Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Η διαφημιση απαγορεύεται μέσω των τόπικς του φόρουμ...παρακαλώ απευθυνθείτε στην διαχείριση δια της νομίμου οδού...

 

αν δεν κάνω λάθος το θέμα είναι αξιόπιστα ελληνικά eshops και πάλι αν δεν κάνω λάθος αναφέρονται αρκετά e shops από άλλα μέλη.

Είναι τουλάχιστον περιέργο γιατί πάθατε όλοι σας κάτι με το που είδατε bacchia:shock::eek::?:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

όντως :mad: άσε με και έχω σκάσει από το πρωί!

 

και με ενόχλησε που πρώτα τα επέστρεψε κουτσουρεμένα και μετά με ενημέρωσε για την απώλεια...

 

Γιατί ομως βρε παιδάκι μου τόσα πολλά; Τώρα φαντάζομαι θα εκνευριστεί κι όλας απο την όλη κατάσταση που προέκυψε...Αν και οι παραγγελίες έπεσαν κατακόρυφα...

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος το θέμα είναι αξιόπιστα ελληνικά eshops και πάλι αν δεν κάνω λάθος αναφέρονται αρκετά e shops από άλλα μέλη.

Είναι τουλάχιστον περιέργο γιατί πάθατε όλοι σας κάτι με το που είδατε bacchia:shock::eek::?:

 

 

δεν μιλαμε μονο για αξιοπιστα,αυτο που μας ενδιαφερει πρωτιστως ειναι και οι τιμες.και 11 ευρω για 150 μλ αφρολουτρο δεν θα εδινα με την καμια!!!!!

 

και επισης μια αναφορα εδω αρκουσε,επρεπε να ανοιχτει και τοπικ??????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

χαιρετισματα στην κα Τζωρτζη!:rolleyes:

 

rida δεν βρηκες τιποτα στα γνωστα σαιτ με χαλια??????????

 

 

http://www.flycarpet.gr/category.php?ppid=1&cid=203

 

αυτό είναι δικό σου σχόλιο - δηλαδή εγώ θα έπρεπε να πω τώρα χαιρετίσματα στο flycarpet:rolleyes:

 

τόσο πολύ έχει πειράξει κάποιους που η bacchia κατάφερε με το σπαθί της να κερδίσει την εμπιστοσύνη του κόσμου;

Link to comment
Share on other sites

rida δεν βρηκες τιποτα στα γνωστα σαιτ με χαλια??????????

 

 

http://www.flycarpet.gr/category.php?ppid=1&cid=203

 

αυτό είναι δικό σου σχόλιο - δηλαδή εγώ θα έπρεπε να πω τώρα χαιρετίσματα στο flycarpet:rolleyes:

 

τόσο πολύ έχει πειράξει κάποιους που η bacchia κατάφερε με το σπαθί της να κερδίσει την εμπιστοσύνη του κόσμου;

 

 

τι σπαθι ηταν?????

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν δεν κάνω λάθος το θέμα είναι αξιόπιστα ελληνικά eshops και πάλι αν δεν κάνω λάθος αναφέρονται αρκετά e shops από άλλα μέλη.

Είναι τουλάχιστον περιέργο γιατί πάθατε όλοι σας κάτι με το που είδατε bacchia:shock::eek::?:

 

Τα sites που προτείνονται σε αυτό το τόπικ είναι δοκιμασμένα από μανούλες και εγγυημένα. Καμία από εμάς δεν είναι ιδιοκτήτρια ή υπάλληλος σε αυτά.

Στη δική σου περίπτωση, έκανες εγγραφή μόνο και μόνο για να γράψεις για το εν λόγω σαϊτ και έχεις ανοίξει και αντίστοιχο τόπικ.

 

Έχει ήδη ενημερωθεί η διαχείριση.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

δεν μιλαμε μονο για αξιοπιστα,αυτο που μας ενδιαφερει πρωτιστως ειναι και οι τιμες.και 11 ευρω για 150 μλ αφρολουτρο δεν θα εδινα με την καμια!!!!!

 

και επισης μια αναφορα εδω αρκουσε,επρεπε να ανοιχτει και τοπικ??????

 

θα μπορούσατε παρακαλώ να μου στείλετε το link με το συγκεκριμένο αφρόλουτρο γιατί εδώ και καιρό ψάνω για αφρόλουτρο στο συγκεκριμένο site και δεν βρίσκω

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνουμε μάλλον αυτη την τσουλήθρα:http://www.yopi.de/Chicco_Super_Rutsche_Sport

Μήπως θυμάται ή έχει παραγγείλει κπ από κάπου;δεν μπορώ να βρω και πολλά.Είχα την εντύπωση πως τετοια παιγνίδια έχει στο mytoys.de αλλά δεν βρήκα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ομως βρε παιδάκι μου τόσα πολλά; Τώρα φαντάζομαι θα εκνευριστεί κι όλας απο την όλη κατάσταση που προέκυψε...Αν και οι παραγγελίες έπεσαν κατακόρυφα...

 

Το εξήγησα παραπάνω:

 

12 λίρες κρατάει το παυπαλ από την σαλοπέτα για την πληρωμή μου

11,5 λίρες κράτησε από μένα για να αποδεχθώ την επιστροφή χρημάτων

και κάτι ψιλά για την αλλαγή του νομίσματος

 

είχα γράψει και πριν λίγες μέρες ότι το παυπαλ "φοράει" ένα καπέλο 2,5% πλέον του νόμιμου exchange rate για πληρωμή σε διαφορετικό νόμισμα...

 

χ$%ε μέσα δηλαδή...τεσπά...αγγάρεψα τον αδελφό μου, να αγγαρέψει τον κολλητό του στο Λάντον, να πάει εκεί δεματάκι από ακατανόμαστο και να στείλω μέσω του parcel2go να το παραλάβουν...

 

και θα στείλω και σύζυγο στο γκαπ ουτλετ αύριο να δούμε τι γίνεται...

 

άντε και από Γενάρη μαζεύω λεφτά για τριήμερο στα Λονδίνα που έχει και εκπτώσεις :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση μήπως και κάποια έμπειρη από ebay ξέρει να μου απαντήσει...σήμερα έκανα μια αγορά από το αγγλικό ebay αλλά από βλακεία μου πρίν καμιά βδομάδα που είχα αλλάξει τις διευθύνσεις (γιατί είχα την διεύθυνση της παλιάς μου δουλειάς) δεν δήλωσα στο paypal σαν διεύθυνση παράδοσης την καινούργια και το είδα μόλις ήρθε η απόδειξη από την πληρωμή. Με το που το είδα έστειλα απευθείας email στον πωλητή ότι η διεύθυνση της απόδειξης είναι λάθος και μαζί την σωστή, αλλά επειδή έχω κατααγχωθεί γιατί δεν θέλω σε καμία περίπτωση η παραγγελία να πάει στον παλιό μου εργοδότη (μιας και δεν "χωρίσαμε" με τον καλύτερο τρόπο) ξέρετε κανέναν τρόπο να ακυρώσω την πληρωμή και να την ξανακάνω από την αρχή???

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα sites που προτείνονται σε αυτό το τόπικ είναι δοκιμασμένα από μανούλες και εγγυημένα. Καμία από εμάς δεν είναι ιδιοκτήτρια ή υπάλληλος σε αυτά.

Στη δική σου περίπτωση, έκανες εγγραφή μόνο και μόνο για να γράψεις για το εν λόγω σαϊτ και έχεις ανοίξει και αντίστοιχο τόπικ.

 

Έχει ήδη ενημερωθεί η διαχείριση.

 

κανένα πρόβλημα - όμως δεν είδα την ίδια αντίδραση για την παρουσίαση αλλων e shops. Tι ακριβως παιχνίδι παίζετε

Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσατε παρακαλώ να μου στείλετε το link με το συγκεκριμένο αφρόλουτρο γιατί εδώ και καιρό ψάνω για αφρόλουτρο στο συγκεκριμένο site και δεν βρίσκω

 

 

ε μα κοιτα και λιγο το σαιτ :rolleyes: (αληθεια θα δωσεις 11 ευρω για αφρολουτρο?:shock:)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση μήπως και κάποια έμπειρη από ebay ξέρει να μου απαντήσει...σήμερα έκανα μια αγορά από το αγγλικό ebay αλλά από βλακεία μου πρίν καμιά βδομάδα που είχα αλλάξει τις διευθύνσεις (γιατί είχα την διεύθυνση της παλιάς μου δουλειάς) δεν δήλωσα στο paypal σαν διεύθυνση παράδοσης την καινούργια και το είδα μόλις ήρθε η απόδειξη από την πληρωμή. Με το που το είδα έστειλα απευθείας email στον πωλητή ότι η διεύθυνση της απόδειξης είναι λάθος και μαζί την σωστή, αλλά επειδή έχω κατααγχωθεί γιατί δεν θέλω σε καμία περίπτωση η παραγγελία να πάει στον παλιό μου εργοδότη (μιας και δεν "χωρίσαμε" με τον καλύτερο τρόπο) ξέρετε κανέναν τρόπο να ακυρώσω την πληρωμή και να την ξανακάνω από την αρχή???

 

αν ψάξεις στο help του paypal με how to cancel payment θα σου βγάλει αντίστοιχη εξήγηση...

αν θυμάμαι καλά πας στο my account και δίπλα στην πληρωμή θα έχει ένα κουμπί Cancel μόνο στην περίπτωση που ο πωλητής δεν έχει δεχτεί ακόμα την πληρωμή. Αλλιώς δυστυχώς δεν μπορείς να ακυρώσεις την πληρωμή. Στείλε μόνο μήνυμα μέσω ebay στον πωλητή ξανά, με τα στοιχεία σου.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κανένα πρόβλημα - όμως δεν είδα την ίδια αντίδραση για την παρουσίαση αλλων e shops. Tι ακριβως παιχνίδι παίζετε

 

Δεν θα συνεχίσουμε την συζήτηση. Θα σε ενημερώσει η διαχείριση.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε μα κοιτα και λιγο το σαιτ :rolleyes: (αληθεια θα δωσεις 11 ευρω για αφρολουτρο?:shock:)

 

 

 

 

 

http://www.bacchia.gr/product.asp?ptitle=Bedtime%20Baby%20Bath%20Milk&catid=1268

 

το οποίο και περιέχει και αιθέρια έλαια που απαγορεύονται στα βρέφη :rolleyes:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

σωπα εσυ μαρια.......δεν ξερεις.......:lol::lol::lol:

 

Δώσε δυο σβουριχτά φιλιά στην Εριεττούλα από μένα σε παρακαλώ...έτσι όπως την βλέπω στη φώτο θέλω να την ταράξω στα φιλιά :-D

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αν ψάξεις στο help του paypal με how to cancel payment θα σου βγάλει αντίστοιχη εξήγηση...

αν θυμάμαι καλά πας στο my account και δίπλα στην πληρωμή θα έχει ένα κουμπί Cancel μόνο στην περίπτωση που ο πωλητής δεν έχει δεχτεί ακόμα την πληρωμή. Αλλιώς δυστυχώς δεν μπορείς να ακυρώσεις την πληρωμή. Στείλε μόνο μήνυμα μέσω ebay στον πωλητή ξανά, με τα στοιχεία σου.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση σου...Δυστυχώς δεν μου δίνει την δυνατότητα της ακύρωσης και το help center του paypal είναι πρός το παρόν εκτός λειτουργίας :evil: Δεν πειράζει θα κάνω υπομονή να μιλήσω με τον πωλητή...ούτως ή άλλως φαντάζομαι ότι θα επικοινωνούσε μαζί μου για να επιβεβαιώσει την αγοραπωλησία...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δώσε δυο σβουριχτά φιλιά στην Εριεττούλα από μένα σε παρακαλώ...έτσι όπως την βλέπω στη φώτο θέλω να την ταράξω στα φιλιά :-D

 

 

το ιδιο παθαινω και εγω οταν βλεπω τον νικολα σου!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ!!!!!

 

 

ΜΑΡΙΑ μην στενοχωριεσαι για τα λεφτα καλη μου.....παρηγορησου με την σκεψη οτι τα εχεις κερδισει απο αλλες αγορες...:?

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

τελικά ψώνισε καμιά σας από το mandco;;;;

 

Eγω! Οπως εχω ξαναγραψει, μου ηρθαν μεσα σε 5-6 μερες, πολυ ωραια συσκευασμενα. Πολυ καλη ποιοτητα, παρομοια με του ακατανομαστου (νομιζω δηλαδη, ειμαι και λιγο...ζουδι σε αυτα, οποτε μην πεσετε να με φατε! :P )

Οσο για την κοπελα που λεει οτι εχει λιγα πραγματα, δεν ειναι ακριβως ετσι. Ψαξτε καλα τις κατηγοριες. Στην αρχη και εγω νομιζα οτι δεν υπαρχει τιποτα το αξιολογο αλλα τελικα καταλαβα οτι ειναι ενα site που θελει καλο ψαξιμο. Ειναι λιγο περιεργη η "κατασκευη" του και μαλλον οχι ιδιαιτερα επιτυχημενη. Εγω, παντως, βρηκα πολλα πραγματακια για τον μικρο μου (νουμερα 9-12 και 12-18)

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

Eγω! Οπως εχω ξαναγραψει, μου ηρθαν μεσα σε 5-6 μερες, πολυ ωραια συσκευασμενα. Πολυ καλη ποιοτητα, παρομοια με του ακατανομαστου (νομιζω δηλαδη, ειμαι και λιγο...ζουδι σε αυτα, οποτε μην πεσετε να με φατε! :P )

Οσο για την κοπελα που λεει οτι εχει λιγα πραγματα, δεν ειναι ακριβως ετσι. Ψαξτε καλα τις κατηγοριες. Στην αρχη και εγω νομιζα οτι δεν υπαρχει τιποτα το αξιολογο αλλα τελικα καταλαβα οτι ειναι ενα site που θελει καλο ψαξιμο. Ειναι λιγο περιεργη η "κατασκευη" του και μαλλον οχι ιδιαιτερα επιτυχημενη. Εγω, παντως, βρηκα πολλα πραγματακια για τον μικρο μου (νουμερα 9-12 και 12-18)

 

 

άντε αύριο παραγγέλνω κι εγώ!!!!! :P:P:P

κι εγώ τα της ποιότητας δε τα κατέχω και πολύ καλά... όχι ότι είναι καμιά επιστήμη, αλλά δεν....

παραγγέλνω βάση εμπειριών των έμπειρων ιντερνετικών!!! γιατί ούτε και τη τεχνολογία κατέχω απόλυτα.....

 

όσο για το σαιτ έχει πολύ ωραία πράγματα αρκεί ντο ψάξεις λίγο... κι αν πετύχεις τα νούμερα που θες στις προσφορές τότε έχεις κάνει μια πολύ καλή κίνηση....

 

αφού φάγαμε πόρτα από σαλοπέτα... πάμε για τις εναλλακτικές!!!!!

Link to comment
Share on other sites

σωπα εσυ μαρια.......δεν ξερεις.......:lol::lol::lol:

 

καλά τώρα δείξατε το πόσο σχετικές είστε και τι ρόλο παίζετε

Κούκλες μου δεν απαγορεύονται όλα τα αιθέρια, για παράδειγμα είναι απολύτως αποδεκτά τα αιθέρια από neroli, μανταρινι , χαμομηλι και τριαντάφυλλο.

όσο για τις τιμές και τα site που εσείς προβάλεται εδώ - δεν γνωρίζω με τι αντάλλαγμα - είναι πολύ πιο ακριβά

Εγώ αγοράζω αφρόλουτρο weleda με 13 ευρώ το οποίο περιέχει και αυτό αιθέρια.

Πως είπατε; δεν σας άκουσα ποτέ να τα χώνετε:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλά τώρα δείξατε το πόσο σχετικές είστε και τι ρόλο παίζετε

Κούκλες μου δεν απαγορεύονται όλα τα αιθέρια, για παράδειγμα είναι απολύτως αποδεκτά τα αιθέρια από neroli, μανταρινι , χαμομηλι και τριαντάφυλλο.

όσο για τις τιμές και τα site που εσείς προβάλεται εδώ - δεν γνωρίζω με τι αντάλλαγμα - είναι πολύ πιο ακριβά

Εγώ αγοράζω αφρόλουτρο weleda με 13 ευρώ το οποίο περιέχει και αυτό αιθέρια.

Πως είπατε; δεν σας άκουσα ποτέ να τα χώνετε:lol::lol::lol::lol::lol:

 

 

?? Από που καλέ το παίρνεις 13??? Εγώ το παίρνω 5,95?..μάλλον σε πιάσαν λίγο κότσο θα έλεγα..

Link to comment
Share on other sites

όσο για τις τιμές και τα site που εσείς προβάλεται εδώ - δεν γνωρίζω με τι αντάλλαγμα - είναι πολύ πιο ακριβά

Εγώ αγοράζω αφρόλουτρο weleda με 13 ευρώ το οποίο περιέχει και αυτό αιθέρια.

Πως είπατε; δεν σας άκουσα ποτέ να τα χώνετε:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Εγω παλι το αγοραζω με 5,95 ευρω!!!:P

 

http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Haircare/Weleda-Calendula-Wash-Lotion-Shampoo-Baby-Children-200-ml.html

 

Ειναι αρκετη η διαφορα, δεν νομιζεις? ;)

 

(Δυστυχως μεχρι τωρα το Beauty Center Europe δεν εχει φιλοτιμηθει να μου δωσει ουτε 1 ευρω για οση διαφημιση του εχω κανει! :rolleyes: Σαν δεν ντρεπονται οι αχαριστοι!!!! :lol: )

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...