Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Δυστυχώς είναι μόνο στα Γερμανικά, αλλά μπορείς να χρησιμοποιήσεις κάποιο site μετάφρασης (υπάρχουν νομίζω στη λίστα του καλαμαρακίου)

 

 

 

Αν είχε λήξει δεν θα το έβλεπες! Όλα τα αντικείμενα που πωλούνται έχουν συγκεκριμένο χρόνο πώλησης (ο οποίος βέβαια αν έχει τελειώσει και δεν έχει πουληθεί ανανεώνεται). Τα αντικείμενα που λένε Bid it είναι αντικείμενα σε δημοπρασία. Αν πάλι δεν το βρίσκεις, στα αριστερά της σελίδας υπάρχει η δυνατότητα να επιλέξεις να βλέπεις μόνο τα αντικείμενα που είναι σε δημοπρασία

 

ευχαριστω νομιζα οτι επρεπε να κανω κατι αλλο!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια μια ακόμα ερώτηση απο εμένα!!!εχω κάνει ενγραφή στο ebay.co.uk αλλα δεν έχω βάλει στοιχεία κάρτας(δεν ζητήθηκαν) μπορώ να κάνω bid σε δημοπρασία και άν είμαι τελικά εγω αυτή που θα πάρει το προιόν να δώσω κάρτα ή πρέπει να έχω δώσει τα στοιχεία απο πριν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μιας και λέτε για πωλητές του e-bay θα ήθελα να προσθέσω και αυτόν http://shop.ebay.co.uk/mums2bcouk/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686 πουλάιε κουνιστές πουλθρόνες...εγώ χτές παρέλαβα (σε μια εβδομάδα από την παραγγελία) την δικια μου και είναι υπέροχη...Είναι πολυ πιό άνετη από όσες είδα στην Ελλάδα και πολύ πιό φθηνή...Έχω κατενθουσιαστεί...ειλικρινά δεν την περίμενα τόση καλή ποιοτικά...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Περίμενε...τι εννοείς στα παλτά;;Εμένα μου ήρθε εμέιλ ενημέρωσης αλλά όχι κωδικός...αν βάλεις τον κωδικό αυτό στο τέλος θα γίνει η έκπτωση ετσι και αλλιως

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

baila μηπως σου ειχαν στειλει τα πραγματα με κουριερ και οχι με απλο ταχυδρομειο???επισης το gift ειναι παρανομο,το γραφουν και καποιοι πωλητες στο e-bay οτι δεν το κανουν και ειδικα μεγαλες εταιρειες.

 

 

ΑΜΙ κανε πρωτα εγγραφη στο paypal και μετα ξεκινα δημοπρασιες στο ebay.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια μια ακόμα ερώτηση απο εμένα!!!εχω κάνει ενγραφή στο ebay.co.uk αλλα δεν έχω βάλει στοιχεία κάρτας(δεν ζητήθηκαν) μπορώ να κάνω bid σε δημοπρασία και άν είμαι τελικά εγω αυτή που θα πάρει το προιόν να δώσω κάρτα ή πρέπει να έχω δώσει τα στοιχεία απο πριν?

AMI για ασφαλείς αγορές από το ebay καλλίτερα να γραφτείς και να χρησιμοποιήσεις το Paypal το συνιστούν και οι ίδιοι στο ebay γιατί μόνο έτσι μπορείς να βρεις άκρη αν ο πωλητής είναι προβληματικός

οπότε για να κάνεις bid σε δημοπρασία θα πρέπει να έχεις Paypal :D (άσε που οι περισσότεροι πωλητές δέχονται πληρωμή μόνο με paypal από τους εκτός χώρας)

Link to comment
Share on other sites

baila μηπως σου ειχαν στειλει τα πραγματα με κουριερ και οχι με απλο ταχυδρομειο???επισης το gift ειναι παρανομο,το γραφουν και καποιοι πωλητες στο e-bay οτι δεν το κανουν και ειδικα μεγαλες εταιρειες.

 

ναι με φεντεξ

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο μείλ μου εμφανίζει την έκπτωση στα γυναικεία παλτά...

Το παλτουδάκι που θέλεις να της πάρεις είναι τέλειο!

Εμένα μου άρεσε και αυτό αλλά εχουμε ήδη 3 μπουφανάκια καινούρια από πέρισυ (το ένα είναι next από το ebay...)

http://www.mandco.com/Jackets/Bow-pocket-coat/invt/3971147red

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

baila μηπως σου ειχαν στειλει τα πραγματα με κουριερ και οχι με απλο ταχυδρομειο???επισης το gift ειναι παρανομο,το γραφουν και καποιοι πωλητες στο e-bay οτι δεν το κανουν και ειδικα μεγαλες εταιρειες.

 

ναι με φεντεξ

 

 

να προτιμας με απλο ταχυδρομειο.και οχι μεγαλες παραγγελιες.με κουριερ σχεδον 100 % θα σταματησει τελωνειο.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Εχτες μου ήρθε μειλ απο αμαζον οτι ο κάδος που παρείγγειλα έχει φύγει και μου έδωσαν και tracking no. Λοιπόν ειχα επιλέξει χωρις μεταφορικά. Μπήκα σήμερα να δω την πορεία απο περιέργεια

εχει φτασει στο Κωροπί αλλά λεει οτι γύρω στις 27/10 θα παραδωθει...καλα εκανε 1 μερα απο εξω και θα κάνει 14 απο το κωροπι??

 

Dispatched Delivery Estimate: 27 Oct 2010

 

  • Tracking Information: btn-close._V192195353_.gif
    Status: In transit
  • Ship Carrier UPS
  • Tracking ID: 1Z2X050V0401260437
  • Latest Event: KOROPI, ATHENS Arrival Scan - Oct 14, 2010 10:33:00 AM

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!!

Εχτες μου ήρθε μειλ απο αμαζον οτι ο κάδος που παρείγγειλα έχει φύγει και μου έδωσαν και tracking no. Λοιπόν ειχα επιλέξει χωρις μεταφορικά. Μπήκα σήμερα να δω την πορεία απο περιέργεια

εχει φτασει στο Κωροπί αλλά λεει οτι γύρω στις 27/10 θα παραδωθει...καλα εκανε 1 μερα απο εξω και θα κάνει 14 απο το κωροπι??

 

Dispatched Delivery Estimate: 27 Oct 2010

 

  • Tracking Information: btn-close._V192195353_.gif
    Status: In transit
  • Ship Carrier UPS
  • Tracking ID: 1Z2X050V0401260437
  • Latest Event: KOROPI, ATHENS Arrival Scan - Oct 14, 2010 10:33:00 AM

 

 

οχι καλε,θα ερθει γρηγορα.τα κανει κατι τετοια κουλα το αμαζον.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

μαριτα μια χαρα και αυτα αλλα πιο μωρουδιστικο! εμεις ειμαστε μεγαλες αν και μινιατουρες χαχαχαχαχα

να παρω 18-24 η 2-3 ιφφφφφφφφ

το πολυ πολυ να μας μεινει για του χρονου!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα αγοράσει κάτι απο ebay.com παλιά..δεν θυμάμαι τι όμως...και ο πωλητής μου έστειλε το παρακάτω. Επειδή ειναι επαναχρησιμοποιήσιμο το κουπόνι απο ότι γράφει μέχρι τις 27/10 (αυτη την ημερομηνια σημερα ποσες φορες θα την δω μπροστα μου ειναι η ΠΗΤ μου..χαχα) όποια θελει ας το χρησιμοποιήσει!!

http://stores.ebay.com/yettocome

 

This is eBay seller han99cn ( 34331iconShootTeal_25x25.gif) iconStoresNW_20x20.gif(an ETHAHE store), from whom you made purchase a while ago. Besides the deep discount for more than 5500 items in our store, weʼre now offering a stackable coupon code (PRO1010HAN, valid from Oct. 14 to Oct. 27) for extra rebate, that is, you will get $10 refund for every $30 you spent in a single order. If you purchase two or more items yet fail to reach $30, you will still receive a gift from us. In addition, the orders shipped to the USA (Alaska and Hawaii included) can be upgraded to Expedited International Shipping Service for free. What are you still waiting for? Shop the clearance racks and send us the coupon code PRO1010HAN via eBay message or Paypal "note to seller", you will get $10 or more refund to your Paypal account within 3 working days. The coupon code is reusable before expiration.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!Μιας και λέτε για πωλητές του e-bay θα ήθελα να προσθέσω και αυτόν http://shop.ebay.co.uk/mums2bcouk/m.html?_nkw=&_armrs=1&_from=&_ipg=&_trksid=p3686 πουλάιε κουνιστές πουλθρόνες...εγώ χτές παρέλαβα (σε μια εβδομάδα από την παραγγελία) την δικια μου και είναι υπέροχη...Είναι πολυ πιό άνετη από όσες είδα στην Ελλάδα και πολύ πιό φθηνή...Έχω κατενθουσιαστεί...ειλικρινά δεν την περίμενα τόση καλή ποιοτικά...

 

jenny γεια σου! Επειδή σκέφτομαι και εγώ να πάρω για πες, πόσο είναι τα μεταφορικά και με ποιον τρόπο σου ήρθε? Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

μαριτα μια χαρα και αυτα αλλα πιο μωρουδιστικο! εμεις ειμαστε μεγαλες αν και μινιατουρες χαχαχαχαχα

να παρω 18-24 η 2-3 ιφφφφφφφφ

το πολυ πολυ να μας μεινει για του χρονου!

 

Της έχει μετρήσει και το στήθος και τη μέση που λέει το size chart μήπως και σε βοηθήσει;

Εμείς πάντως είμασταν 89 πόντους πριν 1,5 μήνα και το 98 φυσικά και μας είναι τεράστιο...το παντελόνι της πυτζάμας της το γύρισα χτες 2 φορές γιατί χανόταν το πόδι στον ύπνο της...χαχαχα!

Τι να σου πω;;Στα άλλα τι μέγεθος θα πάρεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.

παρήγγειλα και εγώ από το http://www.apo-rot.de

πήρα το NOVALAC 1 στην τιμή των 10,80 ευρώ το ένα κουτι των 800 γραμμαρίων (με 10 ευρώ μεταφορικά). ενώ εδώ το ένα κουτί των 400 γραμμαρίων κοστίζει 13,20 ευρώ.

παρήγγειλα 4 και πλήρωσα 53,20 με τα μεταφορικά όσα θα πλήρωνα δηλαδή αν έπαιρνα 4 των 400 γρ απο το φαρμακείο της γειτονιάς!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ποιό κοριτσάκι είχε πει ότι επικοινώνησε με την tesco και της είπαν ότι δεν μπορούν να δεχθούν την Ελληνική κάρτα (αλλά τα πράγματα να παραδοθούν στην Αγγλία???)

 

από το σιτε της tesco

 

http://www.clothingattesco.com/help/page/help#56

 

7. Can I order from an international location?

 

 

Yes. You can place an order from outside the UK, but the order must be delivered to a UK delivery address.

 

άρα χρησιμοποιούμε το uk mail address ...................TESCO σου ερχόμαστε !!!!!! :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...