Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Ax τι ομορφα που είναι. Η μικρή μου που είναι 99 cm λετε να την κάνουν αυτα που είναι size 95? Tι φόρμα εχουν? Ή μήπως είναι πολύ bebe ? Aν είναι να πάρω για τον μπεμπούλη που έρχεται μόνο.

 

εμενα η δικια μου ειναι 70 εκ. και της πηρα το πιο μικρο. της ειναι λιγο μεγαλο βεβαια ακομα, αλλα θα το χαρει ολο το χειμωνα. ειναι πολυ ελαστικο παντως.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Για το e-bay...

Πρέπει πάντα να ρωτάμε τα μεταφορικά??

Όταν γίνεται δημοπρασία μπορεί ο χρόνος να μην επιτρέπει να πειρμένουμε. Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση?

 

Οπωσδήποτε! Εγώ έτσι την πάτησα και τελικά μόλις το χτύπησα είδα οτι δεν στέλνει ατην Ελλάδα (ήταν η πρώτη μου αγορά!..). Όσο και να παρακάλεσα τον seller να μου το στείλει ήταν ανένδοτος και τελικά με τα πολλά κράτησα την υπόσχεσή μου και το πλήρωσα. Ο seller τότε αποφάσισε να ακυρώσει την αγορά και να μου στείλει τα λεφτά πίσω και τα περιμένω ακόμα!

 

α πα πα γλωσσοκοπανες!!!

 

καλε δουλευω λεμε,πριν λιγο ηρθα,3 σελιδες γεμισατε!!:D

 

zoniadim αυτα τα κορμακια θελεις.για τον υπνο????

 

 

http://www.carters.com/carters/baby-girl-pajamas/carters-baby-girl-pajamas,default,sc.html?start=12&sz=12

 

Ναι!!! Μόνο που αυτά δεν τα στέλνει στην Ελλάδα!....

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια θα ηθελα τη βοηθεια σας και την εμπειρια σας

κερδισα την 1η μου δημοπρασια στο ebay αλλα δυστυχως στο γερμανικο...και δεν ξερω γερμανικα

κουτσα στραβα πατησα εκει που λεει να πληρωσεις και -μαλλον- επελεξα τον τροπο πληρωμης other

 

μετα μου εστειλε ενα μηνυμα το ιμπει 'ευχαριστουμε που αγορασατε το ταδε αντικειμενο'

τελικα τι εγινε; μηπως ειχα δωσει στοιχεια πιστωτικης και πληρωθηκε;

ή θα συνενοηθω με τον πωλητη;

αν ειναι ετσι μπορω να ζητησω να πληρωσω με πειπαλ;

εχω λογαριασμο αλλα δεν το εχω χρησιμοποηησει

 

ελπιζω να μη σας μπερδεψα

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζω εγω...σα καλο μου φαινεται...εχει και personal shopper!

 

Λοιπον....αν μπει κανεις και στην ιστοσελιδα τους http://www.skypax.com, λεει οτι μπορουν να σου αγορασουν απευθειας αυτοι τα πραγματα που θες (αρα λυνεται το θεμα με τις πιστωτικες). Για online αγορες εχουν ελαχιστη αμοιβη 29 λιρες, για να πανε στο καταστημα το ιδιο 49, αλλα η αμοιβη τους ειναι 15% των αγορων. Επισης εχει 12 λιρες εγγραφη. Αυτο που δεν ειδα (στελνω mail για να μαθουμε) ειναι τα μεταφορικα για Ελλαδα.

 

Λοιπον...μου απαντησαν σχετικα με τα μεταφορικα για Ελλαδα, το εξης:

 

Hi Rania,

Do you know roughly the dimensions/weight of the consignment you are looking

to send?

As a rough guide for shipping to Greece:

 

It would be £13 for 1kg (Airmail / Signed for on Delivery)

It would be £18 for 2kg (Airmail / Signed for on Delivery)

 

It would be £50 for 10kg - (DHL/fully tracked)

I hope this helps.

 

Kind Regards

 

Marcus

Skypax.com

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έχει μόνο που το fee τους εξαρτάται από το ύψος της παραγγελίας:

 

Payments - Some retailers will only accept a UK credit card. In these cases, we are able to place the order on your behalf directly with the merchant.

 

αυτό γράφει στο σαϊτ τους...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να πω κατι?Μπορει να ειναι εντελως ακυρο αλλα θα το πω....

Για παραδειγμα το mothercare εχει την επιλογη να παραγγειλεις μεσω ιντερνετ κ να πας να τα παρεις απ'το μαγαζι ετσι δεν ειναι?Αν λοιπον κανεις την παραγγελια πληρωσεις κ στειλεις την parcelforce να τα παρει κ να στα στειλει γινεται?'Η θα ζητησουν κ ταυτοτητα?

Λεω εγω τωρα....

Aκομα μια ερωτηση:για τον ακατονομαστο,οταν λετε οτι μπορουμε να παραγγειλουμε κ να πληρωσουμε εμεις ,με τι καρτα?paypal δεν δεχεται,μπορω εγω για παραδειγμα να πληρωσω με την προπληρωμενη ή οχι?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω ρωτησα στη Γενικη ταχυδρομικη (εχει ο θειος μου υποκαταστημα) και μου ειπε οτι δε γινεται να στειλει καποιον ο αντιπροσωπος στην Αγγλια να το παρει (δε ξερω ποιος ειναι βεβαια).

 

Ο ακατανομαστος δεχεται και ελληνικη πιστωτικη απευθειας.

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χμμμ...37,50 λίρες μέχρι 30 κιλά θέλει το my uk mail...

 

Νομίζω οτι υπάρχει και ένας φόρος 17,5%, δηλαδή φτάνει 44 και κάτι ψιλά λίρες. Πάντως εγώ την εγγραφή μου την έκανα και σκοπεύω να ψωνίζω από τον ακατανόμαστο (σε πρώτη φάση) με μια φίλη, ώστε να μας έρθει γύρω στα 35 ευρώ αποστολή στην καθεμία.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης για δείτε αν το http://www.parcel2go.com/

σου δίνει τη δυνατότητα να πάει κάποιος από το κατάστημα και να παραλάβει (δεν το κάνω εγώ γιατί πάω να φάω στη μανούλα μου!)

Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο, ξέχασα τον φόρο

 

το parcel2go είναι μια υπηρεσία που σου δίνει τη δυνατότητα να επιλέξεις τον κούριερ που σε συμφέρει καλύτερα...άρα είναι θέμα αν ο εκάστοτε κούριερ μπορεί να πάει να τα πάρει από κατάστημα, κατά συνέπεια έχουμε:

1) το εκάστοτε κατάστημα αν μπορεί να παραδώσει κατευθείαν σε κούριερ

2) αν ο εκάστοτε κούριερ μπορεί να πάει να παραλάβει

 

Δηλ. θα πρέπει να το δούμε ανά περίπτωση (π.χ. μάδερ-παρσελφορς)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αν γινεται αυτο μηπως μπορουν να πανε να τα παρουν απο to marks and spencer? γιατι νομιζω οτι αυτη σου παρεχουν την υπηρεσια να σου τα ετοιμασουν και να πας να τα παρεις. Μηπως πρεπει να αρχισουμε να ψαχνουμε? Καποια που ξερει καλα αγγλικα ας στειλει ενα mail στη parcel2go να τους πει οτι θελουμε καποια διευθυνση τους να μας στελνουν τα πραγματα μας κλπ κλπ μηπως και μας βοηθησουνε. Εξαλλου ειμαστε πολλα ατομα και πιστευω οτι κατι μπορει να γινει

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας και πάλι, μια ερώτηση γιατί δεν θυμάμαι το my toys στέλνει 2 καθίσματα αυτοκινητου μαζί κάτι λέγατε για παραγγελιες πάνω από 200 ευρώ ότι έχει πρόβλημα αλλα δεν θυμάμαι τι... αν θυμαται κάποια-κάποιος να με βοηθήσει.. ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

christy απο το www.letoshop.gr ειχα βρει κατι γυαλινα, αλλα ειναι τεραστια 250 μλ. Και που εψαξε ο συζυγος στην αγορα το ικροτερο dr brown'w που βρηκε ηταν 200μλ. Να δουμε αν ξερουν οι συμφορουμιτισες...

GEXxp3.png

Αν ήσουν άνεμος, εγώ σε κράτησα!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια από πού μπορώ να αγοράσω αθλητικά nike παιδικά πιο φθηνά?Α.... Και για να αγοράσω και για μένα τη δύστηχη κάτι μιας και όλα τα λεφτά πάνε στη μικρή , πείτε μου κανένα site με γυναικείες τσάντες!Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

 

Μηπως εχετε ανακαλυψει κανενα site με μπιμπερο dr brown?

 

christy απο το www.letoshop.gr ειχα βρει κατι γυαλινα, αλλα ειναι τεραστια 250 μλ. Και που εψαξε ο συζυγος στην αγορα το ικροτερο dr brown'w που βρηκε ηταν 200μλ. Να δουμε αν ξερουν οι συμφορουμιτισες...

 

dr browns μπιμπερό υπάρχει 100ml το μικρότερο σε γυάλινο....

και τα μεγάλα τα bpa-free είναι μέχρι 250ml.....

εγώ είχα παραγγείλει από το www.thesoftlanding.com και τα είχα βρει και σε προσφορά....

αλλά αν μπεις στο site dr browns θα σου βγάλει από κει site που μπορείς να παραγγείλεις.....

 

πάντως προσοχή για το αν είναι bpa-free αυτά που πουλάνε στην Ελλάδα....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια!!!

 

Μηπως εχετε ανακαλυψει κανενα site με μπιμπερο dr brown?

 

Για δες:

http://www.mybabycenter.gr/index.php?target=products&product_id=29834

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_noss?url=search-alias%3Daps&field-keywords=dr+browns+bpa+free

 

αλλά και για άλλα bpa free προϊόντα δες και εδώ (νομίζω στέλνει ελλάδα) http://www.vupbaby.co.uk/

Link to comment
Share on other sites

Συνομιλία με parcel2go:

 

Maria: Can you please tell me whether you can pick up from a UK store (e.g. Mothercare, M&S) and deliver to Greece?

Brian: If they have a collection point then yes - or if the courier driver will know where to go such as a reception etc. You'd need to have the company agree to do this, package the item and be willing to print the labels.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη στείλει και ερώτηση στο μαδερ...έχουν ήδη δυνατότητα να παραγγείλεις ονλινε και να παραλάβεις από κατάστημα, και τους ρώτησα αν μπορεί να πάει να παραλάβει κουριερ και τι χαρτιά χρειάζεται...αναμένουμε λοιπόν...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

clelia αν παρω μικροτερα για ποσο καιρο θα βολεψουν? μια φιλη μου εχει 2 1/2 μηνων μωρο και μου λεει οτι του φτιαχνει 150 ml γαλα. Ασε που τα θελω για μια ωρα αναγκης αφου θελω να θηλασω. Και εγω για γυαλινα ψαχνω, τα φοβαμαι τα πλαστικα, πριν λιγο καιρο το bpa σε λιγο κατι αλλο...

 

Θα ψαξω στα σαιτ που προτινατε και επανερχομαι... Ευχαριστω για τις απαντησεις

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

έχω ήδη στείλει και ερώτηση στο μαδερ...έχουν ήδη δυνατότητα να παραγγείλεις ονλινε και να παραλάβεις από κατάστημα, και τους ρώτησα αν μπορεί να πάει να παραλάβει κουριερ και τι χαρτιά χρειάζεται...αναμένουμε λοιπόν...

 

Αντε να δουμε τι απαντηση θα μας δωσουν κ απο εκει.....

Τελικα δεν ηταν κ τοσο ακυρη η ερωτηση μου..:mrgreen::mrgreen:

Να ηταν τοσο απλη η λυση ομως κ να μην την ειχαμε βρει?Μακάρι αλλα δεν το βλεπω.....

Απ'την αλλη αφου σου δινουν την δυνατοτητα να παραγγειλεις κ να πας να τα παρεις τι στο καλο?Τι τους ενδιαφερει αυτους ποιος θα τα παρει?

 

Βρε κοριτσια θα ρωτησω ποιο συγκεκριμενα,αν κ η Ραννια απαντησε αλλα επειδη δεν τα παω κ τοσο καλα με καρτες κτλ..

Εγω που εβγαλα προπληρωμενη στην Πειραιως μπορω να ψωνισω απο τον ακατονομαστο?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...