Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

εχω παθει πλακα με το shoespanish! ως καινουργια μαμα δεν ειχα ιδεα για τις "μαρκες" των παιδικων παπουτσιων! Αυτα τα agatha τι σχεδια εχουν!!!! Κριμα να μη βγαινουν και σε μεγαλα νουμερα!! Ειναι τελεια... Εννοειται οτι παρηγγειλα :)

Στη φυλακη θα μας κλεισουν σε λιγακι ολες μαζι.. Θα φτιαξουν και ειδικη πτερυγα, οι χρεωμενες μανες!

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εγώ πήρα εξαιρετικό sling από το mariaevita.gr

Τα κορίτσια είναι εξαιρετικά και έχουν μεγάλη ποικιλία!!!

Και φτηνά.

 

Με το καλό να το χαρείτε!:wink:

 

Τι εννοείς φτηνά; 80 ευρώ τα έχουν!...

Link to comment
Share on other sites

στο e bay ριξε μια ματια.....

 

Δεν ξερω να χρησιμοποιω το ebay, αυτο που βρηκα ειναι δημοπρασια? Τι πρεπει να κανω? πως θα δω αν ειναι ενταξει ο πωλητης?

 

http://cgi.ebay.co.uk/Cotton-Ring-Sling-Pouch-Baby-Carrier-0-36-Months-Coffee-/160494074816?pt=UK_Baby_Carriers&hash=item255e313bc0

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω παρει αυτο http://www.thebabasling.co.uk/ και δεν το αλλαζω με τιποτα! Μας εχει βολεψει παρα πολυ!

 

Καλά, σοβαρά σε βόλεψε? Εγώ δεν κατάφερα ποτέ να το χρησιμοποιήσω, μου φαινόταν πολύ δύσχρηστο! Βασικά μάλλον κάτι δεν έκανα καλά γιατί είχα μόνιμα την αίσθηση οτι θα μου πέσει το παιδί ή οτι ζουλιέται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν ξερω να χρησιμοποιω το ebay, αυτο που βρηκα ειναι δημοπρασια? Τι πρεπει να κανω? πως θα δω αν ειναι ενταξει ο πωλητης?

 

http://cgi.ebay.co.uk/Cotton-Ring-Sling-Pouch-Baby-Carrier-0-36-Months-Coffee-/160494074816?pt=UK_Baby_Carriers&hash=item255e313bc0

 

 

αυτη εχει λιγες πωλησεις,κοιτα εδω

 

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/NEW-Linen-Baby-Ring-Sling-Pouch-Carrier-0-3-Years-/260671053375?pt=UK_Baby_Carriers&hash=item3cb1349e3f

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Baby-Sling-new-padded-Freedom-ring-sling-Breastfeeding-/290420557614?pt=UK_Baby_Carriers&var=&hash=item895ed3250c

 

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/Black-Brown-Ivory-Floral-Baby-Ring-Sling-Carrier-/260669513629?pt=UK_Baby_Carriers&hash=item3cb11d1f9d

 

 

 

ολα ειναι buy it now,οποτε αν εχεις paypal ψωνιζεις αμεσα.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

christy, τα λιγα πραγματα που εχω καταλαβει για το ebay, οι πιο εμπειρες ας αυμπληρωσουν.

 

Ο πωλητης του sling που θελεις εχει καλο feedback (αξιολογησεις πωλησεων απο τους αγοραστες), αλλα μικρο αριθμο πωλησεων. Αυτο δεν ειναι απαραιτητα κακο, μπορει ο ανθρωπος να ξεκινησε τωρα να πουλαει ή να μην πουλαει πολλα κομματια, αλλα σιγουρα αν ειχε περισσοτερες πωλησεις θα ηταν ακομη πιο αξιοπιστος.

 

Στη δημοπρασια, πρεπει να πονταρεις ενα ποσο. Το μικροτερο ποσο που μπορεις να πονταρεις αυτη την στιγμη ειναι 10,99 λιρες. Αν καποιος πονταρει μεγαλυτερο ποσο, θα πρεπει να κανεις νεα μεγαλυτερη προσφορα αν εξακολουθεις να θελεις να αγορασεις το κομματι. Αν στο τελος του χρονου εχεις κανει τη μεγαλυτερη προσφορα, κερδιζεις και παιρνεις το sling.

Αν εχεις τη δυνατοτητα, παρακολουθησε τη δημοπρασια μεχρι τελους και κανε προσφορα στο τελευταιο λεπτο. Ή λιγο πριν ωστε αν καποιος προσπαθησει να σε ξεπερασει να εχεις χρονο να τον ξεπερασεις εσυ εκ νεου.

Αν κανεις τωρα προσφορα σκεφτομενη οτι το μεγαλυτερο ποσο που μπορεις να δωσεις γι' αυτο το κομματι ειναι πχ. 20 λιρες, βαλεις αυτο το ποσο και η δημοπρασια τελειωσει με εσενα νικητρια ενω καποιος αλλος εχει πονταρει μονο 15 λιρες, τοτε θα το παρεις με 15.

 

Πρεπει να εχεις λογαριασμο Paypal και να εχεις τελειωσει τη διαδικασια εγγραφης στο ebay. Ειναι απαραιτητο αυτο το τελευταιο για να σε αφησει το συστημα να κανεις προσφορα. Κανε μια δοκιμαστικη προσφορα αρκετη ωρα πριν τελειωσει η δημοπρασια για να δεις αν σε αφηνει το συστημα να προχωρησεις. Εγω την εχω πατησει ετσι, γι' αυτο στο λεω

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν τα 45ευρα σου φαινονται ακριβα αλλα το sling της Στελλας δεν παιζεται(μονο να δεις ραψιμο καλλιτεχνικο και τρομερη εξυπηρετηση)!!εγω πηρα κ μει ται και τελος το καροτσι!!

bV6Dp3.png
Link to comment
Share on other sites

δε ξερω αν τα 45ευρα σου φαινονται ακριβα αλλα το sling της Στελλας δεν παιζεται(μονο να δεις ραψιμο καλλιτεχνικο και τρομερη εξυπηρετηση)!!εγω πηρα κ μει ται και τελος το καροτσι!!

 

συμφωνω κι επαυξανω! ειμαι η τυχερη του περσινου διαγωνισμου, που κερδισε ενα ring sling απο τη κοπελα. και παρολο που δεν θα επαιρνε χρηματα απο μενα (ουτε το κουριερ δεν πληρωσα) ηταν ευγενεστατη κι εξυπηρετικοτατη! και το sling, φοβερο σε ποιοτητα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Christy συμφωνω με τις προλαλησασες!! Εγω εκανα δωρο σε μια μανουλα ενα σλινγκ απο την Στελλα, αλλο να το βλεπεις στην φωτο και αλλο στην πραγματικοτητα. Τελεια δουλεια!! Για μενα χρησιμοποιω ενα σλινγκ που μου χαρισε η ξαδελφη μου, αγορασμενο απο την Στελλα, ειναι αψογο!

Αληθεια αν παρεις το mei tai ξεμπερδευεις απο καροτσια σε μεγαλυτερη ηλικια? Να το εχω υποψη μου...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

και γω ψηφίζω Στέλλα! Άψογη δουλειά και τρομερή επαγγελματίας! Από εξυπηρέτηση δε δεν έχω λόγια! Είχα πάρει ένα κουκλίστικο ring sling λίγο πριν γεννήσω ΑΚΡΙΒΩΣ όπως της το είχα περιγράψει...όταν ο Νικόλας έφτασε 6-7 μηνών, της έστειλα μαιλ να ρωτήσω για το μει ται καθώς είχε μεγαλώσει πολύ ο ταλιμπάν και φοβόμουν ότι δε βολευόταν...οποιοσδήποτε άλλος θα μου είχε πουλήσει άνετα το μει τάι...η Στέλλα όμως με απέτρεψε και μου υπέδειξε άπειρους τρόπους να συνεχίσω να χρησιμοποιώ σωστά το ρινγκ σλινγκ μου! Θεά και υποκλίνομαι!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλά, σοβαρά σε βόλεψε? Εγώ δεν κατάφερα ποτέ να το χρησιμοποιήσω, μου φαινόταν πολύ δύσχρηστο! Βασικά μάλλον κάτι δεν έκανα καλά γιατί είχα μόνιμα την αίσθηση οτι θα μου πέσει το παιδί ή οτι ζουλιέται!

 

 

Αληθεια?? Με βόλεξε παρα πολυ και το χρησιμοποιω ακομα και τωρα που ειναι 7,5 κιλα και αρκετα ψηλη...

Απλα θελει να βρεις τη σωστη ρυθμιση στα ζωνακια...

LaFHp3.png

 

gwUip3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,πάω να κάνω μια παραγγελία στο shoespanish.com και από την τιμή του παπουτσιού που είναι 35,70ευρώ προσθέτει και άλλα 6,53ευρώ φτάνει το ποσό στα 42,80ευρώ.Προφανώς είναι κάποιος φόρος αλλά επειδή η κοπέλα που πρόσθεσε την σελίδα έγραψε πως η τιμή του παπουτσιού είναι αυτή που βλέπουμε,ας μου απαντήσει για να ξέρω μην κάνω κτ λάθος...

 

Καλησπέρα!! Συγνώμη για την καθυστέρηση, αλλά λόγω αρρώστειας σήμερα ξαναμπήκα.....είδα όμως ότι σου απάντησαν στην ερώτησή σου, σωστά? Και εγώ στην αρχή αναρωτήθηκα αλλά εάν βάλεις ως χώρα την Ελλάδα αλλάζουν οι τιμές προς τα πάνω. Προφανώς τα μεταφορικά κάνουν την διαφορά.

 

αλλες μαρκες απο shoespanish περα απο AGATHA RUIZ DE LA PRADA τις γνωριζουμε?

για μεγεθη αν ειναι κανονικα η μεγαλουτσικα?

 

Αυτή την ερώτηση είχα και εγώ και έστειλα mail στον Ισπανό. Μου απάντησε ότι μόνο η Agatha έχει νούμερα λίγο μεγαλύτερα από τα κανονικά. Garvalin & Bio....κάτι είναι κανονικές φόρμες

 

οταν πας να πληρωσεις εχει επιλογη που λεει request total from seller.θα το πατησεις(γραψε και μηνυμα)και θα περιμενεις τον πωλητη να βαλει την τιμη που εχετε συμφωνησει.

 

Πείτε μου και εμένα.....περιμένω επιβεβαίωση του paypal για αυτό δεν έχω ακόμα πληρώσει. Ο seller μου απάντησε (2 φορές) με μήνυμα ότι τα μεταφορικά για Ελλάδα είναι 10 λίρες, ενώ στο auction έδειχνε 20. Τώρα που θα πάω να πληρώσω θα βγάλει αυτόματα το 20? Ή εγώ πληρώνω κανονικά το 10?

 

Επίσης μια άλλα ερώτηση που έχω για ebay..... Χτυπούσα προσφορές για παπούτσια της μικρής μου αλλά σταμάτησα στις 21 λίρες. Παρατηρούσα όμως ότι είχε ανέβει το ποσό στις 31 λίρες και έλεγα δεν με συμφέρει. Είναι δυνατόν να πήραν πίσω τις τιμές τους οι άλλοι και να κέρδισα εγώ? Εννοείται ότι χαίρομαι...απλά μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

για καλο φορεμα που ψαχνω?

απιστευτο αλλα δε μου αρεσε τιποτα στο ebay και στο μαδερ

 

για δες αυτο. το βρηκα τωρα για σενα. δεν ξερω αν θα βρεις κατι του γουστου σου, αλλα εχει φοβερες τιμες και στελνει κι Ελλαδα.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καρδια οταν πας να πληρωσεις τι μεταφορικα σου βγαζει? 20 λιρες?αν σου βγαζει 20 λιρες πατα το request total from seller και γραψε του και μηνυμα να σου στειλει το τελικο ποσο για να πληρωσεις.εγω παντα ετσι κανω.

 

δεν καταλαβα τι εννοεις για την δημοπρασια?εσυ ειχες βαλει 21 λιρες και αυτο εφτασε πανω απο 30???τελειωσε η δημοπρασια και σου ειπε οτι κερδισες???

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ σε ότι αφορά ring sling για αγορά από τη Στέλλα.....

πολύ καλή δουλειά και καλή τιμή μου φαίνεται.... όσο για την εξυπηρέτηση και τη βοιήθεια της δεν έχω λογια.... με βοήθησε πολύ για τη σωστή χρήση...

και τώρα που ο μικρός μου έχει φάση κολικών το sling κυριολεκτικά μας έχει σώσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ σε ότι αφορά ring sling για αγορά από τη Στέλλα.....

πολύ καλή δουλειά και καλή τιμή μου φαίνεται.... όσο για την εξυπηρέτηση και τη βοιήθεια της δεν έχω λογια.... με βοήθησε πολύ για τη σωστή χρήση...

και τώρα που ο μικρός μου έχει φάση κολικών το sling κυριολεκτικά μας έχει σώσει!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

τι μου θυμισες τωρα! οντως κι εμας μας βοηθησε με τους κολικους. κουραγιο!

 

Για σένα ή για τη μπουμπούκα σου??

 

εχεις δικιο, μαλλον για τη μικρη ψαχνει αφου κοιταξε και στο mothercare.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις οσον αφορα το sling. Δεν αμφισβητω την ποιοτητα της Στελλας αλλα το σοφακι μου ποσταρε 3 slings σχεδον στην μιση τιμη. Λετε δηλαδη να μην ειναι καλη ποιοτητα και να την πατησω?

 

Alex ευχαριστω πολυ που μπηκες στον κοπο να μου εξηγησεις για την δημοπρασια στο ebay! Αν και ακομη μου φαινεται περιπλοκη διαδικασια νομιζω οτι ξεκαθαρισε λιγο το τοπιο!!! Ευχαριστω και παλι!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

αν δεν βρεις κατι στο ebay, κοιτα στο childrensalon. εχει φιρμες που σου γυριζει το ματι αναποδα απο τις τιμες, αλλα εχει και καποια πιο οικονομικα κομματια. εγω εχω παρει του γιου μου κοστουμι αστερατο 5 τεμαχιων με 70 ευρω. επισης ειναι φανταστικοι στην εξυπηρετηση.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις οσον αφορα το sling. Δεν αμφισβητω την ποιοτητα της Στελλας αλλα το σοφακι μου ποσταρε 3 slings σχεδον στην μιση τιμη. Λετε δηλαδη να μην ειναι καλη ποιοτητα και να την πατησω?

 

Alex ευχαριστω πολυ που μπηκες στον κοπο να μου εξηγησεις για την δημοπρασια στο ebay! Αν και ακομη μου φαινεται περιπλοκη διαδικασια νομιζω οτι ξεκαθαρισε λιγο το τοπιο!!! Ευχαριστω και παλι!!!

 

επειδή τα σλινγκς φτιάχνονται με ειδικό τρόπο (συγκεκριμένα rings και ραφή), δεν θα εμπιστεύομουν να πάρω από κάπου που δεν θα μου επιβεβαίωναν ότι οι κανονισμοί τηρούνται ως προς τη δημιουργία τους...

 

στο λινκ παρακάτω η Στέλλα παραθέτει τις προδιαγραφές για όποια θέλει να το φτιάξει μόνη της:

 

http://www.babywearing.gr/DIY/DIY_sling.htm

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καρδια οταν πας να πληρωσεις τι μεταφορικα σου βγαζει? 20 λιρες?αν σου βγαζει 20 λιρες πατα το request total from seller και γραψε του και μηνυμα να σου στειλει το τελικο ποσο για να πληρωσεις.εγω παντα ετσι κανω.

 

δεν καταλαβα τι εννοεις για την δημοπρασια?εσυ ειχες βαλει 21 λιρες και αυτο εφτασε πανω απο 30???τελειωσε η δημοπρασια και σου ειπε οτι κερδισες???

 

Σοφάκι μου έχεις δίκιο. Επειδή περιμένω την επιβεβαίωση του paypal δεν είχα προχωρήσει στο βήμα "πληρωμή", τώρα που το δοκίμασα βγάζει το σωστό ποσό, δηλαδή 10 λίρες.

Το 20 λίρες το έδινε αρχικά στο auction αλλά είχα ρωτήσει και τον πωλητή, γιατί μου είχαν φανεί πολλά και όντως μου επιβεβαίωσε ότι είναι 10.

 

Για τα παπούτσια που λες, είχε αρχίσει η τιμή από 1 λίρα (brand new with tags) ανέβαζα το ποσό γιατί τα ήθελα αλλά άλλοι χτυπούσαν παραπάνω. Η τελευταία δική μου τιμή ήταν 21 λίρες αλλά είχα δει τις επόμενες ημέρες ότι είχαν ανέβει στις 31 λίρες. Εγώ είχα εγκαταλείψει γιατί ανέβαινε πολύ. Τελικά μου ήρθε ειδοποίηση τώρα που τελείωσε η δημοπρασία, ότι κέρδισα με τις 21 λίρες. Μου έκανε εντύπωση είναι η αλήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...