Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Κοριτσια τα φωτα σας θελω να παραγγειλω απο γερμανικο site στρωμα για την κουνια. Ξερετε ποσο αερα να αφησω? Τσιμα τσιμα οι εσωτερικες διαστασεις της κουνιας ειναι 74 χ 140, τι διαστασεις πρεπει να παραγγειλω το στρωμα για να μην σφηνωνει ουτε να ειναι μικρο?

 

Κανονικά το στρώμα πρέπει να είναι "τσίμα-τσίμα" (να μην έχει κενά με την κούνια για να μην υπάρχει κίνδυνος να σφηνώσει το μωρό). Πάντως αν θυμάμαι καλά όχι μεγαλύτερο κενό από 2 πόντους για κάθε διάσταση. Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

σωστό, όμως όταν προκειτε για τα παιδια μας ή την υγεία μας το φθηνότερο δεν σημαίνει και το καλύτερο.

Το συγκεκριμένο αφρόλουτρο που μου έδειξες με 11 ευρώ προφανώς είναι κλάσεις ανώτερο από αυτό της weleda

και κάτι ακόμη. αν σας κοστίζει 6 ευρώ κι έχετε άλλα 10 ταχυδρομικά σας έρχετε 16 ευρώ. To άλλο με 11 κι 4 ευρώ ταχυδρομικά κάνει 15, πάλι χάσατε.

 

για τα αιθέρια ακόμη ούτε λόγος:rolleyes:

 

 

κατσε τωρα γιατι θα με τρελανεις.λιγα ποστ πιο πισω μας εγραψες,χωρις καν να αναφερουμε μαρκα,οτι αγοραζεις weleda με 13 ευρω :confused:!!!!!και τωρα γραφεις οτι το συγκεκριμενο αφρολουτρο του σαιτ που μας εδωσες ειναι κλασεις ανωτερο απο το weleda???????????

 

ε τοτε γιατι αγοραζεις weleda?????? :shock::shock::shock::shock::shock:

 

και μας εβαλες και μπροστα τα παιδια μας και την υγεια μας κιολας!!!!!

 

 

 

d2.gif

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

παρα-παρα ασχοληθηκατεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

 

 

νιαου-νιαου :P εχεις δικιο............οσες φορες το εχουν κανει διαφοροι "εξυπνοι" αδιαφορησα αλλα σημερα..................ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΑ!:evil:

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα και ...εγω..ανα ειχα μπει απο την αρχη.....

συνεχιζουμε....αρκετη διαφημηση κανατε στη Βελεντα.....

κρατατε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

θα γινω ηρωδης συντομααααααααααααααααααααααααα

δε θελω πανωσεντονο Μικυ αλλα σκετοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανονικά το στρώμα πρέπει να είναι "τσίμα-τσίμα" (να μην έχει κενά με την κούνια για να μην υπάρχει κίνδυνος να σφηνώσει το μωρό). Πάντως αν θυμάμαι καλά όχι μεγαλύτερο κενό από 2 πόντους για κάθε διάσταση. Ελπίζω να βοήθησα.

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση! και εγω μεταξυ 1 και 2 ποντων ημουν οχι περισσοτερο!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα και ...εγω..ανα ειχα μπει απο την αρχη.....

συνεχιζουμε....αρκετη διαφημηση κανατε στη Βελεντα.....

κρατατε μεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

θα γινω ηρωδης συντομααααααααααααααααααααααααα

δε θελω πανωσεντονο Μικυ αλλα σκετοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

 

αχαχαχαχαχ τα καλύτερα μας έρχονται ε; :lol::lol::lol:

ο Β. αποφάσισε ότι δε γουστάρει Μικυ;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Καλέ γατούλα έτσι είναι τα μικρά σιγά σιγά αρχίζουν να έχουν άποψη:D

 

Πάντως χτες και σήμερα είναι οι ημέρες της τζάμπα διαφήμισης. Ένα άλλο μέλος στην ενότητα της βάπτισης συστήνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ και σε όλες τις συζητήσεις ένα συγκεκριμένο κατάστημα:rolleyes: της απάντησα μια δυό φορές αλλά βαρέθηκα. Γιατί πολλοί πιστεύουν ότι τρώμε κουτόχορτο? μήπως νομίζουν ότι η μητρότητα μας χαζεύει?:shock::cool::mad:

 

Καλαμαράκι πρέπει να επέμβεις και εκεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια το pram world μου έστειλε μήνυμα με το parcel ident code και μου λένε ότι το έστειλαν με την DPD/Interlink.

Μου δίνουν και την σελίδα <http://www.interlinkexpress.com/> για να ελέγξω την πορεία του δέματος....πως το κάνουν αυτό?

 

Και στην συνέχεια μου γράφουν:

Please sign for your consignment as ‘unchecked’ and double check with the courier that you are signing for the correct number of parcels. Failure to do so may result in delays if there are shortages or damages with your order.

Τι θέλει να πει ο ποιητής? πρέπει να το ανοίξω πριν υπογράψω? ή να τσεκάρω ότι δεν το έχω ελέγξει?

Link to comment
Share on other sites

μπα σημερα ειναι αναποδιασμενος γενικα......ιουυυυυυυυ ιουυυυυυυυ

ΗΡΩΔΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗΗ

 

ε κάποιο πλανήτη θα έχει ανάδρομο μωρέ :)

 

ακόμα να κοιμηθούν;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το pram world μου έστειλε μήνυμα με το parcel ident code και μου λένε ότι το έστειλαν με την DPD/Interlink.

Μου δίνουν και την σελίδα <http://www.interlinkexpress.com/> για να ελέγξω την πορεία του δέματος....πως το κάνουν αυτό?

 

Και στην συνέχεια μου γράφουν:

Please sign for your consignment as ʽuncheckedʼ and double check with the courier that you are signing for the correct number of parcels. Failure to do so may result in delays if there are shortages or damages with your order.

Τι θέλει να πει ο ποιητής? πρέπει να το ανοίξω πριν υπογράψω? ή να τσεκάρω ότι δεν το έχω ελέγξει?

 

στο πάνω μέρος την σελίδας, έχει ένα πεδίο που λέει track number. Εκεί θα βάλεις το parcel code που σου έστειλαν και θα πατήσεις το βελάκι δεξιά του. Θα σου δείξει την πορεία του δέματος.

 

Στο επόμενο μήνυμα σου λένε να υπογράψεις με επιφύλαξη ότι δεν το άνοιξες και επίσης να ελέγξεις ότι υπογράφεις για τον σωστό αριθμό δεμάτων. Δηλ. αν παραλαμβάνεις 2 δέματα, τότε θα πρέπει να προσέξεις ότι εκεί που υπογράφεις είναι σημειωμένο ότι είναι 2. Αν δεν το γράφεις, σημείωσε το εσύ εκεί που θα υπογράψεις ότι δεν τα έχεις ανοίξει και ότι παραλαμβάνεις Χ δέματα.

 

Αν δεν κάνεις τα παραπάνω, σου λέει, μπορεί να υπάρξουν καθυστερήσεις σε περίπτωση που υπάρχουν ζημιές ή ελλείψεις.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Τώρα δηλεδή το δέμα μου είναι στο Aschaffenburg? και που είναι αυτό καλέ?

 

Βρε Μαράκι σ' ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια....τόσες και τόσες φορές έχω ψωνίσει από το εξωτερικό πρώτη φορά μου ήρθε να τσεκάρω την πορεία:rolleyes: ίσως επειδή στο κάθισμα 0-13 που έχουμε μπαίνουμε με το ζόρι....μεγαλώσαμε απότομα:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχα...εμεις ειχαμε παρει μια tv απο γαλλια, κοιταζαμε το track number....οπου πηγαινε το βλεπαμε...ταξιδεψε σε ολη την ευρωπη....μαντεψε που χαθηκαν τα ιχνη της! Στην Ελλαδα φυσικα! καναμε το σταυρο μας τοτε ...ευτυχως μετα απο 3 μερες ηταν στη πορτα μας! :):):):)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ράννια συμπολίτισα τελικά θα κάνεις παραγγελία από σαλοπέτα? εγώ σπάστικα και δεν θα κάνω...ήμουν έτοιμη να σου απαντήσω θετικά στο μήνυμα που έψαχνες κάποιον για να κάνεις ομαδική παραγγελία από την Πάτρα αλλά δεν μου άρεσε η εξέλιξη της σαλοπέτας και οι εξηγήσεις που δόθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

οχι...δε θα κανω τωρα....ψαχνω να βρω μια ακρη μεσω γνωστου στην αγγλια....αν κανω παραγγελια θες να σου πω να το χεις υποψην σου ?

 

Λυθηκε απο προχτες ....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται τελικά ότι θα ψωνίσω από μαγαζιά της Πάτρας...κάποια πραγματάκια τα έχω ήδη βάλει στο μάτι και από βδομάδα θα τα πάρω...έχε με στο νου σου για αργότερα:D

Link to comment
Share on other sites

ωπα καλέ δεν έκανα έγκλημα!!! χαλάρωσε δεν είχα προλάβει να το δω, το πόσταρα μόνο μήπως καμιά φιλενάδα είχε χρόνο να το δει...

 

αν είναι να παίρναμε από τα μούτρα όποια φίλη ποστάρει κάτι που βρίσκει...δεν θα κάναμε άλλη δουλειά εδώ μέσα! :rolleyes:

 

σορρυ για τον τονο...

δεν ειπα τπτ επειδη το ποσταρες!το ξερω οτι δεν το τσεκαρες...αφου το ελεγες στο ποστ σου.

για το σαητ ελεγα και τις τιμες του!επαθα μολις τις ειδα!δεν αναφερθηκα σε σενα που το ποσταρες αλλα προσπαθουσα να δωσω εμφαση ωστε να μην θεωρηθει οτι προτινουμε.

[URL="http://pregnancy.baby-gaga.com/"][/URL][URL="http://www.baby-gaga.com/"][IMG]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogard20100608_-8_My+child+is.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

ασε με ρε...πηρε η αδερφη μου απο το ακατανομαστο υπνοσακο 32 ευρω και στον αγγλικο εχει το πακετο των 3...ποσο λες? 15 λιρες! Τι να ψωνισεις μετα? Χιλιες φορες να παω σ/κ london να κανω και τη βολτα μου...μια η αλλη θα μου ερθει .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...