Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Βρε κοριτσακια σας βολεψε ο καδος για τις πανες? Μενω σε μεζονετα και θα αλλαζω το μωρο και στους 2 οροφους, πρεπει να παρω 2 καδους? Ποσο κρατανε τα ανταλλακτικα?

Εαν ειναι χρησιμη αγορα να παραγγειλω τωρα που το αμαζον εχει δωρεαν μεταφορικα.

 

Οσον αφορα την ενδοεπικοινωνια την βρισκω και στο αμαζον μαλλον πιο ακριβα λογω του +ΦΠΑ αλλα φοβαμαι το ebay γιατι δεν ξερω να το χρησιμοπιω. Σας παραθετω τους συνδεσμους μηπως μπορει καποια κοπελα να με συμβουλεψει απο που με συμφερει να την προμηθευτω.

 

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=sr_1_cc_2?ie=UTF8&qid=1286839029&sr=1-2-catcorr

 

http://cgi.ebay.co.uk/AngelCare-Sound-Movement-Monitor-/130441082331?pt=UK_Baby_BabyMonitors_SM&hash=item1e5ee4f5db

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ε τωρα πεσμου οτι το εχουμε και στη λιστα....να αυτομουτζωθώ!!

Τα βρηκα ποιο φτηνά απο εμπευ.......αυτό http://www.kickers.co.uk/webapp/wcs/stores/servlet/Product_3_302_275632_-1_68502_63002

Δεν ειναι πανέμορφα???????

 

Καλαμαράκι τα έχει και εδώ τα παπούτσια που είδες από kickers με 6 λίρες μεταφορικά....αν σε ενδιαφέρει...

 

http://www.charlesclinkard.co.uk/images/products/zoom/1286193381-26678900.gif

Είναι πολυ όμορφα όντως...εμείς ακόμα δε τα έχουμε φορέσει τα δικά μας γιατί έχουμε βολευτεί με τα geoxάκια μας!Αλλά ανυπομονούμε να τα βάλουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κόστος των αποστολών my-uk-mail. Ας κρατήσουμε το 37,5λίρες μέχρι 30 κιλά δέμα γιατί τόσο έχουμε χρεωθεί όλοι όσοι το έχουμε χρησιμοποιήσει και αν στην πορεία υπάρξει κάτι διαφορετικό θα το αναφέρουμε. Απλά για να υπάρχει ένας μπούσουλας για τον υπολογισμό του συνολικού κόστους.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσακια σας βολεψε ο καδος για τις πανες? Μενω σε μεζονετα και θα αλλαζω το μωρο και στους 2 οροφους, πρεπει να παρω 2 καδους? Ποσο κρατανε τα ανταλλακτικα?

Εαν ειναι χρησιμη αγορα να παραγγειλω τωρα που το αμαζον εχει δωρεαν μεταφορικα.

 

Οσον αφορα την ενδοεπικοινωνια την βρισκω και στο αμαζον μαλλον πιο ακριβα λογω του +ΦΠΑ αλλα φοβαμαι το ebay γιατι δεν ξερω να το χρησιμοπιω. Σας παραθετω τους συνδεσμους μηπως μπορει καποια κοπελα να με συμβουλεψει απο που με συμφερει να την προμηθευτω.

 

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=sr_1_cc_2?ie=UTF8&qid=1286839029&sr=1-2-catcorr

 

http://cgi.ebay.co.uk/AngelCare-Sound-Movement-Monitor-/130441082331?pt=UK_Baby_BabyMonitors_SM&hash=item1e5ee4f5db

νομίζεις :mrgreen::mrgreen: στο ebay η τιμή μπορεί να είναι χαμηλή αλλά τα μεταφορικά είναι 22 λίρες δηλαδή 87,99 λίρες

στο amazon η τιμή είναι μαζί με τα μεταφορικά (αν επιλέξεις μεταφορικά δεν ξέρω με το δωρεάν πόσες μέρες κάνουν να έρθουν οπότε έβαλα μεταφορικά) και τον φόρο 23% σύνολο 80,29 λίρες

άρα ............. :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσακια σας βολεψε ο καδος για τις πανες? Μενω σε μεζονετα και θα αλλαζω το μωρο και στους 2 οροφους, πρεπει να παρω 2 καδους? Ποσο κρατανε τα ανταλλακτικα?

Εαν ειναι χρησιμη αγορα να παραγγειλω τωρα που το αμαζον εχει δωρεαν μεταφορικα.

 

Οσον αφορα την ενδοεπικοινωνια την βρισκω και στο αμαζον μαλλον πιο ακριβα λογω του +ΦΠΑ αλλα φοβαμαι το ebay γιατι δεν ξερω να το χρησιμοπιω. Σας παραθετω τους συνδεσμους μηπως μπορει καποια κοπελα να με συμβουλεψει απο που με συμφερει να την προμηθευτω.

 

http://www.amazon.co.uk/Angelcare-AC401-Movement-Sensor-Monitor/dp/B0013FW5G8/ref=sr_1_cc_2?ie=UTF8&qid=1286839029&sr=1-2-catcorr

 

http://cgi.ebay.co.uk/AngelCare-Sound-Movement-Monitor-/130441082331?pt=UK_Baby_BabyMonitors_SM&hash=item1e5ee4f5db

 

Αυτό είναι διαφορετικό μοντέλο? γιατί είναι ποιο φτηνό..

 

http://cgi.ebay.co.uk/AngelCare-Sound-baby-Monitor-colour-LCD-screen-/130432122946?pt=UK_Baby_BabyMonitors_SM&hash=item1e5e5c4042

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως δεν βλεπω την ελλαδα στις χωρες που στελνει προιντα το debenhams.:roll:

 

We now offer international delivery to France, Germany, Spain, Sweden, United States, Australia and New Zealand, for the latest style and offer news from Debenhams sign up now for our international emails.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι στελνουν Ελλαδα....γμτ!και εχει ωραια ρουχακια!

 

 

zoniadim δεν στελνει ελλαδα αυτο το σαιτ.απλα σου εβαλα φωτο για να δω τι ψαχνεις.απλα δεν προλαβα να το ψαξω μπας και σου βρω τιποτα.

 

Το ξέρω βρε οτι δεν στέλνει στην Ελλάδα! Εγώ ρώτησα αν δέχεται ελληνική πιστωτική! :wink:

 

sofaki ευχαριστώ για το ψάξιμο στο ebay!

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω βρε οτι δεν στέλνει στην Ελλάδα! Εγώ ρώτησα αν δέχεται ελληνική πιστωτική! :wink:

 

sofaki ευχαριστώ για το ψάξιμο στο ebay!

 

 

οχι δεν δεχεται,μονο με paypal Μπορεις να ψωνισεις.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω παντως δεν βλεπω την ελλαδα στις χωρες που στελνει προιντα το debenhams.:roll:

 

We now offer international delivery to France, Germany, Spain, Sweden, United States, Australia and New Zealand, for the latest style and offer news from Debenhams sign up now for our international emails.

 

ΑΥΤΟ ΕΓΡΑΨΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΛΛΑΔΑ

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν δεχεται,μονο με paypal Μπορεις να ψωνισεις.

 

Αν μπορούμε να ψωνίσουμε με paypal, τότε λύνεται το πρόβλημα διαφορετικού shipping/billing address :mrgreen:

 

Εγώ έστειλα το παρακάτω μαιλ στην Κύπρου. Δοκιμάστε να το στείλετε στις υπόλοιπες τράπεζες που συνεργάζεστε. Το πρόβλημα του διαφορετικού billing address δεν είναι του εκάστοτε καταστήματος αλλά της τράπεζας καταλαβαίνω εγώ. Μόλις πάρω απάντηση θα ενημερώσω.

 

Καλημέρα,

Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω την προπληρωμένη κάρτα μου για να κάνω αγορά σε online shop του Ηνωμένου Βασιλείου με διεύθυνση παράδοσης στο Ηνωμένο Βασίλειο. Κάποια online shops όμως δεν μου δίνουν τη δυνατότητα να επιλέξω διαφορετική διεύθυνση τιμολόγησης. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου ανεξαρτήτως αν η διεύθυνση τιμολόγησης είναι σε άλλη χώρα και κατά συνέπεια διαφορετική από την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στα στοιχεία της κάρτας;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για το uk mail address όσον αφορά το consolidation

πες πως αγοράζω την συνδρομή για ένα μήνα και την πρώτη εβδομάδα ψωνίζω από 3 μαγαζιά .........οκ εκεί πληρώνεις +2 λίρες για να σου ενώσουν το δέμα .......αν την επόμενη εβδομάδα ψωνίσω από ακόμα 2 τότε ξανα ισχύει το καθεστώς τα 2 πρώτα δωρεάν ?? ή αρχίζουμε και πληρώνουμε για κάθε δέμα που κάνουν consolidation????

είμαι ξανθιά ???? ναι :D:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το debenhams δίνει επιλογή για billing address στην ελλάδα και μετά σου ζητάει να δηλώσεις delivery address UK γιατί δεν κάνει delivery εδώ.

Οπότε μπορούμε να παραγγείλουμε μέσω my uk mail

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ερώτηση για το uk mail address όσον αφορά το consolidation

πες πως αγοράζω την συνδρομή για ένα μήνα και την πρώτη εβδομάδα ψωνίζω από 3 μαγαζιά .........οκ εκεί πληρώνεις +2 λίρες για να σου ενώσουν το δέμα .......αν την επόμενη εβδομάδα ψωνίσω από ακόμα 2 τότε ξανα ισχύει το καθεστώς τα 2 πρώτα δωρεάν ?? ή αρχίζουμε και πληρώνουμε για κάθε δέμα που κάνουν consolidation????

είμαι ξανθιά ???? ναι :D:D

 

αν έχω καταλάβει καλά, τα πρώτα 2 δωρεάν και από το τρίτο και μετά είναι 2 λίρες ανά δέμα ανά αποστολή

ΔΗΛΑΔΗ αν τα 2 που ψώνισες την δεύτερη εβδομάδα θα σταλούν ξεχωριστά, τότε αυτά είναι πάλι δωρεάν.

Βγάζω νόημα η μελαχροινή; :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ έστειλα το παρακάτω μαιλ στην Κύπρου. Δοκιμάστε να το στείλετε στις υπόλοιπες τράπεζες που συνεργάζεστε. Το πρόβλημα του διαφορετικού billing address δεν είναι του εκάστοτε καταστήματος αλλά της τράπεζας καταλαβαίνω εγώ. Μόλις πάρω απάντηση θα ενημερώσω.

 

Καλημέρα,

Θα ήθελα να χρησιμοποιήσω την προπληρωμένη κάρτα μου για να κάνω αγορά σε online shop του Ηνωμένου Βασιλείου με διεύθυνση παράδοσης στο Ηνωμένο Βασίλειο. Κάποια online shops όμως δεν μου δίνουν τη δυνατότητα να επιλέξω διαφορετική διεύθυνση τιμολόγησης. Μπορώ να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου ανεξαρτήτως αν η διεύθυνση τιμολόγησης είναι σε άλλη χώρα και κατά συνέπεια διαφορετική από την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στα στοιχεία της κάρτας;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων,

 

Καλά λατρεύω Κύπρου! Μέσα σε 10 λεπτά με πήραν τηλέφωνο ρε κορίτσια!!!!

 

Έχουμε και λέμε: Η τράπεζα δεν τραβάει κανένα ζόρι αν το billing address είναι εκτός Ελλάδος. Το πρόβλημα μπορεί να το έχει μόνο το ονλινε κατάστημα, στην περίπτωση που θελήσει να κάνει verify ότι η διεύθυνση αποστολής είναι valid συγκρίνοντας την με την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στην κάρτα.

Το παλληκάρι από Κύπρου μου είπε ότι κάποια καταστήματα το κάνουν, κάποια όχι. Άρα ανά περίπτωση δοκιμάζουμε. Αν το κατάστημα δεχθεί την παραγγελία, τότε όλα καλά και η τράπεζα καλύτερα :mrgreen:

 

ΦΥΓΑΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αν έχω καταλάβει καλά, τα πρώτα 2 δωρεάν και από το τρίτο και μετά είναι 2 λίρες ανά δέμα ανά αποστολή

ΔΗΛΑΔΗ αν τα 2 που ψώνισες την δεύτερη εβδομάδα θα σταλούν ξεχωριστά, τότε αυτά είναι πάλι δωρεάν.

Βγάζω νόημα η μελαχροινή; :mrgreen:

 

Αν μέσα στον μήνα ψωνίσεις απο 6 μαγαζιά αλλά θέλεις στο τέλος να σου έρθει ένα δέμα τότε θα τα 2 πρώτα δωρεάν και μετά απο το τρίτο 2λίρες το δέμα. Δλδ για 6 δέματα και 1 τελική αποστολή είναι 8λίρες επιπλέον.

αν τα κάνεις ανα 2 θα πληρώνεις κάθε φορά 37,5 μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλά συγνώμη...τη Παρασκευή έκανα παραγγελία από M&Co και σήμερα ήρθε σπίτι μου το πακέτο!!!Μα είναι δυνατόν τόσο γρήγορα;;;;

Πολλά μπράβο τουλάχιστον για τη ταχεία μεταφορά τους!!!Τώρα το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τη ποιότητα και τα νούμερα....

Link to comment
Share on other sites

Καλά λατρεύω Κύπρου! Μέσα σε 10 λεπτά με πήραν τηλέφωνο ρε κορίτσια!!!!

 

Έχουμε και λέμε: Η τράπεζα δεν τραβάει κανένα ζόρι αν το billing address είναι εκτός Ελλάδος. Το πρόβλημα μπορεί να το έχει μόνο το ονλινε κατάστημα, στην περίπτωση που θελήσει να κάνει verify ότι η διεύθυνση αποστολής είναι valid συγκρίνοντας την με την διεύθυνση που είναι δηλωμένη στην κάρτα.

Το παλληκάρι από Κύπρου μου είπε ότι κάποια καταστήματα το κάνουν, κάποια όχι. Άρα ανά περίπτωση δοκιμάζουμε. Αν το κατάστημα δεχθεί την παραγγελία, τότε όλα καλά και η τράπεζα καλύτερα :mrgreen:

 

ΦΥΓΑΜΕ ΛΕΜΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

Ναι αυτό μου είπαν και οι άλλοι. Το ΝΕΧΤ πχ το κάνει το verification και δεν σε αφήνει, τα υπόλοιπα λένε δεν ασχολούνται συνήθως. Μονο αν κάνεις παραγγελία κάπου θα μάθεις τελικά..

Link to comment
Share on other sites

Καλά συγνώμη...τη Παρασκευή έκανα παραγγελία από M&Co και σήμερα ήρθε σπίτι μου το πακέτο!!!Μα είναι δυνατόν τόσο γρήγορα;;;;

Πολλά μπράβο τουλάχιστον για τη ταχεία μεταφορά τους!!!Τώρα το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τη ποιότητα και τα νούμερα....

Εγώ απο την προηγούμενη τρίτη και ακόμη περιμένω...Αθήνα είσαι?Εγώ Θεσσαλονίκη...

Τα ελτά σου το φέρανε?

z4X6p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά συγνώμη...τη Παρασκευή έκανα παραγγελία από M&Co και σήμερα ήρθε σπίτι μου το πακέτο!!!Μα είναι δυνατόν τόσο γρήγορα;;;;

Πολλά μπράβο τουλάχιστον για τη ταχεία μεταφορά τους!!!Τώρα το μόνο που μας μένει είναι να δούμε τη ποιότητα και τα νούμερα....

 

ωχ εμένα μου έστειλαν ότι έφυγαν την Πέμπτη και δεν ήρθαν ακόμα χαχαχ

άντε να παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιπες !!!!

 

πλυντήριο βάζουμε σήμερα εε???? :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

επισης εχω νευρα με τη la redoute. ειδα κατι εσωρουχακια στο καταλογο που κοστιζουν 17,50 η τριαδα και μπαινω στο αγγλικο τους site και τα βλεπω 12 ευρω! και φυσικα δεν στελνουν Ελλαδα!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...