Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Θα σου πω ενα παραδειγμα...για να το χεις πιο χειροπιαστο! Οκ?

 

Πες θες να αγορασεις κατι ...σου λεει...βαλε 10 ευρω ή παραπανω. Εσυ λες...το θελω πολυ και το πονταρω για 100 ευρω! Βαζεις λοιπον 100 ευρω....Ο επομενος που θα παει να το χτυπησει...δε βλεπει τη προσφορα σου....θα του πει βαλε 10,50 ευρω και πανω (εχει ενα βημα που αυξανεται η προσφορα...συνηθως 0,50 ευρω). Παει λοιπον ο αλλος και βαζει 10,50 λεπτα! Οκ ως εδω? Ληγει λοιπον η δημοπρασια...και εχουμε τα εξης!

 

Εσυ εχεις πονταρει 100 ευρω και ο αμεσως επομενος 10,50 ευρω. Κερδιζεις εσυ φυσικα.

 

ΟΜΩΣ!!!!!!

 

Το ποσο που πληρωνεις δεν ειναι 100 ευρω! Ειναι 10,50 (που εχει βαλει ο επομενος απο εσενα) +0,50 ευρω (το βημα που αυξανονται οι προσφορες)!

 

Για να πληρωσεις 100 ευρω, θα πρεπει να υπαρχει καποιος που εχει πονταρει 99,50 ευρω....

 

Καταλαβες τιποτα ή σε μπερδεψα χειροτερα? :)

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Θα σου πω ενα παραδειγμα...για να το χεις πιο χειροπιαστο! Οκ?

 

Πες θες να αγορασεις κατι ...σου λεει...βαλε 10 ευρω ή παραπανω. Εσυ λες...το θελω πολυ και το πονταρω για 100 ευρω! Βαζεις λοιπον 100 ευρω....Ο επομενος που θα παει να το χτυπησει...δε βλεπει τη προσφορα σου....θα του πει βαλε 10,50 ευρω και πανω (εχει ενα βημα που αυξανεται η προσφορα...συνηθως 0,50 ευρω). Παει λοιπον ο αλλος και βαζει 10,50 λεπτα! Οκ ως εδω? Ληγει λοιπον η δημοπρασια...και εχουμε τα εξης!

 

Εσυ εχεις πονταρει 100 ευρω και ο αμεσως επομενος 10,50 ευρω. Κερδιζεις εσυ φυσικα.

 

ΟΜΩΣ!!!!!!

 

Το ποσο που πληρωνεις δεν ειναι 100 ευρω! Ειναι 10,50 (που εχει βαλει ο επομενος απο εσενα) +0,50 ευρω (το βημα που αυξανονται οι προσφορες)!

 

Για να πληρωσεις 100 ευρω, θα πρεπει να υπαρχει καποιος που εχει πονταρει 99,50 ευρω....

 

Καταλαβες τιποτα ή σε μπερδεψα χειροτερα? :)

 

Οχι ηταν πολυ κατανοητο το παραδειγμα! αλλα αν πονταρει κι αλλος πολλα (με το ιδιο σκεπτικο θα ανεβασει την τιμη! και αυτο δεν συμφερει κανεναν). γιαυτο πρεπει να πονταρουμε το λεπτο και λιγα χρηματα απο οτι καταλαβα η χαζη ξανθια!!!! Θα το κοψω το οξυζενε αρχιζε να ποτιζει!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει νοημα να πονταρεις λιγα....θα πονταρεις παντα μια φορα, παντα το μεγιστο ποσο που μπορεις να διαθεσεις και παντα τελευταια στιγμη...

 

Δλδ....για το ρολοι που λεγαμε παραπανω, λες...μπορω να διαθεσω 20 ευρω. Ε βαλτα!

 

Γιατι αν βαλεις 0,01 ευρω, μπορει να βρεθει κι αλλος bidder και να σου το παρει με 0,06 ευρω...κριμα θα ειναι!

 

Και καλα...για το ρολοι δε λεει τιποτα...αν ειναι κατι αλλο πιο σημαντικο?

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://cgi.ebay.co.uk/Vk87-Hello-Kitty-Black-Leather-Crystal-Quartz-Watch-/170556132070?pt=UK_Collectables_AnimationCharacters_Anime_SM&hash=item27b5f00ae6

 

Marsolan ...αυτο δε το φοραγες? Εγω ευκολα! Επισης 0,01 ευρω εχει....

 

μωρε εγω φοραγα και της βαφτηστηρας σου με τρελλα λεμε!!!:P:p

Link to comment
Share on other sites

9. Κατά τη δημοπρασία: Έχουμε υπολογίσει από πριν το μέγιστο ποσό που είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε. Δεν χτυπάμε παρά μόνο μια φορά, λίγο πριν το τέλος.

 

Το βασικο ειναι να χτυπησεις λιγο πριν το τελος! Γιατι αλλιως αν υπαρχει κι αλλος bidder θα σε χτυπησει κι αυτος, οποτε παιζει να το χασεις. Το συγκεκριμενο που πηρες απο το αμαζον, εχει ηδη 12 bids. Αν εισαι μεσα 1 λεπτο πριν ληξει η δημοπρασια και εχει τιμη που σε συμφερει, τοτε το χτυπας και δε προλαβαινει αλλος να δωσει προσφορα κι ετσι το κατοχυρωνεις.

 

Αχ! Πόσα πράγματα έχω χάσει χτυπώντας λίγο πριν το τέλος! Ήμουν π.χ. 25 δευτερόλεπτα πριν τελιώσει και ενώ ήμουν σίγουρα μέσα στο χρόνο μου έβγαζε οτι είμαι εκτός χρόνου και το έχανα!!!!!!! (και έβριζα!....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με τόσα που διαβάζω για το e-bay σκέφτομαι να το τολμήσω κι ας το φοβάμαι...

 

Κατά τα άλλα ας πω κι εγώ τον πόνο μου:

ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΟΥ ΑΠΟ Μ&CO ΤΩΡΑ!!!

Πάντως στο e-mail μου ακόμη δεν απάντησαν (άλλη μια φορά που τους είχα στείλει μου είχαν απαντήσει τρεις μέρες μετά - γενικά μου δίνουν την εντύπωση πως δεν έχουν και πολύ γρήγορα αντανακλαστικά).

*

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

αχ και εγω εχασα δυο δημοπρασιες λογω του χρονου τεσπα

παντως παρελαβα και τη δευτερη παραγγελια απο M&co την παρασκευη την εκανα εχθες ηρθε τι να πω μηπως ειναι τελικα θεμα ταχυδρομειου

 

απο http://www.lillifoot.co.uk/ εχει παραγγειλει καμμια??

εχει στο νουμερο μας πολυ καλες προσφορες

Link to comment
Share on other sites

εγω λογικα θα λαβω χαρτακι σημερα! ε 3 φορες τριτη μου το εχουν αφησει

για να δουμε

 

Ελπίζω μόνο να τα λάβεις όλα με τη μια γιατί εγώ από χθες έχω το άγχος του αν θα έρθουν τα υπόλοιπα πράγματα ή χάθηκαν κάπου σε αυτό το τεράστιο σύμπαν :roll:

*

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα home network shopping mammas :-P!!!

 

Να ρωτήσω,απο δώ http://clothing.shop.ebay.com/Sleepwear-/147215/i.html?_catref=1&_dmpt=US_Baby_Toddler_Girls_Clothing&_fln=1&_trksid=p3286.c0.m282

έχει ψωνίσει καμιά σας...έχει πολύ γμτα πράγματα!!!

Link to comment
Share on other sites

anna μη το γκατεμιαζεις γιατι εσενα θα κυνηγαω!!!!

 

:lol::lol::lol::lol::lol: Έλα να με βρεις γατούλα μου!!!

Αλλά να μην έρθεις χωρίς τα γατάκια σου τα υπέροχα (και καλοντυμμένα βεβαιώς βεβαίως... :wink: )

*

Link to comment
Share on other sites

Με τόσα που διαβάζω για το e-bay σκέφτομαι να το τολμήσω κι ας το φοβάμαι...

 

Κατά τα άλλα ας πω κι εγώ τον πόνο μου:

ΘΕΛΩ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΟΥ ΑΠΟ Μ&CO ΤΩΡΑ!!!

Πάντως στο e-mail μου ακόμη δεν απάντησαν (άλλη μια φορά που τους είχα στείλει μου είχαν απαντήσει τρεις μέρες μετά - γενικά μου δίνουν την εντύπωση πως δεν έχουν και πολύ γρήγορα αντανακλαστικά).

 

Αχ ρε κοριτσακι, και εγω απο της 12/10 την εκανα και ακομα τιποτααα!!!ασε που εστειλα 2 mail και δεν πηρα απαντηση ποτε!τα εχω παρει λεμε!:evil:

Link to comment
Share on other sites

να αναφερω και εγω πωλητες που ημουνα ΟΚ

http://www.cindaclothing.co.uk φορεματα

http://stores.ebay.co.uk/DANGEOS-DECOR-WHERE-BARGAINS-BEGIN?_rdc=1 αυτοκολλητα παιδικα

http://myworld.ebay.co.uk/lcdkings/ Οθονη για λαπτοπ

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ ρε κοριτσακι, και εγω απο της 12/10 την εκανα και ακομα τιποτααα!!!ασε που εστειλα 2 mail και δεν πηρα απαντηση ποτε!τα εχω παρει λεμε!:evil:

 

Αααα εντάξει εσύ είσαι σε χειρότερη θέση!!! Ελπίζω σε λίγο να χτυπήσει το κουδούνι σου και να τα δεις στην πόρτα σου :D

 

Αυτό με τα μεηλ (που δεν απαντούν) το καταγράφω κι εγώ στα αρνητικά τους:roll:

*

Link to comment
Share on other sites

Καλα!σημερα και την Πεμπτη ειναι και αργεια....καλη Δευτερα και αν!εχω χασει και μια παραγγελεια!τα εχω παρει πολυυυυυυυ με τα ελτα!ειναι και αγενεστατοι στο τηλεφωνο!ΙΔΙΩΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ και σε αυτα να δουμε μετα πως θα συμπεριφερονται!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...