Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κορίτσια, ήρθε το πακέτο από M&Co... ήταν δύο πουλόβερ αντρικά, τα οποία δεν με ενθουσίασαν, περισσότερο γιατί "τσιμπάει" το μαλλί. Πήρα ένα XL και ένα L και ενώ περίμενα να κάνει στον άντρα μου το XL, μάλλον το νούμερό του είναι L. Ακόμα πήρα και δύο ριχτάρια, για 14 ευρώ που έκαναν μια χαρά είναι. Επίσης είχα παραγγείλει και από τα babybutt.de και ήρθαν και αυτά σήμερα! Είναι πολύ ωραία! Πήρα κάτι μποτάκια μόνο που είναι μικρούλια και δεν μας κάνουν :-(. Όλα τα άλλα πάντως είναι πολύ όμορφα και ωραία ποιότητα φαίνονται... αυτά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, ήρθε το πακέτο από M&Co... ήταν δύο πουλόβερ αντρικά, τα οποία δεν με ενθουσίασαν, περισσότερο γιατί "τσιμπάει" το μαλλί. Πήρα ένα XL και ένα L και ενώ περίμενα να κάνει στον άντρα μου το XL, μάλλον το νούμερό του είναι L. Ακόμα πήρα και δύο ριχτάρια, για 14 ευρώ που έκαναν μια χαρά είναι. Επίσης είχα παραγγείλει και από τα babybutt.de και ήρθαν και αυτά σήμερα! Είναι πολύ ωραία! Πήρα κάτι μποτάκια μόνο που είναι μικρούλια και δεν μας κάνουν :-(. Όλα τα άλλα πάντως είναι πολύ όμορφα και ωραία ποιότητα φαίνονται... αυτά!

 

tella ποτε εκανες την παραγγελια απο babybutt? με τι ήρθε με ταχυδρομιο?

γιατι ρε γμτ απο τις 8/10 και ακομη περιμενω...:mad:

Link to comment
Share on other sites

tella ποτε εκανες την παραγγελια απο babybutt? με τι ήρθε με ταχυδρομιο?

γιατι ρε γμτ απο τις 8/10 και ακομη περιμενω...:mad:

 

katinaki παρήγγειλα 5/10 αλλά επειδή ήταν η πρώτη μου παραγγελία σε αυτούς τους πλήρωσα με έμβασμα μέσω e-banking την επόμενη. Τα λεφτά τα έλαβαν αυτοί αρκετές μέρες μετά (μεσολαβούσε και ΣΚ), στις 11/10 και τελικά τα πράγματα μου τα απέστειλαν στις 12/10 (μου έστειλαν ενημερωτικό mail με tracking number) και έφτασαν σήμερα 20/10 (τυχαία μου το είπαν στο ταχυδρομείο γιατί τους ήρθε σήμερα το πακέτο, είχα πάει για άλλα... :D). Πάντως τους είχα στείλει mail 2 φορές για να ρωτήσω για την πορεία της πληρωμής και του πακέτου και πάντα μου απαντούσαν πολύ γρήγορα...

Link to comment
Share on other sites

katinaki παρήγγειλα 5/10 αλλά επειδή ήταν η πρώτη μου παραγγελία σε αυτούς τους πλήρωσα με έμβασμα μέσω e-banking την επόμενη. Τα λεφτά τα έλαβαν αυτοί αρκετές μέρες μετά (μεσολαβούσε και ΣΚ), στις 11/10 και τελικά τα πράγματα μου τα απέστειλαν στις 12/10 (μου έστειλαν ενημερωτικό mail με tracking number) και έφτασαν σήμερα 20/10 (τυχαία μου το είπαν στο ταχυδρομείο γιατί τους ήρθε σήμερα το πακέτο, είχα πάει για άλλα... :D). Πάντως τους είχα στείλει mail 2 φορές για να ρωτήσω για την πορεία της πληρωμής και του πακέτου και πάντα μου απαντούσαν πολύ γρήγορα...

 

και εμένα 11/10 μου εστειλαν μνμ οτι εφυγε..να παω μια βολτα απο το ταχυδρομείο?? αν και εδω ο ταχυδρομος μας παντα μου τα αφηνει ειτε δεματα ειτε ειδοποιητηριο..ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εμένα 11/10 μου εστειλαν μνμ οτι εφυγε..να παω μια βολτα απο το ταχυδρομείο?? αν και εδω ο ταχυδρομος μας παντα μου τα αφηνει ειτε δεματα ειτε ειδοποιητηριο..ευχαριστω πολυ!

 

Μπορεί να ήρθε σήμερα αφού βγήκε ο ταχυδρόμος! Και εγώ σήμερα ενώ είχα άλλα γράμματα δεν είχα ειδοποιητήριο για το συγκεκριμένο δέμα... οπότε άμα θέλεις και είσαι κοντά, πετάξου, ίσως να είσαι και εσύ τυχερή! Πάντως πολύ όμορφα πραγματάκια... για να δούμε, ελπίζω να αρέσουν και σε εσένα!;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε η απάντηση του Marks&Spencer... δυστυχώς τζίφος, αλλά υπάρχει ελπίδα στον ορίζοντα... ορίστε τι μου απάντησαν:

Thank you for your email about delivery to Greece.

 

In order for you to use this service, an order MUST be placed in one of our UK stores. We are no able to arrange this service via the web.

 

We do hope to offer this service in the future but we do not have dates for this as yet. I am sorry for any inconvenience this will cause and thank you once again for contacting us today.

 

If we can be of any further assistance, please visit our help page at: http://help.marksandspencer.com. Alternatively, you can call us on 0845 609 0200 or +44 1925 672 317 if youʼre calling from overseas.

 

Kind Regards

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε η απάντηση του Marks&Spencer... δυστυχώς τζίφος, αλλά υπάρχει ελπίδα στον ορίζοντα... ορίστε τι μου απάντησαν:

Thank you for your email about delivery to Greece.

 

In order for you to use this service, an order MUST be placed in one of our UK stores. We are no able to arrange this service via the web.

 

We do hope to offer this service in the future but we do not have dates for this as yet. I am sorry for any inconvenience this will cause and thank you once again for contacting us today.

 

If we can be of any further assistance, please visit our help page at: http://help.marksandspencer.com. Alternatively, you can call us on 0845 609 0200 or +44 1925 672 317 if youʼre calling from overseas.

 

Kind Regards

απάντα της ρωτώντας ακριβώς την διαδικασία που μπορεί να γίνει αυτό :mrgreen::mrgreen: έχει να πέσει γέλιο ..............

τι εννοεί ο ποιητής

In order for you to use this service, an order MUST be placed in one of our UK stores.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατινακι, κοιταζα στο μαδερ αλλα δεν ειδα να το λεει?

απο εκει και περα παιζει ρολο το στεγνωμα? δηλωνω παντελως ασχετη με δαυτο!

 

εμένα όλα τα εσωρουχάκια και τα ολόσωμα φορμάκια λένε do not dry clean αλλά τα έβαλα κανονικά και δν πάθαν τπτ..τώρα τι να πω για το στέγνωμα νομίζω όλα τα στεγνωτήρια πάνω κάτω την ίδια δουλειά κάνουν. Κάποια υφάσματα πρέπει να αποφεύγεις πχ μαλλινα ή μεταξωτά αλλά κάτι που έιναι 100% βαμβακερό γιατί να πάθει κάτι δεν βρίσκω λόγο μόνο θέμα ποιότητας μετά παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

απάντα της ρωτώντας ακριβώς την διαδικασία που μπορεί να γίνει αυτό :mrgreen::mrgreen: έχει να πέσει γέλιο ..............

τι εννοεί ο ποιητής

In order for you to use this service, an order MUST be placed in one of our UK stores.

 

AGE, μα είναι πολύ απλό... θέλεις να παραγγείλεις κάτι από το marks&spencer, έτσι?... παίρνεις το αεροπλάνο,πας Αγγλία, βρίσκεις ένα participating UK store, δίνεις την παραγγελία σου. Γυρνάς Ελλάδα και - τσουπ - σου έρχονται τα πράγματα!!! :lol: Αμάν, απλά πράγματα, τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις??? :wink::wink::wink:

Απορώ πως μπορούν και τα γράφουν και δεν κάνουν ορθογραφικά λάθη από το γέλιο!!! Μα είναι εντελώς γελοίο!!!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

AGE, μα είναι πολύ απλό... θέλεις να παραγγείλεις κάτι από το marks&spencer, έτσι?... παίρνεις το αεροπλάνο,πας Αγγλία, βρίσκεις ένα participating UK store, δίνεις την παραγγελία σου. Γυρνάς Ελλάδα και - τσουπ - σου έρχονται τα πράγματα!!! :lol: Αμάν, απλά πράγματα, τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις??? :wink::wink::wink:

Απορώ πως μπορούν και τα γράφουν και δεν κάνουν ορθογραφικά λάθη από το γέλιο!!! Μα είναι εντελώς γελοίο!!!:rolleyes:

α.......γειά σου!!! ..........και έλεγα η ξανθιά γιατί χρεώνουν 15 λίρες .........για να πάς στην Αγγλία και να κάνεις παραγγελία........... ναι σωστά !!!!:mrgreen::mrgreen:

 

Ρε είναι για πολλά φάσκελα άλλα έλα που ο κ@λ@ς μου έχει συνηθίσει τα παντελόνια τους και κάθε φορά που αναφέρεται η επωνυμία παθαίνω εγκεφαλικό άκου 60 ευρά τουλάχιστον στο Ελλαδισταν :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AGE, μα είναι πολύ απλό... θέλεις να παραγγείλεις κάτι από το marks&spencer, έτσι?... παίρνεις το αεροπλάνο,πας Αγγλία, βρίσκεις ένα participating UK store, δίνεις την παραγγελία σου. Γυρνάς Ελλάδα και - τσουπ - σου έρχονται τα πράγματα!!! :lol: Αμάν, απλά πράγματα, τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβεις??? :wink::wink::wink:

Απορώ πως μπορούν και τα γράφουν και δεν κάνουν ορθογραφικά λάθη από το γέλιο!!! Μα είναι εντελώς γελοίο!!!:rolleyes:

 

Καλά απο το next να δεις τι μου απάντησαν όταν τους είπα οτι θέλω να πληρώσω με έμβασμα γιατί δεν έχω πιστωτική. Νομίζω οτι με ειρωνευόντουσαν λίγο..χαχαχα

Ξεκίναγε το μειλ: Τι κρίμα που δεν έχετε πιστώτική. Για να πληρώσεται με έμβασμα πρέπει να γίνει μια χρέωση ασφαλείας στην πιστωτική σας..μπλα μπλα και κατι αλλες κουλαμάρες. (δεν θυμάμαι πόσο 1,5 λιρα νομίζω το έσβησα απο τα νεύρα μου).

Δλδ παρε το αυγό και κούρευτο.

Link to comment
Share on other sites

Καλά απο το next να δεις τι μου απάντησαν όταν τους είπα οτι θέλω να πληρώσω με έμβασμα γιατί δεν έχω πιστωτική. Νομίζω οτι με ειρωνευόντουσαν λίγο..χαχαχα

Ξεκίναγε το μειλ: Τι κρίμα που δεν έχετε πιστώτική. Για να πληρώσεται με έμβασμα πρέπει να γίνει μια χρέωση ασφαλείας στην πιστωτική σας..μπλα μπλα και κατι αλλες κουλαμάρες. (δεν θυμάμαι πόσο 1,5 λιρα νομίζω το έσβησα απο τα νεύρα μου).

Δλδ παρε το αυγό και κούρευτο.

a............νταξ εσένα το δέχθηκαν το έμβασμα γιατί εμένα μου είπαν όχι .............χαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

a............νταξ εσένα το δέχθηκαν το έμβασμα γιατί εμένα μου είπαν όχι .............χαχαχαχαχα

 

το δέχτηκαν αλλά μετά έγραφαν οτι η πιστωτική που θα γίνει η χρέωση ασφαλείας πρέπει να είναι UK registered..εκεί ήταν που νευρίασα και το έσβησα

Link to comment
Share on other sites

ποια ειχε γραψει οτι της μπηκαν του mandco

 

http://www.mandco.com/Underwear-and-Sleepwear/Disney-fairies-briefs/invt/3253295multi

 

το λεει

do not dry clean

 

βρε κόρες, το dry clean εννοεί καθαριστήριο, όχι στεγνωτήριο...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου ήρθε η απάντηση του Marks&Spencer... δυστυχώς τζίφος, αλλά υπάρχει ελπίδα στον ορίζοντα... ορίστε τι μου απάντησαν:

Thank you for your email about delivery to Greece.

 

In order for you to use this service, an order MUST be placed in one of our UK stores. We are no able to arrange this service via the web.

 

We do hope to offer this service in the future but we do not have dates for this as yet. I am sorry for any inconvenience this will cause and thank you once again for contacting us today.

 

If we can be of any further assistance, please visit our help page at: http://help.marksandspencer.com. Alternatively, you can call us on 0845 609 0200 or +44 1925 672 317 if youʼre calling from overseas.

 

Kind Regards

 

ναι μην χαίρεσαι...το ίδιο μου απάντησαν πριν 1.5 χρόνο :?

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ρώτησε μια κοπέλα για μπότες/γαλότσες και μια που κοίταζα για μένα είπα να βάλω αυτές που βρήκα στο αμαζον:

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Dshoes&field-keywords=wellies&x=0&y=0#%2Fref%3Dsr_nr_p_n_target_audience__0%3Frh%3Dn%253A355005011%252Ck%253Awellies%252Cp_n_target_audience_browse-bin%253A363840011%26bbn%3D355005011%26keywords%3Dwellies%26ie%3DUTF8%26qid%3D1287505551%26rnid%3D363839011&enc=1

 

Δεν ξέρω αν σε πάει στην σελίδα κατευθείαν αλλά αν βάλεις wellies στο search σου βγάζει πολλές

 

 

Σ ευχαριστω παρα πολυ δεν με προλαβες τελικα παραγγειλα αυτες

 

http://www.myshoe.gr/index.php?main_page=product_info&cPath=2_45&products_id=900

 

εχει πολυ ωραιες ομως θα το εχω υποψην μου την επομενη φορα:P

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

βρε κόρες, το dry clean εννοεί καθαριστήριο, όχι στεγνωτήριο...

 

αυτό δεν είναι το σήμα για το στεγνωτήριο? είναι για καθαρηστήριο?? λάθος τα διαβάζω τα ρούχα...αφου δεν έχουν χαλάσει πάλι καλά..χαχαχ

 

Do-Not-Dry-Clean-500-x-500-copy.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εκνευρίστηκα πάλι σήμερα... είχα παραγγείλει ένα σετ καλτσονάκια από το ebay (2 μονόχρωμα 1 ριγέ) σε buyitnow, και μου έστειλαν άλλο σχέδιο στο εμπριμέ από αυτό που είχα διαλέξει. Η αξία του δεν αξίζει να το στείλω πίσω, αλλά εγώ εκνευρίστηκα. Αν είχε τελειώσει το σχέδιο θα μπορούσε να με ενημερώσει νομίζω. Τι να κάνω λέτε?:twisted::evil:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...