Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

δεν το ξερω το σαιτ αλλα πολλα λεφτα εγω ψαχνω ακριβες απομιμησεις miou miou , σιγα μην δωσω 500 + για μια τσαντα που την πουλανε και οι μαυροι , βεβαια απο κοντα δεν ειναι ιδιες αλλα με εκνευριζει το όλο θεμα

 

Εσυ καλα τα λες αλλα εγω εχω τεσσερις αδυναμιες τα παιδια,τα ταξιδια τις τσαντες και τα ρολογια.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αν ψαξεις στο internet σιγουρα θα τις βρεις, αλλα μπορεις να κοιταξεις κι ενα ζευγαρι αθλητικα. εκει γραφει την αντιστοιχια του ελληνικου με το αγγλικο και το αμερικανικο.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

To fenastock ειναι λίγο απελπισία.Να περιμένεις μήπως βρεθεί κτ στο νούμερο που ψάχνεις και εννοείται πως θα βρεθεί όταν θα έχεις ήδη αγοράσει από άλλού.

Μια απορία σχετικά με τα kickers.Γιατί σε αυτή την ιστοσελίδα:

http://www.kickers.com/en/home

βγάζει άλλα μοντέλα από αυτά που βρίσκεις στο kickers.co.uk;

Link to comment
Share on other sites

αν ψαξεις στο internet σιγουρα θα τις βρεις, αλλα μπορεις να κοιταξεις κι ενα ζευγαρι αθλητικα. εκει γραφει την αντιστοιχια του ελληνικου με το αγγλικο και το αμερικανικο.

 

 

Εψαξα στο ινερνετ αλλα εβρισκα για ενηλικες ή τα εχω μπερδεψει απλα.:confused: Ευχαριστω κοιταξα σε αθλητικα τελικα δεν το ειχα σκεφτει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα

γνωριζει καμμια αυτο το site www.goodhandbags.net

εχει κανει καμμια αγορα,ειναι ασφαλες?ευχαριστω

Ax!!!τελειες!η αδυναμια μου!!! πηρες τελικα? πως θα μαθουμε αν ειναι ασφαλές???

Link to comment
Share on other sites

Εψαξα στο ινερνετ αλλα εβρισκα για ενηλικες ή τα εχω μπερδεψει απλα.:confused: Ευχαριστω κοιταξα σε αθλητικα τελικα δεν το ειχα σκεφτει.

τι μάρκα παπούτσια θες να πάρεις ?? κανονικά θα πρέπει να ψάξεις στο original site τους για να βρεις τα νούμερα.

διαφορετικά σε κάθε μαγαζί έχει και τα E.U και τα U.K νούμερα

Ο πληρέστερος οδηγός που έχω βρει είναι μέσα στο amazon απλά κάνεις κλικ στο size chart (αφού έχεις επιλέξει ένα παπούτσι) και σου βγάζει την λίστα (τσέκαρε πάντα και τα εκατοστά στο πόδι του παιδιού)

βέβαια εξαρτάται και από την εταιρεία γιατί τα νούμερα έχουν ψιλο διαφορές γι αυτό σου λέω να κοιτάξεις πρώτα στο site της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

εχω ερωτησουλες αν γνωριζετε!

 

φοτομπουκ

εχω φτιαξει ενα φοτομπουκ, ολα καλα μαμηθηκα το ΣΚ αλλα το τελειωσα!

18 ευρο +5-6 εξοδα αποστολης καπου τοσο με 40 σελιδες μεσα (Α4 ladscape prestigeμε φωτο απεξω χοντρο)

 

οταν σχεδιαζεις το φοτομπουκ, μπορεις να στριψεις υπο καποια γωνια τη φοτο οπως γινεται στο photomemories.gr????

 

εκτυπωσεις

επιλεγω φοτο που θελω για εκτυπωση

δειχνει ενα περιγραμμα κοκκινο στη φωτο, υποθετω οτι οτι πιανει μεσα απο αυτο, αυτο και θα εκτυπωθει

αλλα ελα μου που θελω να το μετακινησω λιγο περα δωθε για να πιασει καλυτερα την επιφανεια εκτυπωσης....γινεται???? νομιζω οχι και το θεωρω χαζο

 

τι χαρτακι επιλεγουμε....με το απλο ειμαστε ευχαριστημενοι?????

 

Ελληνικα γραφουμε κανονικα????

 

οτι γνωριζετε....δεκτο!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοίπον κορίτσια έχω για σας ένα δυσκολάκι!!! εντελώς τυχαία έπεσα πριν λίγες μέρες στο ebay σε μια υπηρεσία όπου στέλνεις την φώτο του παιδιού και στην στέλνουν ανάλογα με ότι διαλέξεις ψηφιακά επεξεργασμένη σε νεραϊδα, γοργόνα σε πολεμιστή για τα αγόρια και άλλα τέτοια. Μήπως έχετε συναντήσει κατι τέτοιο να με βοήθησετε να το ξαναβρώ???

Ευχαριστώ πολύ!!!!!!!!!!!!!!

 

Σιγά το δυσκολάκι!!!

Αυτό μπορείς κάλλιστα να το κάνεις μόνη σου εδώ

http://www.faceinhole.com/

και να το τυπώσεις εσύ ή να το πας να στο τυπώσουν!

Το site έχει τρελό γέλιο!..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλες/όλους.

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας κάτι που δε μου έχει τύχει στο παρελθόν και δε νομίζω ότι θα μου ξανατύχει στο μέλλον, Αγόρασα ένα μάρσιπο αγκαλιάς από το www.babywearing.gr και παρέλαβα πριν από λίγο ΧΩΡΙΣ να έχω πληρώσει. Επικοινώνησα με τη Στέλλα όπου την καταευχαρίστησα πρώτα από όλα για την κίνηση και έπειτα για την ποιότητα του μάρσιπο (είναι πράγματι μοναδικά).

Συγχαρητήρια κοπέλα μου

 

Και εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με τη δουλειά της. Αγόρασα και από αλλού ringsling (ονόματα δεν λέμε, οικογένειες δεν θίγουμε), αλλά καμμία σχέση! Της Στέλλας είναι άκρως επαγγελματική δουλειά!

Και όχι, δεν είναι φίλη μου η Στέλλα! ΧΑΧΑΧΑΑΧΧ

Link to comment
Share on other sites

ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει καποια τι γινεται με παραγγελιεσ επιπλων.

 

σκεφτομουν να παραγγιλω απο αγγλια το παιδικο δωματιο.

 

ποσο ειναι τα μεταφορικα?

υπαρχουν εταιριεσ που στελνουν?

υπολογιζω οτι τα κιλα της παραγγγελιασ ξεπερναν τα 70-80.....

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γατούλα τελικά ποιό σχέδιο αγόρασες???

 

 

Μόλις παρέλαβα από http://www.charlesclinkard.co.uk/ παπουτσάκια της μικρής, μεταφορικά 6 λίρες (είναι στην λίστα) ήρθαν σε 8 μερούλες με απλό ταχυδρομείο :D

το μόνο "μείον" είναι ότι δεν στέλνουν mail ότι τα αντικείμενα έγιναν dispached θα πρέπει να μπείς να το δεις στο site τους.

Η πληρωμή μπορεί να γίνει και με Paypal άλλο ένα + :mrgreen:

 

 

Καλημέρα κορίτσια!

AGE να σε ρωτήσω κάτι, πότε έκανες την παραγγελία σου?Γιατί την Πέμπτη έκανα μία παραγγελία και μου ήρθε κανονικά e-mail πως την δέχτηκαν την παραγγελία μου (το e-mail επιβεβαιωσης δηλαδή).

Αλλά μπαίνω μέσα στην πιστωτική μου και βλέπω πως δεν με χρέωσαν λεφτά, σαν να μην πήγε δηλαδή η παραγγελία στο σύστημα τους.

Μου είχαν πει πως θα μου έρθει και e-mail οταν θα το αποστείλουν το δέμα αλλά εννοείται πως δεν μου έχει σταλθει.

1η φορά μου συμβαίνει αυτό.

Κάθε φορα που κάνω 1 παραγγελία, πάντα αυτόματα μου δεσμεύεται το ποσόν που έχω παραγγείλει. Αυτοί δεν μου το χρέωσαν καν!!!Και έκανα και την παραγγελία μου μέσω πιστωτικής κάρτας.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την παραγγελία στις 14/9 η πληρωμή έγινε μέσω Paypal, την ίδια μέρα ήρθε mail ότι η παραγγελία έγινε δεκτή και πληρώθηκε από το Paypal, (μου ήρθαν δηλαδή 2 mail) άλλα μετά δεν μου έστειλαν mail όταν έγινε dispached (δηλαδή έστειλαν τα πράγματα) μπήκα ξανά στο site τους και είδα ότι έχει γίνει dispached από το καλάθι μου

Link to comment
Share on other sites

αυτο το Paypal τι είναι? δίνεις τα λεφτα εσυ όταν πας να πάρεις δηλ το δέμα από τα ελτα?Αν είναι έτσι θα τους στείλω εννοείται 1 μήνυμα να δω γενικά τι έγινε με την παραγγελία μου, και αν δεν την πήραν καν , θα το ξαναπαραγγείλω το ζευγάρι με Paypal.

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το paypal ειναι ενα συστημα οπου γραφεσαι και περνας τα στοιχεια της καρτας σου κι οταν κανεις μια αγορα και πληρωσεις με αυτο τον τροπο, δεν κοινοποιεις στο site τη καρτα σου. επισης μπορεις να βρεις και ακρη αν κατι δεν παει καλα, εντος 45 ημερων απο την ημερομηνια της παραγγελιας σου.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

εχθές το βράδυ πάντως έστειλε mail η σαλοπέτα! το παρέλαβε η μεταφορική parcel2go!

οπότε σε καμιά εβδομάδα θα έχω το δέμα!

στην Ελλάδα με ποια μεταφορική έρχεται?ξέρει κανεις?

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

βρε κόρες αν ξέρει καμιά σας...αυτές εδώ πολύ φθηνές δεν είναι (σε σχέση με την αρχική τιμή τους πάντα):

 

http://www.go-handbags.com/miu-miu-handbags-c-16.html?zenid=sj3ai8p51r5ag03jidfnbeur76

 

και από ότι κατάλαβα είναι αυθεντικές...

 

...το βλέπω το διαζύγιο...ένα σύννεφο μπροστά...αλλά ένα χαρτάκι έρχεται...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

η parcelforce το παρέλαβε και εδώ θα το διαχειριστούν οι ταχυμεταφορές ελτα :)

 

καλή διαχείρηση οπότε θα έχει το δέμα!!:mad:

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

καλή διαχείρηση οπότε θα έχει το δέμα!!:mad:

 

εγώ εχω δώσει γνωριμιά στο γραφείο της περιοχής μου :) έχω δεν έχω δέμα, έχω δεν έχω λάβει χαρτάκι, μια φορά το 15νθημερο περνάω και λέω ένα γεια :mrgreen:

 

έτσι για να μην χαθεί τίποτα...έχω και ένα υφάκι που δεν αφήνει περιθώριο για μαμακίες :roll:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

βρε κόρες αν ξέρει καμιά σας...αυτές εδώ πολύ φθηνές δεν είναι (σε σχέση με την αρχική τιμή τους πάντα):

 

http://www.go-handbags.com/miu-miu-handbags-c-16.html?zenid=sj3ai8p51r5ag03jidfnbeur76

 

και από ότι κατάλαβα είναι αυθεντικές...

 

...το βλέπω το διαζύγιο...ένα σύννεφο μπροστά...αλλά ένα χαρτάκι έρχεται...

 

αχ τί μου κάνεις τώρα!!! έχω αποφασίσει ότι το έξοδό μου για αυτό τον μήνα θα είναι μόνο 1 ρολόι που ψάχνω απεγνωσμένα (της loisir μην νομίζεις κάτι ακριβό)

και να τώρα με αυτό το site με βάζεις σε πειρασμους!!!

εννοείται ότι δεν είναι αυθεντικά με αυτές τις τιμές......εεεεε???

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...