Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ναι ρε κορίτσια, το έπιασα το υποννοούμενο να μην ρωτάω τα ίδια χαζά αλλα εγώ ψάχνω τόση ώρα και εκει που έχει location έχει τρείς επιλογές uk only, europian union and world wide δεν βλέπω πουθενά για ελλάδα συγκεκριμένα και πάλι οτι απο τα τρία βάλω στον πωλητή έχει πληροφορίες για αγγλία μόνο.

πρέπει να τσεκαρεις το κουτάκι avalilable to έχει λίστα με χώρες διαλέγεις greece

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

jenny γεια σου! Επειδή σκέφτομαι και εγώ να πάρω για πες, πόσο είναι τα μεταφορικά και με ποιον τρόπο σου ήρθε? Ευχαριστώ!!!

 

Τα μεταφορικά είναι 30 λίρες για Θεσσαλονίκη (για Αθήνα φαντάζομαι ότι μπορεί να είναι λίγο λιγότερα γιατί σε εμένα ήρθε μέσω Αθηνών) την παραγγελία την έκανα 03/10 στις 6/10 έγινε η αποστολή με την parcelforce και μου έδωσαν το Tracking number και χτές 13/10 ήρθε στο σπίτι μου με την ACS. Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς είμαι στη διάθεση σου :mrgreen: Πάντως είναι πολύ άνετη...είναι σαν την πολυθρόνα που έχει στο Λητώ μόνο που εκεί την έχει 300 ? ενώ εμένα μου βγήκε 150 λίρες δλδ 170 ? περίπου και λευκή λάκα που στην Ελλάδα δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά...Ψέμματα βρήκα μια στην Κομοτηνή αλλά την είχε 530 ? :lol::lol::lol::lol:

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ποιό κοριτσάκι είχε πει ότι επικοινώνησε με την tesco και της είπαν ότι δεν μπορούν να δεχθούν την Ελληνική κάρτα (αλλά τα πράγματα να παραδοθούν στην Αγγλία???)

 

από το σιτε της tesco

 

http://www.clothingattesco.com/help/page/help#56

 

7. Can I order from an international location?

 

 

Yes. You can place an order from outside the UK, but the order must be delivered to a UK delivery address.

 

άρα χρησιμοποιούμε το uk mail address ...................TESCO σου ερχόμαστε !!!!!! :mrgreen::mrgreen:

 

Δεν διευκρινίζει βρε αγάπη μου για το αν η πιστωτική έχει διεύθυνση εξωτερικού. όταν πας να κάνεις παραγγελία, δεν δέχεται billing address εκτός UΚ...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Δεν διευκρινίζει βρε αγάπη μου για το αν η πιστωτική έχει διεύθυνση εξωτερικού. όταν πας να κάνεις παραγγελία, δεν δέχεται billing address εκτός UΚ...

 

να κανω μια χαζη ερωτηση; αν βαζεις billing address αυτη του myUK (αν το θυμαμαι σωστα), δεν κανεις δουλεια;

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν διευκρινίζει βρε αγάπη μου για το αν η πιστωτική έχει διεύθυνση εξωτερικού. όταν πας να κάνεις παραγγελία, δεν δέχεται billing address εκτός UΚ...

αχά .....βασικά τους έγραψα πάλι σήμερα ζητώντας διευκρινήσεις άκουσα πάλι τις ίδιες π@π@ες τους ζήτησα λοιπόν να μου διευκρινήσουν με ποιό τρόπο ακριβώς θα κάνω παραγγελία από international location ............Περιμένω ......

α.............βρήκα και το mail που μου είχαν στείλει παλιά από την τέσκο ότι δέχονται ξένη πιστωτική ..............

Dear Eva,

>

> Firstly, Iʼd like to apologise for the delay in getting back to you. Please let me assure you that we always try to respond to our customersʼ queries in a timely manner and Iʼm sorry that due to high volumes of contact, this has not happened on this occasion.

>

> I'd like to thank you for your enquiry about delivering our clothing range to Greece.

>

> I'm sorry to say that at the moment as you know we don't send goods abroad. I understand that this will be disappointing especially as it would be very convenient to get the items you want to your home address.

>

> However, even if you live abroad you can still place an order for delivery to an address in the UK, to do this please can you follow the steps below:

>

> Click on the Sign/Register, this is at the top right hand side of the screen. Please note, if youʼve registered for Tesco.com Grocery or Tesco Direct in the past this log-in will not work on Clothing at Tesco.

>

> Enter your email address and click on ʽcontinueʼ.

>

> As youʼre not living in the UK, click on the ʽnot sure of your postcode?ʼ

>

> This will take you to the registration page, please enter your details.

>

> Once you have your account set up you can then add a delivery address for here in the UK for your orders to be sent to.

>

> However, when placing an order your billing address must match your payment card address and we must have a UK contact number on your account.

>

> Hope this helps with your query. Thank you for showing an interest in Clothing at Tesco.

>

Link to comment
Share on other sites

However, when placing an order your billing address must match your payment card address and we must have a UK contact number on your account.

αυτό εδώ είναι το πρόβλημα κοριτσάρα μου...το ίδιο που έχει και το νεξτ...και αναμένω απάντηση του gap σχετικά...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

να κανω μια χαζη ερωτηση; αν βαζεις billing address αυτη του myUK (αν το θυμαμαι σωστα), δεν κανεις δουλεια;

 

Δες εδώ, το έχω απαντησει μετά από συνομιλία με την τράπεζα:

 

http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=1739806&postcount=10742

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

με το πονο μου παιζεις; πιασε δυο επιθεματα στηθους με τσιροτο και καθαρισες. εγω που φοραω cup G και πλατη 80; αν δεν εβρισκα αυτο το site, με ναϋλον σακουλες θα κυκλοφορουσα!

 

:lol::lol::lol:

Μήπως γίνεται να μου δανείσεις κάνενα cup :lol:

Να φανταστείς είχα πάρει και φανελάκια θηλασμού (έστελνε τότε Ελλάδα...) και μου κάνουν σαν φαρδιά Τ-shirts... απελπισία...

Link to comment
Share on other sites

Α και να πω ότι σήμερα δέησα να κάνω παραγγελία από mandco. Μέσα σε μία ώρα μου έστειλαν μαιλ ότι έφυγε για παράδοση. Αντε να δω πότε τα αγαπητά ΕΛΤΑ θα μου κάνουν την τιμή να μου τα φέρουν :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

However, when placing an order your billing address must match your payment card address and we must have a UK contact number on your account.

αυτό εδώ είναι το πρόβλημα κοριτσάρα μου...το ίδιο που έχει και το νεξτ...και αναμένω απάντηση του gap σχετικά...

 

...και είχα δει ένα ωράιο μπουφανάκι στα tesco για μένα και έλεγα να το συνδιάσω με κάτι απο το ebay που θέλει ο συζηγος και δεν έρχεται Ελλάδα να μου τα στείλουν πακέτο απο my-uk-mail..κρίμα

Πάντως εγω θα κάνω την απόπειρα να περάσω την παραγγελία και θα σας πω αν την δέχονται με billing address uk..

Link to comment
Share on other sites

However, when placing an order your billing address must match your payment card address and we must have a UK contact number on your account.

αυτό εδώ είναι το πρόβλημα κοριτσάρα μου...το ίδιο που έχει και το νεξτ...και αναμένω απάντηση του gap σχετικά...

ναι βρε καλό μου το ξέρω μετά της είχα ξαναγράψει :mrgreen::mrgreen: ότι δεν γίνεται αυτό που μου λέει (δεν αφήνει το σύστημα) και μου απάντησε ότι οκ κάνε εγγραφή με τα στοιχεία του παραλήπτη στην Αγγλία και θα το διορθώσω εγώ από το σύστημα ......(αυτό το μαιλ δεν το βρίσκω $%#@!^&& hotmail)

εν πάση περιπτώσει τους απάντησα ξανά σήμερα ζητώντας να μου πουν τι ακριβώς εννοούν με το order from an international location αφού άμα το λοκεσιον χεχε μου είναι international και η κάρτα μου international είναι............:roll:

Link to comment
Share on other sites

...και είχα δει ένα ωράιο μπουφανάκι στα tesco για μένα και έλεγα να το συνδιάσω με κάτι απο το ebay που θέλει ο συζηγος και δεν έρχεται Ελλάδα να μου τα στείλουν πακέτο απο my-uk-mail..κρίμα

Πάντως εγω θα κάνω την απόπειρα να περάσω την παραγγελία και θα σας πω αν την δέχονται με billing address uk..

για δοκίμασε το βρε καλή μου το πολύ πολύ να σου κάνουν refund τα χρήματα στην κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει κάνει καμιά σας αγορές από

http://uk.alibaba.com/ ?

Νομίζω ότι είχε αναφερθεί παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι τι είχε ειπωθεί σχετικά...

Είναι κάτι σαν το ebay απ'ότι είδα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχει κάνει καμιά σας αγορές από

http://uk.alibaba.com/ ?

Νομίζω ότι είχε αναφερθεί παλιότερα αλλά δεν θυμάμαι τι είχε ειπωθεί σχετικά...

Είναι κάτι σαν το ebay απ'ότι είδα.

 

Άκυρο... τώρα είδα ότι είναι μόνο για εταιρίες...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ψαχνω παπουτσακια και παντοφλακια για το παιδακι μας.Τι μου προτεινετε?και απο ποιο σιτε?

Δεν περπαταει ακομα.Ειναι 11 μηνων.

 

Please....δεν ξερει καμμια σας:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

για δοκίμασε το βρε καλή μου το πολύ πολύ να σου κάνουν refund τα χρήματα στην κάρτα

 

περιμένω απο το ebay απάντηση απο τον πωλητή γιατί του ζήτησα να μου κάνει best offer και μάλλον αυριο θα την περάσω και θα ενημερώσω τι έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι 30 λίρες για Θεσσαλονίκη (για Αθήνα φαντάζομαι ότι μπορεί να είναι λίγο λιγότερα γιατί σε εμένα ήρθε μέσω Αθηνών) την παραγγελία την έκανα 03/10 στις 6/10 έγινε η αποστολή με την parcelforce και μου έδωσαν το Tracking number και χτές 13/10 ήρθε στο σπίτι μου με την ACS. Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς είμαι στη διάθεση σου :mrgreen: Πάντως είναι πολύ άνετη...είναι σαν την πολυθρόνα που έχει στο Λητώ μόνο που εκεί την έχει 300 ? ενώ εμένα μου βγήκε 150 λίρες δλδ 170 ? περίπου και λευκή λάκα που στην Ελλάδα δεν μπόρεσα να βρώ πουθενά...Ψέμματα βρήκα μια στην Κομοτηνή αλλά την είχε 530 ? :lol::lol::lol::lol:

 

jenny μιας που το έψαξες μπορείς να μου πεις ποια είναι η διαφορά στις πολυθρόνες που έχει με 94 λίρες και αυτές με 114? Απ'ότι κατάλαβα έχουν και οι δύο τύποι 7 θέσεις ανάκλισης. Η διαφορά είναι στο ξύλο ή κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Α και να πω ότι σήμερα δέησα να κάνω παραγγελία από mandco. Μέσα σε μία ώρα μου έστειλαν μαιλ ότι έφυγε για παράδοση. Αντε να δω πότε τα αγαπητά ΕΛΤΑ θα μου κάνουν την τιμή να μου τα φέρουν :)

Στελνουν Ελλάδα??Γιατί οταν είχα δει το site πριν αρκετό καιρό δεν εβρισκα την Ελλάδα σαν προορισμό.

QqmLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Α και να πω ότι σήμερα δέησα να κάνω παραγγελία από mandco. Μέσα σε μία ώρα μου έστειλαν μαιλ ότι έφυγε για παράδοση. Αντε να δω πότε τα αγαπητά ΕΛΤΑ θα μου κάνουν την τιμή να μου τα φέρουν :)

 

Καλά αυτοί απο mandco θα αναρωτιούνται τι ΄γινεται με την Ελλάδα:D Τόσες παραγγελίες σε μια εβδομάδα θα τους έχουμε τρελάνει:lol:

Link to comment
Share on other sites

Στελνουν Ελλάδα??Γιατί οταν είχα δει το site πριν αρκετό καιρό δεν εβρισκα την Ελλάδα σαν προορισμό.

 

α θα σε μαλώσω! :lol: δεν διαβάζεις όλες τις σελίδες...εγώ είμαι η τελευταία που παρήγγειλα...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...