Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Απ' ότι μου έχουν πει φίλες Πατρινές, οι τιμές είναι τσιμπημένες και δεν υπάρχει όλη η κολεξιόν του Αγγλικού καταστήματος

 

Σ' ευχαριστω πολυ για την απαντηση! :) Αρα, καιρος να αρχισω και εγω τις παραγγελιες απο Αγγλια...;)

 

Πολυ ωραια και η ιδεα για την φρουτοκρεμα!!!

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα! Σας διαβαζω εδω και καιρο και με εχετε βοηθησει πολυ με τις ανακαλυψεις σας! Σας ευχαριστω πολυ ολες! :P

Εχω μια ερωτησουλα για τα next. Συμφωνα με το site τους, υπαρχει μαγαζι next στην Πατρα. Σε λιγο καιρο θα βρεθω στην συγκεκριμενη πολη και αναρωτιομουν αν αξιζει τον κοπο να κανω απευθειας τα ψωνια μου απο το συγκεκριμενο μαγαζι ή αν ο ιδιοκτητης του εχει παρει μαθηματα απο το mothercare (διπλασιες τιμες σε σχεση με Αγγλια). :evil:

Υπαρχει καποια φιλη Πατρινια που μπορει να με διαφωτισει? Ευχαριστω!;)

 

 

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές από το NEXT της Πάτρας (είναι στα Carrefour). Τα ρούχα του είναι πολύ καλά ποιοτικά αλλά οι τιμές του πιο τσιμπημένες από το αγγλικό. Όχι όμως όπως το ακατανόμαστο...

Επίσης πολλές φορές βγάζει σε προσφορές πολλά ρουχαλάκια και αν πετύχεις τέτοιες προσφορές οι τιμές είναι ανεκτές:D

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια θελω να ευχαριστησω κ δημοσια την Μαρια(salopeta) που τελικα μου εκανε την αγορα που ηθελα κ γλυτωσα 220 ευρω!!!!

Εψαχνα το silver crosss dazzle το ειχα γραψει πριν μερες!

Εδω ζητουσαν 430 ευρω με εκπτωση παρακαλω (για καροτσι+πακετο)!!!

Εμενα μου βγηκε 173 λιρες μαζι με την αμοιβη της Μαριας κ τα εξοδα αποστολης!!!!

ΜΑΡΙΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ!!!!

 

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εσας που έχετε εμπειρεία απο Σαλοπέτα. Η μικρότερη χρέωση (θέλω να παρω λίγα ρουχαλάκια μόνο ) είναι περίπου στις 38 λίρες;;;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια θελω να ευχαριστησω κ δημοσια την Μαρια(salopeta) που τελικα μου εκανε την αγορα που ηθελα κ γλυτωσα 220 ευρω!!!!

Εψαχνα το silver crosss dazzle το ειχα γραψει πριν μερες!

Εδω ζητουσαν 430 ευρω με εκπτωση παρακαλω (για καροτσι+πακετο)!!!

Εμενα μου βγηκε 173 λιρες μαζι με την αμοιβη της Μαριας κ τα εξοδα αποστολης!!!!

ΜΑΡΙΑ Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩ!!!!

 

να σε ρωτησω, επειδη εδωσες φοβερη ιδεα, γενναει μια φιλη μου σε κανα 2μηνο και ισως κανω κατι αντιστοιχο,

αυτη ηταν η καλυτερη τιμη που βρηκες??? ή εψαχνες για καποιο συγκεκριμενο χρωμα πχ???? υπηρχε και φθηνοτερο με λιγα λογια??????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σε ρωτησω, επειδη εδωσες φοβερη ιδεα, γενναει μια φιλη μου σε κανα 2μηνο και ισως κανω κατι αντιστοιχο,

αυτη ηταν η καλυτερη τιμη που βρηκες??? ή εψαχνες για καποιο συγκεκριμενο χρωμα πχ???? υπηρχε και φθηνοτερο με λιγα λογια??????

 

 

 

Η καλυτερη τιμη απ'ολες ηταν αυτη!!!!Το εψαξα πολυ το συγκεκριμενο καροτσι!!!

75 λιρες το καροτσι (αλλα υπηρχε μονο σε δυο χρωματα:πορτοκαλι κ μπλε)+50 λιρες accessory pack που περιλαμβανει:ποσδοσακο,τσαντα,ομπρελα+16(αμοιβη της Μαριας+18εξοδα αποστολης)+10 λιρες μεταφορικα να πανε στη Μαρια

ΣΥΝΟΛΟ 173=210 ευρω

Φθηνοτερο δεν νομιζω να βρεις κ με ολα αυτα τα εξτρα!!!Βασικα η τιμη αυτη ειναι απο την σελιδα της silver cross οποτε δεν νομιζω καποιος τριτος να το δινει σε καλυτερη τιμη!!!

Εγω το πηρα με αλλες 2 κοπελες δηλαδη μας βγηκε 70 ευρω την μια!!!!

Ενα συνολακι με ρουχα να ηθελα να της παρω 60 ευρω το λιγοτερο θα εδινα εδω!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω εσας που έχετε εμπειρεία απο Σαλοπέτα. Η μικρότερη χρέωση (θέλω να παρω λίγα ρουχαλάκια μόνο ) είναι περίπου στις 38 λίρες;;;

 

Κοιτα για λιγα ρουχα δεν νομιζω να σε συμφερει!!!!Για μεγαλη παραγγελια σιγουρα ομως θα βγεις κερδισμενη!!!

Εγω παντως το ειχα προτεινει πριν λιγο καιρο κ μια κοπελα δεχτηκε να ψωνισουμε μαζι οποτε μοιραστηκαμε την αμοιβη της Μαριας + τα εξοδα

μας βγηκε 17 λιρες την καθε μια αντι για 34!!!

Αν καποια κοπελα θελει σε λιγο καιρο να κανουμε μια αγορα μαζι πολυ ευχαριστως!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω τι έκανα για τη φρουτόκρεμα.

Πήγαινα για καφεδάκι και ρωτούσα τι φρούτα έχει το μαγαζί.

Επέλεγα τι θέλω και τους ζητούσα να μου τα αλέσουν και να τα βάλουν σε μπωλ παγωτού.

Με χρέωναν όσο ένα φυσικό χυμό κοκτέηλ, που παρασκευάζεται με τον ίδιο τρόπο απλά προσθέτουν νερό ή amita.

Κάποιες φορές που είμαστε "εν κινήσει" και δεν ήθελα να πιω καφέ, έκανα το ίδιο ακριβώς, μόνο που είχα μαζί μου το δικό μου μπωλ και μου την έβαζαν.

Μετά καθόμαστε σ' ένα παγκάκι, έτρωγε και ύστερα συνεχίζαμε τη βόλτα μας.

 

Καλη η ιδεα σου!!!!!!!!:D:D

Το μονο που με απασχολει ειναι κατα το ποσο καθαρο ειναι το μηχανημα που αλεθουν τα φρουτα...

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα για λιγα ρουχα δεν νομιζω να σε συμφερει!!!!Για μεγαλη παραγγελια σιγουρα ομως θα βγεις κερδισμενη!!!

Εγω παντως το ειχα προτεινει πριν λιγο καιρο κ μια κοπελα δεχτηκε να ψωνισουμε μαζι οποτε μοιραστηκαμε την αμοιβη της Μαριας + τα εξοδα

μας βγηκε 17 λιρες την καθε μια αντι για 34!!!

Αν καποια κοπελα θελει σε λιγο καιρο να κανουμε μια αγορα μαζι πολυ ευχαριστως!!!!

 

πολύ καλή ιδέα να παραγγείλουμε μαζί 2 κοπέλες!!!!!

θα μας έρθει και οικονομικά....

εγώ σε κανά μήνα λέω να κάνω παραγγελίες....

να γεννήσω πρώτα και μετά!!!!!

πολύ ευχαρίστως να το κάνουμε μαζί!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

...+16(αμοιβη της Μαριας+18εξοδα αποστολης)+10 λιρες μεταφορικα να πανε στη Μαρια...

 

Soul να σε ρωτησω σχετικα με τα 18 λιρες εξοδα αποστολης;

Προφανως μιλας για Αγγλια-Ελλαδα. Με ποιο courrier;

Θυμασαι περιπου κιλα και μεγεθος καροτσιου;

Ενδιαφερομαι κι'εγω αλλα δεν εχω βρει σε τοσο χαμηλη τιμη.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψωνίσει αρκετές φορές από το NEXT της Πάτρας (είναι στα Carrefour). Τα ρούχα του είναι πολύ καλά ποιοτικά αλλά οι τιμές του πιο τσιμπημένες από το αγγλικό. Όχι όμως όπως το ακατανόμαστο...

Επίσης πολλές φορές βγάζει σε προσφορές πολλά ρουχαλάκια και αν πετύχεις τέτοιες προσφορές οι τιμές είναι ανεκτές:D

 

Ευχαριστω πολυ και για τη δικη σου απαντηση! Κοριτσια, ειστε θησαυρος! :D

Τελικα θα κανω παραγγελια απο Αγγλια αλλα θα παω και μια βολτουλα απο τα next μολις βρεθω Πατρα για να κοψω κινηση...;)

 

marsolan, το νουμερο 3-6 ειναι για μωρακια 6-8kg και 62-68cm. Γι' αυτο επεσε τσιμα τσιμα στην μικρουλα σου. Τι μικρουλα δηλαδη, ολοκληρη κοπελαρα ειναι!!! Να την χαιρεσαι! :)

Παντως, ουτως ή αλλως, τα μωρα μεγαλωνουν τοσο γρηγορα που και το επομενο νουμερο να παρει κανεις, θα τους ειναι τελειο σε μερικες εβδομαδες και τελικα θα φορεσουν το ρουχο περισσοτερο.:wink:

 

Εχω και μια ακομη ερωτηση για τις εμπειρες:

Τα tesco τι λενε απο ποιοτητα? Να παρω ζιπουνακια ή θα τα κλαιω μετα το πρωτο πλυσιμο οπως εχω παθει με αρκετα απο τα Jumbo?

yleap2.png In10p2.png
Link to comment
Share on other sites

Maria_s πριν παραγγείλεις από Αγγλία Gap δεν ρίχνεις και μια ματιά στα Gap Outlet;

Τη Παρασκευή με είχες ενθουσιάσει τόσο πολύ με το σάιτ το αγγλικό που και εγώ έψαχνα πως θα κάνω παραγγελία από εκεί...και το απόγευμα εντελώς τυχαία βρέθηκα μπροστά από ένα Gap outlet στη Μητροπόλεως και ξετρελάθηκα! Πήρα μουφάν αμάνικο στη μικρή 19 ευρώ ενώ στο σάιτ τα είχε 25 λίρες! Οι τιμές τους είναι καλύτερες και από Αγγλία...

Οπότε θα ψωνίσω πάρα πολλά πράγματα από εκεί και ας είναι περσινά σχέδια...Ρίξε μια ματιά πριν κάνεις παραγγελία....

Link to comment
Share on other sites

koritsia ti einai i salopeta pou anaferete oles? peite mou k emena....:confused:

 

Η σαλοπέτα είναι ο τρόπος να παραγγείλεις από Αγγλία από μαγαζιά που δε στέλνουν Ελλάδα οπως mothercare,next,tesco,κτλ.Ψωνιζει για σενα εναντι καποιας αμοιβης!Φυσικα αν ενδιαφερεσαι για λιγα κομματια δεν σε συμφερει!Μπορείς να τη βρεις http://bambam.yokaboo.com/ κ στο facebook σαν salopeta!

 

Soul να σε ρωτησω σχετικα με τα 18 λιρες εξοδα αποστολης;

Προφανως μιλας για Αγγλια-Ελλαδα. Με ποιο courrier;

Θυμασαι περιπου κιλα και μεγεθος καροτσιου;

Ενδιαφερομαι κι'εγω αλλα δεν εχω βρει σε τοσο χαμηλη τιμη.

 

Να σου πω την αληθεια δεν ξερω καν με ποιο courrier τα στελνει!!!

Οι 18 λιρες παντως ξερω με σιγουρια οτι ειναι για βαρος μεχρι 10 κιλα!!

Το καροτσι εγραφε βαρος 6,7κιλα!!!Παντα για Αγγλια-Ελλαδα αναφερομαι!!!

 

Κοριτσια μου ρθε μια αναλαμπη!!!Μηπως η salopeta συμφερει κ για αγορες μεσω ebay?Καποιοι πωλητες αναφερουν οτι δεν εχουν καμια χρεωση για Αγγλια!Εγω οταν εψαχνα βρηκα ενα καροτσι στο ebay οταν ρωτησα τον πωλητη μου ζητησε 75 λιρες εξοδα αποστολης!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θελω να σας κανω ακομα μια ερωτηση!!!!

Οπως καταλαβατε απο τοτε που εβγαλα προπληρωμενη καρτα υπαρχει βομβαρδισμος ερωτησεων απο μερους μου!!!!Δεν ξερω αν σκασει σαν βομβα κ η αιτηση διαζυγιου απο τον αντρα μου!!!!:D:D

 

Θελω να αγορασω υπνοσακο για την μικρη μου αυτο που με προβληματιζει ομως ειναι αν οι υπνοσακοι που ειναι κ τα δυο ποδαρακια μεσα ειναι βολικοι ή αν δυσκολευουν το παιδι?Υπαρχουν υπνοσακοι που τα ποδαρακια ειναι ξεχωριστα σαν φορμακια?Τι tog να αγορασω?Θελω εναν για τωρα κ εναν για το χειμωνα!!!

 

Ειχα δει καπους στο ikea εχει αγορασει καμια απο εκει?Ειναι καλοι?

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

zoniadim μαζι με αλλες δυο κοπελες το πηραμε δωρο για μια φιλη!!!!

Δεν ειμαι κ η Ωναση!!!!!Καλα θα'ταν.....:):)

 

Χα,χα,χα!! Πάντως,καλά το σκεφτήκατε! Παρά να αγοράζει ο καθένας ένα ρουχαλάκι!

Link to comment
Share on other sites

...και το απόγευμα εντελώς τυχαία βρέθηκα μπροστά από ένα Gap outlet στη Μητροπόλεως και ξετρελάθηκα! Πήρα μουφάν αμάνικο στη μικρή 19 ευρώ ενώ στο σάιτ τα είχε 25 λίρες! Οι τιμές τους είναι καλύτερες και από Αγγλία...

 

Μητροπόλεως, την γνωστή; Με τη Μητρόπολη;;;!!!!!! Σε ποιο ύψος;; Αξίζει να κατέβω στο κέντρο ή έχει 5 κομμάτια όλα κι όλα;;!!!

Link to comment
Share on other sites

Τη γνωστή βεβαίως βεβαίως....είναι λίγο πιο πάνω από τα σουβλατζίδικα στο πολυκατάστημα Μαρινόπουλος στο πρώτο όροφο...

 

Έχει μέχρι και γυναικεία και ανδρικά....νομίζω αξίζει να πας γιατί έχει αρκετά ρούχα και θα φέρει και άλλα μου είπαν. Τι ηλικία είναι το παιδάκι σου; Βρήκα και μπλουζάκια για 2 χρονών που είμαστε σχεδόν εμείς αλλά δεν είχα άλλα λεφτά μαζί μου...είδα ωραία μπουφανάκια για 2 χρονών και για κορίτσια και για αγόρια στα 25 ευρώ νομίζω ή κάτι τέτοιο...αν είσαι κοντά κάνε μια βόλτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Η καλυτερη τιμη απ'ολες ηταν αυτη!!!!Το εψαξα πολυ το συγκεκριμενο καροτσι!!!

75 λιρες το καροτσι (αλλα υπηρχε μονο σε δυο χρωματα:πορτοκαλι κ μπλε)+50 λιρες accessory pack που περιλαμβανει:ποσδοσακο,τσαντα,ομπρελα+16(αμοιβη της Μαριας+18εξοδα αποστολης)+10 λιρες μεταφορικα να πανε στη Μαρια

ΣΥΝΟΛΟ 173=210 ευρω

Φθηνοτερο δεν νομιζω να βρεις κ με ολα αυτα τα εξτρα!!!Βασικα η τιμη αυτη ειναι απο την σελιδα της silver cross οποτε δεν νομιζω καποιος τριτος να το δινει σε καλυτερη τιμη!!!

Εγω το πηρα με αλλες 2 κοπελες δηλαδη μας βγηκε 70 ευρω την μια!!!!

Ενα συνολακι με ρουχα να ηθελα να της παρω 60 ευρω το λιγοτερο θα εδινα εδω!!!

 

 

ααααααααα αρα 75 λιρες το καροτσι και τα αλλα ηταν εξτρα... πολυ καλη τιμη!!!! απο ποιο σαιτ το πηρες τελικα ομως????

ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες..........

 

 

edit!!!!!!!!!!!! για δες soul βρισκω αυτο εδω στο εβαυ http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140428730336&fromMakeTrack=true&ssPageName=VIP:watchlink:top:en αλλα δε ξερω αν εχει διαφορα μοντελα, ειναι αλλο για τα νεογεννητα που να ισιωνει τελειως η πλατη και αλλο για μεγαλυτερα μωρα????? λογικα θα πρεπει να δω στο σαιτ του κατασκευαστη ε???????? εσεις ποιο μοντελο πηρατε????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Maria_s πριν παραγγείλεις από Αγγλία Gap δεν ρίχνεις και μια ματιά στα Gap Outlet;

Τη Παρασκευή με είχες ενθουσιάσει τόσο πολύ με το σάιτ το αγγλικό που και εγώ έψαχνα πως θα κάνω παραγγελία από εκεί...και το απόγευμα εντελώς τυχαία βρέθηκα μπροστά από ένα Gap outlet στη Μητροπόλεως και ξετρελάθηκα! Πήρα μουφάν αμάνικο στη μικρή 19 ευρώ ενώ στο σάιτ τα είχε 25 λίρες! Οι τιμές τους είναι καλύτερες και από Αγγλία...

Οπότε θα ψωνίσω πάρα πολλά πράγματα από εκεί και ας είναι περσινά σχέδια...Ρίξε μια ματιά πριν κάνεις παραγγελία....

 

 

 

Που ακριβώς είναι?

1gGKp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τη γνωστή βεβαίως βεβαίως....είναι λίγο πιο πάνω από τα σουβλατζίδικα στο πολυκατάστημα Μαρινόπουλος στο πρώτο όροφο...

 

Έχει μέχρι και γυναικεία και ανδρικά....νομίζω αξίζει να πας γιατί έχει αρκετά ρούχα και θα φέρει και άλλα μου είπαν. Τι ηλικία είναι το παιδάκι σου; Βρήκα και μπλουζάκια για 2 χρονών που είμαστε σχεδόν εμείς αλλά δεν είχα άλλα λεφτά μαζί μου...είδα ωραία μπουφανάκια για 2 χρονών και για κορίτσια και για αγόρια στα 25 ευρώ νομίζω ή κάτι τέτοιο...αν είσαι κοντά κάνε μια βόλτα!!!

 

Είναι μικράκι, μόλις 3,5 μηνών, αλλά στο site είδα αρκετά ενδιαφέροντα. Θα βρω λες τίποτα για την ηλικά του;

Link to comment
Share on other sites

Άχου μωρέ είναι πολύ μικρούλι!!!

 

Κοίτα φορμάκια δεν είδα αν αυτά σε ενδιαφέρουν...έχει όμως ωραιες ζακετούλες και μπλουζάκια...δεν είδα τόσο μικρά να σου πω την αλήθεια για αγοράκι...για κοριτσάκι είδα γιατί τα είχε μαζί με τα 2 χρονών αλλά για αγοράκι δεν πρόσεξα για τόσο μικρό πέρα από ζακετούλες...το H&M εχει ωραία πραγματάκια για την δική σας ηλικία και οικονομικά...

Αν θες να αγοράσεις όμως για λίγο μεγαλύτερη ηλικία πχ 6-9 μηνών είδα αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ψάχνω για φορμάκια, μ'αρέσει να τον ντύνω με παντελονάκια, μπλουζάκια και ζακετάκια. Και στο site τέτοια βρήκα.

Το H&M το τιμάω χρόνια τώρα! (για μένα αρχικά και τον άντρα μου, για ρούχα εγκυμοσύνης και τώρα για τον νεαρούλη μου)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...