Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

καλησπερα!

εχω καποιες αποριες για τα καλυντικα weleda.

Γενναω τον Νοεμβριο και θα στειλω παραγγελια στο bce, και θελω να ρωτησω τα εξης :

 

τι διαφορα εχει το wash lotion & shampoo με το bath και το cream bath? εαν παρω το πρωτο θα μπορω να το χρησιμοποιησω για ολο το σωμα ή να παρω και επιπλεον καποιο απο το δευτερο ή τριτο για το σωμα?

 

τι ποσοτητα να παραγγειλω δεδεμενου οτι στην πρωτη παραγγελια εχω 10% εκπτωση?

 

εκτος απο αφρολουτρο, λαδι και κρεμα αλλαγματος κρινεται πως θα χρειαστω και κατι αλλο για την φροντιδα και υγιεινη του νεογεννητου?πχ. το λαδι για μασαζ στην κοιλιτσα για τους κολικους ή την κρεμα προσωπου του μωρου?

 

Η εμπειρια σας θα βοηθουσε πολυ!!!

 

 

ριξε μια ματια εδω για τα weleda,η κοπελα τα εχει αυτα που ρωτας

 

 

 

http://shopping-mommy.blogspot.com/2010/07/weleda.html

 

 

εγω εχω μονο το αφρολουτρο-σαμπουαν και την κρεμα αλλαγης πανας την οποια δεν χρησιμοποιω σε καθε αλλαγη αλλα μονο αν δω οτι εχει κοκκινησει.το λαδι για τους κολικους μπορει και να σου παει χαμενο,ισως να μην κανει κολικους και η κρεμα προσωπου για μωρο μου ακουγεται ........καπως!:?οπως και το να βαλω κρεμα σωματος σε βρεφος:?!

 

ξερω ξερω δεν βοηθησα και πολυ:mrgreen:!

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

στο photo.com τα κειμενα μπορουν να γραφουν και στα Ελληνικα??? Ειναι και στα Ελληνικα το site! μου εχει βγει ο πατος....αλλα κοντευω...αλλα για αλλον φτιαχνω!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κουκλίτσες έχει παραγγείλει καμία από εκεί?

Τελευταίο mail που μου έστειλε ότι είχε κάνει παραγγελία από Mothercare ήταν στις 15/9 και έκτοτε ούτε φωνή ούτε ακρόαση! Της έχω στείλει Mail αλλά καμία απάντηση.....

 

Λέτε να χάσω τα λεφτά??

 

 

 

Εμενα μου εστειλε mail στις 23/9 οτι ειναι ετοιμη η παραγγελια κ περιμενει cοurier να παει να την παραλαβη.Με ειπε οτι μολις παει η μεταφορικη θα μου στειλει με mail το tracking number για να παρακολουθω την παραγγελια.Απο τοτε ουτε φωνη ουτε ακροαση,της εστειλα mail αλλα ακομη περιμενω απαντηση.Εχουμε μελλον...

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

εχω καποιες αποριες για τα καλυντικα weleda.

Γενναω τον Νοεμβριο και θα στειλω παραγγελια στο bce, και θελω να ρωτησω τα εξης :

 

τι διαφορα εχει το wash lotion & shampoo με το bath και το cream bath? εαν παρω το πρωτο θα μπορω να το χρησιμοποιησω για ολο το σωμα ή να παρω και επιπλεον καποιο απο το δευτερο ή τριτο για το σωμα?

 

τι ποσοτητα να παραγγειλω δεδεμενου οτι στην πρωτη παραγγελια εχω 10% εκπτωση?

 

εκτος απο αφρολουτρο, λαδι και κρεμα αλλαγματος κρινεται πως θα χρειαστω και κατι αλλο για την φροντιδα και υγιεινη του νεογεννητου?πχ. το λαδι για μασαζ στην κοιλιτσα για τους κολικους ή την κρεμα προσωπου του μωρου?

 

Η εμπειρια σας θα βοηθουσε πολυ!!!

 

το πρώτο που αναφέρεις είναι και για μαλλιά και για σώμα και θα σε εξυπηρετήσει πολύ. Τα άλλα δυο τα είχα πάρει επίσης αλλά δεν βόλεψαν. Το bath είναι πολύ λαδερό ενώ το cream bath το χρησιμοποιούσα όταν τον έπλενα στην αλλαγή πάνας. Είχα πάρει επίσης και κρέμα σώματος και προσώπου και λαδάκι για μασάζ.

Το μασάζ του άρεσε τρελλά μετά το μπανάκι του και τον βοηθούσε να χαλαρώσει. Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο αλλά όσο του έβαζα κρέμα προσώπου δεν μου έκανε ποτέ ξηρότητα από το κρύο, από τα σαλάκια του κλπ.

Η κρέμα για τον πωπό είνα θεική και ακόμα την χρησιμοποιούμε!!! Δεν μου έκανε ούτε 1 φορά ερεθισμό 1 χρόνο τώρα!

Την πάτησα όμως που είχα παραγγείλει ποσότητες γιατί κατά τον 5ο μήνα εμφάνισε ατοπική δερματίτιδα και μας έβαλε σε υποψία για αλλεργία. στις αλλαγές που έκανα τότε άλλαξα και τα προϊόντα weleda. Η δερματίτιδα δεν ξαναεμφανίστηκε. Τον 11ο μήνα τα δοκίμασα πάλι, αλλά μου εμφάνισε ξανά ξηρότητα στο κορμάκι του οπότε και τα σταμάτησα. Το γεγονός ότι είναι φυτικά, δεν σημαίνει ότι δεν δημιουργούν προβλήματα. Προφανώς το δικό μου αντράκι έχει κάποια ευαισθησία σε κάποιο συστατικό.

Θα σου πρότεινα λοιπόν να πάρεις 1-2 κομμάτια από το καθένα στην αρχή (το σαμπουάν/αφρολουτρο, την κρέμα πωπού, μια κρέμα σώματος για μασαζ) και βλέποντας και κάνοντας.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσάκια μου, το sportsdirect δεν έχει παπουτσάκια για μωρά; στο size guide που έχει, δίνει νούμερα για παιδιά από 30 και πάνω. Ψάχνω για τον μικρούλη μου που φοράει 20-21.

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου, το sportsdirect δεν έχει παπουτσάκια για μωρά; στο size guide που έχει, δίνει νούμερα για παιδιά από 30 και πάνω. Ψάχνω για τον μικρούλη μου που φοράει 20-21.

 

για κοιτα και εδω http://www.mouger.gr

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βλεπω οτι στο ecobaby εχει καλες εκπτωσεις στα weleda και λεω να παρ

αγγειλω

τι λετε οι πιο εμπειρες; πως σας φαινονται οι τιμες;

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια βλεπω οτι στο ecobaby εχει καλες εκπτωσεις στα weleda και λεω να παρ

αγγειλω

τι λετε οι πιο εμπειρες; πως σας φαινονται οι τιμες;

θα έλεγα να δεις λίγο εδώ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=1707811&highlight=ecobaby#post1707811

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια βλεπω οτι στο ecobaby εχει καλες εκπτωσεις στα weleda και λεω να παρ

αγγειλω

τι λετε οι πιο εμπειρες; πως σας φαινονται οι τιμες;

 

Ecobaby: από 14,13 το έχει προσφορά 7,93 με αποστολή σε 7-10 μέρες

 

http://www.ecobaby.gr/product_info.php?products_id=27

 

BCE Europe: 5,95 σε 5 εργάσιμες

 

http://www.bce-europe.com/en/Mother-Child/Children-Haircare/Weleda-Calendula-Wash-Lotion-Shampoo-Baby-Children-200-ml.html

 

το ίδιο προϊόν...

 

ψηφίζω το bce που δεν έχει απογοητεύσει και καμιά μας :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγώ θέλω παραγγελία λέμεεεεεεεεεεεεεε

 

 

 

εσυ ειπαμε τι να κανεις στο καλαμαρι το κανες ??? χαχαχαχ

 

υπομονη κοριτσια και θελω να παραγγειλω χαχαχ

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

γνωριζει καμμια αυτο το site http://www.goodhandbags.net

εχει κανει καμμια αγορα,ειναι ασφαλες?ευχαριστω

 

 

 

δεν το ξερω το σαιτ αλλα πολλα λεφτα εγω ψαχνω ακριβες απομιμησεις miou miou , σιγα μην δωσω 500 + για μια τσαντα που την πουλανε και οι μαυροι , βεβαια απο κοντα δεν ειναι ιδιες αλλα με εκνευριζει το όλο θεμα

 

Αντε να δουμε πόσο υπομονη ακομα ....

Link to comment
Share on other sites

θα θελα να ρωτησω κατι...αν μπορειται να με βοηθησετε...ψαχνω αυτοκολλητο που να καλυπτει τη ντουλαπα του παιδικου...κ αυτο επειδη ειναι διαφορετικο χρωμα απο ολα τα επιπλα κ θελω να μην φαινεται.ξερετε τιποτα?

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο θέμα με το χρώμα της ντουλάπας του παιδικου και ειχα σκεφτει να βάλω ταπετσαρία τοίχου! αλλα ακομη δεν το εκανα οποτε αν υπαρχει καποιο σιτε με ταπετσαριες καλοδεχούμενο;)

Link to comment
Share on other sites

εχω και εγω το ιδιο θέμα με το χρώμα της ντουλάπας του παιδικου και ειχα σκεφτει να βάλω ταπετσαρία τοίχου! αλλα ακομη δεν το εκανα οποτε αν υπαρχει καποιο σιτε με ταπετσαριες καλοδεχούμενο;)

Εδω παντως συνηθιζεται να ντυνουν τις ντουλαπες με ταπετσαριες και μπορω να πω οτι οπου το ειδα με ενθουσιασε,βεβαια στις ταπετες οι σουηδοι δεν παιζονται.

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

BCE Europe: 5,95 σε 5 εργάσιμες

 

εκανα παραγγελια και σε καποια αλλα προιοντα

 

λες να μου ρθουν μεχρι παρασκευη

 

ευχαριστω για την πληροφορια

Z57wp3.png dQOzp3.png

25/12/10 πήραμε το καλύτερο δώρο

Link to comment
Share on other sites

πανακριβα 2-3 ζευγαρια που ειδα............

 

Σχετικά με τα mouyer θα ήθελα να πω το εξής:είχα ξετρελαθεί με αυτά τα παπουτσάκια για τον μικρό μου:

http://www.mouyer.gr/mouyer/content/EshopProduct.aspx?d=2&rd=11725043&f=13845&rf=-1499161292&m=-1&rm=0&l=2&col=2000&fromSearch=true

Μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα-που δεν είχε βγει η καινούργια κολεξιόν-είχαν 29,90ευρώ.Σήμερα τα έχει 37 ευρώ.Τί άλλαξε άραγε;Περσινό μοντέλο είναι άλλωστε.

Να πω την αλήθεια,εκνευρίστηκα λιγάκι και μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να παραγγείλω από τα kickers στην Αγγλία,δεν ξέρω τι να κάνω.Η αγορά της Κέρκυρας δεν με καλύπτει ιδιαίτερα ούτε από θέμα τιμής,ούτε από θέμα καλαισθησίας και αισθητικής γενικότερα.

Εχουμε λίγο καιρό ακόμη για ψαξιμο.....

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα mouyer θα ήθελα να πω το εξής:είχα ξετρελαθεί με αυτά τα παπουτσάκια για τον μικρό μου:

http://www.mouyer.gr/mouyer/content/EshopProduct.aspx?d=2&rd=11725043&f=13845&rf=-1499161292&m=-1&rm=0&l=2&col=2000&fromSearch=true

Μέχρι και την προηγούμενη εβδομάδα-που δεν είχε βγει η καινούργια κολεξιόν-είχαν 29,90ευρώ.Σήμερα τα έχει 37 ευρώ.Τί άλλαξε άραγε;Περσινό μοντέλο είναι άλλωστε.

Να πω την αλήθεια,εκνευρίστηκα λιγάκι και μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια να παραγγείλω από τα kickers στην Αγγλία,δεν ξέρω τι να κάνω.Η αγορά της Κέρκυρας δεν με καλύπτει ιδιαίτερα ούτε από θέμα τιμής,ούτε από θέμα καλαισθησίας και αισθητικής γενικότερα.

Εχουμε λίγο καιρό ακόμη για ψαξιμο.....

 

Εγω αυτην την ερωτηση θα τους την εστελνα και με ε-μαιλ να δουμε τι θα απαντουσαν....μας περνανε και για χαζους:confused::confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...