Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια εσείς που είστε αστέρια στις αγορές, έχετε δει πουθενά ομπρέλες παιδικές βροχής με ζωάκια?Δώστα κανένα λινκ γιατί είμαι πρωτάρα σε αυτά.Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Έμπειρες μανούλες και γατόνια του ιντερνε σοπινγκ (μα που είναι το καλαμαρίδιον να με θαυμάξει!), όπως σας είπα ετοιμάζομαι για παραγγελιές και έχω κολλήσει άσχημα στο εξής εξού και θέλω τα φώτα σας:

 

Το Νικολί μου χρονίζει την άλλη βδομάδα, όπερ και σημαίνει, ότι μεταξύ 12 και 18 μηνών διανύουμε τον χειμώνα. Καθώς φέτος δεν είναι όπως πέρσι που έβαζα τον λατρευτό μου στον υπνοσάκο και έκοβε ύπνους επί 12ωρου, αλλά σβουριάζει όλη την κούνια κλπ κλπ τα ξέρετε, έχω προβληματιστεί πολύ άσχημα τι να του ψωνίσω για τον ύπνο...δηλ. να πάρω υπνοσάκο; χλωμό τον βλέπω, ήδη 6 μηνών τον εκνευριζε πολύ! να του πάρω φλις φορμάκια και με ένα μακρυμάνικο εσωρουχάκι, χωρίς σκεπάσματα, δεν θα κρυώνει (σπίτι έχει συνήθως μέχρι 21 το βράδυ το χειμώνα); να βάλω πάπλωμα; κουβέρτα με σεντόνι; ουφ!!!

 

για να αλωνίζει μέσα σπίτι λέω να παραγγείλω καμιά 10αρια από δαύτα:

 

http://www.mothercare.com/Not-Sleepy-Cosy-Fit-Pyjamas/dp/B003US4TKG/sr=1-6/qid=1283366537/ref=sr_1_6/278-7973599-9546746?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core

 

πως σας φαίνονται; βολεύουν;

να του πάρω τέτοια και για τον ύπνο;;;

 

τα φώτα σας αγαπητές! μάκια

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εσείς που είστε αστέρια στις αγορές, έχετε δει πουθενά ομπρέλες παιδικές βροχής με ζωάκια?Δώστα κανένα λινκ γιατί είμαι πρωτάρα σε αυτά.Ευχαριστώ!!

 

αγοράκι ή κοριτσάκι έχεις; :)

 

μιας και ήμουν στο σαιτ του μαδερκεαρ:

 

http://www.mothercare.com/Peppa-Pig-Umbrella/dp/B002HESI6K/sr=1-16/qid=1283366674/ref=sr_1_16/278-7973599-9546746?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core

 

έχει πολλά σχέδια :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Έμπειρες μανούλες και γατόνια του ιντερνε σοπινγκ (μα που είναι το καλαμαρίδιον να με θαυμάξει!), όπως σας είπα ετοιμάζομαι για παραγγελιές και έχω κολλήσει άσχημα στο εξής εξού και θέλω τα φώτα σας:

 

Το Νικολί μου χρονίζει την άλλη βδομάδα, όπερ και σημαίνει, ότι μεταξύ 12 και 18 μηνών διανύουμε τον χειμώνα. Καθώς φέτος δεν είναι όπως πέρσι που έβαζα τον λατρευτό μου στον υπνοσάκο και έκοβε ύπνους επί 12ωρου, αλλά σβουριάζει όλη την κούνια κλπ κλπ τα ξέρετε, έχω προβληματιστεί πολύ άσχημα τι να του ψωνίσω για τον ύπνο...δηλ. να πάρω υπνοσάκο; χλωμό τον βλέπω, ήδη 6 μηνών τον εκνευριζε πολύ! να του πάρω φλις φορμάκια και με ένα μακρυμάνικο εσωρουχάκι, χωρίς σκεπάσματα, δεν θα κρυώνει (σπίτι έχει συνήθως μέχρι 21 το βράδυ το χειμώνα); να βάλω πάπλωμα; κουβέρτα με σεντόνι; ουφ!!!

 

για να αλωνίζει μέσα σπίτι λέω να παραγγείλω καμιά 10αρια από δαύτα:

 

http://www.mothercare.com/Not-Sleepy-Cosy-Fit-Pyjamas/dp/B003US4TKG/sr=1-6/qid=1283366537/ref=sr_1_6/278-7973599-9546746?_encoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core

 

πως σας φαίνονται; βολεύουν;

να του πάρω τέτοια και για τον ύπνο;;;

 

τα φώτα σας αγαπητές! μάκια

 

Κορίτσι, όχι τέτοια πιτζαμάκια, δεν θα σε βολέψουν. Είναι για μεγαλύτερα παιδάκια (έτσι νομίζω εγώ τουλάχιστον). Αν θες τη γνώμη μου, πάρε αυτά τα βαμβακερα τα ολόσωμα που έχουν και τα ποδαράκια τους μέσα (τα βγάζουν για μέχρι 36 μηνών οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα) και ένα φλίς ολόσωμο κορμάκι. Όταν έκανε κρύο εγώ τους έβαζα φανελάκι κοντομάνικο-ολόσωμο πιτζαμάκι-ολόσωμο φλις. Αν έβλεπα να ζεσταίνονται έβγαζα το φανελάκι, αν νόμιζα οτι κρυώνουν τους σκέπαζα με μια ελαφριά βαμβακερή κουβερτούλα (που την κράταγαν για 10', αλλά εγώ το είχα κάνει το χρέος μου χαχα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν σκουντουφλούσε ή γλυστρούσε ε; Τέλεια :)

Εγώ θα περιμένω να γυρίσω σπίτι πρώτα, γιατί θέλω πολλά και για δωράκια, οπότε πρέπει να πέσουν γλύκες στον συζυγούλη πρώτα :lol::lol::lol:

 

 

 

 

Οχι δεν είχε κανένα απόλυτος πρόβλημα.Οι γλυκες πάντα επιβάλλονται πριν από την επίθεση στην πιστωτική ;)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσι, όχι τέτοια πιτζαμάκια, δεν θα σε βολέψουν. Είναι για μεγαλύτερα παιδάκια (έτσι νομίζω εγώ τουλάχιστον). Αν θες τη γνώμη μου, πάρε αυτά τα βαμβακερα τα ολόσωμα που έχουν και τα ποδαράκια τους μέσα (τα βγάζουν για μέχρι 36 μηνών οπότε δεν θα έχεις πρόβλημα) και ένα φλίς ολόσωμο κορμάκι. Όταν έκανε κρύο εγώ τους έβαζα φανελάκι κοντομάνικο-ολόσωμο πιτζαμάκι-ολόσωμο φλις. Αν έβλεπα να ζεσταίνονται έβγαζα το φανελάκι, αν νόμιζα οτι κρυώνουν τους σκέπαζα με μια ελαφριά βαμβακερή κουβερτούλα (που την κράταγαν για 10', αλλά εγώ το είχα κάνει το χρέος μου χαχα)

 

αυτά τα ολόσωμα με τα ποδαράκια πολύ μας βόλεψαν πέρσι...ο μικρούλης ήταν άνετος και ζεστός όλη μέρα...σκεφτόμουν μήπως φέτος που δεν κάθεται ακούνητος ούτε στον ύπνο του, τον ενοχλούν, γι'αυτό έψαχνα εναλλακτικές :) σε ευχαριστώ πολύ πολύ!

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είχε κανένα απόλυτος πρόβλημα.Οι γλυκες πάντα επιβάλλονται πριν από την επίθεση στην πιστωτική ;)

 

έχουμε ήδη διαλέξει τι θα του πάρουμε χαχαχαχαχα ο σύζυψ ενθουσιάστηκε πιο πολύ από μένα :rolleyes:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιοκας μου μ αυτα εμαθε να περπαταει,ειναι πολυ καλα και δε γλιστρανε καθολου!Και τωρα ακομη που μεγαλωσε το ποδαρακι του(22) αυτα συνεχιζουμε να φοραμε μεσα στο σπιτι.

Εμεις τα παιρνουμε απο ebay αρκετα φθηνοτερα....

 

Μπορείς να μου πεις αν είναι ανατομικά?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, οφ τοπικ αλλά οι περισσότεροι παιδίατροι & ορθοπαιδικοί συστήνουν όταν αρχίζουν να περπατάνε τα μικρά, το ποδαράκι να είναι ελεύθερο χωρίς παπουτσάκι όσο περισσότερο γίνεται. Προφανώς όχι στο πάρκο, αλλά μέσα στο σπίτι μια καλτσουλα με αντιολισθητικά πατουσάκια νομίζω αρκεί.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, οφ τοπικ αλλά οι περισσότεροι παιδίατροι & ορθοπαιδικοί συστήνουν όταν αρχίζουν να περπατάνε τα μικρά, το ποδαράκι να είναι ελεύθερο χωρίς παπουτσάκι όσο περισσότερο γίνεται. Προφανώς όχι στο πάρκο, αλλά μέσα στο σπίτι μια καλτσουλα με αντιολισθητικά πατουσάκια νομίζω αρκεί.

 

Βασικά στον παιδικό μας τα ζητάνε τα παντοφλάκια.Θα ρωτήσω την παιδίατρό μας, με προβλημάτισες...

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις αν είναι ανατομικά?

Οχι δεν ειναι ανατομικα,εχουν μαλακο πατο απο καστορι.

Και αυτα εδω τα σουηδικα ειναι πολυ καλα,εδω τα παουλανε ακριβα....στη Σουηδια εχουν 5 ευρω και εχει μεγαλη ποικιλια.

http://cgi.ebay.co.uk/Nowali-Baby-Swedish-Moccasins-Ladybird-Bug-BNIB-/180545115083?pt=UK_Baby_BabyShoes_BabyShoes_GL&hash=item2a0953d3cb

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

οριστε ευχαριστηθηκατε τωρα???????????????????????????????

με το καλημερα σας παρηγειλα τα παππουτσακια-παντοφλακια απο το ebay (απο 2 μαγαζια γιατι δεν ειχε σε ενα ολα τα σχεδια που ηθελα) και πηρα ενα 6-12 ενα 12-18 και ενα 12-18 δωρο και ενα 18-24 για του χρονου!!!!!! ελεος!!!!!!!!!! ειμαι shopaholic κι εγω......

με λιγοτερα απο 15 ευρω δηλαδη 4 ζευγαρια παντοφλακια (αν δεν κανουν για παππουτσια τελικα)

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν σας διαβάζω...δε σας διαβάζω...δε σας διαβάζω...προσπαθώ να γράψω με τυφλό σύστημα... δε σας διαβάζω λέμε!!!

 

Έχω παραγγελία που ελπίζω σύντομα να λάβω από κατάστημα με ταπετσαρίες,αυτοκόλλητα, χρώματα και κάτι ψιλά είδη για διακόσμηση δωματίου. Ελληνικό μάλιστα. Αν όλα πάνε καλά θα ενημερώσω να το προσθέσετε στη λίστα.Ετοιμάζω κι άλλη παραγγελία από το mytoys.de ελπίζω να τα καταφέρω αυτή τη φορά! Έχει ακόμα το όριο των 200 ευρώ???

 

Τέλος ακούστε να κουφαθείτε! Χθες βγήκα με την κολλητή μου που ζει και εργάζεται στην Αγγλία και τον boyfriend εξ Αγγλίας. Προς το τέλος της βραδιάς έθιξα το θέμα που μας καίει με το mothercare και τι μου είπε ο χριστιανός καθολικός??? Ότι τα mothercare λέει για την ποιότητα που προσφέρουν είναι ΑΚΡΙΒΑ(!!!) κι έχουν λέει και πιο οικονομικά μαγαζιά με βρεφικό-παιδικό ρουχισμό στην Αγγλία! Κι έχει κι ένα παιδάκι 3 χρονών οπότε γνωρίζει! Θα του ζητήσω λίστα πάει και τελείωσε!!! Θα ξανασυνατηθούμε το Σάββατο οπότε προετοιμάζω ερωτήσεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας διαβάζω...δε σας διαβάζω...δε σας διαβάζω...προσπαθώ να γράψω με τυφλό σύστημα... δε σας διαβάζω λέμε!!!

 

Έχω παραγγελία που ελπίζω σύντομα να λάβω από κατάστημα με ταπετσαρίες,αυτοκόλλητα, χρώματα και κάτι ψιλά είδη για διακόσμηση δωματίου. Ελληνικό μάλιστα. Αν όλα πάνε καλά θα ενημερώσω να το προσθέσετε στη λίστα.Ετοιμάζω κι άλλη παραγγελία από το mytoys.de ελπίζω να τα καταφέρω αυτή τη φορά! Έχει ακόμα το όριο των 200 ευρώ???

 

Τέλος ακούστε να κουφαθείτε! Χθες βγήκα με την κολλητή μου που ζει και εργάζεται στην Αγγλία και τον boyfriend εξ Αγγλίας. Προς το τέλος της βραδιάς έθιξα το θέμα που μας καίει με το mothercare και τι μου είπε ο χριστιανός καθολικός??? Ότι τα mothercare λέει για την ποιότητα που προσφέρουν είναι ΑΚΡΙΒΑ(!!!) κι έχουν λέει και πιο οικονομικά μαγαζιά με βρεφικό-παιδικό ρουχισμό στην Αγγλία! Κι έχει κι ένα παιδάκι 3 χρονών οπότε γνωρίζει! Θα του ζητήσω λίστα πάει και τελείωσε!!! Θα ξανασυνατηθούμε το Σάββατο οπότε προετοιμάζω ερωτήσεις!

 

Δε σας διαβάζω δε σας διαβάζω, τσουπ!βάζεις και εσύ το λιθαράκι σου για το διαζύγιο!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

λιστα με καταστηματα ζητα τους!!!!!! αφου εχουμε τη σαλοπετα τωρα............

αν και εχουμε βρει ηδη πολλα βρε κοριτσια........ απο ποσα ποια καταστηματα να παρουμε????????????

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα. Περιμενω πως και πως να κανω παιδακι για να κανω αγορες μεσω ιντερνετ, μαρεσει πολυ αυτη η απασχοληση!!!

Τωρα, μια ερωτηση: Εχω παρα πολλες φωτο, θελω να εκτυπωσω αρκετες και γιατι οχι, να κανω και κανα photobook, εχετε κανει εσεις κατι τετοιο μεσω ιντερνετ, εχετε μεινει ευχαριστημενες, τιμες-ποιοτητα κτλ;; Ηδη εχω δει στο www.blurb.com αλλα θαθελα να ξερω αν εχει παραγγειλει καμια κοπελα απο εκει να μου πει εντυπωσεις...

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας διαβάζω...δε σας διαβάζω...δε σας διαβάζω...προσπαθώ να γράψω με τυφλό σύστημα... δε σας διαβάζω λέμε!!!

 

Έχω παραγγελία που ελπίζω σύντομα να λάβω από κατάστημα με ταπετσαρίες,αυτοκόλλητα, χρώματα και κάτι ψιλά είδη για διακόσμηση δωματίου. Ελληνικό μάλιστα. Αν όλα πάνε καλά θα ενημερώσω να το προσθέσετε στη λίστα.Ετοιμάζω κι άλλη παραγγελία από το mytoys.de ελπίζω να τα καταφέρω αυτή τη φορά! Έχει ακόμα το όριο των 200 ευρώ???

 

Τέλος ακούστε να κουφαθείτε! Χθες βγήκα με την κολλητή μου που ζει και εργάζεται στην Αγγλία και τον boyfriend εξ Αγγλίας. Προς το τέλος της βραδιάς έθιξα το θέμα που μας καίει με το mothercare και τι μου είπε ο χριστιανός καθολικός??? Ότι τα mothercare λέει για την ποιότητα που προσφέρουν είναι ΑΚΡΙΒΑ(!!!) κι έχουν λέει και πιο οικονομικά μαγαζιά με βρεφικό-παιδικό ρουχισμό στην Αγγλία! Κι έχει κι ένα παιδάκι 3 χρονών οπότε γνωρίζει! Θα του ζητήσω λίστα πάει και τελείωσε!!! Θα ξανασυνατηθούμε το Σάββατο οπότε προετοιμάζω ερωτήσεις!

 

χαχαχαχαχαχαχαχα πόσο θα ήθελα να σε έχω κοντά βρε Νεκ να πίναμε τα καφεδάκια μας :lol::lol::lol:

 

ζήτα του αν μπορείς να μας πει τα καταστήματα να το ψάξουμε! έχουμε την σαλοπετίτσα τώρα :mrgreen:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

λιστα με καταστηματα ζητα τους!!!!!! αφου εχουμε τη σαλοπετα τωρα............

αν και εχουμε βρει ηδη πολλα βρε κοριτσια........ απο ποσα ποια καταστηματα να παρουμε????????????

 

Από όσα μπορούμε. Και εδώ: http://www.dikigoros.com/ λινκ για τα αυτόματα διαζύγια!Μην παιδευόμαστε τελευταία στιγμή!:lol:

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Από όσα μπορούμε. Και εδώ: http://www.dikigoros.com/ λινκ για τα αυτόματα διαζύγια!Μην παιδευόμαστε τελευταία στιγμή!:lol:

 

μπα έχω φιλαράκια δικηγόρους ένα σωρό! τους έχω ήδη αναθέσει την υπόθεση αν και εφόσον :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

βρε σεις, η ερωτηση μου ηταν ρητορικη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ειπαμε ειμαι κι εγω του κλαμπ.... για να καταλαβετε τις τελειτες 10 μερες εχω αγορασει απο γυρω στα 10 μαγαζια αλλα ψιλοπραγματα συνολο κανα 70 ευρω...........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με τα παντοφλάκια που με προβληματίζει είναι αν θα τα αφήνουν στα πόδια τους....Πέρυχι που ήταν 4-5 μηνών έβγαζε τα καλτσάκια, φέτος άραγε τι θα αφήνει πάνω του?

Μαράκι εγώ τέτοια πιτζαμάκια είχα από πέρυσι και βόλεψαν μια χαρά.

5JP7p3.png

rnsFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...