Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

χμ ρέπλικα δεν σημαίνει ότι είναι αντίγραφο;

 

τι δεν πιάνει σωστά βρε κορίτσια; πως γίνεται αντιγραφή και να έχει σειριακό αριθμό και απόδειξη από τη hermes?

 

οεο?

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

λοιπον,σημερα μου ηρθε χαρτακι απο Ελτα να παω να παραλαβω το στρωμα απο babybutt και ενα ακομη δεμα με κατι θερμος της Τhinksport απο Αμερικη!!

Το ποσο αγορας δεν ξεπερνουσε τα 50 δολαρια με μεταφορικα!

και τι ελεγε το χαρτακι???Τελη 3 ευρω!!!!Τελωνειακι μου μυριζει!!!!

Ενταξει,δεν ειναι και κανενα ποσο τρομερο...αλλα τελικα αυτο που βλεπω ειναι οτι δεν γλυτωνουν ουτε αυτες οι αγορες!!!

Επισης τα σαιτ με τις τσαντες ρε κοριτσια απο Αμερικη κι αυτα!!!Αν ειναι αυθεντικες...οι τιμες ειναι πολυ καλες αλλα με 200-250 δολλαρια αγορα το τελωνειο τι θα πει?????????:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

άκου τώρα να δεις........οκ δεν πρόκειται να δώσω τόσα χρήματα (και ούτε μπορώ βεβαίως) για τις αυθεντικές, όμως για αυτές που αμφιβάλλω εάν μπορεί κανείς να καταλάβει ότι δεν είναι αυθεντικές, μπορώ

αλλά για μη αυθεντική πάλι να δώσεις τόσα χρήματα???

 

εγώ σε τρέλανα τώρα!!!! :P

Link to comment
Share on other sites

μαρσολανάκι, τα 3 ευρώ είναι τέλη εκτελωνισμού...μια χαρά την έβγαλες :)

 

Καρδιά μου, μια χαρά σε έπιασα...και γω για τις αυθεντικές δεν μπορώ να δώσω αλλά για μια απομίμηση που κάνεις δεν μπορεί να καταλάβει ότι δεν είναι αυθεντική τα δίνω τόσα!

 

ο σύζυγος δεν ξέρω τι λέει :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν γράψουν δώρο στο δέμα και ότι δεν ξεπερνά τα 80 δολλάρια...μπορεί και να το σκαπουλάρεις το τελωνείο...ξέρω και γω...

 

πάντως με παραγγελία γύρω στα 200 δολλάρια από το victoria's secret με απλό ταχυδρομείο, δεν πλήρωσα τελειωνείο (μόνο 3 ευρώ τέλη).

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

μαρσολανάκι, τα 3 ευρώ είναι τέλη εκτελωνισμού...μια χαρά την έβγαλες :)

 

Καρδιά μου, μια χαρά σε έπιασα...και γω για τις αυθεντικές δεν μπορώ να δώσω αλλά για μια απομίμηση που κάνεις δεν μπορεί να καταλάβει ότι δεν είναι αυθεντική τα δίνω τόσα!

 

ο σύζυγος δεν ξέρω τι λέει :)

 

έλα ντε! μας βλέπω μαζί για το χαρτάκι του διαζυγίου......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπουχαχαχαχαχα καλώς τη φιλενάδα!!!

 

έλα καλέ και να κυκλοφορούμε ασορτί στο Χαλάνδριον!

 

Ασορτί και με τον δικηγόρο ε???:mrgreen::mrgreen:

(αλλού είναι το δικό μου το ψώνιο οι τσάντες δεν με νοιάζουν):-D

 

 

btw, τι κάνει το συμπαθές θαλασινό μου; είχες κανένα νέο;

Προσπαθεί να αποκτήσει internet, προς το παρόν τα τελευταία νέα είναι ότι στο χωρίο που μένει, μόνο μασέλες κυκλοφορούν :roll: κονεξ πάντως δεν έχει :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα mouyer θα ήθελα να πω το εξής:είχα ξετρελαθεί με αυτά τα παπουτσάκια για τον μικρό μου:

http://www.mouyer.gr/mouyer/content/EshopProduct.aspx?d=2&rd=11725043&f=13845&rf=-1499161292&m=-1&rm=0&l=2&col=2000&fromSearch=true

Μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα-που δεν είχε βγει η καινούργια κολεξιόν-είχαν 29,90ευρώ.Σήμερα τα έχει 37 ευρώ.Τί άλλαξε άραγε;Περσινό μοντέλο είναι άλλωστε.

Να πω την αλήθεια,εκνευρίστηκα λιγάκι και μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να παραγγείλω από τα kickers στην Αγγλία,δεν ξέρω τι να κάνω.Η αγορά της Κέρκυρας δεν με καλύπτει ιδιαίτερα ούτε από θέμα τιμής,ούτε από θέμα καλαισθησίας και αισθητικής γενικότερα.

Εχουμε λίγο καιρό ακόμη για ψαξιμο.....

 

smaco μη παιζεις με το πονο μου!!!!!!!!! ηθελα παπουτσακια για τη μικρουλα μου και τη πηρε η μανα μου στο παντρινο, εδωσε η αθεοφοβη 70 ευρω!!!!!!!! ενταξει της πηρε πραντα δερματινα αλλα ελεος ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!! 70 ευρω κανουν τα γυναικεια τα μεγαλα νουμερα........ ελεος!!!!!!!!!!!!!!

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ax!!!τελειες!η αδυναμια μου!!! πηρες τελικα? πως θα μαθουμε αν ειναι ασφαλές???

 

Δεν εκανα ακομα την αποπειρα το ψαχνω για να σιγουρευτω οτι ειναι αυθεντικες.Εχω δωσει σε μια φιλη μου τοsite που ειναι αυθεντια στις τσαντες να το δει και να μου απαντησει.Μολις παρω το οκ για την αυθεντικοτητα τους θα παραγγειλω αμεσως.Αχ τσαντουλες λατρεμενες μου τσαντουλες.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τι ψώνιο έχεις εσύ καλή μου, να στο βρω!!! :mrgreen:

 

Αν ξαναμιλήσετε να της δώσεις πολλά φιλιά και να της πεις ότι μας λείπει! ;)

τα παπούτσια καλό μου, δεν φαίνεται ??? ξέρεις τι κατάθλιψη έπαθα όταν μετά την εγκυμοσύνη ανακάλυψα ότι το πόδι μου έγινε σαν βάρκα και μεγάλωσε ένα νούμερο??? :mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

τα παπούτσια καλό μου, δεν φαίνεται ??? ξέρεις τι κατάθλιψη έπαθα όταν μετά την εγκυμοσύνη ανακάλυψα ότι το πόδι μου έγινε σαν βάρκα και μεγάλωσε ένα νούμερο??? :mrgreen::mrgreen:

 

Χαχα AGE!!! Ευτυχώς μεγάλωσε και το δικό μου πόδι ένα νούμερο και έφτασα το δικό σου! Περιμένω πώς και πώς να πιάσουν τα κρύα για να βάλω επιτέλους τα ΤΕΛΕΙΑ μποτάκια σου!:mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εκανα ακομα την αποπειρα το ψαχνω για να σιγουρευτω οτι ειναι αυθεντικες.Εχω δωσει σε μια φιλη μου τοsite που ειναι αυθεντια στις τσαντες να το δει και να μου απαντησει.Μολις παρω το οκ για την αυθεντικοτητα τους θα παραγγειλω αμεσως.Αχ τσαντουλες λατρεμενες μου τσαντουλες.

 

μήπως μπορείς να δώσεις στη φίλη σου και αυτό το σαιτ να μας πει αν είναι αυθεντικές; :mrgreen:

 

http://www.go-handbags.com/dg-handbags-c-7.html

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

και εγώ!!! αισίως πήγα στο 41

κανένα καλό site (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ εννοώ) για παπουτσάκια?

ααα και για ρολόγια εάν έχετε (εγώ με τον πόνο μου για αυτό της loisir που ψάχνω και δεν το βρίσκω.....)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα AGE!!! Ευτυχώς μεγάλωσε και το δικό μου πόδι ένα νούμερο και έφτασα το δικό σου! Περιμένω πώς και πώς να πιάσουν τα κρύα για να βάλω επιτέλους τα ΤΕΛΕΙΑ μποτάκια σου!:mrgreen::mrgreen:

δεν θα το σχολιάσω καν..........:P:p (εμοτικον που χτυπάει το κεφάλι του στον τοίχο)

 

και εγώ!!! αισίως πήγα στο 41

κανένα καλό site (ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ εννοώ) για παπουτσάκια?

ααα και για ρολόγια εάν έχετε (εγώ με τον πόνο μου για αυτό της loisir που ψάχνω και δεν το βρίσκω.....)

βρε κοπελιά μου έχεις εξάψει το ενδιαφέρον για δώσε καμιά φώτο να το δούμε τουλάχιστον μπας και....

(το μόνο ρολόι που με εντυπωσίασε ποτέ ήταν ένα με διαμαντάκια μετά είδα ότι ήταν rolex δεν κατάφερα να πείσω τον καλό μου να μου το κάνει δώρο.....λέει ότι αν βάλει άλλα τόσα θα επισκευάσει το σπίτι στο χωρίο.............):mrgreen::mrgreen:

 

έχω 2 νέα σιτε για παπούτσια να τα μελετήσω πρώτα το βράδυ και θα σας πω (δεν τα έχω δοκιμάσει ακόμα) :roll:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα φωτα σας!!

οπως ειπα και παραπανω πηγα και παρελαβα τα thinksport τα οποια τα πηρα απο ebay,απο πωλητη με αριστο feedback.

Σημειωνω οτι τα θερμος,μπουκαλια ηρθαν μεσα στα χαρτινα κουτια τους και σε μια απλη πλαστικη γκρι σακουλα!

Τα ανοιγω ολο χαρα και βλεπω μεσα....κατι κομματακια!!Μπα,λεω...ετσι θα ειναι.Τσεκαρω και το αλλο...τα ιδια.Με λιγα λογια ηρθαν σπασμενα κατι πλαστικα που σφραγιζαν τελοσπαντων κατι στο καπακι ωστε να μην χυνεται το νερο.Μιλαμε για πολυ μικρη αλλα σημαντικη ζημια που καθιστα το θερμος αχρηστο γιατι ετσι εχει διαρροη!!!

τι Βηματα να ακολουθησω???Φανταζομαι αρχικα να επικοινωνησω με τον πωλητη??

εφοσον δεν ειναι δικη μου υπαιτιοτητα,αν τελικα το κανω αναφορα στο ebay ή στο παυπαλ ειναι καλυτερα???Θα παρω τα χρηματα μου πισω???

 

edit αυτο ειναι το προιον.Να καταλαβετε εσπασε εσωτερικα εκει που κανει ενωση το πλαστικο γκρι σαν χερουλι με ενα μικρο μαυρο σαν ταπα που εχει!

 

http://www.thinksportbottles.com/products.htm

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τα φωτα σας!!

οπως ειπα και παραπανω πηγα και παρελαβα τα thinksport τα οποια τα πηρα απο ebay,απο πωλητη με αριστο feedback.

Σημειωνω οτι τα θερμος,μπουκαλια ηρθαν μεσα στα χαρτινα κουτια τους και σε μια απλη πλαστικη γκρι σακουλα!

Τα ανοιγω ολο χαρα και βλεπω μεσα....κατι κομματακια!!Μπα,λεω...ετσι θα ειναι.Τσεκαρω και το αλλο...τα ιδια.Με λιγα λογια ηρθαν σπασμενα κατι πλαστικα που σφραγιζαν τελοσπαντων κατι στο καπακι ωστε να μην χυνεται το νερο.Μιλαμε για πολυ μικρη αλλα σημαντικη ζημια που καθιστα το θερμος αχρηστο γιατι ετσι εχει διαρροη!!!

τι Βηματα να ακολουθησω???Φανταζομαι αρχικα να επικοινωνησω με τον πωλητη??

εφοσον δεν ειναι δικη μου υπαιτιοτητα,αν τελικα το κανω αναφορα στο ebay ή στο παυπαλ ειναι καλυτερα???Θα παρω τα χρηματα μου πισω???

 

edit αυτο ειναι το προιον.Να καταλαβετε εσπασε εσωτερικα εκει που κανει ενωση το πλαστικο γκρι σαν χερουλι με ενα μικρο μαυρο σαν ταπα που εχει!

 

http://www.thinksportbottles.com/products.htm

 

Βασικά επικοινωνείς πρώτα με τον πωλητή εξηγώντας το πρόβλημα. Το πιθανότερο είναι να σου στείλει άλλα ή να σε αποζημιώσει. Καλό είναι να είσαι ευγενική σε 1η φάση. Μην αφήσεις feedback πριν επικοινωνήσεις μαζί του. Αν δε σε βοηθήσεις κάνεις report στο ebay. Συνήθως όμως είναι πολύ εξυπηρετικοί. Α, και αν σου ζητήσει να τα επιστρέψεις να ζητήσεις και τα μεταφορικά της επιστροφής. Εύχομαι να βγάλεις άκρη...

Link to comment
Share on other sites

ααα και για ρολόγια εάν έχετε (εγώ με τον πόνο μου για αυτό της loisir που ψάχνω και δεν το βρίσκω.....)

 

www.rolex.com

 

Η μεγάλη μου αγάπη και παντοτινή:D

 

 

 

ΥΓ φυσικά μετά τον πιτσιποπάκο....

Link to comment
Share on other sites

smaco μη παιζεις με το πονο μου!!!!!!!!! ηθελα παπουτσακια για τη μικρουλα μου και τη πηρε η μανα μου στο παντρινο, εδωσε η αθεοφοβη 70 ευρω!!!!!!!! ενταξει της πηρε πραντα δερματινα αλλα ελεος ρε παιδια!!!!!!!!!!!!!!!! 70 ευρω κανουν τα γυναικεια τα μεγαλα νουμερα........ ελεος!!!!!!!!!!!!!!

 

Από το παντρίνο έχουμε πάρει κι εμείς 1-2 παπουτσάκια αλλά 70ευρώ για μιας σεζόν παπούτσια-και ούτε-δεν τους τα δίνω.Και γράφουν πως έχουν και προσφορές.

Ασε που δεν μου αρέσουν.Τα αγορίστικα βέβαια είναι λίγο πιο συντηρητικά.Τι να πω πια....δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...