστημενο δε κανεις τιποτα

οπως σου αφηνει ο αλλος το γραμμα σου αφηνει (η οχι) το δεμα

δεν αποδεικνυεται τιποτα

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα στις 15 εφυγαν και καλα!

τιμολογιο ειχε το δεμα????

που ειναι τα κεντρικα του Ελτα

και τι να ψαχνω?

αφου μου λενε δενεχεις τρακινκ ειναι απλο και οχι συστημενο δε κανεις τιποτα

οπως σου αφηνει ο αλλος το γραμμα σου αφηνει (η οχι) το δεμα

δεν αποδεικνυεται τιποτα

 

Oντως απο την στιγμη που δεν σου ηρθε χαρτι τι φασαρια να πας να τους κανεις?

Στειλε μνμ στο mandco και πες τους οτι θα ακυρωσεις την πληρωμη...ισως σου βρουν την λυση ετσι!

Οσο για τα Ελτα εγω ειμαι απο επαρχια!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Γατούλα και στα δύο πακέτα (ε χμμμ δεν ήταν ακριβώς πακέτα καθώς ήταν τυλιγμένα σε μαύρο νάυλον που έμοιαζε λίγο με σακούλα σκουπιδιών) είχε μέσα από ένα τιμολόγιο - δελτίο αποστολής στο οποίο αναγράφονταν αναλυτικά όλα τα είδη. Και τα δύο πακέτα είχαν μέσα τα ίδια τιμολόγια.

 

Εdit

Δεν ξέρω αν αυτό έχει σχέση με την ταχύτητα παράδοσης του δέματος αλλά εγώ μένω σε νησί κι όχι σε κάποια μεγάλη πόλη.

*

Link to comment
Share on other sites

Αποφασισα πως δεν παει αλλο πρεπει να παραγγελω τα μπουκαλια που χρειαζομαι!

Ψαχνω να βρω της avent 330 μλ αλλα τιποτα...αυτα που βρηκα δηλ δεν αξιζει να τα παραγγειλω θα μου βγουν οσο εδω!

Βρηκα αυτα:260 γραφει μηπως κανουν λαθος?Αλλιως γιατι τα ιδια μπουκαλια στο ιδιο σαιτ εχουν διαφορετικη τιμη?

http://www.chemistdirect.co.uk/avent-airflex-bottle-twin-pack_1_160527.html

http://www.chemistdirect.co.uk/avent-airflex-bottle-twin-pack_1_11541.html

 

 

τι να σου πω???η μονη εικασια που μπορω να κανω ειναι οτι τα πιο ακριβα ειναι στην κιτρινη σειρα ενω τα αλλα ειναι τα απλα!

γιατι δεν κοιτας και στο αμαζον???εγω τα μπουκαλια μου και τα 330 μλ εκει τα βρηκα πιο φτηνα απο οπουδηποτε αλλου,και τωρα με τα δωρεαν μεταφορικα ειναι ακομη καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα ισως παρω πχ ενα τηλ την παρασκευη

μετα θα κανω αναφορα στο paypal

αυτοι ρωταν τον πωλητη αν δεν απαντησει σου επιστρεφεται το ποσο η κανεις cancel μετα απο 10 μερες

βλεποντας και κανοντας να παρει!!!!

μωρε ΝΕΧΤ και παλι! Γεναρη στις εκπτωσεις τωρα

και αμα κανει και η γειτονισσα καμια παραγγελια μαδερκερ στο κουμπαρο της να παραγγειλω καμια πυζαμα για Β

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια!!!!!

 

Εχετε ιδεα απο που να παρω ugg μποτες ψαχνω αυτες http://www.uggaustralia.com/ProductDetails.aspx?gID=w&productID=1894&model=Plumdale

 

ειναι καινουριο μοντελο και δεν τις βρισκω πουθενα πριν λιγες μερες ειχε αναφερει μια κοπελα ενα σαιτ και τις ειχε αλλα δεν το βρισκω τωρα:(

Μηπως μπορειται να με βοηθησετεεεεεε!!!!!!

 

Μήπως είναι αυτό;

http://www.schuh.co.uk/brands/

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μηνυμα στη συγκεριμένη κυρία http://shop.ebay.com/njcboutiquesales/m.html και μου απάντησε ότι στέλνει δωρεαν Ελλάδα .

 

Χθες παρέλαβα από αυτή τη seller. Είναι Αμερική. Δυστυχώς είχε κάνει λάθος όμως και μου έστειλε αγοριστικα αντί για κοριτσίστικα. Μου είπε όμως να τα στείλω πίσω με δικά της έξοδα και να μου στειλει τα σωστά. ΊΔωμεν....

Link to comment
Share on other sites

οταν ειπα οτι ηταν αψογα δεν εννοουσα την δικη τους μαρκα.γιατι δε πηρα κατι δικο τους ,εγω επελεξα all star kai timberland.Και οι τιμες ηταν εξευτελιστηκες σε συγκριση με εδω.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα ισως παρω πχ ενα τηλ την παρασκευη

μετα θα κανω αναφορα στο paypal

αυτοι ρωταν τον πωλητη αν δεν απαντησει σου επιστρεφεται το ποσο η κανεις cancel μετα απο 10 μερες

βλεποντας και κανοντας να παρει!!!!

μωρε ΝΕΧΤ και παλι! Γεναρη στις εκπτωσεις τωρα

και αμα κανει και η γειτονισσα καμια παραγγελια μαδερκερ στο κουμπαρο της να παραγγειλω καμια πυζαμα για Β

 

Εγωπεριμενα εδω και 12 μερες το δεμα που ειχε φτασει Ελλαδα μετα απο καβγα σημερα μετα Ελτα μου ειπαν οτι τελικα το ειχαν το δεμα αλλα ειχαν ξεμεινει απο ειδοποιητηρια και γι αυτο δεν μου αφησαν και επρεπε να μυρισω τα νυχια μου οτι βρισκοταν στα κεντρικα της περιοχης αααα και στο τελος μου ειπαν ελατε νατο παρετε σημερα γιατι την δευτερα το παμε στα απολεσθεντα...Κορυφαιο το οτι απο χθες το εψαχναν και το ατιμο δεν φαινοταν γιατι ηταν τοσο μικρο που στο πορτ παγκαζ του suzuki vitara δεν χωραγε για να δειτε ποσο στοκοι ειναι

Link to comment
Share on other sites

Επίσης παρέλαβα αυτά τα μποτάκια

http://cgi.ebay.co.uk/soft-sole-leather-baby-shoes-booties-dark-red-18-24m-/190450569945?pt=US_Baby_Toddler_Shoes&hash=item2c57bd12d9

και άλλα 2 ζευγάρια παντοφλάκια. Ήρθαν γρήγορα και είναι τέλεια!!!

 

Κάποια στιγμή θα μαζέψω και εγώ τους πωλητές μου απο εβαυ και θα στους στείλω καλαμαράκι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζωα!!!!! κελι εσυ εχεις παραπανω απο ενα ελτα στη περιοχη σου???? κεντρικα περιοχης τι εννοεις? πηγαινες συχνα και ρωταγες?

 

10 κομματια τι σοι πακετο να βγαινει? και οντως ειναι μαυρο??? να ξερω να τους πω ας πουμε αν ξαναπαω τη παρασκευη

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

10 κομματια τι σοι πακετο να βγαινει? και οντως ειναι μαυρο??? να ξερω να τους πω ας πουμε αν ξαναπαω τη παρασκευη

 

Το σημερινό μαύρο πακέτο είχε μέσα 8 κομμάτια (εκ των οποίων τα 5 ήταν μπλουζάκια), ζύγιζε 1,3kg και είχε το ίδιο μέγεθος με μαξιλάρι.

Ελπίζω να βοήθησε λιγάκι η περιγραφή γατούλα!

*

Link to comment
Share on other sites

σημερα το μεσημερι ελαβα το ειδηποιητηριο απο τα ΕΛΤΑ για την ενδοεπικοινωνια απο το αμαζον και την κουβερτουλα και το προστατευτικο στρωματος απο το babybuut. Αυριο δεν μπορω να παω να τα παραλαβω λογω αργιας!!!!! Τα νευρα μου.... περιεμενω τοσες μερες και ηρθαν μια μερα πριν την αργια!!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κουτι δηλαδη, ειναι σαν μαξιλαρι με τα προστατευτικα καψουλακια απο μεσα?

τι τραβαμε ρε πουπουπουυυυυυυυυυ

 

Λοιπόν άκου ή μάλλον διάβασε πως ήρθαν τα πράγματα.

Το καθένα ήταν με την κρεμάστρα του και τυλιγμένο σε νάυλον όπως του ακατανόμαστου. Και μετά όλα μαζί τυλιγμένα με ένα χοντρό μαύρο νάυλον αλλά χωρίς αυτά τα προστατευτικά καψουλάκια - απλό χοντρό μαύρο πλαστικό.

Εμένα τουλάχιστον δεν ήταν σε κουτί αλλά δεν ξέρω τι θα κάνουν με τα δικά σου :roll:

*

Link to comment
Share on other sites

ξερεις γιατι τα ρωταω, γιατι μεσα και καλα πηγε να δει για καποιο δεμα

ε δε θα εψαχνε τη μαυριλα χαχαχαχχα

 

Σωστή η σκέψη σου. Οπότε στην επόμενη βόλτα από το ταχυδρομείο βάλε τους να ψάξουν για μια μαυρίλα νάυλον :lol::lol::lol:

*

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...