Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

μαρακι γιατι να μη βολευουν αυτα τα πυτζαμακια?????? κι εγω ειχα τετοια αλλα και τα αλλα τα ολοσωμα φορμακια....... και μαλιστα τα σετακια με βολευαν γαιτι αν λερωνοταν το πανω αλλα μονο αυτο ενω με το ολοσωμο ειχα θεμα! καθε τρεις και λιγο αλλαγμα ολο το μωρο!!!!!!!!!!! τωρα που θα ετοιμασω κι εγω παραγγελια σκεφτομουν να παρω μερικα ολοσωμα μονο για υπνο και τα σετακια για το σπιτι, ξερεις σχεδια που να ψιλοταιριαζουν να κανω και συνδυασμους....

αλλα ριξε μια ματια και στα αλλα σαιτ γαιτι το μαδερ δεν τα εχει ιδιαιτερα φθηνα!!!!!!!! μπες τεσκο και ασντα... ειναι φθηνοτερα....... ενω το νεξτ νομιζω εχει ιδιες τιμες και ποιοτητα με μαδερ..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πάντως, εγώ πιστεύω ότι όταν το παιδί αρχίζει να ψιλοπερπατάει μέσα στο σπίτι αυτά τα φορμάκια με τα ποδαράκια δεν βολεύουν, το είδα και από την δικιά μου πέρσι (εντάξει για τον ύπνο καλά είναι δεν θέλει και καλτσάκια που μπορεί να του φύγουν στον ύπνο) άσε που τώρα που ζωηρεύουν αρχίζουν και λερώνονται περισσότερο και θα θέλει άλλαγμα όολο το φορμάκι ....... ενώ το πάνω κάτω

Link to comment
Share on other sites

μαρακι γιατι να μη βολευουν αυτα τα πυτζαμακια?????? κι εγω ειχα τετοια αλλα και τα αλλα τα ολοσωμα φορμακια....... και μαλιστα τα σετακια με βολευαν γαιτι αν λερωνοταν το πανω αλλα μονο αυτο ενω με το ολοσωμο ειχα θεμα! καθε τρεις και λιγο αλλαγμα ολο το μωρο!!!!!!!!!!! τωρα που θα ετοιμασω κι εγω παραγγελια σκεφτομουν να παρω μερικα ολοσωμα μονο για υπνο και τα σετακια για το σπιτι, ξερεις σχεδια που να ψιλοταιριαζουν να κανω και συνδυασμους....

αλλα ριξε μια ματια και στα αλλα σαιτ γαιτι το μαδερ δεν τα εχει ιδιαιτερα φθηνα!!!!!!!! μπες τεσκο και ασντα... ειναι φθηνοτερα....... ενω το νεξτ νομιζω εχει ιδιες τιμες και ποιοτητα με μαδερ..........

 

αυτό λέω και γω...σετάκια για να αλωνίζει στο σπίτι και ολόσωμα πιο χοντρά όμως για ύπνο...

 

νεξτ, τέσκο και άσντα τι λένε από ποιότητα σε σχέση με το μάδερ άσχετα από τιμές;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γέλασα πολύ με αυτό το: δεν σας διαβάζω, δε σας διαβάζω!!!

Εγώ πάλι σας διαβάζω, σας διαβάζω και θέλω να τα αγοράσω και εγώ αυτά τα κουκλίστικα παντοφλάκια!!Φοράμε 23 νούμερο παπούτσι γεμάτο όμως, τι νούμερο πρέπει να πάρω για τα παντοφλάκια;18-24 μηνών θα της είναι καλά πιστεύετε; Και όσες τα έχετε από πέρισυ, τους φοράγατε και κάλτσα ή ξυπόλυτα; Γιατί με κάλτσα μάλλον θα πάμε για 24 νούμερο...

Link to comment
Share on other sites

βρε σεις, η ερωτηση μου ηταν ρητορικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειπαμε ειμαι κι εγω του κλαμπ.... για να καταλαβετε τις τελειτες 10 μερες εχω αγορασει απο γυρω στα 10 μαγαζια αλλα ψιλοπραγματα συνολο κανα 70 ευρω...........

 

Κι εγώ έτσι ακριβώς ψιλοπράγματα 10 από εδώ 30 από εκεί..αχχχχχχχχχχχχχ

 

Περιμένουμε τη λίστα, δε θυμάμαι από ποια συμφορουμίτισσα με σάιτ από

Αγγλία!!!!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

πάντως, εγώ πιστεύω ότι όταν το παιδί αρχίζει να ψιλοπερπατάει μέσα στο σπίτι αυτά τα φορμάκια με τα ποδαράκια δεν βολεύουν, το είδα και από την δικιά μου πέρσι (εντάξει για τον ύπνο καλά είναι δεν θέλει και καλτσάκια που μπορεί να του φύγουν στον ύπνο) άσε που τώρα που ζωηρεύουν αρχίζουν και λερώνονται περισσότερο και θα θέλει άλλαγμα όολο το φορμάκι ....... ενώ το πάνω κάτω

 

Ε, ναι καλέ, μόνο για τον ύπνο είπα τα ολόσωμα πιτζαμάκια. Έτσι & αλλιώς όταν ξυπνήσουν τους βάζεις παντελονάκι φόρμα- μπλουζάκι & είσαι οκ!

Link to comment
Share on other sites

οριστε ευχαριστηθηκατε τωρα???????????????????????????????

με το καλημερα σας παρηγειλα τα παππουτσακια-παντοφλακια απο το ebay (απο 2 μαγαζια γιατι δεν ειχε σε ενα ολα τα σχεδια που ηθελα) και πηρα ενα 6-12 ενα 12-18 και ενα 12-18 δωρο και ενα 18-24 για του χρονου!!!!!! ελεος!!!!!!!!!! ειμαι shopaholic κι εγω......

με λιγοτερα απο 15 ευρω δηλαδη 4 ζευγαρια παντοφλακια (αν δεν κανουν για παππουτσια τελικα)

 

 

Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για τα παντοφλακια μπορεις να μου πεις αν μπορω να αγορασω απο το ebay με προπληρωμενη πιστωτικη ή πρεπει να εχω paypal? Ποσο σου ηρθαν τα μεταφορικα?

 

Επισης μπορει καποια κοπελα να μου πει αν μπορω να δηλωσω στο paypal την προπληρωμενη πιστωτική μου?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ενδιαφερομαι και εγω για τα παντοφλακια μπορεις να μου πεις αν μπορω να αγορασω απο το ebay με προπληρωμενη πιστωτικη ή πρεπει να εχω paypal? Ποσο σου ηρθαν τα μεταφορικα?

 

Επισης μπορει καποια κοπελα να μου πει αν μπορω να δηλωσω στο paypal την προπληρωμενη πιστωτική μου?

 

Ευχαριστώ!

 

Μπορείς να δηλώσεις την προπληρωμένη σου στο paypal.Τα μεταφορικά τα βλέπεις από τον εκάστοτε πωλητή.Εγώ πήρα 2 ζευγάρια από τον ίδιο πωλητή και έδωσα 16 ? μαζί με τα μεταφορικά!Απo ebay.Θέλεις λινκ?

 

Ε, ρε σπίτια που θα κλείσουμε:lol::lol::lol:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kikileuteris σε ευχαριστω για την απαντηση σου! Δηλαδη αν καταλαβα καλα στο ebay πρεπει να πληρωσω μονο με paypal? Αν μπορεις βαλε μου το link. H irida85 ειπε οτι πληρωσε 15 ευρω για 4 ζευγαρια??

Σπιτια θα κλεισουμε μην το συζητας και να φανταστεις ετοιμαζω λιστα και για salopeta...

Link to comment
Share on other sites

Γέλασα πολύ με αυτό το: δεν σας διαβάζω, δε σας διαβάζω!!!

Εγώ πάλι σας διαβάζω, σας διαβάζω και θέλω να τα αγοράσω και εγώ αυτά τα κουκλίστικα παντοφλάκια!!Φοράμε 23 νούμερο παπούτσι γεμάτο όμως, τι νούμερο πρέπει να πάρω για τα παντοφλάκια;18-24 μηνών θα της είναι καλά πιστεύετε; Και όσες τα έχετε από πέρισυ, τους φοράγατε και κάλτσα ή ξυπόλυτα; Γιατί με κάλτσα μάλλον θα πάμε για 24 νούμερο...

 

Αν πας στο σαιτ τους και επιλέξεις ένα ζευγάρι π.χ.

 

http://www.inch-blue.com/uk/product/cheeky-monkey-mid-blue

 

κάτω από το πεδίο Size έχει το εξής: ? Shoe size chart

 

πάτησέ το και θα σου βγάλει ένα πινακάκι με την αντιστοιχία

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε κορίτσια το σκέφτηκα καλά...

αν μας χωρίσουν, να μαζευτούμε όλες μαζί να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας και να κάνουμε μαζικές παραγγελίες :)

 

χαχαχαχα θα έχουμε και κέρδος στα μεταφορικά :-P

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είδα αυτό το πινακάκι αλλά πειδή είμαστε στην αλλαγή ήθελα να δω αν ξέρει κάποια τη φόρμα τους..Πχ στα clarks το 23 είναι οριακό αυτή τη στιγμή και αναρωτιόμουν αν έπρεπε να πάρω πιο μεγάλα ειδικά αν είναι να φοράω και καλτσούλα...

Μάλλον θα πάρω 1 και 1 αν και στο ebay δεν είδα πιο μεγάλα....

Link to comment
Share on other sites

α δεν το κατάλαβα, συγνώμη! :)

 

να μας πουν οι κοπέλες που τα έχουν παραγγείλει!

 

γμτ, είμαι επιφυλακτική για το ebay αν είναι τα αυθεντικά :( όλο την πατάω τελευταίως :(

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kikileuteris σε ευχαριστω για την απαντηση σου! Δηλαδη αν καταλαβα καλα στο ebay πρεπει να πληρωσω μονο με paypal? Αν μπορεις βαλε μου το link. H irida85 ειπε οτι πληρωσε 15 ευρω για 4 ζευγαρια??

Σπιτια θα κλεισουμε μην το συζητας και να φανταστεις ετοιμαζω λιστα και για salopeta...

 

http://stores.ebay.co.uk/Mini-Feet-Shoes

 

http://stores.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoes

 

http://stores.ebay.co.uk/Funkee-Feet...4.l1581&_pgn=2

Αυτά τα 3 μου τα έδωσε η Φλόρα από εδώ πάλι.Εγώ πήρα από τον 2ο 2 ζευγάρια.

Τώρα εγώ Paypal έχω, αλλά τις κάρτες που έχω μέσα τις έχω καταργήσει προπολλού,το emailπου έχω δε θυμάμαι τον κωδικό για να μπω,μάλε βράσε δλδ.Έβαλα καινούρια κάρτα, οκ, βάζω το καινούριο μου μεηλάκι, μου ζητάει κάτι που δε θυμάμαι κι έμεινα έτσι.Παρόλαυτα πλήρωσα κανονικά και περιμένω την παραγγελία μου από ebay.Τώρα πως έγινε όλο αυτό,θα σε γελάσω:D

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτάξτε κορίτσια το σκέφτηκα καλά...

αν μας χωρίσουν, να μαζευτούμε όλες μαζί να μεγαλώσουμε τα παιδιά μας και να κάνουμε μαζικές παραγγελίες :)

 

χαχαχαχα θα έχουμε και κέρδος στα μεταφορικά :-P

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια SOS!!!!

Mε υπερηφανεια σας δηλωνω οτι εβγαλα προπληρωμενη καρτα!!!!!!

Το θεμα ειναι οτι θελω να την δοκιμασω λιγο........χιχιχιχιχι!!!!

Λεω να χτυπησω 2-3 ζευγαρια απο τα υπεροχα παπουτσακια του ebay που εβαλε η Φλορα!!!

Λοιπον καταρχην βλεπω οτι γραφει απο κατω " I DO COMBINE POSTAGE IT COSTS £1.99 FOR THE 1ST ITEM AND THEN 50P PER EXTRA PAIR. ONCE YOU HAVE CLICKED BUY IT NOW PLEASE WAIT FOR ME TO AMEND THE INVOICE SO THAT YOU GET THE POSTAL DISCOUNT - THANKS!"

Καντε το λιανα βρε κοριτσια που ξερετε καλα αγγλικα

1)πανω λεει μεταφορικα 2,49 κ κατω λεει 1,99 οχι οτι ειναι μεγαλη διαφορα αλλα γιατι ετσι?

2)λεει αν καταλαβα καλα οτι καθε επιπλεον ζευγαρι κοστιζει 0,50 ?

το θεμα μου ειναι αγοραζω το πρωτο κ μετα αυτοματα το δευτερο το χρεωνει 0,50 μεταφορικα?

Συγνωμη αν σας κουρασα.........

Και μην ξεχνιομαστε βαλτε κ μενα στην λιστα των διαζευγμενων..............χαχαχαχα!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

ποια έχει ψωνίσει από next? τι προτείνετε από εκεί όσον αφορά πυτζαμάκια, εσωρουχάκια κλπ;

 

Ναι κορίτσια,και εγώ θέλω να μάθω για το next!

Έχει μεγάλα ή μικρά νούμερα?

Και όποια έχει παραγγείλει από ποιότητα τι λένε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια SOS!!!!

Mε υπερηφανεια σας δηλωνω οτι εβγαλα προπληρωμενη καρτα!!!!!!

Το θεμα ειναι οτι θελω να την δοκιμασω λιγο........χιχιχιχιχι!!!!

Λεω να χτυπησω 2-3 ζευγαρια απο τα υπεροχα παπουτσακια του ebay που εβαλε η Φλορα!!!

Λοιπον καταρχην βλεπω οτι γραφει απο κατω " I DO COMBINE POSTAGE IT COSTS £1.99 FOR THE 1ST ITEM AND THEN 50P PER EXTRA PAIR. ONCE YOU HAVE CLICKED BUY IT NOW PLEASE WAIT FOR ME TO AMEND THE INVOICE SO THAT YOU GET THE POSTAL DISCOUNT - THANKS!"

Καντε το λιανα βρε κοριτσια που ξερετε καλα αγγλικα

1)πανω λεει μεταφορικα 2,49 κ κατω λεει 1,99 οχι οτι ειναι μεγαλη διαφορα αλλα γιατι ετσι?

2)λεει αν καταλαβα καλα οτι καθε επιπλεον ζευγαρι κοστιζει 0,50 ?

το θεμα μου ειναι αγοραζω το πρωτο κ μετα αυτοματα το δευτερο το χρεωνει 0,50 μεταφορικα?

Συγνωμη αν σας κουρασα.........

Και μην ξεχνιομαστε βαλτε κ μενα στην λιστα των διαζευγμενων..............χαχαχαχα!!!!

 

Μηπως 1,99 ειναι μεταφορικα για αγγλια και 2,49 για ελλαδα?θα πας εκει που λεει Postage and payments να δεις ποσα ειναι τα μεταφορικα για ελλαδα και ποσο το καθε επιπλεον ζευγαρι(each additional item.)θα ψωνισεις απο τον πωλητη αυτα που θελεις πατωντας buy it now και θα πατησεις εκει που λεει request total from seller για να σου στειλει το ποσο με τα μειωμενα μεταφορικα(αν και φαινεται και αυτοματα με καποιους πωλητες αν το εχουν ρυθμισει)

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι απο που τα πηρα,αλλα εχει πολλους πωλητες...σχεδον ολα βγαινουν γυρω στις 7 λιρες,εχει και φθηνοτερα αν θες...κοιτα λιγο εδω....

 

http://stores.ebay.co.uk/Mini-Feet-Shoes

 

http://stores.ebay.co.uk/mytwinkletoeshoes

 

http://stores.ebay.co.uk/Funkee-Feet__W0QQrtZncQQ_sidZ160176612QQ_trksidZp4634Q2ec0Q2em14?_trksid=p4634.c0.m14.l1581&_pgn=2

 

Εγώ γιατί πήρα από robeez και τα χρυσοπλήρωσα:roll::roll::roll:

την επόμενη φορά θα ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ειναι ανατομικα,εχουν μαλακο πατο απο καστορι.

Και αυτα εδω τα σουηδικα ειναι πολυ καλα,εδω τα παουλανε ακριβα....στη Σουηδια εχουν 5 ευρω και εχει μεγαλη ποικιλια.

http://cgi.ebay.co.uk/Nowali-Baby-Swedish-Moccasins-Ladybird-Bug-BNIB-/180545115083?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&hash=item2a0953d3cb

 

πολύ όμορφα είναι και αυτά, και δεν χρειάζεται καλτσάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιποοοοοοοοοοοον

καταρχας συγγνωμη για την παραπληροφορηση!!!!!!!!!!!! με ενα γρηγορο υπολογισμο τα εβγαλα 15 λιρες (οχι ευρω!!!) αλλα χωρις μεταφορικα..... τελικα τελικα εδωσα 27 ευρω για 4 ζευγαρια παπουτσακια-παντοφλακια αλλα απο 2 διαφορετικα μαγαζια! συγκεκριμενα απο αυτο http://cgi.ebay.co.uk/NEW-LEATHER-BABY-SHOES-0-6-6-12-12-18mths-christening-/160444030034?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&var=&hash=item6b1a75525d

και απο αυτο http://cgi.ebay.co.uk/NEW-SOFT-LEATHER-BABY-SHOES-0-6-MONTHS-Smiley-Flower-/260657595801?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&hash=item3cb0674599

και τα 2 μαγαζια κανουν "postage combine" δηλαδη τα μεταφορικα για ενα ζευγαρι ειναι 2.49 λιρες για ελλαδα +0.50 λιρες για καθε επομενο ζευγαρι

 

ετσι εγω πληρωσα 3.99 (το 1ο ζευγαρι) + 3.99 (το 2ο ζευγαρι) + 2.49 (μεταφορικα ελλαδας για 1 ζευγαρι) + 0.50 (μεταφροικα για 2ο ζευγαρι) = 10.97 λιρες

τα ιδια ακριβως γαι το 2ο μαγαζι, αρα συνολο 22 λιρες ή 27 ευρω...

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...