Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγορές μέσω internet!!! E-shops


Recommended Posts

Σμαρουλα σορρυ για το ασχετο της ερωτησης μου αλλα τι τον θέλεις τον υπνόσακο αφού καλοκαιριάζει? Νομίζα οτι ειναι μονο για τα κρυα αυτοί...με μια λεπτη κουβερτουλα δεν θα ειναι οκ το καλοκαίρι και με μια λιγακι πιο χοντρη τωρα και το φθινόπωρο?:confused:

 

Jen ψαχνα και εγώ τέτοιο και χαίρομαι που το ανακάλυψε η Σμαρούλα :wink: καθότι η μικρή μου μας έχει βγεί ολίγον κατσίκι και σπρώχνει τα σκεπάσματα :lol:.Σμαρούλα ευχαριστώ θα το κοιτάξω!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 30,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • kalamaraki

    2510

  • Γατουλα

    1675

  • female

    1111

  • Access

    1092

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

Χρύσα εγώ τον ατμομάγειρα τον πήρα από το οlivers 70 λίρες (69,99 για την ακρίβεια :) ). Τα μεταφορικά για τον ατμομάγειρα και κάποια άλλα πραγματάκια ήταν 35 λίρες. Για κοίταξε το νομίζω πως θα σε συμφέρει.

 

Ευχαριστώ Άννα!Θα δώ μήπως παραγγείλω και τίποτα αλλο και μου έρθει πιο οικονομικά!:wink:

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο ψαξιμο για καθισματακι αυτοκινητου και με την βοηθεια μερικων απο εσας αποφασισα να κανω χτες την αγορα του maxi cosi priorix(250eyro+16eyro metaforika/στην ελλαδα 400-450ευρω).ημουν αναμεσα στα site του ολιβερ και toys.de.κατεληξα στο mytoys.de

...χρησιμοποιησα πιστωτικη καρτα προπληρωμενη της ATTICA BANK.

επειδη εχει και ο συζυγος αναλογη προπληρωμενη πιστωτικη στα πεδιο του ονοματος εβαλα καταλαθος το δικο μου ενω χρησιμοποιησα του συζυγου την καρτα αλλα με σωστο κωδικο και security code...Η παραγγελια ωστοσο φαινεται να προχωρησε γιατι φαινεται στη σελιδα του site <<your order is working on>>...δεν μου ηρθε βεβαια confirmation εμαιλ για την παραγγελια....επειδη η attica bank εχει ενα τηλεφωνο που αφου πληκτρολογεις τα στοιχεια καρτας σου λεει διαθεσιμο..διαπιστωσα πως οντως αφαιρεθηκαν τα χρηματα...απο οτι ξερω τα χρηματα αρχικα δεσμευονται απο την τραπεζα και μετα το καθε καταστημα προχωραει στην διαδικασια να τα παρει θελω να σας ρωτησω τα εξησ...

1)αν εχει κανει κανεις αγορα απο το συγκεκριμενο site στελνουν confirmation email??

2)παρολο που εβαλα λαθος ονομα με σωστα στοιχεια καρτας και code υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει η παραγγελια??αλλα γιατι τοτε δεσμευτηκαν τα χρηματα??

3)ποσο περιπου κανουν να στειλουν τα πραγματα απο το συγκεκριμενο site

Link to comment
Share on other sites

1)αν εχει κανει κανεις αγορα απο το συγκεκριμενο site στελνουν confirmation email??

2)παρολο που εβαλα λαθος ονομα με σωστα στοιχεια καρτας και code υπαρχει περιπτωση να ακυρωθει η παραγγελια??αλλα γιατι τοτε δεσμευτηκαν τα χρηματα??

3)ποσο περιπου κανουν να στειλουν τα πραγματα απο το συγκεκριμενο site

 

1)σε αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω. Λογικά θα λάβεις. Μην ανησυχείς όμως είναι αξιόπιστο σαιτ.

2)η χρεωστική κάρτα που χρησιμοποιώ είναι στο όνομα του συζύγου μου. Κάθε φορά όμως βάζω το δικό μου όνομα. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα...

3)απ'ό,τι λένε όσοι έχουν ψωνίσει από εκεί το δέμα έρχεται σε καμιά βδομάδα

 

Καλές βόλτες!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Jen ψαχνα και εγώ τέτοιο και χαίρομαι που το ανακάλυψε η Σμαρούλα :wink: καθότι η μικρή μου μας έχει βγεί ολίγον κατσίκι και σπρώχνει τα σκεπάσματα :lol:.Σμαρούλα ευχαριστώ θα το κοιτάξω!

 

Καλές αγορές :)

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πήρα και εγώ υπνόσακο καλοκαιρινό με togs 1.0. Σκοπεύω να πάρω και 0.5 για πιο ζεστές μέρες. Βασικά Jen λένε ότι είναι πιο ασφαλής ο υπνόσακος γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να σκεπαστει το κεφάλι του μωρου. Άσε που στο βραδινό του πρόγραμμα ΠΑΝΤΑ τον βάζω στον υπνόσακο και νιώθει πιο χουχούλικα. Δεν ξέρω εάν βοηθάει αλλά κοιμάται 11 ώρες σερυ :)

 

Βρήκες σε κατάστημα εδώ στην Ελλάδα υπνόσακο 1 tog? Για πες...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

1)σε αυτό δεν ξέρω να σου απαντήσω. Λογικά θα λάβεις. Μην ανησυχείς όμως είναι αξιόπιστο σαιτ.

2)η χρεωστική κάρτα που χρησιμοποιώ είναι στο όνομα του συζύγου μου. Κάθε φορά όμως βάζω το δικό μου όνομα. Ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα...

3)απ'ό,τι λένε όσοι έχουν ψωνίσει από εκεί το δέμα έρχεται σε καμιά βδομάδα

 

Καλές βόλτες!

eyxaristo poli gia tis plirofories!!!

Link to comment
Share on other sites

Σμαρουλα σορρυ για το ασχετο της ερωτησης μου αλλα τι τον θέλεις τον υπνόσακο αφού καλοκαιριάζει? Νομίζα οτι ειναι μονο για τα κρυα αυτοί...με μια λεπτη κουβερτουλα δεν θα ειναι οκ το καλοκαίρι και με μια λιγακι πιο χοντρη τωρα και το φθινόπωρο?:confused:

 

Καλή μου το μωράκι σου είναι ακόμα μικρούλη και δεν έχει αρχίσει να κλωτσάει σαν κατσικάκι.

Αυτή η εποχή είναι η χειρότερη. Τα μωράκια ζεσταίνονται εύκολα και δε δέχοντα πολλά σκεπάσματα. Δεν μπορείς όμως να τα αφήσεις και ξεσκέπαστα. Περιττό να σου πω πως κάποια βράδια σηκώθηκα και 10 φορές για να τον σκεπάσω. Ξυπνούσα γιατί φταρνιζόταν όταν έμενε λίγο χωρίς ρούχα. Ο υπνόσακος είναι καλή λύση. Σίγουρα θα τον χρησιμοποιήσω όλο το Μάη αντί για λεπτή κουβερτούλα, και σίγουρα κάποια δροσερά βράδια του καλοκαιριού. Επίσης εδώ στην Κρήτη μέχρι και το Νοέμβρη άνετα σκεπάζεσαι με λεπτά ρούχα. Οι υπνόσακοι που έβρισκα εδώ ήταν πολύ χοντροί και ο μπέμπης δεν τους ήθελε με τίποτα. Το δωμάτιό του έχει θερμοκρασία 21 βαθμούς και θέλει κάτι πιο λεπτό. Ο υπνοσακος που πήρα είναι αρκετά ελαφρύς και όσο πρέπει ζεστός.

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας.

Χάζευα τώρα το site της mothercare και έχει υπνόσακους σε 0,5tog, 1tog και 2,5tog και μάλιστα οι περισσότεροι είναι σε προσφορά. Δηλαδή παίρνοντας 2 που ανήκουν στην προσφορά ο 2ος είναι στη μισή τιμή.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για εξηγειστε στην ασχετη τι ειναι το tog?

 

Ρε Ρουλάκι, κάτσε σε μιά μεριά. Όλο πέρα δόθε. Μάλλον είσαι καλύτερα από το πρωί???

 

Λοιπόν το tog και ο βαθμός που προηγείται αυτού π.χ. 1tog αναφέρεται στο πόσο ζεστό είναι. Όσο πιο μεγάλος ο βαθμός, τόσο πιο ζεστό.

Συγκεκριμένα το 2,5tog είναι για χειμώνα, το 1 tog για Φθινόπωρο και Άνοιξη και το 0,5tog για Καλοκαίρι με δροσούλα ή εξοχή, για τα δεδομένα της Ελλάδας.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ρουλάκι, κάτσε σε μιά μεριά. Όλο πέρα δόθε. Μάλλον είσαι καλύτερα από το πρωί???

 

Λοιπόν το tog και ο βαθμός που προηγείται αυτού π.χ. 1tog αναφέρεται στο πόσο ζεστό είναι. Όσο πιο μεγάλος ο βαθμός, τόσο πιο ζεστό.

Συγκεκριμένα το 2,5tog είναι για χειμώνα, το 1 tog για Φθινόπωρο και Άνοιξη και το 0,5tog για Καλοκαίρι με δροσούλα ή εξοχή, για τα δεδομένα της Ελλάδας.

 

Ειμαι καλυτερα αφου εριξα κι εναν υπνακο απογευματινο. :mrgreen: Καλα που μου το ειπες σκεψου να παρω στον φουκαριαρη τον μπεμπη ιουλιο μηνα κανενα υπνοσακο 55 tog. :confused:

 

Απ οτι ειδα παντως απο το αγγλικο mothercare δεν στελνουν Ελλαδα. :evil:

lcWup3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε Ρουλάκι, κάτσε σε μιά μεριά. Όλο πέρα δόθε. Μάλλον είσαι καλύτερα από το πρωί???

 

Λοιπόν το tog και ο βαθμός που προηγείται αυτού π.χ. 1tog αναφέρεται στο πόσο ζεστό είναι. Όσο πιο μεγάλος ο βαθμός, τόσο πιο ζεστό.

Συγκεκριμένα το 2,5tog είναι για χειμώνα, το 1 tog για Φθινόπωρο και Άνοιξη και το 0,5tog για Καλοκαίρι με δροσούλα ή εξοχή, για τα δεδομένα της Ελλάδας.

 

Σωστά τα λες βέβαια εξαρτάται και λίγο από το μωρό. Εγώ του έχω πάρει υπ΄νοσακο 2.5 και του βάζω κ από πάνω μέχρι τη μέση για να μη του σκεπάσει το κεφάλι κουβέρτα! Γενικά του αρέσει να νιώθει ζεστά.Το καλοκαίρι σίγουρα θα του έχω 1.0 και για τις ζεστές μέρες 0.5.

 

Είδα τους υπνόσακους της mothercare αλλά που λέει για τη προσφορά? Πάντως είναι τσιμπημένες οι τιμες τους.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτές είναι και οι πιο συγκεκριμένες οδηγίες για το τι πρέπει να φοράει το μωρό ανάλογα με τη θερμοκρασία και τον υπνόσακο.

 

 

 

Room 1tog bag 2,5tog bag

temperature

21-23 C short sleeve body suit 2,5 tog is not suitable at or vest this temperature

19-21 C long sleeved body suit/ long or short sleeved body

sleep suit or lightweight suit pyjama

15-19 C 1tog is not suitable at this long sleeved bodysuit/ temperature sleep suit or lightweight pyjama

 

 

 

Ελπίζω να βοηθήσει.

 

 

Άκυρο χάλασε το πινακάκι και έγινε μαντάρα. Δεν διαβάζεται.Sorry.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι καλυτερα αφου εριξα κι εναν υπνακο απογευματινο. :mrgreen: Καλα που μου το ειπες σκεψου να παρω στον φουκαριαρη τον μπεμπη ιουλιο μηνα κανενα υπνοσακο 55 tog. :confused:

 

Απ οτι ειδα παντως απο το αγγλικο mothercare δεν στελνουν Ελλαδα. :evil:

 

Στέλνουν βρε Ρουλάκι, απλά όχι όλους. Εγώ έχω ήδη παραλάβει. Ουσιαστικά δεν στέλνουν μόνο τους Purflo που μόλις τους φέρανε.

 

Σωστά τα λες βέβαια εξαρτάται και λίγο από το μωρό. Εγώ του έχω πάρει υπ΄νοσακο 2.5 και του βάζω κ από πάνω μέχρι τη μέση για να μη του σκεπάσει το κεφάλι κουβέρτα! Γενικά του αρέσει να νιώθει ζεστά.Το καλοκαίρι σίγουρα θα του έχω 1.0 και για τις ζεστές μέρες 0.5.

 

Είδα τους υπνόσακους της mothercare αλλά που λέει για τη προσφορά? Πάντως είναι τσιμπημένες οι τιμες τους.

 

Αναφέρεται ως special offer κάτω από την εικόνα και όταν μπεις στην καρτέλα του προϊόντος αναγράφεται μέσα σε ένα πλαίσιο.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω που ποτε δεν εχω παραγγείλει απο το διαδυκτιο και θελω να παρω ενα καροτσι και εναν θερμαντηρα αν χαλασουν ποιος τα αναλαμβανει να τα φτιαξει?και αν θελουν επιστροφη θα πρεπει να τα στειλω στο εξωτερικο???

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι και εγω που ποτε δεν εχω παραγγείλει απο το διαδυκτιο και θελω να παρω ενα καροτσι και εναν θερμαντηρα αν χαλασουν ποιος τα αναλαμβανει να τα φτιαξει?και αν θελουν επιστροφη θα πρεπει να τα στειλω στο εξωτερικο???

 

Να είσαι σίγουρη Κλαίρη ότι θα τύχεις καλύτερης εξυπηρέτησης απ'ό,τι θα τύχαινες σε ανάλογη περίπτωση σε κατάστημα εδώ.. Ευτυχώς δε μου έχει τύχει μέχρι στιγμής σε ηλεκτρονικές αγορές να έχω πρόβλημα, αλλά έχει τύχει σε δυο γνωστούς μου και η εξυπηρέτηση ήταν άψογη. Στη μια περίπτωση μεταφορικά δεν χρεώθηκαν καθόλου, στη δεύτερη τα μοιράστηκαν. Αντίθετα εδώ σε μεγάλο πολυκατάστημα δε δέχτηκαν με τίποτα να μου αντικαταστήσουν ελαττωματική συσκευή και με έτρεχαν πέρα δώθε... Αφού μου έβγαλαν την πίστη και μετά από απειλές για μηνύσεις κτλ μου την αντικατέστησαν. Δυστυχώς έχω ακούσει πολλά τέτοια περιστατικά. Έχω όμως και καλή εμπειρία από κατάστημα που οι άνθρωποι μου αντικατέστησαν το προιόν χωρίς καν να το ελέγξουν! Επίσης Κλαίρη υπάρχουν και αντιπροσωπείες εφόσον υπάρχει ευρωπαική εγγύηση στα προιόντα, που είναι υποχρεωμένες να αντικαταστήσουν το προιόν σε περίπτωση που προκύψει πρόβλημα χωρίς να φταίει ο κάτοχος. Το ίδιο ισχύει και στα καταστήματα εδώ. Εμένα πάντως το μόνο που με απασχολούσε και που βλέπω πως απασχολεί και τη μεγαλύτερη μερίδα όσων ψωνίζουν από ίντερνετ είναι η εγκυρότητα στον τρόπο πληρωμής.. Μετά από αρκετές αγορές τον ξεπέρασα αυτό το φόβο και πλέον κοιτάζω το συμφέρον μου..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι σίγουρη Κλαίρη ότι θα τύχεις καλύτερης εξυπηρέτησης απ'ό,τι θα τύχαινες σε ανάλογη περίπτωση σε κατάστημα εδώ.. Ευτυχώς δε μου έχει τύχει μέχρι στιγμής σε ηλεκτρονικές αγορές να έχω πρόβλημα, αλλά έχει τύχει σε δυο γνωστούς μου και η εξυπηρέτηση ήταν άψογη. Στη μια περίπτωση μεταφορικά δεν χρεώθηκαν καθόλου, στη δεύτερη τα μοιράστηκαν. Αντίθετα εδώ σε μεγάλο πολυκατάστημα δε δέχτηκαν με τίποτα να μου αντικαταστήσουν ελαττωματική συσκευή και με έτρεχαν πέρα δώθε... Αφού μου έβγαλαν την πίστη και μετά από απειλές για μηνύσεις κτλ μου την αντικατέστησαν. Δυστυχώς έχω ακούσει πολλά τέτοια περιστατικά. Έχω όμως και καλή εμπειρία από κατάστημα που οι άνθρωποι μου αντικατέστησαν το προιόν χωρίς καν να το ελέγξουν! Επίσης Κλαίρη υπάρχουν και αντιπροσωπείες εφόσον υπάρχει ευρωπαική εγγύηση στα προιόντα, που είναι υποχρεωμένες να αντικαταστήσουν το προιόν σε περίπτωση που προκύψει πρόβλημα χωρίς να φταίει ο κάτοχος. Το ίδιο ισχύει και στα καταστήματα εδώ. Εμένα πάντως το μόνο που με απασχολούσε και που βλέπω πως απασχολεί και τη μεγαλύτερη μερίδα όσων ψωνίζουν από ίντερνετ είναι η εγκυρότητα στον τρόπο πληρωμής.. Μετά από αρκετές αγορές τον ξεπέρασα αυτό το φόβο και πλέον κοιτάζω το συμφέρον μου..

 

Σμαρουλα σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες. Αυτο με τις αντιπροσωπειες το γνωριαω απλα το καροτσι και ο ατμομαγειρας που θελω να παραγγείλλω δεν εχουν αντιπροσωπειες εδω και γιαυτο φοβαμαι πως αν χαλασει ο ατμομαγειρας πχ που θα τον θελω καθε μερα θα αργησω πολυ μεχρι να βρω ακρη μεσω διαδικτυου να τον στειλω να μου τον αντικαταστησουν κτλ. Γι αυτο διστάζω..

Link to comment
Share on other sites

Να γράψω κι εγώ την εμπειρία μου με το www.bio-naturel.de :

 

Έκανα την παραγγελία στις 22/04, και μου έστειλαν μήνυμα την 25/04 ότι έστειλαν τα πράγματα. Τελικά, τα παρέλαβα χτες, 05/05, και όλα καλά.

Δεν είχα παράπονο, πέρα από το ότι μου φάνηκαν λίγο αργοί (ίσως γιατί έχω καλομάθει με το childrensalon, που τα στέλνει σε 5 μέρες). Η συνεργασία, πάντως, ήταν καλή, πχ χτες τους έστειλα μέηλ για να ρωτήσω για την παραγγελία μου και ανταποκρίθηκαν σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...