Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κοριτσια ειναι φοβερο!!!!!ακομη να παραλαβω το δεμα μου απο bce europe απο τις 16.9 που εφυγε απο κει. προχθες τη δευτερα πηγα στα ελτα (ν.μακρης) να δω μπας και, αλλα ειπανε δεν τους εχει φτασει κατι. κ παλι χθες πηρα τηλ. εκει μηπως εφτασε αλλα ιδια η απαντηση. εν τω μεταξυ να εχω στειλει 3-4 απελπισμενα mail στο bce και να ζηταω στο τελευταιο track id. ευτυχως απαντησαν (αν κ αργα)τωρα απογευμα δινοντας κ το track id, και λεγοντας οτι εχει φτασει ελλαδα 17 με 18 σεπτ το δεμα ελλαδα.παιρνω τηλ εξυπηρετηση ελτα για αναζητηση με το κωδικο κ τι μου λενε!!!! το συστημα δειχνει οτι το δεμα βρισκεται καταστημα ν.μακρης απο 21.9.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια ειναι φοβερο!!!!!ακομη να παραλαβω το δεμα μου απο bce europe απο τις 16.9 που εφυγε απο κει. προχθες τη δευτερα πηγα στα ελτα (ν.μακρης) να δω μπας και, αλλα ειπανε δεν τους εχει φτασει κατι. κ παλι χθες πηρα τηλ. εκει μηπως εφτασε αλλα ιδια η απαντηση. εν τω μεταξυ να εχω στειλει 3-4 απελπισμενα mail στο bce και να ζηταω στο τελευταιο track id. ευτυχως απαντησαν (αν κ αργα)τωρα απογευμα δινοντας κ το track id, και λεγοντας οτι εχει φτασει ελλαδα 17 με 18 σεπτ το δεμα ελλαδα.παιρνω τηλ εξυπηρετηση ελτα για αναζητηση με το κωδικο κ τι μου λενε!!!! το συστημα δειχνει οτι το δεμα βρισκεται καταστημα ν.μακρης απο 21.9.

 

ελτα ή ταχυμεταφορές; εδώ είναι δύο διαφορετικά καταστήματα...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σχετικα με το paypal,και χωρις να ειμαι ειδικη απλα οπως το εχω καταλαβει εγω:

στη σαλοπετα πχ εγω πληρωσα ακριβως το ποσο που κοστιζε η παραγγελια μου+τα δικα της εξοδα(αμοιβη,μεταφορικα).Το ιδιο εχει συμβει και σε οποιοδηποτε αλλο "καταστημα" εχω κανει χρηση paypal.

Νομιζω οτι αυτα τα επιβαρυνεται ο κατοχος που προσφερει τη υπηρεσια.Γιατι οταν ρωτησα την Μαρια αν μπορω να την πληρωσω πχ μεσω καρτας μου ειπε οτι οι κρατησεις εις βαρος της ειναι μεγαλυτερες απ'οτι του paypal.

Μπορει βεβαια και να κανω λαθος!Ας με διορθωσει καποιος!

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το paypal,και χωρις να ειμαι ειδικη απλα οπως το εχω καταλαβει εγω:

στη σαλοπετα πχ εγω πληρωσα ακριβως το ποσο που κοστιζε η παραγγελια μου+τα δικα της εξοδα(αμοιβη,μεταφορικα).Το ιδιο εχει συμβει και σε οποιοδηποτε αλλο "καταστημα" εχω κανει χρηση paypal.

Νομιζω οτι αυτα τα επιβαρυνεται ο κατοχος που προσφερει τη υπηρεσια.Γιατι οταν ρωτησα την Μαρια αν μπορω να την πληρωσω πχ μεσω καρτας μου ειπε οτι οι κρατησεις εις βαρος της ειναι μεγαλυτερες απ'οτι του paypal.

Μπορει βεβαια και να κανω λαθος!Ας με διορθωσει καποιος!

 

ναι έχεις δίκιο, για την σαλοπέτα επιλέγοντας αγορά αγαθών και όχι προσωπική συναλλαγή, τότε δεν υπάρχει έξτρα χρέωση. Αλλά δεν συμφέρει από την άποψη ότι η μετατροπή του νομίσματος γίνεται σύμφωνα με το επίσημο exchange rate των τραπεζών συν 2.5% εξτρα χρέωση του paypal...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι, οπως τα λες. γιατι μια φορα που πουλησα κατι μεσω ebay, πληρωσα ενα πολυ μικρο ποσο στο paypal. υπαρχουν ομως και καποιοι "εξυπνοι" που τα χρεωνουν στον πελατη και φυσικα μου συνεβει σε ελληνικο site. συγκεκριμενα την περασμενη εβδομαδα εβγαλα ακτοπλοϊκα εισητηρια που κοστιζαν 80 ευρω μεσω πιστωτικης και 82 αν εκανα χρηση του paypal. οξω οι γιουφτοι!

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα μια αγορα απο ebay.fr

(http://cgi.ebay.fr/BEABA-Robot-Babycook-Gipsy-/150493866138?pt=FR_YO_Bebe_Repas_BiberonsChauffeBiberons&hash=item230a22289a),

 

Tη προμηθεια του paypal τη πληρωσε ο πωλητης.

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους

 

καινούρια στο forum αλλά σας διαβάζω όποτε έχω ευκαιρία. Ήθελα να ρωτήσω σχετικά με τα robeez. Είχα δει σε παλιότερα post πως κάποιες τα είχαν δοκιμάσει. Σκεφτόμουν να τα πάρω κι εγώ για τα ζουζούνια μου που μόλις άρχισαν να περπατάνε (αντί κάλτσας), κι ήθελα να ρωτήσω αν βόλεψαν και ποιο τύπο έχετε πάρει.

 

Τώρα για τα site, ποια η διαφορά των site robeez.co.uk και robeez.com; (εκτός από τη μεγάλη διαφορά τιμής-19 λίρες το ένα-34 ευρώ το άλλο για το ίδιο παπούτσι.) Αν παραγγείλεις από το co.uk σου τα χρεώνει σε λίρες ή επειδή στέλνει Ελλάδα χρεώνει ευρώ; (Παρεμπιπτόντως, το link από τη λίστα με βγάζει σε σελίδα λάθους)

 

Ευχαριστώ και συγνώμη αν έφυγα off topic, πρωτάρα είπαμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://cgi.ebay.co.uk/Avent-Travel-Bag-Black-/320563593482?pt=UK_HealthBeauty_Other_RL&hash=item4aa314410a#ht_2319wt_912

 

αυτη δεν ειναι; γλιτωνεις γυρω στα 20 ευρω αν δεν κανω λαθος

 

http://viewitem.eim.ebay.gr/PHILIPS_AVENT_Travelbag_Negro__NUEVO/380267727109/item

 

Στο ebay με 87 ευρω με τα εξοδα αποστολης

 

kornilia μου,δυστυχως με τα μεταφορικα και την μετατροπη σε ευρω δεν κερδιζει τιποτε,ισα-ισ βγαινει 94 ευρω!!

 

tσου

71+7,99=79.00 GBP = 91.8929 EUR

 

edit άσχετο η λίρα έπεσε

 

Koιτσάκια μου ευχαριστώ πολύ που ψάξατε.Δυστυχώς με το e bay δεν το χω πολύ οπότε θα το ψαξω.Αλλά 23 ευρώ εξοδα αποστολής ρε παιδάκι μου απο Ελληνικό σάιτ;Κατάντια!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρησιμοποιήσει καμμιά κοπέλα ή γνωρίζει κπ πληροφορία (καλή ή κακή) για αυτό το καρότσι;http://www.ebaby.gr/graco-1/trekko-eanuooe-orbit-graco.html

Λέτε να υπάρχει και πιο φτηνά από αυτή την ιστοσελίδα;

Προτείνετε κάποιο άλλο ανάλογο;

Link to comment
Share on other sites

θα μπεις στη περιγραφη του ειδους που σε ενδιαφερει και θα πατησεις το link για να στειλεις το μηνυμα σου και ο πωλητης βλεπει οτι ρωτας για το συγκεκριμενο ειδος. αν δεν αναφερει απο την αρχη τα εξοδα για Ελλαδα, πρεπει να ρωτησεις καταρχας αν στελνει Ελλαδα

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πάντως σχετικά με τις παραγγελίες από fragrancex, νομίζω είναι καλή ιδέα να μαζευτούμε όλες μαζί... κι εγώ δεν έχω παραλάβει από 23/08 που έχω παραγγείλει... Αν θέλετε, αναλαμβάνω την επικοινωνία για όσες μαζευτούμε. Θα περιμένω μέχρι την Παρασκευή και μετά θα στείλω email.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο το amazon.com εχει παραγγειλει καμμια.....πληρωνεις τελωνειο?

 

 

φλορα μου προσπαθησα καποιες φορες να ψωνισω αλλα βαρεθηκα να πηγαινω ενα βημα πριν την πληρωμη για να δω αν στελνουν.και δεν εστελνε κανεις αυτα που με ενδιεφεραν.ααα βρηκα μια φορα κατι που ηθελα και στελνανε ελλαδα αλλα με τραγικα πολλα μεταφορικα.και φυσικα υπαρχει και το θεμα τελωνειο παντα.......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι η άσχετη;Για να επικοινωνήσω με τον πωλητη στο e bay για τα έξοδα αποστολής του γράφω και το Item number; τι άλλο πρέπει να αναφέρω;

 

γραψτο...δε χανεις τιποτα....ο,τι βοηθεια θες στο ebay πες μου .... αξιζει τον κοπο

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνοντας πληροφορίες για τα παπουτσια garvalin,της οποίας μου άρεσαν π.χ. αυτά http://www.designershoesforkids.co.uk/size7boys.asp?RSstartat=1&kw= (τα δύο πρώτα και όχι μόνο!) βρήκα και αυτό το μαγαζάκι: http://www.lillifoot.co.uk/ για περιπτώσεις ανάγκης.Δεν έχω ψωνίσει αλλά σαν εναλλακτική έχει κπ παραπάνω μαρκες από κπ άλλα.

 

Γιατί όλα είναι στην Αγγλία;;;;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...