Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

κρισακι οπως γραφει και στη λιστα μας

 

http://bambam.yokaboo.com/Με την υπηρεσια του personal shopper μπορειτε να αγορασετε απο ολα τα σαιτ καταστήματα Αγγλικα/Ευρωπαικα που δεν στέλνουν Ελλάδα.Χρέωση 16λιρες για την υπηρεσια personal shopper + 18λιρες μεταφορικα εως 10κιλα. Συνολο 34λιρες Αγγλιας.

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας και παλι κοριτσια, ηθελα να σας ξαναρωτησω για την σαλοπετα που μου ειπατε το οτι χρεωνει 30 κατι λιρες αποστολη ισχυει???? το ειδα καλα η κατι δεν εχω καταλαβει????:roll::roll::roll:

σαν πολλα δεν βγαινουν ετσι????:(

είναι 18 λίρες για αποστολή με courier για 10 κιλά ρούχα και ανάλογα το ποσό που θα ψωνίσεις μέχρι 100 λίρες (σε αγορές) είναι 16 λίρες μέχρι 200 είναι 20 λίρες το fee.

 

Εξαρτάται το τι θα ψωνίσεις για 1-2 πραγματάκια δεν λέει αν όμως θέλεις να κάνεις μαζική παραγγελία από διάφορα καταστήματα τότε αν υπολογίσεις την διαφορά με τις τιμές της Ελλάδας θα δείς ότι συμφέρει.

Aς πούμε εγώ αγόρασα 19 σετ για την μικρή από την τεσκο με 108 λίρες (και δεν είχαν αρχίσει οι εκπτώσεις) .........μου βγήκε19/20 = 0,95 λίρες παραπάνω για τα fee της Μαρίας και για να τα φτάσω σε συνολικές αγορές 200 λίρες (μην πάει και το fee χαμένο):mrgreen: χτύπησα και κάτι παντελόνια από τα M&S για τον σύζυγο με 29 λίρες που εδώ τα πουλάνε 60 Ευρα

Μεταφορικά δεν υπολογίζω γιατί από όπου και να αγόραζα Online περίπου το ίδιο θα πλήρωνα σε κούριερ

Όταν όμως τα σετάκια (μπλούζα κολάν) της τεσκο κάνουν 8-10 λίρες δηλαδή πες 10-12 ευρώ το σετάκι, που θα το βρείς στην Ελλάδα τόσο?? ακόμα και τα h&m τα έχουν ακριβότερα :P

(αυτά σε λίγο θα λένε ότι παίρνω ποσοστά ):oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

κρισακι οπως γραφει και στη λιστα μας

 

http://bambam.yokaboo.com/Με την υπηρεσια του personal shopper μπορειτε να αγορασετε απο ολα τα σαιτ καταστήματα Αγγλικα/Ευρωπαικα που δεν στέλνουν Ελλάδα.Χρέωση 16λιρες για την υπηρεσια personal shopper + 18λιρες μεταφορικα εως 10κιλα. Συνολο 34λιρες Αγγλιας.

 

σνιφ σνιφ......πολλα ειναι:(:(

ελεγα μπας και δεν καταλαβα καλα ....αλλα...δυστυχως καλα καταλαβα:rolleyes:

 

Ευχαριστω πολυ irida85 μου!!!

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Ειχα παραγγειλει απο το ebay την ενδοεπικοινωνια της Angelcare C401 Deluxe και την παρελαβα σημερα!!!

Ολα πολυ καλα!

Για οποια ενδιαφερετε εκανε 133,49$ και τα μεταφορικα 35$,πολυ πιο φτηνα απ οτι την ειχα βρει εδω Ελλαδα!

 

μωρ τι μας λες???αληθεια???Κατιουσκακι μου...ουουουου...μεγειες μεγειες!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

είναι 18 λίρες για αποστολή με courier για 10 κιλά ρούχα και ανάλογα το ποσό που θα ψωνίσεις μέχρι 100 λίρες (σε αγορές) είναι 16 λίρες μέχρι 200 είναι 20 λίρες το fee.

 

Εξαρτάται το τι θα ψωνίσεις για 1-2 πραγματάκια δεν λέει αν όμως θέλεις να κάνεις μαζική παραγγελία από διάφορα καταστήματα τότε αν υπολογίσεις την διαφορά με τις τιμές της Ελλάδας θα δείς ότι συμφέρει.

Aς πούμε εγώ αγόρασα 19 σετ για την μικρή από την τεσκο με 108 λίρες (και δεν είχαν αρχίσει οι εκπτώσεις) .........μου βγήκε19/20 = 0,95 λίρες παραπάνω για τα fee της Μαρίας και για να τα φτάσω σε συνολικές αγορές 200 λίρες (μην πάει και το fee χαμένο):mrgreen: χτύπησα και κάτι παντελόνια από τα M&S για τον σύζυγο με 29 λίρες που εδώ τα πουλάνε 60 Ευρα

Μεταφορικά δεν υπολογίζω γιατί από όπου και να αγόραζα Online περίπου το ίδιο θα πλήρωνα σε κούριερ

Όταν όμως τα σετάκια (μπλούζα κολάν) της τεσκο κάνουν 8-10 λίρες δηλαδή πες 10-12 ευρώ το σετάκι, που θα το βρείς στην Ελλάδα τόσο?? ακόμα και τα h&m τα έχουν ακριβότερα :P

(αυτά σε λίγο θα λένε ότι παίρνω ποσοστά ):oops::oops:

 

εγω μονο απο νεξτ ηθελα και να φανταστεις βγαινανε 78 λιρες αυτα που ηθελα..τωρα μετα συν σαν πιο πολλα μου φαινονται:roll::roll:

 

ποσοστα ε???:lol::lol::lol:

τι να κανουμε με αυτην την κριση αναγκαστηκα η γυναικες να βγαλουμε καμια μπλουζιτσα παραπανω:lol::lol:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

κρισακι για κοιτα αυτα που θες αν τα αγοραζες απο ελλαδα ποσα θα εδινες? δικα σου ρουχα ηθελες να παρεις?

γιατι αν ηθελες για το μπεμπακι για τραβα στο μαδερ να δεις ποσο κανει το σετ φορμακια!!!!!!!!!!!!!!!!! 30 τοσα ευρω η τριαδα και 20 τοσα η 7αδα!!!!!!!!!!!!!! για βαλτα κατω και θα δεις αν σε συμφερει..........

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοιτα...παντα συμφερει...αλλα....

ενω βλεπουμε πχ διαφορα του 100% βαζοντας μεταφορικα και fee κλπ κλπ (εχει και αλλα)

στα μαδερκερ εχουμε ενα κερδος της ταξης του 25 % και στα ΝΕΧΤ ενα κερδος του 10-15%

κατι κερδιζεις...αλλα....δε λες....πωπω κοιτα τι αγορες εκανα!

τα εχω βαλει κατω και τοσα ειναι (μαθηματικο-στατιστικος ειμαι χοπ χοπ)

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχετε αλλα δεν θα ψωνιζα ποτε απο μαδερκερ !!!!!!!!!για την μπεμπουλα που περιμενουμε το Σεπτεμβρη ενδιαφερομαι αλλα θα δω και τι παιζει Ζαρα και Η&Μ και θα αποφασισω μια που λειπει διακοπες η σαλοπετα εχω χρονο.:mrgreen:

 

Ευχαριστω πολυ πολυ κοριτσια για την βοηθεια!!!:-D

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα λιγα στα κλεφτα νεξτ και οντως δεν ειναι και τρομερα φθηνα! αλλα θα ειναι καλη ποιοτητα αποτι λετε...........

παντως για νεο μπεμπακι αν θες οικονομικα πολυ δες ασντα και τεσκο...... ασυγκριτες τιμες......... για φορμακια εγω παλι μαδερ αγγλιας θα ξαναπαιρνα... ειναι φοβερα!!!!!!!!!! αλλα επι της ευκαιριας να ρωτησω κατι ασχετο? ή να μου πειτε σε ποιο θεμα να παω, πως καθαριζει ο λεκες απο φρουτα στα φορμακια του μωρου (και στα ρουχα μου-μιας και πεταει και σε μενα λιγο που και που χαχα)

WLFfp2.png XI11p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα φωτα σας!!!!!Στης 8 ιουνιου εκανα παραγγελια απο Fragancex και εκτελωνηστηκε στης 16 Ιουνιου. Ακομα ομως δεν εχουν ερθει τα πραγματα!Περασν περιπου 40 μερες!Η καρτα εχει ερθει για να πληρωσουμε αλλα γιατι να πληρωσω αν δεν εχω λαβει τιποτα!Πηρα τηλ και μου ειπαν θα ερθουν!Ποτε ομως?και αν δεν...?τσαμπα να πληρωσω την καρτα?Τοσο πολυ καθηστερουν?και την αλλη φορα που εκανα παραγγελια 20 μερες εκαναν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άσε τραβάω και εγώ ζόρι με την συγκεκριμένη εταιρία. Παραγγελία απο τις 29 Μαϊου, ακόμη δεν έχει έρθει. Έχω μια τρομερή υποψία ότι φταίνε τα ελληνικά ταχυδρομεία και το τελωνείο γι' αυτό θα κάνω λίγο ακόμη υπομονή και σε καμιά εβδομάδα ζητάω από την τράπεζα την ακύρωση της συναλλαγής. Δυο μήνες κλείνω που περιμένω. Έλεος πια.

Link to comment
Share on other sites

κοιταξα λιγα στα κλεφτα νεξτ και οντως δεν ειναι και τρομερα φθηνα! αλλα θα ειναι καλη ποιοτητα αποτι λετε...........

παντως για νεο μπεμπακι αν θες οικονομικα πολυ δες ασντα και τεσκο...... ασυγκριτες τιμες......... για φορμακια εγω παλι μαδερ αγγλιας θα ξαναπαιρνα... ειναι φοβερα!!!!!!!!!! αλλα επι της ευκαιριας να ρωτησω κατι ασχετο? ή να μου πειτε σε ποιο θεμα να παω, πως καθαριζει ο λεκες απο φρουτα στα φορμακια του μωρου (και στα ρουχα μου-μιας και πεταει και σε μενα λιγο που και που χαχα)

Πάντως να σας πω κάτι? πήγα το Σάββατο στο Next στην Πέτρου Ράλλη και δεν τρελάθηκα. Νομίζω - ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται - το Tesco είναι καλύτερο και φυσικά καλύτερες τιμές

Όσον αφορά τα φρούτα........άσε πικρή ιστορία. Θυμάμαι πως δεν έβγαιναν με τίποτα !!!! Πόσες σαλιάρες και ρούχα έχω με στάμπες δεν λέγεται!!

 

Τα φωτα σας!!!!!Στης 8 ιουνιου εκανα παραγγελια απο Fragancex και εκτελωνηστηκε στης 16 Ιουνιου. Ακομα ομως δεν εχουν ερθει τα πραγματα!Περασν περιπου 40 μερες!Η καρτα εχει ερθει για να πληρωσουμε αλλα γιατι να πληρωσω αν δεν εχω λαβει τιποτα!Πηρα τηλ και μου ειπαν θα ερθουν!Ποτε ομως?και αν δεν...?τσαμπα να πληρωσω την καρτα?Τοσο πολυ καθηστερουν?και την αλλη φορα που εκανα παραγγελια 20 μερες εκαναν!

Τώρα τελευταία το fragrancex αργεί πολύ. Τα δικά μου τα παρέλαβα μετά από περίπου 2 μήνες και μία συνάδελφος δεν έχει παραλάβει ακόμα από τέλος Απριλίου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ πάντως που αγόρασα από τα τεσκο πραγματικά πλέον (αφού πλύθηκαν και 5-6 φορές):P:p μπορώ να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη μόνο με τα μπιτζαμάκια που της αγόρασα δεν μου άρεσαν ραφή και ποιότητα (όχι ότι είναι κακά για 3-5 λίρες κάτι σε τζάμπο σκεφτείτε ) άλλα έχοντας συνηθίσει τα ακατονόμαστα ποιοτικώς μου φάνηκε κάπως ;);)

Όλα τα υπόλοιπα μπλουζάκια παντελονάκια είναι απείρως καλλίτερα από το μοδερ

Τα Next φανελάκια που αγόρασα μου κάναν κάπως,:? άλλα μόνο για αυτά μπορώ να πω από ρούχα δεν ξέρω

Link to comment
Share on other sites

δε γινεται... τα φορμακια θα μπουν και οι σαλιαρες θα λιωσουν!!!!!!!!!! 30 τα βαζω, αντε και 40...........

κοίτα την ώρα που τελειώνει το φαγητό ένα πέρασμα με υγρό πιάτων αν μείνει ο λεκές τότε μαζί με τα δικά σας με ενισχυτικό και ξανά πλύση με τα παιδικά :mrgreen::mrgreen: σιγά μην λιώσουν, εγώ όλα τα λευκα, ροζουλι ,πάλ μαζί τα βάζω στους 60 :mrgreen::mrgreen: μόνο τα χρώματα ξεθωριάζουν λίγο

Link to comment
Share on other sites

Άσε τραβάω και εγώ ζόρι με την συγκεκριμένη εταιρία. Παραγγελία απο τις 29 Μαϊου, ακόμη δεν έχει έρθει. Έχω μια τρομερή υποψία ότι φταίνε τα ελληνικά ταχυδρομεία και το τελωνείο γι' αυτό θα κάνω λίγο ακόμη υπομονή και σε καμιά εβδομάδα ζητάω από την τράπεζα την ακύρωση της συναλλαγής. Δυο μήνες κλείνω που περιμένω. Έλεος πια.

 

ΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ!ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ?ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ?ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΟΥΝ?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΝΑ ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΣΩ!ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ?ΤΟΝ ΠΛΗΡΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑ?ΑΝ ΔΕΝ ΕΡΘΟΥΝ?

Να σου πω την αλήθεια μέχρι στιγμής το Fragranceχ έχει αποδειχτεί αξιόπιστο. Όταν επιστρέψει η παραγγελία πιστώνουν τα χρήματα.

Τώρα τί γίνεται εάν για παράδειγμα κλαπεί το δέμα και δεν το παραλάβεις, αλλά δεν γυρίσει και πίσω σε αυτούς........δεν το ξέρω

 

Πάντως να σας πω κάτι? πήγα το Σάββατο στο Next στην Πέτρου Ράλλη και δεν τρελάθηκα.

 

κοριτσια μου!!!! πειτε μου που ακριβως ειναι το next στην Πέτρου Ράλλη, please...

Είναι μέσα στον μεγάλο Carrefour. Κατέβηκα την Εθνική, έστριψα Πέτρου Ράλλη δεξιά και στα 500 μέτρα περίπου (ίσως και λιγότερο) ήταν στο αριστερό χέρι. Νομίζω στο νούμερο 97 (??)

Link to comment
Share on other sites

Είναι μέσα στον μεγάλο Carrefour. Κατέβηκα την Εθνική, έστριψα Πέτρου Ράλλη δεξιά και στα 500 μέτρα περίπου (ίσως και λιγότερο) ήταν στο αριστερό χέρι. Νομίζω στο νούμερο 97 (??)

 

 

ευχαριστω πολυ καρδια!!:lol:

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Ειχα παραγγειλει απο το ebay την ενδοεπικοινωνια της Angelcare C401 Deluxe και την παρελαβα σημερα!!!

Ολα πολυ καλα!

Για οποια ενδιαφερετε εκανε 133,49$ και τα μεταφορικα 35$,πολυ πιο φτηνα απ οτι την ειχα βρει εδω Ελλαδα!

 

Κατια,εσυ βλεπω πηρες με 2 parents unit,1 baby unit και 1 sensor pad και σου βγηκε με τα μεταφορικα περιπου 130 ευρω

Εγω πηρα απο amazon Αγγλιας την κανονικη ολα απο 1 δηλαδη και μου βγηκε συνολο 91 ευρω.

Στην Ελλαδαρα οταν εψαχνα την εβρισκα 209 ευρω αλλα με 2 sensor pads και αν ηθελες αλλο 1 parent unit αλλα 59.Δηλαδη 268 ευρω το πληρεστατο συστημα...

Να σχολιασω περαιτερω???

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ πολύ.Πως το βρήκες?Εψαξα πολύ αλλά δεν βρήκα τιποτα.Η τιμή τελικά είναι ιδια με την Ελλάδα.Οποτε δεν συμφέρει.

Για το αφρολουτρο μπορεί κάποιος να βοηθήσει.Τα φώτα σας

Ο θηλασμός είναι μια ΥΠΕΡΟΧΗ σχέση(δεν είναι γάλα σε κονσέρβα)Η κατσικούλα θηλάζει το κατσικάκι, η γαιδουρίτσα το γαιδουράκι,η γατούλα το γατάκι, γιατί οχι και ο άνθρωπος το ανθρωπάκι...

Link to comment
Share on other sites

Κατια,εσυ βλεπω πηρες με 2 parents unit,1 baby unit και 1 sensor pad και σου βγηκε με τα μεταφορικα περιπου 130 ευρω

Εγω πηρα απο amazon Αγγλιας την κανονικη ολα απο 1 δηλαδη και μου βγηκε συνολο 91 ευρω.

Στην Ελλαδαρα οταν εψαχνα την εβρισκα 209 ευρω αλλα με 2 sensor pads και αν ηθελες αλλο 1 parent unit αλλα 59.Δηλαδη 268 ευρω το πληρεστατο συστημα...

Να σχολιασω περαιτερω???

 

Οι τιμες εδω ειναι αστα να πανε!!!!Στο ebay αυτο που λες εσυ εαν θυμαμαι καλα το ειχα βρει με 85 ευρω και μετα ειδα αυτο με τα 2 parents unit!!

Και παλι με συμφερε!!

Να σου πω την αληθεια δεν ειχα ασχοληθει ποτε με αγορες μεσο ιντερνετ.....ημουν πολυ επιφυλακτικη!!!

Τωρα με τα του μωρου αρχισα να ψαχνομαι και βλεπω οτι συμφερει απιστευτα!!!!Εχω παρει φορα τωρα!!!!!

 

Και εννοειτε οτι για ακομη μια φορα τα ματακια μου ανοιξαν μεσα απο αυτο το φορουμ και μεσα απο την πολυτιμη βοηθεια ολων των κοριτσιων!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...