Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κατάλαβα κατάλαβα ευχαριστώ !!!! το ίδιο ισχύει και αν περιμένω μέχρι την τελευταία στιγμή για να χτυπήσω την προσφορά μου???

χεχεχε που θα πάει θα μάθω :cool::cool:

 

Μαράκι μην το ψάχνεις για τα μεταφορικά .....αν μαζευτούν 2-3 κοριτσούδια και συγχρονίσουν τις παραγγελίες τους μια χαρά συμφέρει

Δηλαδή λέμε μέχρι τις 25 του μηνού πρέπει να έχουν φτάσει όοοολα τα πράγματα στην αποθήκη και να φύγουν όλα μαζί :-P:-P αυτό με τα φεε τους δεν κατάλαβα για την πληρωμή με δική τους κάρτα πόσο είναι το ποσό ????

Ναι το ιδιο ισχυει!!!!Καλα χτυπηματα!!

Προσεξε ομως...αν την τελευταια στιγμη χτυπησεις και καποιος αλλος εχει χτυπησει max bid μεγαλυτερο απο το δικο σου,ισως δεν προλαβεις να χτυπησεις ξανα και χασεις την δημοπρασια...

Επισης το τελευταιο λεπτο σου δινει τη νδυνατοτητα να χτυπας με ενα κλικ αναβαζοντας την τιμη 1 λιρα π.χ σε καθε κλικ.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οδικώς έχουμε:

 

1 πακέτο μέχρι 30 κιλά 37,5 λίρες χωρίς φπα

 

παραπάνω πακέτα μέχρι 30 κιλά, 50 λίρες τα πρώτα 15 και μετά 1,35 λίρες το κιλό...

 

οι συνθηκες που πρέπει να πληρούνται:

 

Typical transit times are 2-5 working days to major cities. Outlying areas may take longer. Prices are door to door and apply

for consignments up to 250kg total weight. Single pieces cannot weigh more than 70kg. Maximum length per piece is 2

metres, with a maximum length plus girth cannot exceed 330cm. The minimum weight per parcel is 8kg; any parcel weighing

less than this will be charged at 8kg. Volumetric weight will be charged on all shipments. To calculate this, multiply the length,

width and depth in centimetres by 6000. For example, a box with dimensions 50cm x 40cm x 40cm would be calculated as 50

x 40 x 40 = 80000. Then, divide the answer by 6000, in this example 80000 / 6000 = 13.3. The volumetric weight is 13.3kg,

which will be the chargeable weight if the parcel weighs less than this. If the parcel weighs more than 13.3kg, the gross

weight would be charged. All goods carried in accordance with our terms and conditions of carriage. Copies of which are

available on request.

 

Πάντως 2 δέματα που έλαβα παλιά το ένα ήταν αρκετά βαρύ γύρω στα 10 κιλά μου είπαν μεταφορικά 37,5 και το άλλο ήταν ελαφρύ 1-2 κιλά πάλι 37,5 μου στείλανε οτι πρέπει να πληρώσω. Μάλιστα την δεύτερη φορά τους έστειλα μειλ γιατί με χρεώνουν πάλι 37,5ευρώ αφου τα κιλά είναι πιο λίγα και μου είπαν οτι για ελλάδα η χρέωση είναι στανταρτ μέχρι 30 κιλά.

Τώρα αυτά που βρίκες οτι μπορούν να πληρώσουν αυτοί για εμάς και να βάλουμε και άλλα ονόματα δεν τα είχα ψάξει...

πολύ καλό που έβαλαν συνδρομή με τον χρόνο έπεσε αρκετά το κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τελικά οτι μάλλον αυτή θα είναι η λύση...

θα ψάξω να δω για uk prepaid card πως μπορείς να βγάλεις.

Και μπήκα σήμερα στο site τους έτσι τυχαία δεν είχα σκοπο να τους ξαναχρησιμοποιήσω!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια, εχω να προτεινω κ το http://www.camille.co.uk/home/index.html

Αν κ την πρωτη φορα δεν μου ηρθε το δεματακι γιατι χαθηκε...μολις ομως επικοινωνησα μαζι τους το ξαναεστειλαν αμεσως κ το παρελαβα μεσα σε 4 μερες...

 

και μολις ανακαλυψα το http://www.parentsfavorite.com/cart.html

εχει ψωνησει κανεις απο εκει? λεει οτι στελνει ελλαδα με 4,64 δολλαρια

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τελικά οτι μάλλον αυτή θα είναι η λύση...

θα ψάξω να δω για uk prepaid card πως μπορείς να βγάλεις.

Και μπήκα σήμερα στο site τους έτσι τυχαία δεν είχα σκοπο να τους ξαναχρησιμοποιήσω!

 

πες μας αν βρεις κάτι για προπληρωμένη! εγώ τους έστειλα και μαιλ να μάθω τι χρεώνουν για να πληρώσουν αντί εμάς και πως γίνεται η διαδικασία....

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι το ιδιο ισχυει!!!!Καλα χτυπηματα!!

Προσεξε ομως...αν την τελευταια στιγμη χτυπησεις και καποιος αλλος εχει χτυπησει max bid μεγαλυτερο απο το δικο σου,ισως δεν προλαβεις να χτυπησεις ξανα και χασεις την δημοπρασια...

Επισης το τελευταιο λεπτο σου δινει τη νδυνατοτητα να χτυπας με ενα κλικ αναβαζοντας την τιμη 1 λιρα π.χ σε καθε κλικ.

ξανά ευχαριστώ !!! τελικά την κέρδισα την δημοπρασία !!! χαχαχα πόνταρα το τελευταίο λεπτό .......το αστείο είναι ότι μόλις έληξε και είδα ότι κέρδισα ......έπεσε το internet........xaxaxaxa:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Όσο το σκέφτομαι τόσο περισσότερο το θυμάμαι (μυαλό πουρέ έχω λέμεεεεεε)... Για κάτι αυτοκόλλητα είχα βάλει 10 ευρώ και τελικά τα κέρδισα και πλήρωσα 6,5 ευρώ.

Και το θέμα δεν είναι να αναπροσαρμόζεται συνέχεια η τιμή, το θέμα είναι πόσο πχ η δική σου τσέπη αντέχει να ανεβάσει αυτή την αναπροσαρμογή... Εσύ μπορεί να θέλεις να πληρώσεις 10 ευρώ, εγώ όμως 15 ευρώ. Στην προκειμένη θα κερδίσω εγώ το προϊόν και θα πληρώσω 10,5 ευρώ (ή 11, αυτό είναι που δεν θυμάμαι)

Και μάλιστα η κοπέλα που σου λέω, το είχε γράψει στα tips για να χρησιμοποιούμε το e-bay και να είμαστε κερδισμένοι...

Για να δούμε, θα μας συμβουλεύσει η εν λόγω τσούπρα τι ισχύει τελικά??

 

 

εγω ειμαι η εν λογω τσουπρα που το ειχα πρωτοπει βρε!!!!αλλα δουλευα η δολια και τωρα διαβαζω τα κατεβατα σας!ειναι ετσι οπως τα εγραψες.παντα ετσι κανω στα bid.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν μπήκα σε αυτό http://www.mycashplus.co.uk/offers/cashplus/tabs/default.aspx?pc=MUK501/ και έκανα αίτηση για Prepaid έγραψα τα στοιχεία μου και διεύθυνση έβαλα του my uk mail τηλ το ίδιο

Με προχώρησε κανονικά επιλέγεις οτι θα πληρώνεις και θα φορτώνεις λεφτά με πιστώτική και μετά με πέταξε στην τελευταία οθόνη οπου πρέπει να πληρώσεις 9,9 λίρες για εγγραφή και πρώτος μήνας συνδρομή..εκέι σταμάτησα αλλά λογικά θα δουλεύει δεν ξέρω..σου στέλνουν με μειλ τα στοιχεια της κάρτας για να κάνεις αγορές..

δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη όμως..ποιά είναι τα σαιτ που δεν δέχονται ελληνικη πιστωτική?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω...το μαδερ που με καίει κυρίως δέχεται...

 

Σοφάκι διάβασες τι λέγαμε για το my uk mail?

 

αν ρωτας εμενα οχι,δεν διαβασα,τα περασα ετσι :mrgreen:.εχω τους συγγενεις μου μωρε στην αμερικη και ψωνιζω παμφθηνα!η μαμα εχει 6 αδερφια στην αμερικη και ολο και καποιος ερχεται.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν μπήκα σε αυτό http://www.mycashplus.co.uk/offers/cashplus/tabs/default.aspx?pc=MUK501/ και έκανα αίτηση για Prepaid έγραψα τα στοιχεία μου και διεύθυνση έβαλα του my uk mail τηλ το ίδιο

Με προχώρησε κανονικά επιλέγεις οτι θα πληρώνεις και θα φορτώνεις λεφτά με πιστώτική και μετά με πέταξε στην τελευταία οθόνη οπου πρέπει να πληρώσεις 9,9 λίρες για εγγραφή και πρώτος μήνας συνδρομή..εκέι σταμάτησα αλλά λογικά θα δουλεύει δεν ξέρω..σου στέλνουν με μειλ τα στοιχεια της κάρτας για να κάνεις αγορές..

δεν έχω και πολύ εμπιστοσύνη όμως..ποιά είναι τα σαιτ που δεν δέχονται ελληνικη πιστωτική?

 

Εγώ φοβάμαι μη στείλουν καμιά κάρτα σε αυτούς αντία σε εσένα και γίνει καμιά υποκλοπή...ξέρω κι εγώ...φοβάμαι λίγο..

nd2Xp3.pngIsxAp3.png

Τα μικρά μου κοριτσάκια, τα γλυκά μου ζουζουνάκια!!!

Link to comment
Share on other sites

αν ρωτας εμενα οχι,δεν διαβασα,τα περασα ετσι :mrgreen:.εχω τους συγγενεις μου μωρε στην αμερικη και ψωνιζω παμφθηνα!η μαμα εχει 6 αδερφια στην αμερικη και ολο και καποιος ερχεται.

 

και μας το πετας ετσι ξεδιαντροπα στα μουτρα μας???? :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ φοβάμαι μη στείλουν καμιά κάρτα σε αυτούς αντία σε εσένα και γίνει καμιά υποκλοπή...ξέρω κι εγώ...φοβάμαι λίγο..

 

ναι..δεν θα το έκανα. προτιμώ να τους πληρώσω κάποιο φεε για να πληρώσουν για μένα. οταν απαντήσουν στην Μαρία θα ξέρουμε πόσο είναι.

Κορίτσια καληνύχτα παω για νάνι μπας και ηρεμίσει και η μικρή γιατί με έχει πεθάνει στην κλωτσιά 3 ώρες τώρα..απορώ δεν κοιμούνται καθόλου?

Link to comment
Share on other sites

Τα νεύρα μου!!!!!!! Περίμενα να χτυπήσω 2 fleece πυζαμάκια στο ebay το τελευταίο δευτερόλεπτο και τελικά δεν συγχρονίστηκα καλά και για δέκατα ήμουν εκτός χρόνου!!!!........ Τελικά η φάση με το max bid είναι η καλύτερη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Τωρα συνδεθηκα και ειδα οτι μιλησατε σημερα πολυ για το my uk mail. Εγω εχω σχεδον αποφασισει να εγγραφω. Θελω να παρω το καθισματακι αυτοκινητου X3 Combi της BeSafe. Η αντιπροσωπεια εδω το εχει 460 ευρω!!! Απο τις τιμες που τις ακους και τις ξεχνας επιτοπου για να μην παθεις καρδια! :P Το βρηκα στο gro 210 λιρες. (Κανονικα 280, αλλα εχει 25% προσφορα). Μονο που δεν στελνουν καθισματα αυτοκινητου στην Ελλαδα ενω στελνουν ολα τα αλλα ειδη. Τους εχω χιλιοπαρακαλεσει, τους εχω δειξει το καλαθι μου για να δουν οτι ειναι μεγαλη η παραγγελια (θελω και αλλα απο εκει)...τιποτα! :(

Οποτε σκεφτηκα οτι ο μονος τροπος για μενα ειναι το my uk mail. Αυριο εχω κανονισει να παω στην αντιπροσωπια για να επιβεβαιωσω οτι το καθισμα χωραει στο αμαξι μου πισω απο τον συνοδηγο χωρις να τον σαρδελοποιει :roll:.

Αν ολα ειναι ok, εχω κανει εγγραφη.

Οποια θελει, μπορει να με χρησιμοποιησει (:-D), εννοειται χωρις καμμια επιβαρυνση εκτος απο τα μεταφορικα. Εγω, αφου θα την κανω που θα την κανω την εγγραφη εχω σκοπο να την κανω κατευθειαν για ολον τον χρονο. Ειμαι σιγουρη οτι θα μου ξαναχρειαστει...:wink:

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...